ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"14" серпня 2023 р.м. Одеса Справа № 916/2791/23
Господарський суд Одеської області у складі судді Демешина О. А., за участю секретаря судового засідання Ващенко О. В. розглянувши матеріали справи № 916/2791/23:
за позовом: Акціонерного товариства "ДТЕК Одеські електромережі" (65031, м. Одеса, вул. М. Боровського, 28Б; код - 00131713)
до відповідача: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Южноє" (67700, Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, вул. Південна, буд. 12, 12-А, 12-Б, 23; код - 26006313)
про стягнення 10828,84 грн.
з підстав нарахувань за необліковану електроенергію
В порядку ч. 13 ст. 8, ч. 2, 5 ст. 252 ГПК України розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами без повідомлення учасників справи. Суд дослідив матеріали справи та вийшов до нарадчої кімнати для ухвалення рішення.
СУТЬ СПОРУ: 30.06.2023 року Акціонерне товариство ДТЕК ОДЕСЬКІ ЕЛЕКТРОМЕРЕЖІ (далі Позивач) звернулось до Господарського суду Одеської області з позовом до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Южноє" (далі Відповідач, Споживач) про стягнення заборгованості за недовраховану електричну енергію в розмірі 10687,16 грн.; 3 % річних у розмірі - 66,76 грн. та інфляційних витрат у розмірі 74,92 грн.
05.07.2023 року суд відкрив провадження по справі, ухвалив справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження, в порядку ст. 247- 252 ГПК України, без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами та встановив відповідачу строк на подання відзиву на позов із врахуванням вимог ст.165 ГПК України та ч.1 ст.251 ГПК України протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Копія Ухвали про відкриття провадження по справі була направлена Відповідачу за адресою реєстрації та повернулась до суду не врученою з відміткою поштового відділення: „адресат відсутній за вказаною адресою. Тому, за приписами ч. 7 ст. 120 ГПК України Відповідач вважається повідомленим належним чином про відкриття провадження по справі.
На підставі ч. 9 ст. 165 ГПК України у зв`язку із ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
В С Т А Н О В И В :
18.05.2007 р., між Позивачем по справі - Відкритим акціонерним товариством Енергопостачальна компанія «Одесаобленерго» (в подальшому перейменованого на АТ «ДТЕК Одеські електромережі») та Відповідачем по справі - ОСББ «Южноє» було укладено договір про постачання електричної енергії № 1125, умовами якого передбачено, що АТ «ДТЕК Одеські електромережі» продає електричну енергію ОСББ «Южноє», для забезпечення потреб електроустановок останнього з приєднаною потужністю, величини якої по площадках вимірювання та точках продажу визначені додатком «Графік зняття показів засобів обліку електричної енергії», а ОСББ «Южноє» оплачує АТ «ДТЕК Одеські електромережі» вартість використаної (купленої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.
З 11.06.2018 року набрав чинності Закон України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII (далі - Закон), тим самим розпочався процес реформування електроенергетичної галузі в Україні.
Пунктом 2 Постанови НКРЕКП від 14.03.2018 № 312 (далі - Постанова) передбачено, що переукладення договорів споживачів з учасниками роздрібного ринку відбувається шляхом приєднання споживача до публічних договорів приєднання.
Таке приєднання здійснювалось на умовах чинних на 11.06.2018 договорів про постачання електричної енергії та про користування електричною енергією.
Як зазначено у п. 4 Постанови, оператор системи надає споживачу заяву- приєднання до зазначеного договору.
Надання такої заяви-приєднання є пропозицією споживачу про приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах діючого договору про користування або постачання електричної енергії (індивідуальні характеристики об`єкта, потужність, клас надійності, ідентифікаційні коди, особливості обліку тощо).
Таким чином, публічний договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви-приєднання до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, та/або сплати за рахунком (квитанцією), та/або з дати, указаної у заяві-приєднанні, якщо споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до ОСР із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив будь-який обсяг електричної енергії.
Відповідно, 26.12.2018 р., відповідачем підписана заява-приєднання де у преамбулі заяви зазначено, що споживач надає згоду про приєднання до умов договору про надання послуг з розподілу розміщеного на сайті позивача, на умовах раніше укладеного договору про постачання за № 1125.
Позов ґрунтується на наступних обставинах.
Так, 05.12.2022 року уповноваженими представниками АТ «ДТЕК Одеські електромережі» було проведено перевірку на об`єкті відповідача - багатоквартирний житловий будинок за адресою: м. Білгород - Дністровський, вул. Південна 23. На зазначені об`єкти уповноважених представників АТ «ДТЕК Одеські електромережі» допустив представник споживача: керівник Бондарюк Олександр Сергійович.
Під час проведення перевірки було виявлено порушення п 2.2.1, 2.3.2, 2.3.3, п 5.5.5 та 8.2.4 Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 14.03.2018 року №312 (далі -ПРРЕЕ), а саме: «самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електромережі ОСР не погоджене з ОСР після відключення», на підставі чого відповідно до вимог п.8.2.5 ПРРЕЕ було складено Акти про порушення № 8014237, №8014239.
Відповідно до п.8.2.5 ПРРЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача або представника споживача оформлюється акт про порушення. Акт про порушення підписується представником оператора системи та споживачем або представником споживача.
У разі відмови споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписати акт про порушення в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт про порушення вважається дійсним, якщо його підписали більше одного уповноваженого представника оператора системи та незаінтересована особа (представник житлово-експлуатаційної організації, балансоутримувача або управителя будинку, виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоорганізації населення або представник органу місцевого самоврядування, інший споживач тощо) за умови посвідчення цієї особи або більше одного уповноваженого представника оператора системи, а відмова споживача (представника споживача або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки) підписувати акт про порушення підтверджується відеозйомкою.
Акти № 8014237, № 8014239 були підписані трьома представниками АТ ДТЕК Одеські Електромережі, та представником споживача - керівником Бондарюк О. С.
У свою чергу, у Актах № 8014237, №8014239 у розділі «Схема електроживлення споживача» графічно визначено місце (точка) самовільного підключення до відповідних мереж, що передбачено п. 8.2.5 ПРРЕЕ. Виявлене порушення також, підтверджується фотоматеріалами, які є додатками до актів.
Пунктом 8.2.6 ПРРЕЕ визначено, що на підставі акту про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг необлікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Як передбачено п. 8.2.6 ПРРЕЕ, споживач має бути повідомлений оператором системи про місце, час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 7 календарних днів до призначеної дати засідання.
Як зазначено у Актах № 8014237, №8014239 представник споживача отримав акти та у п. 11 Акту був повідомлений про дату засідання комісії на 27.12.2022р.
Однак, у визначену дату споживач на комісію не з`явився. Тому, враховуючи вимоги п. 8.2.6 ПРРЕЕ оператор системи розглянув акти про порушення на засіданні комісії, за відсутністю споживача.
Пунктом 8.2.6 ПРРЕЕ визначено, що на підставі акту про порушення уповноваженими представниками оператора системи під час засідань комісії з розгляду актів про порушення визначаються обсяг недооблікованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків.
Згідно до п.8.4.1 ПРРЕЕ, оператор системи визначає обсяг та вартість електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення цих Правил та/або виявлення фактів безоблікового споживання електричної енергії, самовільного підключення до об`єктів електроенергетики і споживання електричної енергії без засобів вимірювальної техніки, відповідно до вимог цієї глави.
Як передбачено п.8.4.2 ПРРЕЕ, визначення обсягу та вартості необлікованої електричної енергії здійснюється оператором системи на підставі акта про порушення, складеного у порядку, визначеному цими Правилами, у разі виявлення порушень які зазначені у п.п 5 п. 8.4.2 ПРРЕЕ, а саме у разі самовілього підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електричної мережі без порушення схеми обліку.
Відповідно до п. 8.4.7 ПРРЕЕ, розрахунок вартості необлікованої електричної енергії здійснюється виходячи з: вартості середньомісячних витрат оператора системи на купівлю однієї кіловат-години (кВт/год) електричної енергії на компенсацію незапланованих втрат електричної енергії, її передачі та розподілу у період порушення споживачем цих Правил (Ц, грн/кВт-год); величини розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії (Wдоб, кВт/год); кількості днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням вимог цих Правил (Д, день).
Кількість днів, протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням цих Правил, розкладається на складові відповідно до кількості днів (Ді, день) у кожному календарному місяці (ціновому періоді), протягом яких споживання електричної енергії здійснювалося з порушенням цих Правил.
З урахуванням п.п 5. п. 8.4.8 ПРРЕЕ, якщо споживач здійснив порушення, зазначеного в підпункті 5 пункту 8.4.2 цієї глави, кількість днів визначається з дня останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку або технічної перевірки (якщо технічну перевірку було проведено після останнього контрольного огляду засобу комерційного обліку), або відключення електроустановки споживача (якщо контрольний огляд засобу комерційного обліку та/або технічна перевірка у період з дати відключення електроустановки споживача до дати виявлення порушення не були проведені) до дня виявлення порушення, але не більше загальної кількості робочих днів у шести календарних місяцях, що передували дню виявлення порушення.
У разі виявлення у непобутового споживача порушень, зазначених у підпунктах 1-5 пункту 8.4.2 цієї глави, величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії протягом робочого часу (Wдоб, кВт-год) розраховується за формулою згідно п. 8.4.10 ПРРЕЕ.
Рішення комісії по акту №8014237 було оформлено Протоколом №661, по акту №8014239 оформлено Протоколом №659, на підставі чого було підготовлені рахунки - фактури з терміном оплати суми боргу протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунку. Копію протоколів №661 від 27.12.2022 р., №659 від 27.12.2022 р., розрахунки обсягу та вартості не облікованої електричної енергії, рахунки-фактури направлено супроводжувальним листом №101/24/03-966 від 24.01.2023 р., та відправлене рекомендованим поштовим відправленням №05 045 342 495 76. Однак, до теперішнього часу заборгованість по актам про порушення № 8014237 у розмірі 5343,58 грн., № 8014239 у розмірі 5343,58 грн., відповідачем не сплачено.
Отже, за розрахунками Позивача, Відповідач має сплатити на його користь: заборгованості за недовраховану електричну енергію в розмірі 10687,16 грн.
Згідно зі ст. 714 ЦК України, за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.
Відповідно до ст. 629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до п. 1 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
Згідно ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
У відповідності до ст. 26 Закону України „Про електроенергетику, споживач, якому електрична енергія постачається енергопостачальником, що здійснює господарську діяльність з постачання електричної енергії на закріпленій території, зобов`язаний оплачувати її вартість виключно коштами шляхом їх перерахування на поточний рахунок із спеціальним режимом використання енергопостачальника. У разі проведення споживачем розрахунків в інших формах та/або сплати коштів на інші рахунки такі кошти не враховуються як оплата спожитої електричної енергії.
Крім того, відповідно до ст. 611 ЦК України - у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст. 625 ЦК України, боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Пунктом п.п 5 п. 7.1 Договору на розподіл встановлено, що оператор системи розподілу має право вимагати від Споживача відшкодування збитків, завданих порушеннями, допущеними Споживачем під час користування електричною енергією.
Відповідно до п. 16 додатку № 4 до Договору на розподіл Споживач сплачує ОСР вартість необлікованої внаслідок порушення Споживачем ПРРЕЕ електричної енергії, розрахованої на підставі акту про порушення не пізніше 30 календарних днів від дня отримання рахунку.
Згідно з п.5.5.5 ПРРЕЕ споживач електричної енергії зобов`язаний, серед іншого, користуватися електричною енергією виключно на підставі договору (договорів); сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів; дотримуватися правил технічної експлуатації, правил безпеки під час експлуатації власних електроустановок, нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, та умов укладених договорів; забезпечувати збереження і цілісність установлених на його території та/або об`єкті (у його приміщенні) розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр) відповідно до акта про пломбування; не допускати безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача, а також відшкодовувати збитки, завдані оператору системи та/або споживачу (основному споживачу), у разі виявлення безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж споживача.
Відповідно до п. 1.2.1 ПРРЕЕ, на роздрібному ринку електричної енергії споживання та використання електричної енергії для потреб електроустановки споживача здійснюється за умови забезпечення розподілу/передачі та продажу (постачання) електричної енергії на підставі договорів про розподіл/передачу, постачання електричної енергії, надання послуг комерційного обліку, які укладаються відповідно до цих Правил, Кодексу системи передачі, Кодексу систем розподілу та Кодексу комерційного обліку.
Відповідно до ст. 77 Закону України «Про ринок електричної енергії», (далі- Закон) учасники ринку, які порушили нормативно-правові акти, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, несуть відповідальність згідно із законом.
Учасником ринку у розумінні п. 96 ч. 1 ст. 1 Закону є також і Споживач.
В ч. 13 розділу XVII Закону зазначено, що ОСР в даному випадку АТ «ДТЕК Одеські Електромережі» є правонаступником в частині прав та обов`язків пов`язаних із провадженням діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом та із провадженням діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами за договорами на постачання електричної енергії та про користування електричною енергією.
Так, згідно п.п. 4 ч.2 ст. 77 цього Закону правопорушеннями на ринку електричної енергії є: крадіжка електричної енергії, самовільне підключення до об`єктів електроенергетики, споживання електричної енергії без приладів обліку.
Відповідно до Правил роздрібного ринку електричної енергії затверджених Постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 р.), ПРРЕЕ є обов`язковими для виконання усіма учасниками роздрібного ринку і в яких зазначено права, обов`язки та відповідальність учасників роздрібного ринку електричної енергії.
Так, відповідно до п. 8.2.4 ПРРЕЕ у разі виявлення представниками оператора системи пошкоджень чи зриву пломб та/або індикаторів, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів вимірювальної техніки, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів вимірювальної техніки з метою зміни їх показів, самовільних підключень до електричних мереж розрахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до порядку, визначеного главою 8.4 цього розділу.
Згідно п.8.2.5 Правил, у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником оператора системи, від якого споживач одержує електричну енергію, порушень цих Правил, у тому числі фактів безоблікового споживання електричної енергії, на місці виявлення порушення у присутності споживача (представника споживача) або іншої особи, яка допустила представників оператора системи на об`єкт (територію) споживача для проведення перевірки (за умови посвідчення цієї особи), оформлюється акт про порушення згідно з формою, наведеною в додатку 8 до цих Правил.
Визначення поняття самовільне підключення викладено у п. 1.1.2 Правил, згідно з яким самовільне підключення - підключення та/або споживання електричної енергії без укладення договорів, передбачених цими Правилами, або підключення після відключення, несанкціоноване (непогоджене) оператором системи.
З урахуванням вищенаведених норм передбачається, що споживач електроенергії несе відповідальність згідно із законодавством за порушення Закону України «Про ринок електричної енергії» та Правил роздрібного ринку.
Відповідно до п.1.2 Договору, умови Договору розроблені відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії» та Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), від 14 березня 2018 року № 312 (зі змінами та доповненнями, далі - ПРРЕЕ), та є однаковими для всіх споживачів.
Пунктом 12.2 Договору передбачено, що Договір, Додатки 4, 5, 10 (крім продовження додатка «Вихідні дані для розрахунку»), 11, 12, 13, 15, 16, 17 до цього Договору є публічними з встановленими однаковими умовами для всіх споживачів і розміщуються на сайті Оператора системи розподілу за адресою: http://dtekdnem.com.ua та у паперовій формі не оформлюються, окрім випадків передбачених ПРРЕЕ.
Відповідно до п.16 Додатку № 4 до Договору, вартість необлікованої, внаслідок порушення споживачем ПРРЕЕ, електричної енергії, розрахованої Оператором системи розподілу, на підставі акту про порушення ПРРЕЕ, перераховуються Споживачем на поточний рахунок Оператора системи розподілу. Споживач має оплатити вказаний в даному пункті рахунок, не пізніше 30 календарних днів від дня його отримання.
Згідно п. 17 Додатку № 4, датою здійснення оплати за виставленим платіжним документом є дата, на яку оплачена сума коштів зараховується на поточний рахунок Оператора системи розподілу.
Як зазначалось вище, протоколів №659, № 661 від 27.12.2022 р., розрахунок обсягу та вартості не облікованої електричної енергії, рахунок-фактуру направлено супроводжувальним листом №101/24/03-966 від 24.01.2023 р., та відправлене рекомендованим поштовим відправленням №05 045 342 495 76.
Відповідно п. 8.2.7 ПРРЕЕ, та п.16 Додатку № 4 до Договору споживач має оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунка (у випадку неотримання споживачем рахунка у поштовому відділенні упродовж 5 робочих днів з дня надходження рахунка до поштового відділення споживача рахунок вважається отриманим споживачем на 5 робочий день).
До поштовому відділенні споживача лист надійшов 06.03.2023 р., 5 робочий день настав 13.03.2023 р. Відповідно до п. 8.2.7. ПРРЕЕ, споживач мав оплатити розрахункові документи за необліковану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунку.
В зв`язку із тим, що відповідач належним чином не виконав договірні зобов`язання в частині своєчасної оплати вартості недоврахованої електричної енергії по акту про порушення, позивачем було нараховану боржнику 3% річних на суму 66,76 грн., а за несвоєчасне здійснення боржником платежів, боржнику були нараховані інфляційні витрати на суму 74,92 грн. Розрахунок 3% річних здійснено за період з 14.04.2023 року по 28.06.2023 року, а розрахунок інфляційних витрат здійснено за період з 14.04.2023 року по 28.06.2023 року.
Суд перевірив надані Позивачем розрахунки та вважає їх правомірними та здійсненими у відповідності до вимоги чинного законодавства України.
За відсутності в матеріалах справи належних та допустимих доказів погашення з боку Відповідача заявлених в позові сум суд вважає доведеним факт наявності заборгованості у розмірі.
Отже, суд вважає позовні вимоги, обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі, з покладенням на відповідача витрат по сплаті судового збору.
Керуючись ст.ст. 129, 233, 238, 240 ГПК України, суд
В И Р І Ш И В:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Южноє" (67700, Одеська обл., м. Білгород-Дністровський, вул. Південна, буд. 12, 12-А, 12-Б, 23; код - 26006313) на користь Акціонерного товариства "ДТЕК Одеські електромережі" (65031, м. Одеса, вул. М. Боровського, 28Б; код 00131713): заборгованість за недовраховану електричну енергію в розмірі 10687 гривень 16 коп.; сплату 3 % річних у розмірі 66 гривень 76 коп.; інфляційні у розмірі 74 гривень 92 коп. та 2684 гривні судового збору
Рішення суду набирає законної сили в порядку ст.241 ГПК України
та може бути оскаржено в порядку ст.ст.253-259 ГПК України.
Суддя О.А. Демешин
14 серпня 2023 р.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2023 |
Оприлюднено | 15.08.2023 |
Номер документу | 112800704 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Демешин О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні