Ухвала
від 11.08.2023 по справі 635/2925/23
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 635/2925/23

Провадження по справі № 2/635/873/2023

УХВАЛА

11 серпня 2023 року смт Покотилівка Харківського району Харківської області

Харківський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді Даниленко Т.П.,

за участі секретаря судового засідання Шевченко В.С.,

позивача ОСОБА_1 ,

представника відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Харківгаз» про захист прав споживачів,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 ) звернувся до Харківського районного суду Харківської області з позовом до Акціонерного товариства «Харківгаз» (далі АТ «Харківгаз») та просив визнати протиправнимта скасуватирішення оформленепротоколом №1-КН001981-4562засідання комісіїз розглядуактів пропорушення Мереф`янськоговідділення АТ«Харківгаз» від10.03.2023року про: - Визнаннятаким,що відповідаєвимогам КодексуГРС тазадоволення Актупро порушення№ КН001981від 28.12.2022року щодоспоживача ОСОБА_1 ; Проведення донарахування споживачу ОСОБА_1 об`ємів необлікованого природнього газу за граничними об`ємами споживання природнього газу населенням за період з 28.06.2022 року по 28.12.2022 року за цінами закупівлі природнього газу для АТ «Харківгаз», які діяли у зазначений період в сумі 119679,61 грн.; Компенсування за рахунок споживача ОСОБА_1 витрат, пов`язаних з демонтажем, монтажем ЗВТ(засобу вимірювальної техніки) та витрат, пов`язаних з експертизою і встановленням нового ЗВТ у розмірі 5684,29 грн.; Зобов`язати АТ«Харківгаз» завласний рахуноквстановити газовийлічильник житлового будинку розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , особовий рахунок № НОМЕР_1 ; Зобов`язати АТ «Харківгаз» здійснити перерахунок заборгованості споживача ОСОБА_1 шляхом скасування обліку заборгованості у розмірі 119679,61 грн. та здійснити облік заборгованості відповідно до фактичних витрат газу(фактично отриманого ним газу) згідно з показниками лічильника газу в житловому будинку розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , особовий рахунок № НОМЕР_1 .

Позивачем ОСОБА_1 заявлено клопотання про призначення експертизи, на вирішення якої поставити наступні питання: чи єсліди несанкціонованоговтручання докорпусу газовоголічильника GallusG-4,заводський номер№ U0033993? який механізмутворення наявнихпошкоджень газовоголічильника GallusG-4,заводський номер№ U0033993? чи проводилосявтручання вроботу лічильногомеханізму газовоголічильника GallusG-4,заводський номер№ U0033993? чи переопломбовуваласянадана надослідження пломба?Якщо так,то якимспособом (механічним,хімічним,термічним)? чи порушуваласьцілісність пломб,встановлених налічильнику? чи відповідають пломби, встановлені на лічильнику, пломбам заводу-виробника лічильника GallusG-4,заводський номер№ U0033993? Лічильник Gallus G-4, заводський номер № U0033993 після проведення повірки знаходиться у Позивача і буде надано до експертної установи на першу вимогу. Провадження по справі зупинити. Оплату гарантує. Обґрунтовує клопотання тим, що для визначення питання щодо втручання в роботу газового лічильника Gallus G-4, заводський номер № U0033993 та відповідності захисного пломбування лічильника виникла необхідність проведення судової трасологічної експертизи.

В судовому засіданні позивач клопотання підтримав та просив його задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні покладалася на розсуд суду.

Суд, розглянувши заявлене клопотання, дослідивши матеріали справи, зазначає про таке.

Згідно частини 5 статті 81 ЦПК України докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Частиною 2 статті 116 ЦПК України встановлено, що одним із способів забезпечення судом доказів у справі є призначення експертизи.

Частинами 1, 5 статті 103 ЦПК України визначено, що суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2)сторонами(стороною)ненаданівідповідні висновкиекспертівізцих самихпитаньабовисновки експертіввикликаютьсумнівищодо їхправильності.

Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта.

Згідно частини 1, частини 5 статті 104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи. В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про судову експертизу» судова експертиза - це дослідження на основі спеціальних знань у галузі науки, техніки, мистецтва, ремесла тощо об`єктів, явищ і процесів з метою надання висновку з питань, що є або будуть предметом судового розгляду.

Судова експертиза призначається лише у разі дійсної потреби у спеціальних знаннях для встановлення фактичних даних, що входять до предмета доказування, тобто у разі, коли висновок експерта не можуть замінити інші засоби доказування.

Отже, виходячи з предмету позовних вимог та враховуючи той факт, що вирішення запропонованих позивачем питань без проведення експертизи не можливо, оскільки для їх вирішення необхідні спеціальні галузеві знання, суд дійшов висновку, про задоволення клопотання про призначення експертизи.

Оплату за проведення експертизи покласти на позивача у справі ОСОБА_1 .

Враховуючи, що проведення експертизи може тривати понад установлені строки розгляду справи, суд відповідно до пункту 5 статті 252, пункту 9 частини 1 статті 253 ЦПК України зупиняє провадження по справі на час її проведення.

Керуючись ст. ст. 103,104,109, 247, п. 5 ч. 1 ст.252, ст. ст. 253, 353, 354 ЦПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання позивача ОСОБА_1 про призначення експертизи - задовольнити.

Призначити у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Харківгаз» про захист прав споживачів, судову трасологічну експертизу.

На розгляд та вирішення експерта поставити наступні питання:

-чи єсліди несанкціонованоговтручання докорпусу газовоголічильника GallusG-4,заводський номер№ НОМЕР_2 ?

-який механізмутворення наявнихпошкоджень газовоголічильника GallusG-4,заводський номер№ U0033993? чи проводилосявтручання вроботу лічильногомеханізму газовоголічильника GallusG-4,заводський номер№ U0033993?

-чи переопломбовувалася надана на дослідження пломба?

-Якщо так,то якимспособом (механічним,хімічним,термічним)?

-чи порушувалась цілісність пломб, встановлених на лічильнику?

-чи відповідають пломби, встановлені на лічильнику, пломбам заводу-виробника лічильника Gallus G-4, заводський номер № U0033993?

Витрати за проведення експертизи покласти на позивача у справі ОСОБА_1 .

Проведення експертизи доручити експертам Національного науковогоцентру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.Ф.Бокаріуса» (м. Харків, вул. Золочівська, 8А), попередивши експертів про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку, а також за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків відповідно до ст. ст.384,385 КК України.

Надіслати до Національного науковогоцентру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.Ф.Бокаріуса» (м. Харків, вул. Золочівська, 8А) матеріали цивільної справи №635/2925/23, провадження 2/635/873/2023.

Провадження у справі №635/2925/23, провадження 2/635/873/2023 зупинити до закінчення проведення призначеної судової експертизи.

Зобов`язати сторони сприяти судовому експерту у проведенні судової експертизи, виконуючи всі вимоги судового експерта, зокрема шляхом надання додаткових документів, оплати експертизи тощо.

Роз`яснити сторонам у справі наслідки ухилення від участі в експертизі відповідно до ст. 109 ЦПК України: у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Направити ухвалу Національному науковомуцентру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.Ф.Бокаріуса» (м. Харків, вул. Золочівська, 8А).

Апеляційна скарга на ухвалу суду протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо така скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.

Суддя Т.П.Даниленко

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення11.08.2023
Оприлюднено17.08.2023
Номер документу112843966
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, пов’язаних із застосуванням Закону України «Про захист прав споживачів»

Судовий реєстр по справі —635/2925/23

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Даниленко Т. П.

Ухвала від 11.08.2023

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Даниленко Т. П.

Ухвала від 12.05.2023

Цивільне

Харківський районний суд Харківської області

Даниленко Т. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні