ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
11 серпня 2023 року ЧернігівСправа № 620/6541/20
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Падій В.В., розглянувши, у письмовому провадженні,заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області про виправлення описки у судовому рішенні від 15.02.2021 у справі № 620/6541/20 за адміністративним позовом Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області до Шишківської сільської ради про застосування заходів реагування,
У С Т А Н О В И В:
Представник Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області звернулося до суду із заявою про виправлення описки у судовому рішенні від 15.02.2021, обґрунтована тим, що 29.05.2023 на адресу Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області надійшов лист від Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Чернігівській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, в якому було вказано, що опираючись на перелік майна міської комунальної власності Корюківської міської територіальної громади та на інвентаризаційні описи необоротних активів, що передаються від Шишківської сільської ради, будь-які об`єкти, що розташовані за адресою: с. Шишківка, вул. Центральна, 13 - відсутні. В свою чергу у міській комунальній власності перебуває Шишківський сільський клуб Корюківської міської ради, що знаходиться за адресою: с. Шишківка, вул. Центральна, 17.
Виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України і матеріалів справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до частини 1 статті 253 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який постановив судове рішення, може з власної ініціативи або за заявою учасника справи чи іншої заінтересованої особи виправити допущені в судовому рішенні цього суду описки, очевидні арифметичні помилки незалежно від того, набрало судове рішення законної сили чи ні.
Частиною 2 вказаної статті визначено, що питання про внесення виправлень суд може вирішити в порядку письмового провадження.
У свою чергу суд вважає за необхідне зазначити, що судове рішення повинно бути точним. Помилки у тексті судового рішення, зумовлені арифметичними помилками або граматичними помилками (описками), що стосуються істотних обставин або ускладнюють виконання рішення, можуть бути усунуті судом, який ухвалив рішення або ухвалу.
Так під арифметичними помилками розуміються помилки у визначенні результату підрахунку: пропуск цифри, випадкова перестановка цифр, спотворення результату обчислення у зв`язку із використанням несправної техніки або неуважністю.
При цьому описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до суду з позовом та просив: застосувати заходи реагування у вигляді зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей, експлуатації будівлі сільського клубу Шишківської сільської ради за адресою: вул. Центральна, 13, с. Шишківка, Корюківський район, Чернігівська область.
Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 15.02.2021 адміністративний позов Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області задоволено повністю; застосовано заходи реагування у вигляді зупинення експлуатації будівлі сільського клубу Шишківської сільської ради, за адресою: вул. Центральна, 13, с. Шишківка, Корюківський район, Чернігівська область до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.
Суд звертає увагу, що відповідно до матеріалів справи, зокрема Акту перевірки від 23.09.2020 №96, адреса об`єкта перевірки зазначена Чернігівська область, Корюківський район, с. Шишківка, вул. Центральна, буд. 13. Також суд зазначає, що відповідно до посвідчення на проведення заходу державного нагляду (контролю) від 15.09.2020 № 09-57 предметом перевірки на додержання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки є об`єкт за адресою - Чернігівська область, Корюківський район, с. Шишківка, вул. Центральна, буд. 13.
Разом з тим суд зазначає, що відповідно до листа Корюківської міської ради від 14.05.2021 № 706/04-03 Шишківський сільській клуб Корюківської міської ради, щодо якого було застосовано заходи реагування у вигляді зупинення експлуатації будівлі, знаходиться за адресою вул. Центральна, буд. 17, с. Шишківка, Корюківський район.
Згідно з частинами 1, 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Захист порушених прав, свобод чи інтересів особи, яка звернулася до суду, може здійснюватися судом також в інший спосіб, який не суперечить закону і забезпечує ефективний захист прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до частин 2, 3 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.
Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.
Враховуючи наведене в сукупності, суд дійшов висновку про необхідність виправлення описки у тексті рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 15.02.2021 у справі №620/6541/20 та вважати вірною адресу Шишківського сільського клубу Корюківської міської ради, щодо якого було застосовано заходи реагування у вигляді зупинення експлуатації будівлі - вул. Центральна, буд. 17, с. Шишківка, Корюківський район.
При цьому судом враховується, що виправлення описок у рішенні суду жодним чином
не змінює його текст та суть.
Керуючись статтями 241-243, 253, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області про виправлення описки у судовому рішенні від 15.02.2021 у справі № 620/6541/20 за адміністративним позовом Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області до Шишківської сільської ради про застосування заходів реагування задовольнити повністю.
Виправити описку у тексті рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 15.02.2021 у справі №620/6541/20 за адміністративним позовом Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області до Шишківської сільської ради про застосування заходів реагування .
Вважати вірною адресу Шишківського сільського клубу Корюківської міської ради, щодо якого було застосовано заходи реагування у вигляді зупинення експлуатації будівлі - вул. Центральна, буд. 17, с. Шишківка, Корюківський район.
Копію ухвали направити сторонам по справі.
Ухвала набирає законної сили в строк та порядку, передбачені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Відповідно до пункту 14 частини 1 статті 294 Кодексу адміністративного судочинства України в апеляційному порядку може бути оскаржена ухвала про внесення виправлень у рішення.
Ухвала суду може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленими статтями293,295 - 297та підпунктом 15.5 пункту 15Розділу«Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом 15 днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.В. Падій
Суд | Чернігівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.08.2023 |
Оприлюднено | 16.08.2023 |
Номер документу | 112810981 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо цивільного захисту |
Адміністративне
Чернігівський окружний адміністративний суд
Падій В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні