ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
31.07.2023Справа № 910/595/23
Господарський суд міста Києва у складі судді Ковтуна С.А., секретар судового засідання Мамонтова О.О., розглянувши матеріали справи
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Укрспецприлад»
до об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва»
третя особа на стороні позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Богдана Хмельницького, 12-14»
про припинення шляхом ліквідації,
Представники:
від позивача Шурпо Л.Є.
від відповідача Коляда М.В.
від третьої особи Бойко І.М.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До суду звернулося з позовом товариство з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Укрспецприлад» до об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (далі - ОСББ) «Історичний центр Києва» про припинення шляхом ліквідації об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва», призначивши ліквідатором Бойко Ірину Миколаївну.
За твердженням позивача, ОСББ «Історичний центр Києва» створене з порушеннями, які не можливо усунути, такими як:
1) створення ОСББ «Історичний центр Києва» щодо будинку № 12 по вул. Богдана Хмельницького в місті Києві, який не існує як окремий будинок, оскільки приміщення за цією адресою знаходяться в будинку № 12-14 по вул. Богдана Хмельницького в місті Києві (далі - будинок № 12-14);
2) ОСББ «Історичний центр Києва» створений з порушенням Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» щодо неможливості створення другого ОСББ в будинку, оскільки в будинку № 12-14 вже існує об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Богдана Хмельницького, 12-14», на балансі та в управлінні якого цей будинок перебуває;
3) відповідач створений з неналежним повідомленням про проведення установчих зборів всіх співвласників будинку;
4) представники ініціативної групи були відсутні в дату, час за місцем скликання установчих зборів на які більшість співвласників з`явилася та проголосувала ОСББ не створювати.
Суд своєю ухвалою від 17.01.2023 відкрив провадження у справі № 910/595/23, постановив розглядати справу у порядку загального позовного провадження, залучив до участі у справі як третю особу позивача, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Богдана Хмельницького, 12-14».
Відповідач позовні вимоги відхилив з таких підстав (відзив, т. 2 а.с. 1-10):
1) будинку за адресою: м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 12-14 не існує, у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно зареєстровані речові права на два інших будинка: № 12 та № 14 по вул. Б.Хмельницького. В Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно речові права в будинку № 12-14 по вул. Богдана Хмельницького в місті Києві (нежитлові приміщення №№ 11, 12, 23) первинно зареєстровані на підставі рішення Торезького міського суду Донецької області від 01.03.2007 у справі № 2-879/07, що в подальшому скасовано апеляційним судом;
2) ОСББ «Історичний центр Києва» дотримано процедури скликання та проведення установчих зборів шляхом складання протоколів і надсилання цінних листів з повідомленням про збори окремим співвласникам;
3) 24.03.2000 власники квартир будинку № 14 по вул. Б.Хмельницького в м. Києві створили об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Центральне», яке зареєстровано 06.07.2000.
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Богдана Хмельницького, 12-14» у своїх поясненнях (т. 2 а.с. 110) підтримало позовні вимоги.
15 травня 2023 року позивач, після закриття підготовчого засідання (20.04.2023), подав заяву про зміну предмету позову. Заява судом не прийнята, оскільки, всупереч ч. 3 ст. 46 ГПК України, подана поза межами процедури (до закінчення підготовчого засідання).
31 липня 2023 року ОСББ «Історичний центр Києва» подало заяву про визнання позову у повному обсязі.
Розглянувши надані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача, відповідача та третьої особи, всебічно та повно з`ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив:
21.10.2022 відбулось засідання ініціативної групи зі скликання і проведення установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 12, за результатами якого складено протокол № 1. Згідно з цим протоколом ініціативна група складалась з трьох співвласників цього будинку, і нею прийняті рішення про затвердження плану роботи щодо підготовки та проведення установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку.
Відповідно до протоколу установчих зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва», такі збори відбулись 07.11.2022, у яких прийняли участь п`ять з дев`яти власників, які є власниками квартир та нежитлових приміщень у цьому будинку площею 1064,7 кв.м. У протоколі зазначено, що установчими зборами прийняті рішення про створення об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва», про затвердження статуту об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва», про обрання правління та ревізійної комісії об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва».
09.11.2022 проведено державну реєстрації об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва».
У статуті об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва» зазначено, що об`єднання створено власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку № 12, що розташований за адресою: Україна, 01030, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, будинок № 12.
Станом на час створення об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва» в Державному реєстрі речових прав були внесені відомості про зареєстровані права власності на кварти та нежитлові приміщення в будинку № 12 по вул. Богдана Хмельницького в м. Києві (9 об`єктів), в будинку № 14 вул. Богдана Хмельницького в м. Києві (13 об`єктів), та будинку № 12-14 по вул. Богдана Хмельницького в м. Києві (4 об`єкта).
Також станом на час створення об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва» були зареєстровані такі об`єднання співвласників багатоквартирного будинку:
- об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Богдана Хмельницького, 12-14» (створено 10.04.2013, зареєстровано 25.06.2013), створено власниками квартир та приміщень багатоквартирного будинку 12-14 по вул. Богдана Хмельницького, в м. Києві ;
- об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Центральне», зареєстровано 06.07.2000, місцезнаходженням якого є вул. Богдана Хмельницького, 14 в м. Києві, вид діяльності - комплексне обслуговування об`єктів.
Положеннями статті 385 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) передбачено, що власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), користування квартирами та нежитловими приміщеннями та управління, утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту.
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначено Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі - Закон).
В розумінні Закону (стаття 1), об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку є юридична особа, яка створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.
Метою створення об`єднання співвласників багатоквартирного будинку є забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання й використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами (ч. 1 ст. 4 Закону). Основна діяльність об`єднання співвласників багатоквартирного будинку полягає в здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання (ч. 4 ст. 4 Закону).
Отже, Закон визначає об`єднання співвласників багатоквартирного будинку як юридичну особу, створену власниками для сприяння використанню їх власного майна, управлінню, утриманню і використанню неподільного та загального майна.
З огляду на технічні особливості та можливості здійснення експлуатації будинку (прибудинкова територія, елементи благоустрою, обладнання, інженерна інфраструктура тощо) Закон зумовлює можливість створення в одному будинку тільки одного об`єднання (ч. 3 ст. 4 Закону).
Порушення цих вимог Закону є обставиною, яка унеможливлює усунення порушень при створенні об`єднання інакше, як його ліквідацією за рішенням суду (п. 2 ч. 1 ст. 110 ЦК України).
Таким чином, вирішальним фактором правомірності створення об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва» є встановлення належності нумерації № 12, № 14 та № 12-14 по вул. Богдана Хмельницького в місті Києві одній або різним будівлям.
Встановлюючи цю обставину суд виходить з такого.
За даними Департаменту містобудування та архітектури виконавчого комітету Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), відомості про присвоєння будь-яким будівлям поштових адрес вул. Богдана Хмельницького, 12-14, вул. Богдана Хмельницького, 12, вул. Богдана Хмельницького, 14 не виявлені (лист від 17.11.2020).
Виходячи з цього належність нумерації № 12, № 14 та № 12-14 по вул. Богдана Хмельницького в місті Києві одному або різним будівлям здійснюється судом шляхом аналізу наданих сторонами доказів.
За Державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого і введеного в дію наказом Держстандарту України від 17.08.2000 N 507, будівлі - це споруди, що складаються з несучих та огороджувальних або сполучених (несуче-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для проживання або перебування людей, розміщення устаткування, тварин, рослин, а також предметів.
Відповідно до історичної довідки на нововиявлену пам`ятку архітектури будинок за адресою вулиця Богдана Хмельницького, 12-14, складеної Київським науково-методичним центром по охороні, реставрації та використанню пам`яток історії, культури і заповідних територій Головного управління культури, мистецтв та охорони культурної спадщини, прибутковий 5-поверховий будинок в садибі №№ 12-14 по вул. Б.Хмельницького був споруджений у два етапи. Первісно на ділянці № 14 у 1884 році був зведений цегляний 3-поверховий житловий будинок. У 1900-1910 роках на ділянці № 12 був споруджений 5-поверховий прибутковий будинок, який був об`єднаний з існуючим об`ємом 1884 року надбудовою двох верхніх поверхів та одними формами декорування головного фасаду. Лівий глаголь у дворі зведений останнім у 1910-1911 роках. Нумерація садиби з початку ХХ століття, до спорудження прибуткового будинку з глаголями, два окремих будинки - ранній, 1860-70-х років та 1884 мали різну нумерацію. Перший, розташований нижче по рельєфу - № 12, другий, на верхній ділянці - 1№ 14. Причиною цього було попереднє об`єднання двох окремих садиб в одну спарену, яка належала одним домовласникам і не ділилась при купівлі-продажу. Після реконструкції лицьової забудови садиби прибутковий будинок одержав подвійний № 12-14. Така історична нумерація збереглась і донині.
Також, будинок № 12-14 фігурує як єдиний об`єкт нерухомого майна в рішеннях територіальної громади міста Києва, а саме:
19.12.1994 рішенням Виконавчого комітету народних депутатів № 16 «Про реконструкцію житлового фонду» будинок № 12-14 включено до плану реконструкції жилих будинків у 1995 році за рахунок міського бюджету.
11.03.1996 у зв`язку з відсутністю бюджетних коштів розпорядженням КМДА будинок № 12-14 включений до переліку жилих будинків, які підлягають в 1996 році реконструкції за залучені кошти інвесторів.
В 1997, 1998 роках прийняті розпорядження КМДА № 996 від 11.07.1997, № 539 від 16.03.1998 про включення будинку № 12-14 до переліку жилих будинків, які підлягають в реконструкції за залучені кошти інвесторів.
27.12.2001 Київська міська рада рішенням ІХ сесії ХХІІІ скликання № 208/1642 передала житловий будинок № 12-14 у комунальну власність територіальної громади Шевченківського району міста Києва.
18.06.2002 Шевченківська районна у місті Києві рада рішенням ІІ сесії XXIV скликання № 40 прийняла житловий будинок № 12-14 до комунальної власності територіальної громади Шевченківського району міста Києва.
04.06.2004 розпорядженням Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації № 1006 затверджено висновок про аварійний стан будинку № 12-14 за категорією IV з фізичним зносом 65% та зобов`язано інвестора відселити з будинку останні 3 родини, які займають приватизовані площі.
09.09.2010 рішенням Київської міської ради № 7/4819 «Про питання організації управління районами в місті Києві» припинено шляхом ліквідації Шевченківську районну у м. Києві раду та Шевченківську районну в м. Києві державну адміністрацію, майно ліквідованого району передано у власність міста Києва, в тому числі в списках про передачу майна в комунальну громаду мсту Києва фігурує будинок № 12-14.
Міністерство культури і туризму України своїм наказом від 15.09.2010 № 706/0/16-10 включив будинок № 12-14 до переліку пам`яток архітектури та містобудування місцевого значення, охоронний № 635-Кв.
Згідно з відомостями з Містобудівного кадастру Києва, розміщеними на сайті https://mkk.kga.gov.ua/map/ будинок №12-14 наявний на Генеральному плані міста Києва
Відповідно до ст. 382 ЦК України та висновків рішення Конституційного суду України у справі N 1-2/2004 від 02.03.2004 № 4-рп/2004 критерієм існування багатоквартирного житлового будинку як єдиного майнового комплексу є спільні допоміжні приміщення та інженерні мережі.
Будинок № 12-14 розташований на єдиній земельній ділянці, що підтверджується кадастровим планом, наявним в матеріалах справи.
В будинку № 12-14 єдині інженерні мережі: теплові, газові, водні, каналізаційні, що підтверджується актом розмежування балансової належності газових мереж, актом меж обслуговування зовнішніх водопровідних мереж, актом розмежування балансової належності каналізаційної мережі, схемою розподілу балансової належності теплових мереж.
Також, в фасадній частині будинку № 12-14 (літера А) спільне горище, дах та система під`їздів, що підтверджується технічним паспортом будинку № 12-14, складеним в 2006 році Київським МБТІ.
Отже, будинок № 12-14 існує як єдиний майновий комплекс як з юридичної, так і з технічної точки зору. Маючи спільні інженерні мережі і конструктивні частини відокремлення двох частин єдиного будинку не можливо.
Технічну і юридичну єдність будинку № 12-14 також підтверджує позитивний висновок комплексної державної експертизи від 31.08.2020.
Крім того, 31.03.2016 з ДП «Науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» (далі - ДП НДІБК) укладено договір на створення і передачу науково-технічної продукції з додатками за яким виконані геологічні вишукування, комплексні наукові дослідження та розроблений Робочий проект «Протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи з реставрації пам`ятки архітектури місцевого значення (охоронний номер № 635-Кв) - будинку по вул. Богдана Хмельницького, 12-14 в Шевченківському районі м. Києва» (далі - Робочий проект протиаварійних робіт).
09.03.2017 ОСББ «Богдана Хмельницького, 12-14» отримало від ДП «Укрдержбудекспертиза» експертний звіт № 00-2175 від 09.03.2017 щодо розгляду проектної документації за робочим проектом «Протиаварійні та невідкладні консерваційні роботи по реставрації пам`ятки архітектури місцевого значення (охор. № 635-кв) будинку на вул. Б. Хмельницького, 12-14 в Шевченківському районі м. Києва.
16.06.2017 листом № 060-4532 від Департаменту культури КМДА отримано погодження Робочого проекту протиаварійних робіт.
27.07.2017 листом № 48 від Департаменту культури КМДА отримано дозвіл на виконання протиаварійних робіт, який продовжується кожного наступного року листами, що додаються до позову.
Також, на виконання умов охоронного договору за Ддговором № 685-18 від 23.04.2018, укладеним з ТОВ «Творча архітектурна майстерня «Ю.Лосицький», розроблений проект реставрації пам`ятки архітектури місцевого значення (охор. № 635-кв) будинку на вул. Б.Хмельницького, 12-14 в Шевченківському районі міста Києва, погоджений на Консультативній раді з питань охорони культурної спадщини 17.01.2019, протокол № 1/19/1, який отримав позитивний висновок державної експертизи № 00- 0112-20/ЦБ 31.08.2020 та дозвіл на будівництво ДІАМ України.
Відповідно до статті 73 ГПК України доказами у справі є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Згідно з частинами першою, третьою статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.
Обов`язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з`ясувати обставини, які мають значення для справи.
На сьогодні у праві існують такі основні стандарти доказування: «баланс імовірностей» (balance of probabilities) або «перевага доказів» (preponderance of the evidence); «наявність чітких та переконливих доказів» (clear and convincing evidence); «поза розумним сумнівом» (beyond reasonable doubt).
Стаття 79 ГПК України закріпила в господарському процесі стандарт доказування «вірогідності доказів».
Стандарт доказування «вірогідності доказів» підкреслює необхідність співставлення судом доказів, які надає позивач та відповідач. Необхідним є не надати достатньо доказів для підтвердження певної обставини, а надати їх саме ту кількість, яка зможе переважити доводи протилежної сторони судового процесу.
Відповідно до статті 79 ГПК України наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Тлумачення змісту цієї статті свідчить, що нею покладено на суд обов`язок оцінювати докази, обставини справи з огляду на їх вірогідність, яка дозволяє дійти висновку, що факти, які розглядаються, скоріше були (мали місце), аніж не були.
Принцип змагальності забезпечує повноту дослідження обставин справи. Цей принцип передбачає покладання тягаря доказування на сторони. Одночасно цей принцип не передбачає обов`язку суду вважати доведеною та встановленою обставину, про яку сторона стверджує. Така обставина підлягає доказуванню таким чином, аби задовольнити, як правило, стандарт переваги більш вагомих доказів, тобто коли висновок про існування стверджуваної обставини з урахуванням поданих доказів видається більш вірогідним, ніж протилежний.
Аналогічний стандарт доказування застосовано Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 18.03.2020 у справі № 129/1033/13-ц (провадження № 14-400цс19).
Такий підхід узгоджується з судовою практикою Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ), юрисдикція якого поширюється на всі питання тлумачення і застосування Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (пункт 1 статті 32 Конвенції). Конвенція та практика ЄСПЛ є джерелом права (ч. 4 ст. 11 ГПК України, ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини»). Так, зокрема, у рішенні 23.08.2016 у справі «Дж. К. та Інші проти Швеції» («J.K. AND OTHERS v. SWEDEN») ЄСПЛ наголошує, що «у країнах загального права у кримінальних справах діє стандарт доказування «поза розумним сумнівом» («beyond reasonable doubt»). Натомість, у цивільних справах закон не вимагає такого високого стандарту; скоріше цивільна справа повинна бути вирішена з урахуванням «балансу вірогідностей». Суд повинен вирішити, чи є вірогідність того, що на підставі наданих доказів, а також правдивості тверджень заявника, вимога цього заявника заслуговує довіри».
Схожий стандарт під час оцінки доказів застосовано у рішенні ЄСПЛ від 15.11.2007 у справі «Бендерський проти України» («BENDERSKIY v. Ukraine»), в якому суд оцінюючи фактичні обставини справи звертаючись до балансу вірогідностей вирішуючи спір виходив з того, що факти встановлені у експертному висновку, є більш вірогідним за інші докази.
Статтею 86 ГПК України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Суду не надано доказів того, що будинки № 12 та № 14 по вул. Богдана Хмельницького в місті Києві існують як окремі будинки від будинку № 12-14 по вул. Богдана Хмельницького в місті Києві.
З урахуванням наведено суд дійшов висновку, що нумерації № 12, № 14 та № 12-14 по вул. Богдана Хмельницького в місті Києві належать одній будівлі.
А тому, оскільки на час створення ОСББ «Історичний центр міста Києва» у цій будівлі були зареєстровані такі об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Богдана Хмельницького, 12-14», об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Центральне»), має місце порушення ст. 4 Закону при створені відповідача.
Таке порушення, як зазначено вище, не можна усунути, і правовим його наслідком є ліквідація юридичної особи за рішенням суду (п. 2 ч. 1 ст. 110 ЦК України).
Відповідно до норм ст. 105 ЦК України суд, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначає комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлює порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.
Виконання функцій комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) може бути покладено на орган управління юридичної особи.
До комісії з припинення юридичної особи (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) або ліквідатора з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи. Голова комісії, її члени або ліквідатор юридичної особи представляють її у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені юридичної особи, яка припиняється.
З огляду на викладене, суд припиняє шляхом ліквідації об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва» та призначає ліквідатором об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва» Бойко Ірину Миколаївну.
Вказане вище порушення є самодостатнім для ліквідації відповідача, а тому суд не розглядає інші доводи позивача (порушення процедури повідомлення).
Відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 129, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 248 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Задовольнити повністю позов товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Укрспецприлад» до об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва».
Припинити шляхом ліквідації об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва» (код 44820654).
Призначити ліквідатором об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва» (код 44820654) Бойко Ірину Миколаївну (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).
Стягнути об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Історичний центр Києва» (вул. Богдана Хмельницького, 12, м. Київ, 01030, код 44820654) на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Виробничо-комерційна фірма «Укрспецприлад» (вул. Ялтинська, 5-Б, м. Київ, 02660, код 32070131) 2684,00 грн судового збору.
Відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга може бути подана до Північного апеляційного господарського суду.
Повний текст рішення складено 11.08.2023.
Суддя С. А. Ковтун
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2023 |
Оприлюднено | 14.08.2023 |
Номер документу | 112774064 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань спонукання виконати або припинити певні дії |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ковтун С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні