Справа 688/3368/23
№ 1-кс/688/1770/23
Ухвала
про тимчасовий доступ до речей та документів
10 серпня 2023 року м. Шепетівка
Слідчий суддяШепетівського міськрайонногосуду Хмельницькоїобласті ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянувши клопотанняслідчого відділеннярозслідування злочинівзагальнокримінальної спрямованостіСВ ШепетівськогоРУП ГУНПв Хмельницькійобласті ОСОБА_3 ,подане врамках кримінальногопровадження №12023244000001417 від 25 липня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю,
встановив:
Слідчий відділеннярозслідування злочинівзагальнокримінальної спрямованостіСВ ШепетівськогоРУП ГУНПв Хмельницькійобласті ОСОБА_3 ,за погодженнямз прокуроромНетішинського відділуШепетівської окружноїпрокуратури ОСОБА_4 ,звернувся досуду зклопотанням протимчасовий доступдо документів,які знаходятьсяу володінні ломбардного відділення № НОМЕР_1 , ПТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 ).
В обґрунтуванняклопотання посилаєтьсяна те,що 24 липня 2023 року близько 08 години 00 хвилин в м. Нетішин, невідома особа, перебуваючи в терапевтичному відділенні ІНФОРМАЦІЯ_3 , що по АДРЕСА_2 , з шухляди робочого столу чергової медсестри, таємно шляхом вільного доступу у воєнний стан, здійснила крадіжку мобільного телефону марки «Samsung», чим потерпілій ОСОБА_5 було завдано матеріальної шкоди на загальну суму 8 000 гривень.
25 липня 2023 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за №12023244000001417 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що до вчинення крадіжки мобільного телефону може бути причетна ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , жителька АДРЕСА_3 .
Крім того, під час досудового розслідування кримінального провадження, а саме допиту працівниці ломбарду ОСОБА_7 , стало відомо, що викрадений мобільний телефон марки «Samsung» моделі «А23» належний потерпілій ОСОБА_5 , ОСОБА_6 здавала під договір застави до ломбардного відділення № НОМЕР_1 , ПТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПП « ОСОБА_8 » (код НОМЕР_2 ), що розташований по АДРЕСА_1 , за що отримала грошові кошти.
Таким чином в ході досудового розслідування з метою найбільш всебічного, повного і об`єктивного розслідування зазначеного кримінального правопорушення, встановлення особи, яка його вчинила, а також вилучення речових доказів у кримінальному провадженні, виникла необхідність в отриманні доступу до речей і документів які знаходяться у володінні ломбардного відділення № НОМЕР_1 , ПТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПП « ОСОБА_8 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 , що розташований по АДРЕСА_1 .
Досудовому слідству необхідно отримати доступ до наявних у ломбардного відділення № НОМЕР_1 , ПТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПП « ОСОБА_8 » ЄДРПОУ НОМЕР_2 , що розташований по АДРЕСА_1 , речей і документів, а саме договору про надання ломбардом фінансового кредиту (договору застави) №331234236 від 31.07.2023 на ім`я ОСОБА_6 , а також безпосередньо предмету застави мобільного телефону «Samsung» моделі «А23» ІМЕІ 1: НОМЕР_3 , ІМЕІ 2: НОМЕР_4 та відеозапису з камери відеоспостереження, що розташована в приміщенні ломбардного відділення № НОМЕР_1 , ПТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПП « ОСОБА_8 », за 31.07.2023, здійсненого в момент здачі ОСОБА_6 , мобільного телефону.
Іншими способами встановити особу, що вчинила кримінальне правопорушення, а також отримати доступ до викраденого мобільного телефону на даний час не можливо.
Прокурор ОСОБА_4 та слідчий ОСОБА_3 в судове засідання не з`явилися, подали спільну заяву про розгляд клопотання без їх участі, клопотання підтримали.
Слідчий суддя вважає, що неявка прокурора та слідчого в судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
На підставі ч. 2 ст.163КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання у відсутності особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів.
Відповідно до ч. 4 ст.107КПК України фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалося.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по матеріалах, суддя дійшов висновку, що воно підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступдо речейі документівполягає унаданні сторонікримінального провадженняособою,у володінніякої знаходятьсятакі речіі документи,можливості ознайомитисяз ними,зробити їхкопії тавилучити їх(здійснитиїх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Частиною 2ст.160КПК України передбаченовимоги до клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів. Зокрема у клопотанні зазначаються: 1)короткий викладобставин кримінальногоправопорушення,у зв`язкуз якимподається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Крім того слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи, зокрема, перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи (ч.5ст.163 КПК України).
При цьому, відповідно до вимог ч.6ст.163 КПК Українислідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Судом встановлено, що Шепетівським РУП ГУНП в Хмельницькій області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні №12023244000001417 за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України.
З метою встановлення всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження, досудовому слідству необхідно отримати доступ до речей та документів, що перебувають у володінні ломбардного відділення № НОМЕР_1 , ПТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 ), а саме до договору про надання ломбардом фінансового кредиту (договору застави) №331234236 від 31.07.2023 на ім`я ОСОБА_6 , а також безпосередньо предмету застави мобільного телефону «Samsung» моделі «А23» ІМЕІ 1: НОМЕР_3 , ІМЕІ 2: НОМЕР_4 та відеозапису з камери відеоспостереження, що розташована в приміщенні ломбардного відділення № НОМЕР_1 , ПТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПП « ОСОБА_8 », за 31.07.2023, здійсненого в момент здачі ОСОБА_6 , мобільного телефону.
Дані документи мають важливе доказове значення у вказаному кримінальному провадженні, оскільки без них неможливо встановити обставини, які підлягають доказуванню при розслідуванні вказаного кримінального правопорушення.
Також відомості, які містяться у вказаних документах можуть бути використані як доказова база у даному кримінальному провадженні.
Іншими способами отримати доступ до даних документів, окрім винесення ухвали слідчим суддею, неможливо.
Оскільки вказані речі та документи, що знаходяться у володінні ломбардного відділення № НОМЕР_1 , ПТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( АДРЕСА_1 ), мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, і можуть бути використані як доказ, потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи та дають підстави надати тимчасовий доступ до вказаних речей та інформації.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159 - 166 КПК України, слідчий суддя
ухвалив:
Клопотання слідчоговідділення розслідуваннязлочинів загальнокримінальноїспрямованості СВШепетівського РУПГУНП вХмельницькій області ОСОБА_3 ,подане врамках кримінальногопровадження №12023244000001417 від 25 липня 2023 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю задовольнити.
Надати слідчому відділеннярозслідування злочинівзагальнокримінальної спрямованості СВШепетівського РУПГУНП вХмельницькій областікапітану поліції ОСОБА_3 ,старшому слідчому відділеннярозслідування злочинівзагальнокримінальної спрямованості СВ Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області капітану поліції ОСОБА_9 , слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності СВ Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_10 та слідчому відділення розслідуваннязлочинів загальнокримінальноїспрямованості СВ Шепетівського РУП ГУНП в Хмельницькій області лейтенанту поліції ОСОБА_11 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ломбардного відділення № НОМЕР_1 , ПТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПП « ОСОБА_8 » (код НОМЕР_2 ), що розташований за адресою АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналу договору про надання ломбардом фінансового кредиту (договору застави) №331234236 від 31.07.2023 на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , а також безпосередньо об`єкту застави, зокрема мобільного телефону «Samsung» моделі «А23» ІМЕI 1: НОМЕР_3 , ІМЕІ 2: НОМЕР_4 належного потерпілій ОСОБА_5 та відеозапису з камери відеоспостереження, що розташована в приміщенні ломбардного відділення № НОМЕР_1 , ПТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ПП « ОСОБА_8 », за 31.07.2023, здійсненого в момент здачі ОСОБА_6 , мобільного телефону.
Ухвала є чинною протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала складена у двох примірниках, один для вручення стороні кримінального провадження, якій надано право на доступ до майна, другий залишається в судовій справі.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів, має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених документів.
Слідчий суддя Ігор ОГОРОДНІК
Суд | Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 10.08.2023 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 112763189 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
Огороднік І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні