ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15.08.2023м. ДніпроСправа № 904/886/23
за позовом Акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк", м. Київ
до Відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліко-Груп", м. Кривий Ріг
Відповідача-2: ОСОБА_1 , м. Кривий Ріг
про солідарне стягнення заборгованості за тілом кредиту у розмірі 147 975,85 грн., комісії у розмірі 21 000 грн.
Суддя Ніколенко М.О.
Без участі представників сторін.
РУХ СПРАВИ.
Акціонерне товариство комерційний банк "Приватбанк" звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області з позовом до Відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліко-Груп" та Відповідача-2: ОСОБА_1 про солідарне стягнення заборгованості за тілом кредиту у розмірі 147 975,85 грн., комісії у розмірі 21 000 грн.
Ухвалою від 22.02.2023 суд звернувся до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання фізичної особи ОСОБА_1 щодо надання інформації про зареєстроване місце проживання (перебування) такої фізичної особи.
Ухвалою суду від 28.02.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі. Справу № 904/886/23 ухвалено розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи за наявними у справі матеріалами.
СТИСЛИЙ ВИКЛАД ПОЗИЦІЇ ПОЗИВАЧА.
Позивач зазначив, що на підставі Заяви про приєднання від 27.05.2021 (надалі - заява) Товариство з обмеженою відповідальністю "Ліко-Груп" приєдналось до "Умов та правил надання послуги «КУБ`та Правил надання банківських послуг, що розміщені на сайті АТ КБ «Приватбанк» pb.ua на дату укладення договору, та які разом із Заявою про приєднання становлять кредитний договір між банком та клієнтом (надалі - договір).
Відповідно до п. 3.2.8.11 договору, договір є чинним з моменту підписання клієнтом Заяви про приєднання та перерахування банком кредитних коштів на рахунок клієнта. Строк дії договору встановлюється з дня його укладання і до повного виконання сторонами зобов`язань за договором.
Відповідно до п. 1.2 договору, відповідачу було надано кредит у розмірі 500 000 грн.
Пунктом 3.2.8.1 Умов визначено, що банк за наявності вільних грошових коштів зобов`язується надати клієнту "Кредит КУБ" для фінансування поточної діяльності клієнта, в обмін на зобов`язання клієнта з повернення кредиту, сплати відсотків, комісії та ін. винагород в обумовлені цим Договором терміни. Кредитування клієнта здійснюється в межах встановленого банком ліміту кредитування, про який банк повідомляє клієнта через встановлені канали комунікацій. Істотні умови кредиту (сума кредиту, проценти за користування кредитом, розмір щомісячною платежу, порядок їх сплати) вказуються в Заяві про приєднання до Умов та правил надання послуги «КУБ» (далі - Заява), а також в системі Приват24.
Клієнт приєднується до послуги шляхом підписання кваліфікованим електронним підписом заяви в системі Приват24 або у сервісі «Paperless» або іншим шляхом, що прирівнюється до належного способу укладення сторонами кредитного договору. Кредит також може надаватись шляхом видачі кредитних коштів з наступним їх перерахуванням на рахунок підприємства-продавця за товари та послуги.
Позивач наполягає на тому, що свої зобов`язання за договором він виконав в повному обсязі, надавши 27.05.2021 відповідачу кредитні кошти у розмірі 500 000 грн.
Пунктом 1.3 договору встановлено, що строк кредиту: 12 місяців з дати видачі кредитних коштів.
Пунктом 1.4 договору встановлено, що у період з дати підписання Заяви процентна ставка за користування кредитом перші 6 місяців дії кредиту становить 1,6% в місяць від початкового розміру кредиту, починаючи з 7-го місяця користування кредитом - 1,4% в місяць від початкового розміру кредиту (в т.ч. при достроковому погашенні кредиту).
Відповідно до пункту 1.5 договору, проценти за користування кредитом у разі виникнення прострочення зобов`язань за кредитним договором становлять 4% від суми простроченої заборгованості.
Пунктом 1.6 договору визначений порядок погашення заборгованості за кредитом: щомісяця рівними частинами до календарного числа місяця, в яке було надано кредит, включно із цим числом; погашення процентів щомісяця до календарного числа місяця, в яке було надано кредит, включно із цим числом.
Сторони узгодили, що графік погашення кредиту надається у Додатку 1 до цієї заяви є невід`ємною частиною договору.
Відповідно до пункту 3.2.8.3.1. Умов, повернення кредиту здійснюється щомісячно шляхом забезпечення клієнтом позитивного сальдо на його поточному рахунку в сумах і в дати щомісячних внесків, зазначених в Заяві.
Пунктом 3.2.8.3.1.4 Умов передбачено, що клієнт доручає банку щомісячно у строки, зазначені в Заяві, здійснювати договірне списання з його рахунків, відкритих у Банку, на погашення заборгованості за послугою у кількості та розмірі, зазначеному в кредитному договорі.
Остаточним терміном погашення заборгованості за кредитом є дата повернення кредиту.
За змістом пункту 3.2.8.3.2 Умов, за користування послугою клієнт сплачує щомісячно на протязі всього терміну кредиту проценти за користування кредитом в розмірі та згідно графіку, визначених в Заяві та тарифах. При несплаті процентів у строк, визначений графіком, вони вважаються простроченими (крім випадків розірвання договору згідно з пунктом 3.2.8.6.2.).
Відповідно до пункту 3.2.8.3.3 Умов, у разі виникнення прострочених зобов`язань за кредитним договором, клієнт сплачує банку проценти за користування кредитом у розмірі, встановленому Тарифами.
Відповідно до пункту 3.2.8.9.1. Умов, за користування кредитом у період з дати списання коштів з позикового рахунку до дат погашення кредиту згідно з пунктами 3.2.8.1., 3.2.8.3. цього договору клієнт сплачує проценти в розмірі, зазначеному в пункті 3.2.8.3.2.
Однак, відповідач, за твердженням позивача, порушив свої зобов`язання за договором, кредитні кошти та відсотки за користування кредитом у встановлені строки не повернув.
За розрахунком позивача, Товариство з обмеженою відповідальністю "Ліко-Груп" станом на 31.01.2023 має заборгованість перед позивачем у розмірі 168 975,85 грн., яка складається з таких сум:
- 147 975,85 грн. - заборгованість за тілом кредиту;
- 21 000 грн. - заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії.
При цьому, в обґрунтування позовної вимоги про стягнення з відповідача комісії у розмірі 21000 грн. позивач постався на пункти 3.2.8.9, 3.2.8.3.2 Умов. Відповідно до тексту позову, позивачем викладено зазначені пункти у такій редакції:
- п. 3.2.8.9. У період з дати списання коштів з позикового рахунку до дат погашення кредиту згідно з пунктами 3.2.8.1., 3.2.8.2., 3.2.8.3. цього договору клієнт сплачує проценти у вигляді щомісячної комісії в розмірі, зазначеному в пункті 3.2.8.3.2.;
- п. 3.2.8.3.2. За користування послугою клієнт сплачує щомісяця проценти за користування кредитом у вигляді щомісячної комісії в розмірі, що зазначені в п. 1.4 Заяви.
Крім того позивачем зазначено, що в якості забезпечення зобов`язань позичальника за договором кредиту, між АТ КБ «Приватбанк» (надалі - кредитор) та ОСОБА_1 (надалі - поручитель) було укладено договір поруки № POR1621932881469 від 25.02.2021 (надалі - договір поруки).
Предметом цього договору поруки є надання поруки поручителем перед кредитором за виконання підприємством - Товариством з обмеженою відповідальністю "Ліко-Груп", ідентифікаційний код 40914447 (надалі - боржник) зобов`язань за угодами - приєднання до розділу 3.2.8 кредит «КУБ» Умов та правил надання банківських послуг (надалі - угода 1) по сплаті:
а) процентної ставки за користування кредитом:
- за період користування кредитом згідно з п. 3.2.8.3.2 Угоди 1 - перші 6 місяців 1,6 відсотка в місяць від початкового розміру кредиту, починаючи з 7-го місяця - 1,4 відсотка від початкового розміру кредиту;
- за період користування кредитом згідно з п. 3.2.8.3.3 Угоди 1 - 4 відсотки в місяць від суми простроченої заборгованості;
б) кредиту в розмірі 500 000 грн.
Якщо під час виконання Угоди 1 зобов`язання боржника, що забезпечені цим договором, збільшуються, внаслідок чого збільшується обсяг відповідальності поручителя, поручитель при укладанні цього договору дає свою згоду на збільшення зобов`язань за Угодою 1 в розмірі таких збільшень. Додаткових узгоджень про такі збільшення з поручителем не потрібні.
Відповідно до п. 1.2 договору поруки, поручитель відповідає перед кредитором за виконання зобов`язань за Угодою 1 в тому ж розмірі, що і боржник, включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, винагород, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків. Згідно цього пункту поручитель відповідає перед кредитором всіма власними коштами та майном, яке належить йому на праві власності.
За умови наявності у основного боржника заборгованості перед кредитором за тілом кредиту у розмірі 147 975,85 грн. та заборгованості зі сплати комісії у розмірі 21 000 грн., позивач наполягає на тому, що вказана заборгованість має бути стягнута з відповідачів солідарно.
СТИСЛИЙ ВИКЛАД ЗАПЕРЕЧЕНЬ ВІДПОВІДАЧІВ.
Відповідачі відзивів на позов не надали.
ПЕРЕЛІК ОБСТАВИН, ЯКІ Є ПРЕДМЕТОМ ДОКАЗУВАННЯ У СПРАВІ.
Предметом цього судового розгляду є вимоги позивача про солідарне стягнення з відповідачів заборгованості за кредитним договором № б/н від 27.05.2021 у розмірі 147 975,85 грн. та комісії у розмірі 21 000 грн.
Для правильного вирішення цього спору необхідно встановити, які саме правовідносини склались між сторонами, які взаємні права та обов`язки виникли між сторонами (в які строки та якому розмірі мали бути поверненні кредитні кошти), чи мало місце порушення будь-яких зобов`язань (чи були поверненні кредитні кошти у встановлені строки та розмірі), які саме зобов`язання порушені боржниками (чи наявні підстави для солідарного виконання грошового зобов`язання), яке право чи інтерес кредитора порушено, які наслідки порушення зобов`язань боржником.
ОЦІНКА АРГУМЕНТІВ УЧАСНИКІВ СПРАВИ.
НОРМИ ПРАВА, ЯКІ ЗАСТОСУВАВ СУД. ПОЗИЦІЯ СУДУ.
На підставі Заяви про приєднання від 27.05.2021 (надалі - заява) Товариство з обмеженою відповідальністю "Ліко-Груп" приєдналось до "Умов та правил надання послуги «КУБ`та Правил надання банківських послуг, що розміщені на сайті АТ КБ «Приватбанк» pb.ua на дату укладення договору, та які разом із Заявою про приєднання становлять кредитний договір між банком та клієнтом (надалі - договір).
Відповідно до п. 3.2.8.11 договору, договір є чинним з моменту підписання клієнтом Заяви про приєднання та перерахування банком кредитних коштів на рахунок клієнта. Строк дії договору встановлюється з дня його укладання і до повного виконання сторонами зобов`язань за договором.
Відповідно до п. 1.2 договору, відповідачу було надано кредит у розмірі 500 000 грн.
Пунктом 3.2.8.1 Умов визначено, що банк за наявності вільних грошових коштів зобов`язується надати клієнту "Кредит КУБ" для фінансування поточної діяльності клієнта, в обмін на зобов`язання клієнта з повернення кредиту, сплати відсотків, комісії та ін. винагород в обумовлені цим Договором терміни. Кредитування клієнта здійснюється в межах встановленого банком ліміту кредитування, про який банк повідомляє клієнта через встановлені канали комунікацій. Істотні умови кредиту (сума кредиту, проценти за користування кредитом, розмір щомісячною платежу, порядок їх сплати) вказуються в Заяві про приєднання до Умов та правил надання послуги «КУБ» (далі - Заява), а також в системі Приват24.
Клієнт приєднується до послуги шляхом підписання кваліфікованим електронним підписом заяви в системі Приват24 або у сервісі «Paperless» або іншим шляхом, що прирівнюється до належного способу укладення сторонами кредитного договору. Кредит також може надаватись шляхом видачі кредитних коштів з наступним їх перерахуванням на рахунок підприємства-продавця за товари та послуги.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Частиною 2 ст. 639 ЦК України встановлено, що якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.
Статтею 193 ГК України визначено, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону та інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Свої зобов`язання за договором позивач виконав в повному обсязі, надавши 27.05.2021 відповідачу кредитні кошти у розмірі 500 000 грн.
Пунктом 1.3 договору встановлено, що строк кредиту: 12 місяців з дати видачі кредитних коштів.
Пунктом 1.4 договору встановлено, що у період з дати підписання Заяви процентна ставка за користування кредитом перші 6 місяців дії кредиту становить 1,6% в місяць від початкового розміру кредиту, починаючи з 7-го місяця користування кредитом - 1,4% в місяць від початкового розміру кредиту (в т.ч. при достроковому погашенні кредиту).
Відповідно до пункту 1.5 договору, проценти за користування кредитом у разі виникнення прострочення зобов`язань за кредитним договором становлять 4% від суми простроченої заборгованості.
Пунктом 1.6 договору визначений порядок погашення заборгованості за кредитом: щомісяця рівними частинами до календарного числа місяця, в яке було надано кредит, включно із цим числом; погашення процентів щомісяця до календарного числа місяця, в яке було надано кредит, включно із цим числом.
Сторони узгодили, що графік погашення кредиту надається у Додатку 1 до цієї заяви є невід`ємною частиною договору.
Відповідно до пункту 3.2.8.3.1. Умов, повернення кредиту здійснюється щомісячно шляхом забезпечення клієнтом позитивного сальдо на його поточному рахунку в сумах і в дати щомісячних внесків, зазначених в Заяві.
Пунктом 3.2.8.3.1.4 Умов передбачено, що клієнт доручає банку щомісячно у строки, зазначені в Заяві, здійснювати договірне списання з його рахунків, відкритих у Банку, на погашення заборгованості за послугою у кількості та розмірі, зазначеному в кредитному договорі.
Остаточним терміном погашення заборгованості за кредитом є дата повернення кредиту.
Згідно ст. 212, 651 ЦКУ при порушенні Клієнтом будь-якого із зобов`язань передбачених цим договором, Банк на свій розсуд, починаючи з 91-ого дня порушення будь-якого із зобов`язань, має право змінити умови договору, встановивши інший термін повернення кредиту. При цьому Банк направляє Клієнту повідомлення із зазначенням дати терміну повернення кредиту (Банк здійснює інформування Клієнта на свій вибір або письмово, або через встановлені засоби електронного зв`язку Банку та Клієнта (системи клієнт-банк, Інтернет клієнт банк, sms повідомлення або інших)). При непогашенні заборгованості за цим договором у термін, зазначений у повідомленні, вся заборгованість за кредитним договором, починаючи з наступного дня від дати, зазначеної в повідомленні, вважається простроченою. У разі погашення заборгованості в період до закінчення 90 днів (включно) з моменту порушення будь-якого із зобов`язань, терміном повернення кредиту є дата останнього платежу.
За змістом пункту 3.2.8.3.2 Умов, за користування послугою клієнт сплачує щомісячно на протязі всього терміну кредиту проценти за користування кредитом в розмірі та згідно графіку, визначених в Заяві та тарифах. При несплаті процентів у строк, визначений графіком, вони вважаються простроченими (крім випадків розірвання договору згідно з пунктом 3.2.8.6.2.).
Відповідно до пункту 3.2.8.3.3 Умов, у разі виникнення прострочених зобов`язань за кредитним договором, клієнт сплачує банку проценти за користування кредитом у розмірі, встановленому Тарифами.
Відповідно до пункту 3.2.8.9.1. Умов, за користування кредитом у період з дати списання коштів з позикового рахунку до дат погашення кредиту згідно з пунктами 3.2.8.1., 3.2.8.3. цього договору клієнт сплачує проценти в розмірі, зазначеному в пункті 3.2.8.3.2.
Однак, відповідач порушив свої зобов`язання за договором, кредитні кошти та відсотки за користування кредитом у встановлені строки не повернув.
У зв`язку з порушенням позичальником своїх зобов`язань за кредитним договором, Товариство з обмеженою відповідальністю "Ліко-Груп" станом на 31.01.2023 має заборгованість перед позивачем у розмірі 168 975,85 грн., яка складається з таких сум:
- 147 975,85 грн. - заборгованість за тілом кредиту;
- 21 000 грн. - заборгованість з відсотків за користування кредитом, згідно з пунктами 3.2.8.3.2, 3.2.8.9.1.
Щодо зазначення позивачем у позові про те, що нарахована сума 21 000 грн. є щомісячною комісією слід зазначити про таке.
В обґрунтування позовної вимоги про стягнення з відповідача комісії у розмірі 21 000 грн. позивач постався на пункти 3.2.8.9, 3.2.8.3.2 Умов. Відповідно до тексту позову, позивачем викладено зазначені пункти у такій редакції:
- п. 3.2.8.9. У період з дати списання коштів з позикового рахунку до дат погашення кредиту згідно з пунктами 3.2.8.1., 3.2.8.2., 3.2.8.3. цього договору клієнт сплачує проценти у вигляді щомісячної комісії в розмірі, зазначеному в пункті 3.2.8.3.2.;
- п. 3.2.8.3.2. За користування послугою клієнт сплачує щомісяця проценти за користування кредитом у вигляді щомісячної комісії в розмірі, що зазначені в п. 1.4 Заяви.
Разом з цим, як встановлено судом вище, пункти 3.2.8.9, 3.2.8.3.2 Умов, наведені як у самому кредитному договорі від 27.05.2021, так і у Витязі з Умов, долученому позивачем до матеріалів справи, мають іншу редакцію. А саме:
- п. 3.2.8.9.1. За користування кредитом у період з дати списання коштів з позикового рахунку до дат погашення кредиту згідно з пунктами 3.2.8.1., 3.2.8.3. цього договору клієнт сплачує проценти в розмірі, зазначеному в пункті 3.2.8.3.2.;
- п. 3.2.8.3.2. За користування послугою клієнт сплачує щомісячно на протязі всього терміну кредиту проценти за користування кредитом в розмірі та згідно графіку, визначених в Заяві та тарифах. При несплаті процентів у строк, визначений графіком, вони вважаються простроченими (крім випадків розірвання договору згідно з пунктом 3.2.8.6.2.).
Тобто п.п. 3.2.8.9.1., 3.2.8.3.2. Умов не передбачено сплати позичальником комісії. Такі пункти визначають обов`язок сплати позичальником процентів за користування кредитом у період, за який зобов`язання останнього з повернення кредитних коштів не є порушеним.
Однак, помилкове зазначення позивачем про те, що нарахована сума 21 000 грн. є щомісячною комісією, не впливає на суть зобов`язання позичальника, визначеного п.п. 3.2.8.9.1., 3.2.8.3.2. Умов; не змінює порядок нарахування таких сум.
З тесту позовної заяви вбачається волевиявлення позивача стягнути з відповідача саме проценти за користування кредитом, нарахованими згідно з пунктами 3.2.8.3.2, 3.2.8.9.1 Умов та 1.4 договору.
Заборгованість відповідача перед банком у загальному розмірі 168 975,85 грн. підтверджується наявними в матеріалах справи розрахунком заборгованості та виписками по рахунках Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліко-Груп".
За таких обставин, позовні вимоги Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" про стягнення 147 975,85 грн. - заборгованості за тілом кредиту; 21 000 грн. - заборгованості з відсотків за користування кредитом, згідно з пунктами 3.2.8.3.2, 3.2.8.9.1, - є обґрунтованими.
У якості забезпечення зобов`язань позичальника за договором кредиту, між АТ КБ «Приватбанк» (надалі - кредитор) та ОСОБА_1 (надалі - поручитель) було укладено договір поруки № POR1621932881469 від 25.02.2021 (надалі - договір поруки).
Предметом цього договору поруки є надання поруки поручителем перед кредитором за виконання підприємством - Товариством з обмеженою відповідальністю "Ліко-Груп", ідентифікаційний код 40914447 (надалі - боржник) зобов`язань за угодами - приєднання до розділу 3.2.8 кредит «КУБ» Умов та правил надання банківських послуг (надалі - угода 1) по сплаті:
а) процентної ставки за користування кредитом:
- за період користування кредитом згідно з п. 3.2.8.3.2 Угоди 1 - перші 6 місяців 1,6 відсотка в місяць від початкового розміру кредиту, починаючи з 7-го місяця - 1,4 відсотка від початкового розміру кредиту;
- за період користування кредитом згідно з п. 3.2.8.3.3 Угоди 1 - 4 відсотки в місяць від суми простроченої заборгованості;
б) кредиту в розмірі 500 000 грн.
Якщо під час виконання Угоди 1 зобов`язання боржника, що забезпечені цим договором, збільшуються, внаслідок чого збільшується обсяг відповідальності поручителя, поручитель при укладанні цього договору дає свою згоду на збільшення зобов`язань за Угодою 1 в розмірі таких збільшень. Додаткових узгоджень про такі збільшення з поручителем не потрібні.
Відповідно до п. 1.2 договору поруки, поручитель відповідає перед кредитором за виконання зобов`язань за Угодою 1 в тому ж розмірі, що і боржник, включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, винагород, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків. Згідно цього пункту поручитель відповідає перед кредитором всіма власними коштами та майном, яке належить йому на праві власності.
Частиною 1 ст. 553 ЦК України визначено, що за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником.
Положеннями статті 554 ЦК України встановлено, що, у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
За умови наявності у основного боржника станом на день ухвалення рішення суду у цій справі заборгованості перед кредитором за тілом кредиту у розмірі 147 975,85 грн. та заборгованості з відсотків за користування кредитом у розмірі 21 000 грн., вимоги позивача про солідарне стягнення вказаних сум з Відповідача-2: ОСОБА_1 - є обґрунтованими.
ПЕРЕЛІК ДОКАЗІВ, ЯКИМИ СТОРОНИ ПІДТВЕРДЖУЮТЬ АБО СПРОСТОВУЮТЬ НАЯВНІСТЬ КОЖНОЇ ОБСТАВИНИ, ЯКА Є ПРЕДМЕТОМ ДОКАЗУВАННЯ У СПРАВІ.
Обставини, на які посилається позивач, доводяться заявою від 27.05.2021 з додатками (т. 1 а.с. 16 - 20), договором поруки (т. 1 а.с. 27 - 28), виписками по рахунку відповідача-1 (т. 1 а.с. 23 - 26).
ВИСНОВКИ СУДУ ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ.
За результатами розгляду справи суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити у повному обсязі.
РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ.
Відповідно статті 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати зі сплати судового збору слід покласти на відповідачів порівну.
Керуючись положеннями Господарського Кодексу України, Цивільного кодексу України, ст. 73, 74, 123, 129, 232, 233, 236-241, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Стягнути солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліко-Груп" (місцезнаходження: 50011, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Гірничорятувальна, буд. 19; ідентифікаційний код: 40914447) та ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; місце реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" (місцезнаходження: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д; ідентифікаційний код: 14360570) суму основної заборгованості у розмірі 147 975,85 грн. та відсотки за користування кредитом у розмірі 21 000 грн.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліко-Груп" (місцезнаходження: 50011, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Гірничорятувальна, буд. 19; ідентифікаційний код: 40914447) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" (місцезнаходження: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д; ідентифікаційний код: 14360570) витрати зі сплати судового збору у розмірі 1 342 грн.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; місце реєстрації: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" (місцезнаходження: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д; ідентифікаційний код: 14360570) витрати зі сплати судового збору у розмірі 1 342 грн.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Рішення може бути оскаржено в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України, протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений 15.08.2023.
Суддя М.О. Ніколенко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2023 |
Оприлюднено | 17.08.2023 |
Номер документу | 112841599 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Ніколенко Михайло Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні