Справа № 128/3048/23
УХВАЛА
15 серпня 2023 року м. Вінниця
Суддя Вінницького міськрайонного суду Вінницької області Шевчук Л.П., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , за участі заінтересованої особи Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області, про встановлення факту, що має юридичне значення,-
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернулася до Вінницького районного суду Вінницької області із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, а саме: факту, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 проживали однією сім`єю як дружина та чоловік без реєстрації шлюбу в період з 1976 року по 04.12.2022.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб (ч. 4 ст. 294 ЦПК України).
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що дана заява не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір за подання заяви у справах окремого провадження, які подані фізичною особою становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що станом на 2023 рік складає 536,80 грн.
Заявником до матеріалів заяви долучено копію квитанції ПН215600426655 про сплату судового збору, а саме платіж №1190981395 від 09 серпня 2023 року, однак, під час перевірки сплати судового збору в автоматизованій системі документообігу суду КП Д-3 не знайдено підтверджень з казначейства про зарахування судового збору.
Статтею 9 Закону України «Про судовий збір»визначено, щосуд перед відкриттям провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
У зв`язку із цим суд повинен перевірити, щоб платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, що додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містили відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.
Оскільки заявником надано квитанцію про сплату судового збору, яка не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України, тому слід вважати несплаченим судовий збір заявником у даній заяві.
Відповідно до частини першої та другої статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином судом визначається спосіб усунення недоліків подання документу про сплату судового збору. Дані недоліки мають бути усунені у триденний строк з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Якщо, заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і повертається заявнику.
Керуючись ст.ст. 177, 185, 260, 318, 353 ЦПК України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Заяву ОСОБА_1 , за участі заінтересованої особи Стрижавської селищної ради Вінницького району Вінницької області, про встановлення факту, що має юридичне значення - залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків тривалістю три дні з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Якщо заявник не усуне недоліки заяви у встановлений строк, заява вважатиметься неподаною і повертається заявнику.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.П. Шевчук
Суд | Вінницький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2023 |
Оприлюднено | 17.08.2023 |
Номер документу | 112821981 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Вінницький районний суд Вінницької області
Шевчук Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні