ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
14.08.2023Справа № 910/12636/23
Господарський суд міста Києва у складі судді Пукаса А.Ю., дослідивши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротрейдінг Груп» (Харківське Шосе, буд. 172-Б, офіс 204, м. Київ, 02091; ідентифікаційний код 42865651)
до ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військова частина НОМЕР_1 ) ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний код НОМЕР_2)
про визнання недійсним одностороннього правочину, зобов`язання виконати умови договору та стягнення 6 975 000 грн,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю «Агротрейдінг Груп» (далі за текстом - ТОВ «Агротрейдінг Груп», Позивач) з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (Військова частина НОМЕР_1 ) (далі за текстом - ВЧ НОМЕР_1 , Відповідач), в якому Позивач просить суд:
- визнати недійсним односторонній правочин, оформлений Додатковою угодою від 28.07.2023 №1-23 та листом від 29.07.2023 № 701/10457-23-Вих ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ), про розірвання (припинення) дії Договору №404-23(ЦЗ) від 29.05.2023;
- зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) виконати взяті на себе зобов`язання за договором №404-23(ЦЗ) від 29.05.2023, а саме: отримати товар казанки індивідуальні польові 2023 року виготовлення код ДК 021:2015 - 39220000-0 у кількості 15 000 шт.;
- стягнути з ІНФОРМАЦІЯ_1 (військова частина НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротрейдінг Груп» оплату за товар за договором №404-23(ЦЗ) від 29.05.2023 у сумі 6 975 000 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без руху на підставі частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України (далі за текстом - ГПК України) з огляду на наступне.
З поміж викладеного, частиною 2 статті 162 ГПК України закріплено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до частини 5 статті 164 ГПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Згідно з частиною 3 статті 56 ГПК України юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до частини 1 статті 58 ГПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до частини 4 та 8 статті 60 ГПК України повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
У разі подання представником заяви по суті справи в електронній формі, він може додати до неї довіреність або ордер в електронній формі, підписані електронним підписом відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Так, суд вказує, що пунктом 3 частини 1 та частиною 2 статті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» закріплено, що документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правничої допомоги, можуть бути зокрема ордер.
Ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Пунктами 3-6 Положенням про ордер на надання правничої допомоги (затверджено рішенням Ради адвокатів України від 12.04.2019 № 41) (далі за текстом - Положення) закріплено наступне:
- в Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України (зразок в Додатку 1);
- ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням;
- ордер, встановленої форми, є обов`язковим для прийняття усіма органами, установами, організаціями на підтвердження правомочності адвоката на вчинення дій, передбачених статтею 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»;
- бланки ордерів, згідно затвердженої типової форми, генеруються у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України www.unba.org.ua слідуючи командам системи.
Пунктом 12 Положення закріплено обов`язкові реквізити, які має містити ордер.
Відповідно до підпункту 5.2 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішення Вищої ради правосуддя 17.08.2021 № 1845/0/15-21, електронна копія паперового документа - документ в електронній формі, що містить візуальне подання паперового документа, отримане шляхом сканування (фотографування) паперового документа. Відповідність оригіналу та правовий статус електронної копії паперового документа засвідчуються кваліфікованим електронним підписом особи, що створила таку копію.
Так, в системі «Електронний суд» з`явилась можливість для користувачів-адвокатів створювати електронні ордери, які надають можливість отримувати доступ до судових справ, в яких вони представляють своїх клієнтів. Особливістю вказаного функціоналу є те, що доступ надається адвокату на підставі створеного ним самостійно електронного ордеру у разі, коли сам клієнт адвоката не зареєстрований в системі «Електронний суд». Крім того, перед вчиненням тих чи інших дії в кабінеті Електронного суду здійснюється перевірка повноважень адвоката шляхом взаємодії з Єдиним реєстром адвокатів України.
Так, суд вказує, що подана до суду позовна заява підписана адвокатом Фрідманом О.О., а на підтвердження наявності повноважень на представництво інтересів Позивача до суду надано електронний ордер від 07.08.2023.
Крім того, електронний ордер містить інформацію, що його видано безпосередньо на підставі ордеру № АІ1437928 від 07.08.2023 та договору про надання правової допомоги № 07/08 від 07.08.2023., копії яких до матеріалів позову не додано.
Водночас, суд вказує, що форма електронного ордеру, створеного в системі «Електронний суд», відрізняється від типової форми ордера, наведеного в додатках до Положення та є обов`язкова для всіх адвокатів.
Таким чином, наявний в матеріалах даної справи згенерований онлайн ордер на надання правничої (правової) допомоги не може вважатися належним доказом на підтвердження повноважень представника (адвоката).
Відповідно до частин 1 та 2 статті 174 ГПК України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Зважаючи на те, що Позивачем не дотримано вимог статті 164 ГПК України, враховуючи, що приписи статті 174 ГПК України носять імперативний характер, то суд приходить до висновку, що наведені обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Керуючись частинами 1, 2 статті 174 та статтями 234, 235 ГПК України, господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротрейдінг Груп» - залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Агротрейдінг Груп» п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду ордеру серії № АІ 1437928 від 07.08.2023, виданого адвокатом Фрідманом О.О. на представництво інтересів Товариства з обмеженою відповідальністю «Агротрейдінг Груп» у Господарському суді міста Києва.
3. Попередити Позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 ГПК України у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набрала законної сили 14.08.2023 та оскарженню не підлягає.
Суддя Антон ПУКАС
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2023 |
Оприлюднено | 15.08.2023 |
Номер документу | 112800398 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пукас А.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні