Справа №295/9935/23
1-кс/295/4181/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.08.2023 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні
клопотання слідчого другого слідчого відділу (з дислокацією у м.Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу процесуального
керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Житомирської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні за № 62023240020000784 від 28.06.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286-1 КК України та додані до нього матеріали,
в с т а н о в и в:
У провадженні другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Житомирі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Хмельницькому перебуває кримінальне провадження № 62023240020000784 від 28.06.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 286-1 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 28.06.2023 близько «07» год. «30» хв., ОСОБА_5 , керуючи технічно справним автомобілем марки «Ореl» моделі «Vectra» реєстраційний номер НОМЕР_1 зеленого кольору, перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння (1,48 % відповідно до довідки КМП Ємільчинська лікарня ЄСР від 28.06.2023), в світлу пору доби рухався асфальтованою автодорогою сільського значення №0060609 зі сторони смт. Ємільчине в напрямку с. Куліші на відстані 118,3 м до початку перехрестя автодороги Хутір-Мокляки, зі швидкістю близько 80 км/год, не врахував дорожню обстановку, стан проїзної частини, не вибрав безпечну швидкість руху, внаслідок чого не впорався з керуванням та допустив з`їзд у кювет, у зв`язку із чим вищевказаний автомобіль перекинувся на дах.
В результаті даної дорожньо-транспортної пригоди, пасажир автомобіля ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 загинув на місці.
Як вказано у клопотанні, під час досудового розслідування встановлено, що за результатами вищевказаної ДТП водій автомобіля марки «Ореl» моделі «Vectra» реєстраційний номер НОМЕР_1 ОСОБА_5 був доставлений до КНГІ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Ємільчинської селищної ради, де останньому було надано медичну допомогу та встановлено діагноз: забій грудної клітини; перелом третього ребра праворуч.
Обґрунтовуючи клопотання слідчий вказав, що відомості, які містяться у медичній документації хворого самі по собі та/або в сукупності з іншими речами і документами цього провадження вагомо впливатимуть на встановлення суттєвих обставин правопорушення, можуть бути використанні, як докази під час досудового розслідування, подальшого судового розгляду та в цілому сприятимуть достовірному встановленню усіх обставин кримінального провадження, тому просить надати тимчасовий доступ до медичної документації (амбулаторного, стаціонарного) хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Ємільчинської селищної ради за адресою: АДРЕСА_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
Слідчий у судове засідання не з`явився, у клопотанні просив про розгляд клопотання у його відсутність, викладені вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідно до ч.2 ст.163 КПК України, розгляд клопотання проведено у відсутності особи, у володінні якої знаходиться необхідна документація, з огляду на обґрунтування слідчим такої необхідності.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно з ч.1ст.160КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді підчас досудовогорозслідування чисуду підчас судового провадження із клопотанням протимчасовий доступдо речейі документів,за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
У відповідності до ч.5 ст.163КПКУкраїни слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 6 ст.163КПКУкраїни встановлено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Згідно з п.7 ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що витребування документів, зазначених у клопотанні, має суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а тому їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документу, який іншим способом неможливо отримати, слідчий суддя дійшов висновку про необхідність задоволення клопотання.
Керуючись статтями 159,160,162,163,309 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчимдругого слідчоговідділу (здислокацієюум.Житомирі)Територіального управлінняДержавного бюророзслідувань,розташованогов місті Хмельницькому, ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ,дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, а саме, до медичної документації (амбулаторного, стаціонарного) хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка знаходиться у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Ємільчинської селищної ради за адресою: АДРЕСА_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), з можливістю ознайомлення та їх вилучення (здійснити їх виїмку).
Встановити строк дії ухвали до 08.10.2023 включно.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, може бути постановлено ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2023 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 112818790 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Воробйова Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні