Постанова
від 04.08.2010 по справі 2а-8537/10/2670
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА



  

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  міста КИЄВА

01025,  м. Київ,  вул. Десятинна,  4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

м. Київ

 04 серпня 2010 року           09:56           № 2а-8537/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Вєкуа Н.Г. при секретарі судового засідання Гладії А.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом                Державної податкової інспекції в Андрушівському районі

                                   Житомирської області

до                                Товариства з обмеженою відповідальністю «Дельта-Ресурс»

про                              стягнення податкової заборгованості

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна податкова інспекція в Андрушівському районі Житомирської області (надалі ДПІ в Андрушівському районі Житомирської області, позивач) звернулась до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Дельта-Ресурс»(надалі ТОВ «Дельта-Ресурс»або відповідач) 39 322 грн. 71 коп. податкової заборгованості з орендної плати за земельні ділянки  державної і комунальної власності.

Ухвалою суду від 07 липня 2010р. відкрито провадження у адміністративній справі, закінчене підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Представник позивача під час судового розгляду підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Позовні вимоги мотивовані тим, що в результаті самостійного узгодження відповідачем суми зобов’язання, вказаного ним у податковій декларації орендної плати за земельні ділянки  державної і комунальної власності та не сплаченої вчасно, у відповідача обліковується борг, який в супереч приписам Закону України від 21.12.2000р. №2181-ІІІ “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” зі змінами та доповненнями (далі –Закон України №2181) відповідачем не сплачено до державного бюджету України.

Позивач стверджує, що ним було вжито передбачених Законом України №2181 заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, а тому позивач, посилаючись на пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 вказаного Закону, просить стягнути з відповідача податковий борг.

Відповідач відзиву на позовну заяву не надав, у судове засідання представник відповідача не з’явився, про час та місце судового засідання повідомлявся рекомендованим з повідомленням листом за адресою, вказаною у довідці з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, однак, конверт було повернуто до суду з відміткою про не знаходження відповідача за зазначеною адресою.

У зв’язку з нез’явленням представника відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

В судовому засіданні 04 серпня 2010р. оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, адміністративний суд, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Дельта-Ресурс»зареєстроване Подільською районною у м. Києві державною адміністрацією 19.10.2000р. за адресою: 04071, вул. Хорива, 39-41, м. Київ, та взято на облік до ДПІ у Подільському районі м. Києва 02.11.2000р. за №1923, код ЄДРПОУ –19069112.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Дельта-Ресурс»було подано до ДПІ в Андрушівському районі Житомирської області податкові декларації орендної плати за земельні ділянки  державної і комунальної власності №164 за 2009 рік на суму 63 796 грн. 41 коп., та №702 за 2010рік на суму  67 560 грн. 40 коп., однак, у встановлені Законом України №2181 строки, зазначені у звітах суми збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства сплачені не були.

Таким чином, відповідач самостійно визначив собі та узгодив суму зобов’язання зі  збору на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

Відповідно до п. п. 4.1.4 п.4.1. ст. 4 Закону України №2181, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:  календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

Підпунктом 5.3.1. пункту 5.3 ст. 5 вказаного Закону, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України №2181, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

У відповідності до п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 Закону України, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Таким чином, відповідач, подавши до в Андрушівському районі Житомирської області податкові декларації орендної плати за земельні ділянки  державної і комунальної власності, але не сплативши її до державного бюджету протягом 10 днів, самостійного узгодив суму такого податкового зобов’язання.

Відповідач частково сплатив суму зобов’язання з орендної плати за земельні ділянки  державної і комунальної власності. Станом на дату розгляду даного спору, заборгованість відповідача з вказаного податку становила 39 322 грн. 71 коп.

У відповідності до п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 Закону України №2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до пп. "а" пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України №2181 -  перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.

Відповідно до п. "б" пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України №2181, друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

За таких обставин, ДПІ в Андрушівському районі Житомирської області було надіслано ТОВ «Дельта-Ресурс»першу та другу податкові вимоги від 03.03.2009р. №1/73 та від 02.04.2009р. №2/99.

У відповідності до п.п.6.3.2. п. 6.3 ст. 6 Закону України №2181, у разі коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється.

          Вказані податкові вимоги відповідачем оскаржені не були.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Таким чином, у зв’язку із самостійним узгодженням відповідачем суми податкового зобов’язання з орендної плати за земельні ділянки  державної і комунальної власності в розмірі 39 322 грн. 71 коп., воно набуло статусу податкового боргу.

Наявність у відповідача податкового боргу в розмірі 39 322 грн. 71 коп. підтверджується витягами з облікової картки платника податку (копія  в матеріалах справи).

Станом на дату судового розгляду даної справи, суду не надано доказів сплати відповідачем його податкової заборгованості у розмірі 39 322 грн. 71 коп.

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.

З урахуванням того, що узгоджена сума податкового зобов’язання в розмірі 39 322 грн. 71 коп. станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу відповідача, беручи до уваги те, що позивачем було вжито всіх передбачених Законом України №2181 заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості в сумі 39 322 грн. 71 коп.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163 КАС України, адміністративний суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Дельта-Ресурс»(04071, вул. Хорива, 39-41, м. Київ, код ЄДРПОУ –19069112) до  Державного бюджету України борг в розмірі 39 322 (тридцять дев’ять тисяч триста двадцять дві) гривні  71 копійку.

Постанова набирає сили відповідно  до  ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, зі змінами та доповненнями. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя                                                                                                     Н.Г. Вєкуа

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –09.08.2010р.

СудОкружний адміністративний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.08.2010
Оприлюднено24.09.2010
Номер документу11279662
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-8537/10/2670

Ухвала від 07.06.2010

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Вєкуа Н.Г.

Постанова від 04.08.2010

Адміністративне

Окружний адміністративний суд міста Києва

Вєкуа Н.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні