СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА
пр. № 1-кс/759/3428/23
ун. № 759/10290/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 червня 2023 року м. Київ
слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Київської обласної прокуратруи ОСОБА_4 про відібрання зразків для експертизи в порядку тимчасового досутупу до речей і документів по кримінальному провадженню внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12022110000000494 від 11.11.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,
ВСТАНОВИВ:
07.06.2023 старший слідчого Націо759/10290/23нальної поліції в Київській області ОСОБА_3 , звернулася до суду із вищезазначеним клопотанням.
Досудовим розслідуванням встановлено, що до слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області надійшли матеріали Управління стратегічних розслідувань в Київській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про те, що протягом 2021-2022 років службові особи Гатненської сільської ради Фастівського району Київської області вступили в злочинну змову посадовими особами ТОВ « Дорман-1 » (код ЄДРПОУ 42139367 ), з метою отримання неправомірної вигоди, та уклали ряд договорів підряду на проведення за бюджетні кошти капітальних ремонтних робіт на території Гатненської ОТГ Фастівського району Київської області, в томі числі договір № 218 від 06.10.2021 «Капітальний ремонт дороги по вул. Відродження від садиби № 4-г по вул. Боярська до садиби № 12 по вул. Відродження в с. Віта-Поштова Фастівського район Київської області », ціна договору 1877500 грн 00 коп.
20.02.2023 на підставі ухвали слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва від 23.01.2023 № 759/507/23 проведено тимчасовий доступ під час якого вилучено копію договору № 218 від 06.10.2021 разом із додатками.
15.03.2023 із залученням спеціаліста Департаменту регіонального розвитку Київської обласної військової адміністрації , проведено огляд дорожнього покриття по вул. Відродження від садиби № 4-г по вул. Боярська до садиби № 12 по вул. Відродження в с. Віта-Поштова Фастівського район Київської області під час якого встановлено те, що фактично виконані будівельні роботи не відповідають акту виконаних будівельних робіт форми КБ2В.
На даний час у органу досудового розслідування виникла необхідність у перевірці достовірності відомостей внесених до проектно-кошторисної та фінансово-звітної документації по зазначеному договору підряду, з метою підтвердження фактично виконаних обсягів будівельних робіт складеним документам та сумам витрачених коштів.
Слідчий просив розглянути клопотання за його відсутності, про що подав відповідну заяву, в якій клопотання підтримав, просив задовольнити.
Згідно з вимогами ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, кримінальне провадження за №12022110000000494 від 11.11.2022, суд прийшов до наступного висновку.
У відповідності до п. 6 ч. 2 ст. 242 КПК України, слідчий або прокурор зобов`язаний звернутися до експерта для проведення експертизи щодо визначення розміру матеріальних збитків, шкоди немайнового характеру, шкоди довкіллю, заподіяної кримінальним правопорушенням.
На цій підставі, слідчим для встановлення відповідності відомостей щодо фактично виконаних обсягів виконаних будівельних робіт по вказаному договору підряду та його якості, призначено будівельно-технічну експертизу, проведення якої доручено
З метою проведення зазначеної експертизи необхідно залучити дорожніх спеціалістів з відповідним обладнанням та інструментом для вирубки та замірів товщини шару дорожнього покриття та улаштування основ доріг відповідних об`єктів дослідження з подальшими лабораторними дослідженнями фізико-механічних властивостей кернів асфальтобетонних сумішей, відібраних з дорожнього полотна об`єкта дослідження у відповідності до вимог п. 21.8.18 ДБН В.2.3-4:2007 «Автомобільні дороги», на рахунок використаного для його влаштування типу та марки асфальтобетону, коефіцієнту його ущільнення (в одиницях виміру кг/м3), інших шарів влаштованого дорожнього полотна тощо (лабораторні дослідження повинні бути виконані сертифікованою лабораторією).
Так, відповідно до вимог ДБН В.2.3-4:2007 «Автомобільні дороги» фізико-механічні властивості улаштованих асфальтобетонних сумішей контролюються за показниками випробування трьох кернів на кожні 9000 м2 покриття.
На підставі вищезазначеного, на теперішній час в ході досудового розслідування для повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та з метою проведення судової будівельно-технічної експертизи щодо перевірки обсягів та якості фактично виконаних будівельних робіт за договором підряду № 218 від 06.10.2021 «Капітальний ремонт дороги по вул. Відродження від садиби № 4-г по вул. Боярська до садиби № 12 по вул. Відродження в с. Віта-Поштова Фастівського район Київської області », ціна договору 1877500 грн 00 коп., укладеним Гатненською сільською радою Фастівського району Київської області з ТОВ « Дорман-1 », виникла необхідність у відібранні зразків (кернів) улаштованої асфальтобетонної суміші у кількості необхідної для подальшого проведення лабораторних досліджень фізико-механічних властивостей і надання результатів випробувань судовому експерту.
Крім цього, на адресу слідчого управління ГУНП в Київській області надійшло клопотання судового експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз щодо відбору кернів з подальшими лабораторними дослідженнями фізико-механічних властивостей на рахунок товщини шару, використаного типу та марки покриття і коефіцієнту його ущільнення.
Зразки улаштованого асфальтобетону за вищезазначеним договором підряду у кількості, необхідній для проведення лабораторного дослідження мають доказове значення у вказаному кримінальному провадженні та без їх вилучення в порядку тимчасового доступу до речей та документів неможливо провести судову будівельно-технічну експертизу, а також встановити вид і розмір шкоди, завданої вчиненим кримінальним правопорушенням.
Стороною обвинувачення доведено, що з метою проведення зазначеної експертизи необхідно залучити дорожніх спеціалістів з відповідним обладнанням та інструментом для вирубки та замірів товщини шару дорожнього покриття та улаштування основ доріг відповідних об`єктів дослідження з подальшими лабораторними дослідженнями фізико-механічних властивостей кернів асфальтобетонних сумішей, відібраних з дорожнього полотна об`єкта дослідження у відповідності до вимог п. 21.8.18 ДБН В.2.3-4:2007 «Автомобільні дороги», на рахунок використаного для його влаштування типу та марки асфальтобетону, коефіцієнту його ущільнення (в одиницях виміру кг/м3), інших шарів влаштованого дорожнього полотна тощо (лабораторні дослідження повинні бути виконані сертифікованою лабораторією).
Положеннями ч. 2 ст. 245 КПК України передбачено, що порядок відібрання зразків з речей і документів встановлюється згідно з положеннями про тимчасовий доступ до речей і документів.
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ст. 91, 92 КПК України, обов`язок доказування обставин кримінального правопорушення, винуватості особи у його вчиненні, покладається на сторону обвинувачення.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться таку речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Клопотанням доведено наявність підстав вважати, що Зразки улаштованого асфальтобетону за вищезазначеним договором підряду у кількості, необхідній для проведення лабораторного дослідження мають доказове значення у вказаному кримінальному провадженні та без їх вилучення неможливо провести судову будівельно-технічну експертизу, а також встановити вид і розмір шкоди, завданої вчиненим кримінальним правопорушенням
На підставі викладеного, ст.ст. 22, 26, 108, 160, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
клопотання слідчого Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Київської обласної прокуратруи ОСОБА_4 про відібрання зразків для експертизи в порядку тимчасового досутупу до речей і документів по кримінальному провадженню внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12022110000000494 від 11.11.2022, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України задовольнити.
Надати дозвіл слідчому слідчого управління ГУНП в Київській області ОСОБА_3 на відібрання у порядку тимчасового доступу до речей зразків (кернів) улаштованого асфальтобетонного покриття на об`єкті капітального ремонту за договором підряду № 218 від 06.10.2021 «Капітальний ремонт дороги по вул. Відродження від садиби № 4-г по вул. Боярська до садиби № 12 по вул. Відродження в с. Віта-Поштова Фастівського район Київської області », ціна договору 1877500 грн 00 коп. укладеним Гатненською сільською радою Фастівського району Київської області з ТОВ « Дорман-1 » у кількості, необхідній для проведення лабораторного дослідження, з метою проведення судової будівельно-технічної експертизи.
Відібрання зразків асфальтобенного покриття та основ проїжджої частини з використанням спеціального обладнання для відібрання кернів доручити спеціалістам організації, яка має спеціальні знання у галузі будівництва та ремонту доріг, відповідне обладнання для відбору зразків (кернів) та сертифікацію.
Строк дії ухвали два місяці з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.06.2023 |
Оприлюднено | 16.08.2023 |
Номер документу | 112820721 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Ул`яновська О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні