Справа №752/14888/22. Провадження № 11п/824/519/2023 Суддя-доповідач у апеляційній інстанції - ОСОБА_1
Категорія: ст. 34 КПК України.
УКРАЇНА
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
Іменем України
09 серпня 2023 року м. Київ
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
суддів - ОСОБА_2 , ОСОБА_3
при секретарі судового засідання - ОСОБА_4 ,
розглянувши у судовому засіданні у м. Києві подання голови Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_5 про вирішення питання про направлення матеріалів кримінального провадження № 12021100120000112 відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 308, ч. 2 ст. 308 КК України, до Оболонського районного суду м. Києва,
у с т а н о в и л а:
31 липня 2023 року до Київського апеляційного суду в порядку ст. 34 КПК України надійшло подання голови Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_5 про вирішення питання про направлення матеріалів кримінального провадження № 12021100120000112 відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 308, ч. 2 ст. 308 КК України, до Оболонського районного суду м. Києва.
Вказане подання голови суду винесено на підставі ухвали Голосіївського районного суду міста Києва від 14 червня 2023 року.
В ухвалі Голосіївського районного суду міста Києва від 14 червня 2023 року зазначено, що із обвинувального акту убачається, що ОСОБА_6 інкримінують кримінальні правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 308, ч. 2 ст. 308 КК України, а саме заволодіння наркотичними засобами шляхом шахрайства, та повторне заволодіння наркотичним засобами шляхом шахрайства.Інкриміновані ОСОБА_6 злочини були вчинені у різних районах м. Києва (Шевченківський, Подільський, Оболонський), останнє за часом заволодіння наркотичними засобам шляхом обману, а саме придбання лікарського засобу «Метадон-ЗН» в кількості 40 таблеток, які містять у своєму складі наркотичний засіб метадон (фенадон) із використанням отриманого шляхом шахрайства рецепту було вчинено за адресою: АДРЕСА_1 . Таким чином, кримінальне провадження відносно ОСОБА_6 слід направити до Оболонського районного суду м. Києва у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом більш тяжке кримінальне правопорушення.
У судове засідання учасники кримінального провадження не з`явилися, проте їх неприбуття у відповідності до ч. 4 ст. 34 КПК України не перешкоджає розгляду питання.
Крім того, апеляційний суд приймає до уваги практику Європейського суду з прав людини, відповідно до якої сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов`язана з розумним інтервалом часу сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно виконувати процесуальні обов`язки.
Заслухавши доповідь головуючого судді, вивчивши матеріали кримінального провадження, проаналізувавши доводи подання голови місцевого суду, колегія суддів прийшла до наступного висновку.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 32 КПК України кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено кримінальне правопорушення. У разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення. Якщо місце вчинення кримінального правопорушення встановити неможливо, кримінальне провадження здійснюється судом, у межах територіальної юрисдикції якого закінчено досудове розслідування. Дія цього абзацу не поширюється на кримінальні провадження, що віднесені до предметної підсудності Вищого антикорупційного суду згідно з правилами статті 33-1 цього Кодексу.
Згідно вимог, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 34 КПК України, кримінальне провадження передається на розгляд до іншого суду, якщо до початку судового розгляду виявилося, що кримінальне провадження надійшло до суду з порушенням правил територіальної підсудності.
Питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції одного суду апеляційної інстанції, як це передбачено ч. 2 ст. 34 КПК України, вирішується колегією суддів відповідного суду апеляційної інстанції за поданням місцевого суду або за клопотанням сторін чи потерпілого.
Так, до Голосіївського районного суду міста Києва надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 1202100120000112 відносно ОСОБА_6 обвинуваченого за ч. 1 ст. 308, ч. 2 ст. 308 КК України.
З обвинувального акта вбачається, що інкриміновані ОСОБА_6 кримінальні правопорушення були вчиненні у різних районах міста Києва, а саме у Шевченківському, Подільському та Оболонському районах.
Проте, відповідно до положень ч. 1 ст. 32 КПК України у разі якщо було вчинено кілька кримінальних правопорушень, кримінальне провадження здійснює суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено більш тяжке правопорушення, а якщо вони були однаковими за тяжкістю, - суд, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення.
Так, згідно обвинувального акту останнє за часом заволодіння наркотичними засобам шляхом обману, а саме придбання лікарського засобу «Метадон-ЗН» в кількості 40 таблеток, які містять у своєму складі наркотичний засіб метадон (фенадон) із використанням отриманого шляхом шахрайства рецепту було вчинено за адресою: АДРЕСА_1 , що відноситься до Оболонського району міста Києва.
З огляду на це, в даному кримінальному провадженні має бути застосовано норму ч. 1 ст. 32 КПК України щодо здійснення кримінального провадження судом, у межах територіальної юрисдикції якого вчинено останнє за часом кримінальне правопорушення.
За таких обставин, колегія суддів визнає, що матеріали вказаного кримінального провадження надійшли до Голосіївського районного суду міста Києва з порушенням правил територіальної підсудності, оскільки вони відповідають наведеним в обвинувальному акті фактичним обставинам кримінальних правопорушень, які прокурор вважає встановленими та ґрунтуються на вимогах, передбачених ч. 1 ст. 32 КПК України.
З огляду на це, колегія суддів Київського апеляційного суду вважає необхідним задовольнити поданя голови Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_5 про вирішення питання про направлення матеріалів кримінального провадження № 12021100120000112 відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 308, ч. 2 ст. 308 КК України, на розгляд до Оболонського районного суду міста Києва в порядку ст. 34 КПК.
Керуючись ст. ст. 32, 34 КПК України, колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Київського апеляційного суду -
п о с т а н о в и л а:
Подання голови Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_5 - задовольнити.
Матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12021100120000112 відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 308, ч. 2 ст. 308 КК України, направити до Оболонського районного суду міста Києва для розгляду по суті.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та касаційному оскарженню не підлягає.
С У Д Д І:
ОСОБА_7 ОСОБА_8
Суд | Київський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2023 |
Оприлюднено | 11.08.2023 |
Номер документу | 112758012 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський апеляційний суд
Дзюбін В'ячеслав Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні