ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
просп. Науки, 5, м. Харків, 61022, телефон/факс (057)702 10 79, inbox@lg.arbitr.gov.ua
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 серпня 2023 року м.Харків Справа № 913/45/23
Суддя господарського суду Луганської області Злепко Н.І.,
за участю - секретаря судового засідання Пришви О.О.,
від представників сторін:
від позивача: не з`явився в судове засідання,
від відповідача: не з`явився в судове засідання,
розглянувши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Кортева Агрісаєнс Україна», м. Київ, про ухвалення додаткового рішення у справі №913/45/23 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Кортева Агрісаєнс Україна, м. Київ
до Товариства з обмеженою відповідальністю Сільгоспагростандарт, смт. Новопсков, Новопсковський район Луганської області
про стягнення 568 582 грн 14 коп.,
ВСТАНОВИВ:
01.03.2023 Товариство з обмеженою відповідальністю Кортева Агрісаєнс Україна звернулося до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю Сільгоспагростандарт, в якій просить стягнути з відповідача заборгованість за Договором купівлі-продажу насіння №15916 від 09.11.2020 у розмірі 568 582 грн 14 коп., з яких 537 064 грн 83 коп. - основний борг, 5 738 грн 20 коп. 3% річних та 25 779 грн 11 коп. - інфляційних втрат.
Рішенням Господарського суду Луганської області від 13.07.2023 року у справі №913/45/23 позов задоволено частково. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю Сільгоспагростандарт (92303, Луганська обл., Новопсковський р-н, селище міського типу Новопсков, ВУЛИЦЯ АЙДАРСЬКА, будинок 13, КАБІНЕТ 1, ідент. код 42760321) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю КОРТЕВА АГРІСАЄНС УКРАЇНА (04070, місто Київ, вул.Сагайдачного Петра, будинок 1, ідент. код 31352075) - 537 064 грн 83 коп. боргу, 5 738 грн 20 коп. 3% річних, 15 744 грн 87 коп. інфляційні нарахувань та 8 378 грн 22 коп. судового збору.
За допомогою підсистеми «Електронний суд» до суду надійшла заява представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Кортева Агрісаєнс Україна», про ухвалення додаткового рішення у справі № 913/45/23 щодо стягнення з відповідача судових витрат, а саме, витрат на правничу допомогу.
Ухвалою від 19.07.2023 заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Кортева Агрісаєнс Україна» про ухвалення додаткового рішення у справі № 913/45/23 призначено до розгляду в судовому засіданні на 15.08.2023.
Також суд зазначає, що місцем реєстрації відповідача є - 92303, Луганська обл., Новопсковський р-н, селище міського типу Новопсков, ВУЛИЦЯ АЙДАРСЬКА, будинок 13, КАБІНЕТ 1.
За інформацією Акціонерного товариства "Укрпошта", розміщеною на офіційному сайті (https://offices.ukrposhta.ua), відділення поштового зв`язку за номером 92303 (Луганська обл., Новопсковський р-н, селище міського типу Новопсков) тимчасово не функціонує, а тому пересилання поштової кореспонденції на адресу місцезнаходження відповідача є неможливим.
Відповідно до п.п. 21 п. 1 розділу ХІ "Перехідні положення" ГПК України особливості судових викликів та повідомлень, направлення копій судових рішень учасникам справи, у разі якщо адреса їх місця проживання (перебування) чи місцезнаходження знаходиться на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, визначаються Законами України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" та "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції".
За приписами ч. 1 ст. 121 Закону України від 15.04.2014 № 1207-VII "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" якщо остання відома адреса місця проживання (перебування), місцезнаходження чи місця роботи учасників справи знаходиться на тимчасово окупованій території, суд викликає або повідомляє учасників справи, які не мають офіційної електронної адреси, про дату, час і місце першого судового засідання у справі через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за двадцять днів до дати відповідного судового засідання. Суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України, яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.
Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 22.12.2022 № 309 затверджений Перелік територій на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окуповані Російською Федерацією, до якого включена Новопсковська селищна територіальна громада, територія якої є тимчасово окупованою.
Оскільки відповідач розташований на тимчасово окупованій території, куди Акціонерне товариство "Укрпошта" не здійснює пересилання поштової кореспонденції, відповідно до приписів ч. 1 ст. 121 Закону України від 15.04.2014 № 1207-VII "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України", то повідомлення відповідача про призначення судових засідань здійснювалось шляхом надсилання ухвал позивачу на електронну пошту, зазначену позивачем у позовній заяві. Також судом здійснювалось повідомлення відповідача шляхом розміщення оголошення на сторінці Господарського суду Луганської області офіційного вебпорталу "Судова влада України" в мережі Інтернет.
За змістом статей 2, 4 Закону України "Про доступ до судових рішень" кожен має право на доступ до судових рішень у порядку, визначеному цим Законом. Судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання. Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України.
Отже, враховуючи наведене, за висновком суду відповідач не був позбавлений права та можливості ознайомитись, зокрема, з ухвалою суду щодо розгляду заяви про ухвалення додаткового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Таким чином, матеріали справи свідчать про те, що учасники справи повідомлені належним чином про розгляд даної справи. Водночас судом було створено всім учасникам справи належні умови для доведення останніми своїх правових позицій, надання ними доказів, які, на їх думку, є достатніми для обґрунтування своїх вимог та заперечень.
Учасники провадження в судове засідання не прибули, хоча були повідомлені належним чином про дату, час та місце проведення судового засідання, позивач через підсистему ЕСІТС «Електронний суд», а відповідач шляхом надсилання ухвали на електронну пошту, зазначену позивачем у позовній заяві та оголошенням на сайті судової влади.
У поданій представником позивача заяві б/н від 14.07.2023 зазначає, що він просить приєднати до матеріалів справи засвідчені копії доказів понесення судових витрат та ухвалити додаткове рішення, яким стягнути з відповідача витрати на професійну правничу допомогу у зв`язку з розглядом справи №913/45/23 у розмірі 43 200 грн 00 коп.
Розглянувши подане позивачем клопотання про долучення доказів, з огляду на подання позивачем вказаних доказів у встановлені законодавцем строки (протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду), суд їх задовольняє та долучає подані документи до справи.
Відповідно до ч. ч. 1-4 ст. 244 Господарського процесуального кодексу України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо:
1) стосовно якої-небудь позовної вимоги, з приводу якої сторони подавали докази і давали пояснення, не ухвалено рішення;
2) суд, вирішивши питання про право, не зазначив точної грошової суми, присудженої до стягнення, або майно, яке підлягає передачі, або дії, що потрібно виконати;
3) судом не вирішено питання про судові витрати.
Заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення. Суд, що ухвалив рішення, ухвалює додаткове судове рішення в тому самому складі протягом десяти днів з дня надходження відповідної заяви. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення. У разі необхідності суд може викликати сторони або інших учасників справи в судове засідання. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час та місце судового засідання, не перешкоджає розгляду заяви.
У відповідності до ст. 124 ГПК України, разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи. У разі неподання стороною попереднього розрахунку суми судових витрат, суд може відмовити їй у відшкодуванні відповідних судових витрат, за винятком суми сплаченого нею судового збору. Попередній розрахунок розміру судових витрат не обмежує сторону у доведенні іншої фактичної суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.
Приписами ст. 123 ГПК України визначено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати:
1) на професійну правничу допомогу;
2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи;
3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів;
4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Як встановлено судом, між Товариством з обмеженою відповідальністю «Піонер Насіння Україна» та Адвокатським об`єднанням «СЕЕ Атторнейс» укладено Договір про надання правової допомоги № 30-LS/17 від 13.11.2017.
Додатковою угодою №1 від 26.11.2019 внесено зміни до Договору про надання правової допомоги № 30-LS/17 від 13.11.2017, якою у зв`язку зі зміною найменування Адвокатського об`єднання з «СЕЕ Атторнейс» на «ЕС ЕЛ ЕЙ», зміни банківських реквізитів та електронних адрес, сторони за взаємною згодою на підставі п. 10.6. Договору про надання правової допомоги № 30-LS/17 від 13 листопада 2017 року вирішили внести відповідні зміни до Договору про надання правової допомоги № 30-LS/17 від 13 листопада 2017 року та викладено розділ 11 договору «Підписи сторін» у наступній редакції: Адвокатське об`єднання - Адвокатське об`єднання «ЕС ЕЛ ЕЙ», Клієнт - ТОВ «Піонер Насіння Україна».
Відповідно до Додаткової угоди № 2 від 20.10.2020 внесено зміни до Договору про надання правової допомоги № 30-LS/17 від 13.11.2017, у зв`язку зі зміною найменування Клієнта з ТОВ «Піонер Насіння» Україна на ТОВ «Кортева Агрісаєнс Україна», зміною місцезнаходження та електронної адреси, сторони за взаємною згодою на підставі п. 10.6. Договору про надання правової допомоги № 30-LS/17 від 13 листопада 2017 року вирішили внести відповідні зміни до Договору про надання правової допомоги № 30-LS/17 від 13 листопада 2017 року: В преамбулі та в тексті укладеного Договору змінити назву з ТОВ Піонер Насіння Україна в усіх відмінках на ТОВ Кортева Агрісаєнс Україна; розділ 11 Договору Підписи сторін викласти у наступній редакції: Адвокатське об`єднання - Адвокатське об`єднання ЕС ЕЛ ЕЙ, Клієнт - ТОВ Кортева Агрісаєнс Україна.
Відповідно до Додаткової угоди № 4 від 25.01.2021 внесено зміни до Договору про надання правової допомоги №30-LS/17 від 13.11.2017, у зв`язку зі зміною місцезнаходження Адвокатського об`єднання «ЕС ЕЛ ЕЙ», сторони за взаємною згодою на підставі п. 10.6 Договору про надання правової допомоги №30-LS/17 від 13.11.2017 від 13.11.2017 вирішили внести відповідні зміни до Договору та вказати розділ 11 Договору «Підписи сторін» у редакції та зазначити нову адресу адвокатського об`єднання (01033, м. Київ, вул.. Жилянська, 68, офіс 285).
В матеріалах наявні копії ордеру адвоката Іванова Вадима Петровича на надання правової допомоги ТОВ «Кортева Агрісаєнс Україна», виданого адвокатським об`єднанням «ЕС ЕЛ ЕЙ» серії АІ №1345032 від 28.02.2023 та ордеру адвоката Якімлюк Наталії Олексіївни на надання правової допомоги ТОВ «Кортева Агрісаєнс Україна», виданого адвокатським об`єднанням «ЕС ЕЛ ЕЙ» серії АІ №1361939 від 14.04.2023.
Суд констатує, що позивачем дотримано вимог, передбачених ч. 8 ст. 129 ГПК України, зокрема, до матеріалів справи додано копію Договору про надання правової допомоги № 30-LS/17 від 13.11.2017 року, Додаткових угод № 1 від 26.11.2019 року, № 2 від 20.10.2020 року, № 4 від 25.01.2021 року, Додатку №105 від 14.02.2023 року до Договору про надання правової допомоги №30-LS/17 від 13.11.2017, копії акту надання послуг №68 від 16.02.2023, рахунку на оплату №68 від 16.02.2023 на загальну суму 53 520 грн 00 коп., копію платіжної інструкції №160026832 від 28.02.2023 року на суму 53 520 грн 00 коп.
Відповідно до частини першої статті 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно з частиною третьою статті 13 ГПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
У відповідності до частини першої статті 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
В силу ст. 79 ГПК України, наявність обставини, на яку сторона покликається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування.
Суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів) (ст. 86 Господарського процесуального кодексу України).
Відповідно до ч. ч. 1-4 ст. 126 Господарського процесуального кодексу України, витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із:
1) складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг);
2) часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг);
3) обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт;
4) ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.
Як встановлюють положення ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається: 1) у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, - на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони, або на обидві сторони, якщо судом відхилено частину пропозицій кожної із сторін; 2) у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Відповідно до ч. 8 ст. 129 ГПК України, розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).
Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги (ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність).
Витрати, що підлягають сплаті за послуги адвоката, визначаються у порядку, встановленому Законом України Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність. Дія вказаного закону поширюється тільки на осіб, які є адвокатами.
Згідно зі ст. 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
Відповідно до п. 3 додатку №105 до договору №30-LS/17 від 13.11.2017 загальна вартість правової допомоги Адвокатського об`єднання за цим договором складає 36000,00 гривень. Вартість правової допомоги вказана без урахування ПДВ та інших податків, які будуть додатково включені до рахунку в разі необхідності.
На підтвердження понесених витрат на професійну правничу допомогу представником позивача подано суду копію Договору про надання правової допомоги №30-LS/17 від 13.11.2017 року, Додаткових угод №1 від 26.11.2019 року, №2 від 20.10.2020 року, №4 від 25.01.2021 року, Додатку №105 від 14.02.2023 року до Договору про надання правової допомоги № 30-LS/17 від 13.11.2017 року, копії акту надання послуг №68 від 16.02.2023, рахунку на оплату №68 від 16.02.2023 на загальну суму 53 520 грн 00 коп. в якому вартість правової допомоги складає 36 000 грн 00 коп, та 8600 грн 00 коп. ПДВ, з яких ПДВ за надання правової допомоги - 7 200 грн 00 коп. ПДВ, копію платіжної інструкції №160026832 від 28.02.2023 року на суму 53 520 грн 00 коп. з яких оплата правової допомоги складає 43 200 грн 00 коп.
Разом з тим, суд зазначає, що зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу, що підлягають розподілу, у відповідності до частин п`ятої, шостої статті 126 ГПК України можливе виключно на підставі клопотання іншої сторони з підстав недотримання вимог стосовно співмірності витрат із складністю відповідної роботи, її обсягом та часом, витраченим ним на виконання робіт. Суд, ураховуючи принципи диспозитивності та змагальності, не має права вирішувати питання про зменшення суми судових витрат на професійну правову допомогу, що підлягають розподілу, з власної ініціативи (аналогічна правова позиція викладена в постановах об`єднаної палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 03.10.2019 року у справі № 922/445/19, від 22.11.2019 року у справі № 902/347/18, від 22.11.2019 року у справі № 910/906/18, від 06.12.2019 року у справі № 910/353/19).
Згідно з ч. 6 ст. 126 ГПК України, обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Відповідно до ч.2 ст. 126 ГПК України за результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.
Відповідно до ч. 4 ст. 129 ГПК України інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються:
1) у разі задоволення позову - на відповідача;
2) у разі відмови в позові - на позивача;
3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Оскільки, як було зазначено судом, позовні вимоги у справі, що розглядається задоволені частково, а отже судові витрати на правничу допомогу в цьому випадку підлягають покладанню на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Отже враховуючи відсутність у матеріалах справи клопотання відповідача про зменшення розміру заявлених до стягнення витрат на професійну правничу допомогу, суд констатує, що розмір останніх співмірний зі складністю справи та виконаними адвокатом роботами (наданими послугами), часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; предметом позовних вимог і строком розгляду справи. Враховуючи положення ст. 129 ГПК України, до стягнення з відповідача підлягають 42 437 грн 61 коп.
З огляду на вищенаведене, враховуючи те, що під час ухвалення рішення у справі №913/45/23 судом не вирішено питання про розподіл судових витрат на правову допомогу, суд дійшов висновку про ухвалення додаткового рішення у справі № 913/45/23 про стягнення з відповідача на користь позивача суми 42 437 грн 61 коп. витрат на професійну правничу допомогу.
Керуючись ст. ст. 123, 126, 129, 244 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
1. Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю Кортева Агрісаєнс Україна, про ухвалення додаткового рішення у справі №913/45/23 задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Сільгоспагростандарт (92303, Луганська обл., Новопсковський р-н, селище міського типу Новопсков, ВУЛИЦЯ АЙДАРСЬКА, будинок 13, КАБІНЕТ 1, ідент. код 42760321) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю КОРТЕВА АГРІСАЄНС УКРАЇНА (04070, місто Київ, вул.Сагайдачного Петра, будинок 1, ідент. код 31352075) витрати на професійну правничу допомогу у сумі 42 437 грн 61 коп.
3. Видати наказ після набрання додатковим судовим рішенням законної сили.
Додаткове рішення може бути оскаржене до Східного апеляційного господарського суду згідно положень ст.256 Господарського процесуального кодексу України протягом двадцяти днів з дня складання судового рішення.
Повний текст додаткового рішення складено і підписано 15.08.2023.
Суддя Назар ЗЛЕПКО
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2023 |
Оприлюднено | 17.08.2023 |
Номер документу | 112842361 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Злепко Н.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні