Ухвала
від 10.08.2023 по справі 138/1595/23
МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 138/1595/23

Провадження №:2-к/138/1/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.08.2023 м. Могилів-Подільський

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області, в складі:

головуючого судді Київської Т.Б.,

за участю секретаря Коріняк К.Ю.,

розглянувши матеріали клопотання ОСОБА_1 , заінтересована особа Могилів-Подільський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Могилів-Подільському районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) про визнання рішення іноземного суду,

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернулась до суду з клопотанням про визнання на території України рішення Окружного суду м.Ланштайн Німеччина у справі №50 F 253/19 від 23.11.2021, мотивуючи це тим, що 08.03.2010 вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який зареєстрували під номером Е5/2010 в РАЦС м.Ланштайн. Сімейне життя не склалось та їх шлюб було розірвано вказаним рішенням суду. При зверненні до нотаріуса заявнику було роз`яснено, зокрема, що дане рішення іноземного суду підлягає визнанню на території України за рішенням суду.

Сторони в судове засідання не з`явились.

Представник заявника подав до суду клопотання про проведення судового засідання без його та заявника участі. Заявлені вимоги підтримав.

Представник заінтересованої особи подала до суду клопотання про проведення розгляду клопотання без її участі. При вирішення питання покладається на розсуд суду.

Дослідивши матеріали клопотання, суд дійшов такого висновку.

Загальний процесуальний порядок визнання та приведення до виконання рішень іноземних судів, що підлягають примусовому виконанню в Україні врегульовано Законом України «Про міжнародне приватне право»та главою 2розділу1ХЦивільного процесуального кодексу України.

Так, відповідно до ст.81 Закону України «Про міжнародне приватне право», в Україні можуть бути визнані та виконані рішення іноземних судів у справах, що виникають з цивільних, трудових, сімейних та господарських правовідносин, вироки іноземних судів у кримінальних провадженнях у частині, що стосується відшкодування шкоди та заподіяних збитків, а також рішення іноземних арбітражів та інших органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних і господарських справ, що набрали законної сили, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.

Згідно з ч.1ст.462 ЦПК України, рішення іноземного суду (суду іноземної держави; інших компетентних органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних чи господарських справ; іноземних чи міжнародних арбітражів) визнаються та виконуються в Україні, якщо їх визнання та виконання передбачено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності.

Згідно ч.2 ст.462ЦПК України вважається, що принцип взаємності існує, якщо тільки не доведено інше. Таким чином, принцип взаємності означає, що рішення суду певної держави повинно визнаватись та виконуватись в України, якщо тільки не має доказів того, що рішення українських судів не визнаються і не можуть бути виконані на території такої держави.

Частиною 1статті 471ЦПК України передбачено, рішення іноземного суду, що не підлягає примусовому виконанню, визнається в Україні, якщо його визнання передбачено міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності.

Відповідно до п.17 Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни від24грудня 1999року за№ 12«Про практикурозгляду судамиклопотань провизнання йвиконання рішеньіноземних судівта арбітражіі проскасування рішень,постановлених упорядку міжнародногокомерційного арбітражуна територіїУкраїни» рішення про розірвання шлюбу є таким, яке не потребує виконання.

Відповідно до ч.2 ст.11Закону «Проміжнародне приватнеправо» якщо застосування права іноземної держави залежить від взаємності, вважається, що вона існує, оскільки не доведено інше.

Судом встановлено, що 23.11.2021 рішенням Окружного суду м.Ланштайн Німеччина у справі №50 F 253/19 було розірвано шлюб між ОСОБА_3 та ОСОБА_2 , укладений 08.03.2010 в РАЦС м.Ланштайн під номером Е 5/2010. Рішення набрало законної сили 11.01.2022. Відомостей про зміну прізвища заявника рішення суду не містить.

Як стверджує заявник, визнання вказаного вище рішення на території України необхідно їй для вчинення нотаріальних при яких вона має підтвердити своє дошлюбне прізвище.

Відповідно до ст.463ЦПК України рішення іноземного суду може бути пред`явлено до примусового виконання в Україні протягом трьох років з дня набрання ним законної сили, за винятком рішення про стягнення періодичних платежів, яке може бути пред`явлено до примусового виконання протягом усього строку проведення стягнення з погашенням заборгованості за останні три роки.

Згідно із п.12 Постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни від24грудня 1999року за№ 12«Пропрактику розглядусудами клопотаньпро визнанняй виконаннярішень іноземнихсудів таарбітражі іпро скасуваннярішень,постановлених упорядку міжнародногокомерційного арбітражуна територіїУкраїни» клопотання про визнання й виконання рішень іноземних судів (арбітражів) суд розглядає у визначених ними межах і не може входити в обговорення правильності цих рішень по суті, вносити до останніх будь-які зміни.

Отже, підстав для відмови в задоволенні вказаного клопотання судом не встановлено, а тому суд вважає, що клопотання про визнання рішення іноземного суду про розірвання шлюбу підлягає задоволенню.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.11,81 Закону України «Про міжнародне приватне право», ст.471-473 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання заявника про визнання рішення іноземного суду на території України задовольнити.

Визнати на території України рішення Окружного суду м.Ланштайн (Німеччина) в справі №50 F 253/19 від 23.11.2021, яке остаточного вступило в силу 11.01.2022, який було розірвано шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , укладений 08.03.2010 в РАЦС м.Ланштайн під номером №Е5/2010.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення або складення. Учасник справи якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя: Т.Б.Київська

СудМогилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення10.08.2023
Оприлюднено11.08.2023
Номер документу112741989
СудочинствоЦивільне
КатегоріяВиконання судових доручень іноземних судів

Судовий реєстр по справі —138/1595/23

Ухвала від 10.08.2023

Цивільне

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області

Київська Т. Б.

Ухвала від 11.07.2023

Цивільне

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області

Київська Т. Б.

Ухвала від 12.06.2023

Цивільне

Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області

Київська Т. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні