Ухвала
від 09.08.2023 по справі 914/2238/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014,м.Львів, вул.Личаківська, 128

УХВАЛА

про відкриття провадження у справі про банкрутство

09.08.2023 Справа № 914/2238/23

Суддя господарського суду Львівської області Чорній Л.З., за участю секретаря судового засідання Копач М.Р., розглянувши матеріали за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю Пріоритет Трейдінг, м. Львів

про відкриття провадження у справі про банкрутство: Приватного акціонерного товариства Рівненафтобаза (79067, Львівська область, м. Львів, вул. Богданівська, 15А; код ЄДРПОУ 03482620)

Представники сторін:

Ініціюючий кредитор: не з`явився

боржник: не з`явився

арбітражний керуючий: не з`явився

ВСТАНОВИВ:

21 липня 2023 на розгляд Господарського суду Львівської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Пріоритет Трейдінг» у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Рівненафтобаза» (79067, Львівська область, м. Львів, вул. Богданівська, 15А; код ЄДРПОУ 03482620).

У заяві про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Рівненафтобаза» ініціюючий кредитор просить призначити розпорядником майна арбітражного керуючого Кобельника Олега Сергійовича.

Арбітражним керуючим Кобельником Олегом Сергійовичем подано заяву-згоду з додатками на призначення його розпорядником майна Приватного акціонерного товариства «Рівненафтобаза».

Ухвалою суду від 24.07.2023 заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Пріоритет Трейдінг» про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Рівненафтобаза» (79067, Львівська область, м. Львів, вул. Богданівська, 15А; код ЄДРПОУ 03482620) прийнято до розгляду. Підготовче засідання суду призначено на 09.08.2023.

У судове засідання 09.08.2023 сторони не з`явились, хоча належним чином були повідомлені про дату, час та місце розгляду справи.

08.08.2023 на електронну адресу суду надійшла заява арбітражного керуючого Кобельника Олега Сергійовича про призначення його розпорядником майна Приватного акціонерного товариства «Рівненафтобаза».

08.08.2023 через систему «Електронний суд» ініціюючий кредитор надіслав заяву на виконання вимог, викладених в ухвалі суду від 24.07.2023, до якої долучено копії документів, що підтверджують здійснення ТОВ «Пріоритет Трейдінг» поставок нафтопродуктів на користь боржника відповідно до умов Договору поставки нафтопродуктів №1-А95/ПРТ від 25.05.2020, а саме: - копії всіх додатків до Договору (крім Додатку №12 від 17.11.2020, копія якого подавалась разом із заявою); - копії всіх додаткових угод до Договору; - копії всіх актів приймання-передачі продукції (крім актів №40 від 17.11.2020 і №41 від 20.11.2020, копії яких подавалась разом із заявою); - копії коригуючих актів (актів коригування ціни) до Договору.

ТОВ «Пріоритет Трейдінг» у заяві зазначає, що остання вимога кредитора про погашення заборгованості від 17.07.2023 (копія якої з доказами відправки додавалися до заяви) вручена ПрАТ «Рівненафтобаза» 24.07.2023 не виконана (в т.ч. частково) і заборгованість, зазначена в заяві, не погашена. В результаті вжитих ТОВ «Пріоритет Трейдінг» заходів щодо пошуку цінного майна ПрАТ «Рівненафтобаза», яке (права щодо якого) підлягають реєстрації у відкритих державних реєстрах (нерухомість, транспортні засоби, частки в статутних капіталах юридичних осіб), такого майна не виявлено.

09.08.2023 канцелярією суду зареєстровано відзив на заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, в якому боржник повідомляє, що 25.05.2020 між ТОВ «Пріоритет Трейдінг» як Постачальником і ПрАТ «Рівненафтобаза» як Покупцем укладено Договір поставки нафтопродуктів №1- 2 А95/ПРТ (далі Договір). Згідно з умовами Договору і додатків (додаткових угод) до нього протягом червня грудня 2020 року ТОВ «Пріоритет Трейдінг» поставляло ПрАТ «Рівненафтобаза» світлі нафтопродукти, а ПрАТ «Рівненафтобаза» приймало та оплачувало їх. Копії платіжних доручень, що підтверджують виконання ПрАТ «Рівненафтобаза» платіжних зобов`язань за Договором щодо здійснення розрахунків за поставлені нафтопродукти долучені до відзиву. Боржник посилається на те, що у зв`язку із скрутним фінансовим становищем, не зміг в повному обсязі розрахуватися за останні поставки нафтопродуктів за Договором.

Як вказує боржник у відзиві, заборгованість ПрАТ «Рівненафтобаза» перед ТОВ «Пріоритет Трейдінг» щодо оплати отриманих за Договором нафтопродуктів (основна сума боргу) становить 103 775,89 грн. включно з ПДВ. Крім того, у ПрАТ «Рівненафтобаза» наявна заборгованість перед іншими юридичними особами на загальну суму 9 241 232,07 грн. Загальна ж сума кредиторської заборгованості ПрАТ «Рівненафтобаза» перед третіми особами (включаючи заборгованість перед ТОВ «Пріоритет Трейдінг» щодо оплати отриманих за Договором нафтопродуктів (основну суму)) становить 9 345 007,96 грн. Разом з тим, заборгованість щодо сплати податків і зборів (обов`язкових платежів) та щодо виплати заробітної плати у ПрАТ «Рівненафтобаза» відсутня. ПрАТ «Рівненафтобаза», зважаючи на припинення господарських операцій, пов`язане з карантином та повномасштабним вторгенням рф на сьогодні не має в розпорядженні грошових коштів, в сумі, достатній для погашення вимог ТОВ «Пріоритет Трейдінг», на пропозицію щодо реструктуризації такої заборгованості ТОВ «Пріоритет Трейдінг» не погодився.

ПрАТ «Рівненафтобаза» вказує на те, що не володіє цінним та ліквідним майном (нерухомістю, транспортними засобами, обладнанням, іншими основними засобами, корпоративними правами тощо), яке можна було б реалізувати чи передати в заставу для отримання фінансування, необхідного для погашення наявної заборгованості перед ТОВ «Пріоритет Трейдінг» та іншими кредиторами. Боржник зазначає, що його фінансовий стан характеризується ознаками неплатоспроможності, суми грошових коштів та активів ПрАТ «Рівненафтобаза» недостатньо для погашення поточних боргів, строк сплати яких настав.

Також, боржник надав перелік установ, у яких відкриті рахунки та їх реквізити, повідомив, що не здійснює діяльності, що пов`язана з державною таємницею, у боржника відсутнє на балансі державне майно, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до статутного капіталу ПрАТ «Рівненафтобаза», що підтверджується листом Регіонального відділення ФДМ України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях від 02.08.2023 від 04.08.2023, копію якого долучено до відзиву.

Частиною 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Відповідно до абз. 2 ч. 1 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.

Частиною 3 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено що, якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.

Перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, вимоги ініціюючого кредитора обґрунтовані тим, що 25.05.2020 між ТОВ «Пріоритет Трейдінг» як Постачальником і ПрАТ «Рівненафтобаза» як Покупцем укладено Договір поставки нафтопродуктів №1- 2 А95/ПРТ (далі Договір). Згідно з умовами Договору і додатків (додаткових угод) до нього протягом червня - грудня 2020 року ТОВ «Пріоритет Трейдінг» поставляло ПрАТ «Рівненафтобаза» світлі нафтопродукти (далі також - Продукція), а ПрАТ «Рівненафтобаза» приймало та оплачувало їх.

Зобов`язання з поставки Продукції ТОВ «Пріоритет Трейдінг» виконало повністю і належним чином. Натомість, ПрАТ «Рівненафтобаза» зобов`язання щодо оплати поставленої Продукції виконало не повністю.

Відповідно до пункту 8.2. Договору, строк оплати Продукції визначається умовами відповідних додатків. Останні поставки Продукції на користь ПрАТ «Рівненафтобаза» здійснені Заявником (ТОВ «Пріоритет Трейдінг») відповідно до Додатку №12 від 17.11.2020 до Договору (що підтверджується актами прийому-передачі Продукції №40 від 17.11.2020 та №41 від 20.11.2020, які підписані Сторонами). Згідно з п. 5 Додатку №12 від 17.11.2022 до Договору, Боржник зобов`язався здійснити оплату Продукції протягом 90 (дев`яносто) банківських днів з дати підписання цього Додатку.

З урахуванням наведеного, строк погашення визнаної Боржником (безспірної) заборгованості перед Заявником за поставку нафтопродуктів сплив ще 29.03.2021 та, незважаючи на неодноразові звернення Заявника до Боржника з вимогами про погашення цієї заборгованості, така заборгованість досі не погашена.

01.06.2021 ТОВ «Пріоритет Трейдінг» звернулося до ПрАТ «Рівненафтобаза» з вимогою про погашення заборгованості, однак Боржник зазначену вимогу не виконав пославшись на тимчасові фінансові труднощі та попросив надати йому відстрочку в один рік.

Як зазначає ТОВ «Пріоритет Трейдінг», згоди на продовження строку погашення заборгованості останнє не давало, подальші переговори з боржником щодо погашення заборгованості виявились безрезультатними.

17.07.2023 ТОВ «Пріоритет Трейдінг» надіслало Боржнику чергову вимогу про погашення заборгованості, яка Боржником також не виконана і, відповідно, заборгованість перед Заявником не погашена.

ТОВ «Пріоритет Трейдінг» вказує на те, що Боржник визнає заборгованість, проте вже тривалий час не здійснює її погашення, у тому числі й часткового, при тому, що сума заборгованості є порівняно незначною. Як було повідомлено Боржником, його ліцензія на оптову торгівлю пальним, за відсутності місць оптової торгівлі була анульована і на сьогодні у відкритих державних реєстрах і комерційних інформаційно-аналітичних системах відсутня інформація про її поновлення. Крім того, боржник повідомив, що не володіє ліквідним майном (нерухомістю, корпоративними правами, тощо), яке можна було б реалізувати чи передати в заставу під позику для погашення наявної заборгованості.

Згідно з актом звірки розрахунків за Договором, який підписаний Сторонами, заборгованість ПрАТ «Рівненафтобаза» перед ТОВ «Пріоритет Трейдінг» щодо оплати за поставлену продукцію станом на дату підписання вказаного акту звірки 31.12.2020 становила 103 775,89 грн.

Відповідно до частин 1, 2 статті 712 ЦК України за договором поставки продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, зобов`язується передати у встановлений строк (строки) товар у власність покупця для використання його у підприємницькій діяльності або в інших цілях, не пов`язаних з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець зобов`язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму. До договору поставки застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, якщо інше не встановлено договором, законом або не випливає з характеру відносин сторін.

За договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов`язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов`язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму (стаття 655 Цивільного кодексу України).

Відповідно до ч. 1 ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно з ч. 1 ст. 527 ЦК України боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту.

Відповідно до ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події. Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 ЦК України).

Відповідно до статті 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Враховуючи наведене, заборгованість ПрАТ «Рівненафтобаза» перед ТОВ «Пріоритет Трейдінг» у розмірі 103 775,89 грн є несплаченою, підтверджується матеріалами справи, боржником не заперечується, крім того, боржником не надано суду підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.

Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Передбачене ст. 625 ЦК України право кредитора вимагати сплати боргу з урахуванням індексу інфляції та процентів річних є способом захисту його майнового права та інтересу, суть яких полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації (плати) від боржника за користування утримуваними ним грошовими коштами, належними до сплати кредиторові.

Відповідно до ст. 230 ГК України, штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

За змістом ст. 549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.

Згідно з ч. 4 ст. 231 ГК України у разі, якщо розмір штрафних санкцій законом не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконаної частини зобов`язання або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов`язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).

Умовами Договору поставки нафтопродуктів передбачено, що у випадку прострочення Покупцем строків оплати Продукції, визначених умовами цього Договору та додатків до нього, він сплачує на користь Постачальника, неустойку у вигляді пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період прострочення, від простроченої суми за кожний день прострочення.

У зв`язку з тим, що боржник прострочив виконання зобов`язання ініціюючий кредитор правомірно нарахував боржнику 41 499,85 грн втрат від інфляції, 7 198,92 грн 3% річних та 8 050,50 грн пені.

Відповідно до положень ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства до складу грошових зобов`язань боржника, зокрема, не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду.

Отже, недоїмка (штраф, пеня), визначена на дату подання ініціюючим кредитором до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, не охоплюється поняттям «грошових зобов`язань» боржника згідно законодавства про банкрутство та не може бути підставою для відкриття провадження у справі про банкрутство.

Перевіривши можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав, суд встановив, що такі зобов`язання виникли на підставах, передбачених законодавством України та не виконані боржником. Доказів, підтверджуючих спроможність їх виконати, боржник не надав.

Згідно з ч. 5 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі; відмову у відкритті провадження у справі.

У підготовчому судовому засіданні судом встановлено наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство, передбачених ст.ст. 34, 41, 44 Кодексом України з процедур банкрутства, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів, введення процедури розпорядження майном та призначення розпорядника майна.

Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено термін кредитор юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника, а також адміністратор за випуском облігацій, який відповідно до Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» діє в інтересах власників облігацій, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов`язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Грошове зобов`язання (борг) - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України. До грошових зобов`язань належать також зобов`язання щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; зобов`язання, що виникають внаслідок неможливості виконання зобов`язань за договорами зберігання, підряду, найму (оренди), ренти тощо та які мають бути виражені у грошових одиницях. До складу грошових зобов`язань боржника, у тому числі зобов`язань щодо сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції, визначені на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов`язання, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров`ю громадян, зобов`язання з виплати авторської винагороди, зобов`язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі. Склад і розмір грошових зобов`язань, у тому числі розмір заборгованості за передані товари, виконані роботи і надані послуги, сума кредитів з урахуванням відсотків, які зобов`язаний сплатити боржник, визначаються на день подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), якщо інше не встановлено цим Кодексом. При поданні заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) розмір грошових зобов`язань визначається на день подання до господарського суду такої заяви.

Неплатоспроможність неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.

З врахуванням викладеного, вимоги ініціюючого кредитора до боржника, які є підставою для відкриття провадження у справі про банкрутство, становлять 152 474,66 грн.

Перевіривши можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав, суд встановив, що такі зобов`язання виникли на підставах, передбачених законодавством України та не виконані боржником. Доказів, підтверджуючих спроможність їх виконати, боржник не надав.

При зверненні до суду із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства Рівненафтобаза заявником сплачений судовий збір у розмірі 26 840,00 грн та 60 300,00 грн авансування винагороди арбітражного керуючого.

Враховуючи наведене, загальний розмір доведених у встановленому порядку та документально підтверджених вимог кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю Пріоритет Трейдінг до Приватного акціонерного товариства Рівненафтобаза становить 247 655,16 грн, з яких: 103 775,89 грн заборгованості, 41 499,85 грн втрат від інфляції, 7 198,92 грн 3% річних, 8 040,50 грн пені, 26 840,00 грн судового збору та 60 300,00 грн авансування винагороди арбітражному керуючому.

Відповідно до ч. 8 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.

З метою виявлення кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, у відповідності до ч. 9 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства, суд вважає за необхідне оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства Рівненафтобаза на офіційному веб - порталі судової влади України.

Відповідно до ч. 2-1 Прикінцевих та перехідних положень КУзПБ до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.

Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства.

Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.

Відповідно до ч. 1 ст. 35 Кодексу України з процедур банкрутства у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті, залишення без руху або для повернення заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство господарський суд приймає заяву до розгляду, про що не пізніше п`яти днів з дня її надходження постановляє ухвалу, в якій зазначаються: дата проведення підготовчого засідання суду; прізвище, ім`я та по батькові арбітражних керуючих.

Ініціюючим кредитором надано пропозицію щодо призначення розпорядником майна Приватного акціонерного товариства Рівненафтобаза арбітражного керуючого Кобельника Олега Сергійовича свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 473 від 12.03.2013; адреса: вул. Котика, 7, офіс 401, м.Львів, 79014).

До заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство долучено заяву-згоду арбітражного керуючого Кобельника Олега Сергійовича про призначення розпорядником майна Приватного акціонерного товариства Рівненафтобаза з додатками. Також, 08.08.2023 арбітражним керуючим Кобельником Олегом Сергійовичем подано заяву про призначення його розпорядником майна боржника з додатками.

Враховуючи вказані вище положення КУзПБ та запропоновану ініціюючим кредитором у заяві кандидатуру арбітражного керуючого та заяву-згоду арбітражного керуючого Кобельника Олега Сергійовича, суд дійшов висновку призначити розпорядником майна Приватного акціонерного товариства Рівненафтобаза арбітражного керуючого Кобельника Олега Сергійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 473 від 12.03.2013; адреса: вул. Котика, 7, офіс 401, м.Львів, 79014) з процесуальними наслідками, встановленими Кодексом України з процедур банкрутства.

Згідно з абз. 1 ч. 2 статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.

На депозитний рахунок Господарського суду Львівської області згідно з платіжною інструкцією № 56558 від 20.07.2023 ТОВ Пріоритет Трейдінг внесено 60 300,00 грн авансування винагороди арбітражного керуючого.

З огляду на викладені норми законодавства, суд встановлює грошову винагороду арбітражному керуючому Кобельнику О.С. за виконання ним повноважень розпорядника майна боржника в розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів, внесених на депозитний рахунок Господарського суду Львівської області.

Керуючись ст.ст. 1, 2, 28, 30, 39, 40, 41, 44, 45 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 42, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства Рівненафтобаза (79067, Львівська область, м. Львів, вул. Богданівська, 15А; код ЄДРПОУ 03482620).

2. Визнати грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Пріоритет Трейдінг (79067, м.Львів, вул. Богданівська, 15А, код ЄДРПОУ 41653662) до Приватного акціонерного товариства Рівненафтобаза (79067, Львівська область, м. Львів, вул. Богданівська, 15А; код ЄДРПОУ 03482620) у розмірі 247 655,16 грн, з яких: 103 775,89 грн заборгованості, 41 499,85 грн втрат від інфляції, 7 198,92 грн 3% річних, 8 040,50 грн пені, 26 840,00 грн судового збору та 60 300,00 грн авансування винагороди арбітражному керуючому.

3. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів Приватного акціонерного товариства Рівненафтобаза (79067, Львівська область, м. Львів, вул. Богданівська, 15А; код ЄДРПОУ 03482620).

4. Ввести процедуру розпорядження майном Приватним акціонерним товариством Рівненафтобаза (79067, Львівська область, м. Львів, вул. Богданівська, 15А; код ЄДРПОУ 03482620) строком на сто сімдесят календарних днів.

5. Призначити розпорядником майна Приватного акціонерного товариства Рівненафтобаза (79067, Львівська область, м. Львів, вул. Богданівська, 15А; код ЄДРПОУ 03482620) арбітражного керуючого арбітражного керуючого Кобельника Олега Сергійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 473 від 12.03.2013; адреса: вул. Котика, 7, офіс 401, м.Львів, 79014).

6. Встановити оплату послуг арбітражному керуючому Кобельнику О.С. у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень за рахунок коштів заявників, авансованих на депозитний рахунок Господарського суду Львівської області, коштів, одержаних боржником у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.

7. Розпоряднику майна:

- до 11.09.2023 надати суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи та реєстраційного номера облікової картки платника податків, суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов`язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов`язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором;

- провести інвентаризацію майна боржника, у строк, який не може перевищувати двох місяців;

- надати суду відомості про майно боржника, а також про всі рахунки боржника в установах банків та інших фінансово-кредитних установах, реквізити рахунків;

- надати суду: витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна по боржнику; інформаційну довідку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо боржника;

- надати суду документально підтверджений висновок про фінансове становище боржника, а також про можливість проведення санації боржника;

- надати суду висновок щодо наявності ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства;

- надати суду документально підтверджений звіт про проведену роботу.

8. Офіційно оприлюднити повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство Приватного акціонерного товариства Рівненафтобаза (79067, Львівська область, м. Львів, вул. Богданівська, 15А; код ЄДРПОУ 03482620) у встановленому законодавством порядку.

9. Заборонити боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави.

10. Попереднє засідання суду призначити на 13.09.23 о 14:30 год. (засідання суду відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області (м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-ий поверх).

11. Участь у судовому засіданні повноважних представників кредитора, боржника та розпорядника майна.

12. Запропонувати учасникам у справі про банкрутство:

- подавати всі необхідні документи (позовні заяви, заяви, клопотання, відзиви, пояснення тощо) до господарського суду через електронну пошту, відкриту на сайті mail.gov.ua або через особистий кабінет, відкритий у системі Електронний суд. Суд звертає увагу, що відкриття електронної пошти на сайті mail.gov.ua чи відкриття особистого кабінету в системі Електронний суд дозволяють учасникам у справі про банкрутство оперативно отримувати усі процесуальні документи, постановлені судом.

13. Копію ухвали надіслати боржнику, кредитору, арбітражному керуючому Кобельнику О.С., ГУ ДПС у Львівській області, місцевому суду загальної юрисдикції, Державній виконавчій службі, Відділу банкрутства Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), державному реєстратору.

Ухвала є підставою для зупинення виконавчих дій відповідно до ч. 2 ст. 41 Кодексу України з процедур банкрутства та п. 4 ч. 1 ст. 34 Закону України „Про виконавче провадження.

У відповідності до ч. 12 ст. 39 Кодексу України з процедур банкрутства ухвала про відкриття провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її постановлення.

Ухвала суду може бути оскаржена до Західного апеляційного господарського суду в строк і в порядку, передбачених ст.ст. 254, 255 ГПК України, ст. 9 Кодексу України з процедур банкрутства.

Повний текст ухвали складений 14.08.2023.

Суддя Чорній Л.З.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення09.08.2023
Оприлюднено15.08.2023
Номер документу112800546
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —914/2238/23

Ухвала від 13.12.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Чорній Л.З.

Ухвала від 29.11.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Чорній Л.З.

Ухвала від 24.11.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Чорній Л.З.

Ухвала від 16.11.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Чорній Л.З.

Постанова від 11.10.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Чорній Л.З.

Ухвала від 13.09.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Чорній Л.З.

Ухвала від 13.09.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Чорній Л.З.

Ухвала від 13.09.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Чорній Л.З.

Ухвала від 11.09.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Чорній Л.З.

Ухвала від 11.09.2023

Господарське

Господарський суд Львівської області

Чорній Л.З.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні