Ухвала
від 10.08.2023 по справі 640/28508/21
ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 640/28508/21

УХВАЛА

11 серпня 2023 року м. Київ

Суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Ганечко О.М., отримавши апеляційну скаргу Громадської організації "НАСТУП" на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 26 липня 2023 року у справі за адміністративним позовом Громадської організації "НАСТУП" до Міністерства юстиції України, треті особи:Політична партія «Блок Володимира Сальдо», Політична партія «Партія чернівчан», Політична партія «Демократична сокира», Політична партія «Варта» (Всеукраїнський альянс регіональних і територіальних активістів)», Політична партія «Довіра», Політична партія «Команда максима Єфімова «Наш Краматорськ», Політична партія «Ідея нації», Політична партія «Екологічна альтернатива», Політична партія «Національна платформа», Політична партія «Добрі сусіди», Політична партія «Лівобережна громада», Політична партія «Команда Михайлішина», Політична партія «Місто щасливих людей», Політична партія «Ми зможемо», Політична партія «Україна-наш дім», Політична партія «Місто життя», Політична партія «Українська альтернатива», Політична партія «Порядок для України», Політична партія «Рух до Європи», Політична партія «Центр», Політична партія «Досвід», Політична партія «Сила єдності», Політична партія «Народна ініціатива», Політична партія «Мова», Політична партія «Гарант», Політична партія «Наше місто», Політична партія «Рідна партія України», Політична партія «Соборність» про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії,

УСТАНОВИВ:

Апеляційна скарга Громадської організації "НАСТУП" на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 26 липня 2023 року подана безпосередньо до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Відповідно до статті 297 КАС України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Водночас положеннями пп.15.5 пп.15 п.1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України, передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі - ЄСІТС) апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Згідно з абз.абз.22-23 пп.15.5 пп.15 п.1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України створення та забезпечення функціонування ЄСІТС здійснюються поетапно. Окремі підсистеми (модулі) ЄСІТС починають функціонувати через 30 днів з дня опублікування Вищою радою правосуддя у газеті "Голос України" та на веб-порталі судової влади України оголошення про створення та забезпечення функціонування відповідної підсистеми (модуля) ЄСІТС. Оголошення про створення та забезпечення функціонування окремої підсистеми (модуля) ЄСІТС має містити посилання на відповідний підпункт підпункту 15 пункту 1 розділу VII "Перехідні положення" цього Кодексу, який передбачає особливості вчинення тих процесуальних (або інших) дій, порядок вчинення яких зазнає змін після початку функціонування такої підсистеми (модуля).

Вища рада правосуддя 04 вересня 2021 року опублікувала оголошення про створення та забезпечення функціонування трьох підсистем (модулів) ЄСІТС: "Електронний кабінет", "Електронний суд", підсистеми відеоконференцзв`язку та одночасно повідомила, що з початком їх функціонування зазнає змін порядок вчинення процесуальних (або інших) дій, особливості вчинення яких передбачені, зокрема, пп.пп. 15.1, 15.5, 15.7, 15.15, 15.17 пп.15 п.1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України.

Разом з тим, положення пп.15.3 пп.15 п.1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України, які передбачають, що розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі, залишилися незмінними.

Відповідно до ч.1 ст.298 КАС України, апеляційна скарга реєструється у день її надходження до суду апеляційної інстанції та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу, визначеному в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст.300 КАС України, за відсутності підстав для залишення апеляційної скарги без руху, повернення апеляційної скарги чи відмови у відкритті апеляційного провадження суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження у справі. Питання про відкриття апеляційного провадження у справі вирішується не пізніше п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, визначеному статтею 298 цього Кодексу.

Разом з тим, матеріали справи у розпорядженні Шостого апеляційного адміністративного суду відсутні. За їх відсутності суд апеляційної інстанції позбавлений можливості вирішити питання про відкриття апеляційного провадження.

Положення пп.15.10 пп.15 п.1 розділу VII "Перехідні положення" КАС України, допускають можливість витребування справи з суду нижчої інстанції, якщо вона відсутня у відповідному суді на момент надходження процесуального документа, що підлягає розгляду та можливість обчислення процесуальних строків з дня надходження справи до суду, який має її розглядати.

З огляду на викладене та з метою забезпечення скаржнику права на апеляційний перегляд судового рішення, вважаю необхідним витребувати із суду першої інстанції матеріали справи, рішення в якій оскаржено в апеляційному порядку та вирішити питання про відкриття апеляційного провадження після надходження відповідної справи до Шостого апеляційного адміністративного суду.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 6, 7, 13, 297, 321, 325, 328 КАС України, суддя,

УХВАЛИВ:

Витребувати з Київського окружного адміністративного суду матеріали справи №640/28508/21 за адміністративним позовом Громадської організації "НАСТУП" до Міністерства юстиції України, треті особи:Політична партія «Блок Володимира Сальдо», Політична партія «Партія чернівчан», Політична партія «Демократична сокира», Політична партія «Варта» (Всеукраїнський альянс регіональних і територіальних активістів)», Політична партія «Довіра», Політична партія «Команда максима Єфімова «Наш Краматорськ», Політична партія «Ідея нації», Політична партія «Екологічна альтернатива», Політична партія «Національна платформа», Політична партія «Добрі сусіди», Політична партія «Лівобережна громада», Політична партія «Команда Михайлішина», Політична партія «Місто щасливих людей», Політична партія «Ми зможемо», Політична партія «Україна-наш дім», Політична партія «Місто життя», Політична партія «Українська альтернатива», Політична партія «Порядок для України», Політична партія «Рух до Європи», Політична партія «Центр», Політична партія «Досвід», Політична партія «Сила єдності», Політична партія «Народна ініціатива», Політична партія «Мова», Політична партія «Гарант», Політична партія «Наше місто», Політична партія «Рідна партія України», Політична партія «Соборність» про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинити певні дії.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена в касаційному порядку.

Суддя О.М. Ганечко

Дата ухвалення рішення10.08.2023
Оприлюднено14.08.2023

Судовий реєстр по справі —640/28508/21

Постанова від 07.11.2023

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Ганечко Олена Миколаївна

Ухвала від 19.09.2023

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Ганечко Олена Миколаївна

Ухвала від 19.09.2023

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Ганечко Олена Миколаївна

Ухвала від 10.08.2023

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Ганечко Олена Миколаївна

Ухвала від 25.07.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лиска І.Г.

Ухвала від 25.05.2023

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Лиска І.Г.

Постанова від 20.12.2022

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Мартинюк Н.М.

Ухвала від 16.11.2022

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Мартинюк Н.М.

Ухвала від 01.09.2022

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Мартинюк Н.М.

Постанова від 19.07.2022

Адміністративне

Шостий апеляційний адміністративний суд

Карпушова Олена Віталіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні