Справа № 686/7001/23
Провадження № 2/686/2964/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.08.2023
Хмельницький міськрайонний суд
у складі: головуючого судді Салоїд Н.М.,
при секретареві Лоб І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Хмельницький в залі суду в порядку спрощеного провадження цивільну справу за позовом об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зелений квартал» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій,-
в с т а н о в и в:
У березні 2023 року об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зелений квартал» звернулося до суду з позовом до відповідача ОСОБА_1 в якому просив суд стягнути з відповідача на свою користь заборгованість за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у розмірі 9872,52 грн.
Посилається в позові на те, що 26.10.2017 року рішенням загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку, що знаходиться за адресою по АДРЕСА_1 було створене ОСББ «Зелений квартал».
Згідно з протоколом №7 загальних зборів ОСББ «Зелений квартал» від 14.12.2018 року було затверджено кошторис ОСББ «Зелений квартал» із внесками в розмірі 3,8 грн./м.кв. для під`їздів без ліфтів , 4.5 грн./м.кв. для під`їздів з ліфтом.
Згідно з витягу державного реєстру речових прав власником квартири АДРЕСА_2 є ОСОБА_1 .
Відповідно до розрахунку заборгованості відповідачем не було здійснено жодного внеску до ОСББ «Зелений квартал», наразі утворилась заборгованість у розмірі 9872, 52 грн. за період з січня 2019 року по лютий 2023 року. З відповідачем договір про надання таких послуг не укладався. На підставі викладеного просить задовольнити позов просить стягнути заборгованість, судові витрати та витрати на правову допомогу.
В судове засідання представник позивача не з`явився, подала заяву про розгляд справи за її відсутності.
Відповідач в судове засідання не з`явився, повідомлений про час і місце розгляду справи.
Сторонам було направлено копію ухвали про відкриття провадження від 24 березня 2023 року, також відповідачу було направлено копію позовної заяви із додатками.
На адресу суду повернулися конверти із копією ухвали про відкриття провадження у справі з копією позовної заяви, які направлявся відповідачу та третій особі. Відзив на позовну заяву відповідачем не подано.
Відповідно до ч. 8 ст. 178 ЦПК України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Ухвалою судді Хмельницького міськрайонного суду від 24 березня 2023 року у справі відкрито спрощене позовне провадження.
03.08.2023 року ухвалене рішення у справі.
Суд, перевіривши матеріали справи доказами. приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно власником квартири під номером АДРЕСА_2 з 21 06. 2016 року значиться ОСОБА_1 .
10 грудня 2017 року набрав чинності Закон України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 № 2189-УІІІ (Закон), яким регулюються відносини, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг.
У відповідності до ст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», до житлово-комунальних послуг належать: житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає:
забезпечення утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньо-будинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньо-будинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньо-будинкових систем про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку;поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; інші додаткові послуги, які можуть бути замовлені співвласниками багатоквартирного будинку.
У відповідності до ст.9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.
Відповідно до положень ст. 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій між сторонами не укладався.
Однак, відсутність договору на надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі (висновок Верховного Суду викладений у постанові від 14.02.2018 року у справі № 462/6393/15-ц).
Згідно із статтею 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», вищим органом управління об`єднання є загальні збори. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників. Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку. До компетенції загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку належить визначення розмірів платежів та внесків членів об`єднання.
За змістом статті 12 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації. Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об`єднання.
Частиною шостою статті 13 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що у разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду.
Згідно із частиною 1 статті 20 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», з метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, у яких створено об`єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг визначається розмір внесків (платежів) на відповідні потреби, затверджений загальними зборами об`єднання, але не більше найвищого у відповідному населеному пункті тарифу на відповідні комунальні послуги, встановленого відповідним державним органом або органом місцевого самоврядування для суб`єктів господарювання.
Положеннями частини третьої статті 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.
Судом встановлено, що 26.10.2017 року проведено державну реєстрацію Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зелений квартал», що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Згідно із Статутом, ОСББ «Зелений квартал» створено власниками квартир багатоквартирного будинку АДРЕСА_3 , Трудова, АДРЕСА_4 . Трудова, 5В, Трудова, %Е та АДРЕСА_5 . Метою діяльності об`єднання є забезпечення належного утримання будинку та прибудинкової території, проведення ремонту і реконструкції будинку; забезпечення реалізації власниками квартир та нежилих приміщень будинку своїх прав на володіння, користування та розпорядження об`єктами будинку, що перебувають у спільній власності членів об`єднання; забезпечення виконання власниками квартир та нежилих приміщень будинку вимог Правил користування приміщеннями житлових будинків та прибудинковими територіями, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.92 №572.
Відповідно до протоколу № 7 від 14.12.2018 року загальних зборів мешканців будинку АДРЕСА_6 було встановлено тариф на послуги з утримання будинку і споруд та прибирання прибудинкової території вартістю 3,8 грн./м.кв.
З розрахунку заборгованості вбачається, що відповідач має заборгованість за надані послуги з утримання будинку і споруд та прибирання прибудинкової території за період з січня 2019 по лютий 2023 року, яка складає 9 872,52 грн.
За змістом статей 319, 322 ЦК України власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно із статтею 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Відповідно до статті 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Таким чином, суд вважає необхідним позовні вимоги задовольнити повністю, як законно обґрунтовані та підтверджені документально.
Крім того, згідно ч.1,2 ст.141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: у разі задоволення позову - на відповідача. У зв`язку з чим, суд вважає необхідним стягнути з відповідача на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору в розмірі 2684,00 грн. та відповідно до положень статті 137 ЦПК України витрати на правову допомогу в розмірі 1 100,00 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 319, 322,625 ЦК України, Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст.ст. 12, 89, 141, 259, 263-265 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зелений квартал» заборгованість за період з 01 січня 2019 року по лютий 2023 року в сумі 9872,52 ( Дев`ять тисяч вісімсот сімдесят дві грн.) гривень 52 копійки, 2684,00 грн. судового збору та 1 100,00 грн. витрат на правову допомогу.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.
У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана позивачем протягом 30 днів з часу його ухвалення до Хмельницького апеляційного суд
Позивач: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Зелений квартал», код ЄДРПОУ 41717453, місце знаходження м. Хмельницький, вул. Трудова, 5Е.
Відповідач: ОСОБА_1 , місце проживання АДРЕСА_7 .
Суддя:
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.08.2023 |
Оприлюднено | 14.08.2023 |
Номер документу | 112773383 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Салоїд Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні