ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
16 серпня 2023 року м. Черкаси Справа № 925/1093/23
Суддя Господарського суду Черкаської області Зарічанська З.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідача - Автокооперативу "Нива", ідентифікаційний код 22793521, вул. Анатолія Лупиноса, 80, м. Черкаси, 18003,
про скасування рішень загальних зборів,
УСТАНОВИЛА:
11.08.2023 до Господарського суду Черкаської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Автокооперативу "Нива" з вимогами:
- скасувати рішення засідання загальних зборів членів автокооперативу "Нива", оформлене протоколом № 4 від 24.03.2018;
- скасувати рішення засідання загальних зборів (Зборів уповноважених) членів гаражного Кооперативу "Нива", оформлене протоколом від 06.06.2023;
- зобов`язати Автокооператив "Нива" здійснити перерахунок заборгованості ОСОБА_1 за електропостачання з розрахунку 1,68 грн за 1 кВт год.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що були відсутні будь-які правові підстави для прийняття оскаржуваних рішень, оскільки, на думку позивача, у нього відсутня заборгованість з оплати електроенергії, через яку його відключено від електромережі.
Розглянувши зазначену позовну заяву, господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки, ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) визначено вимоги щодо змісту позовної заяви та документів, які додаються до позовної заяви, які не повністю дотримано позивачем.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Всупереч зазначеному, позивачем не вказано про наявність у нього чи інших осіб копій поданих документів, в тому числі, Протоколу засідання загальних зборів (Зборів уповноважених) членів гаражного Кооперативу "Нива" від 06.06.2023, чим порушено вимоги п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України.
Згідно з ч. 4 ст. 164 ГПК України, до заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Водночас, згідно з вимогами ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Дослідивши подані позивачем копії документів, суддя встановила, що Протокол № 7 засідання правління автокооперативу "Нива" від 07.06.2017, Протокол № 4 загальних зборів членів автокооперативу "Нива" від 24.03.2018 засвідчені адвокатом позивача.
Втім, оскільки, як уже встановлено вище, позивачем не зазначено про наявність чи відсутність у нього оригіналів документів, суддя не має можливості встановити, чи належним чином, з урахуванням вимог ст. 91 ГПК України, засвідчені такі копії, оскільки учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього.
Суддя звертає увагу, що відповідно до ч. 1 ст. 80 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 80 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України - до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до господарського суду встановлено такий розмір та порядок сплати судового збору: за позовними заявами майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за позовними заявами немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, враховуючи викладене, оскільки позивачем заявлено 3 немайнові вимоги, сума судового збору, яка підлягає сплаті, становить 8 052 грн.
Проте, до позовної заяви позивачем додано квитанцію, яка підтверджує сплату судового збору у розмірі 2 684 грн.
З викладеного випливає, що позивачем не доплачено 5 368 грн судового збору, чим порушено вимоги п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України.
Відповідно до ст. 174 ГПК України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИЛА:
Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
У строк, який не перевищує десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду:
- на виконання ч. 4 ст. 164 ГПК України належним чином засвідчених (особою, в якої знаходяться оригінали документів) копій Протоколу № 7 засідання правління автокооперативу "Нива" від 07.06.2017, Протоколу № 4 загальних зборів членів автокооперативу "Нива" від 24.03.2018. У випадку відсутності Протоколів у позивача - клопотання про їх витребування, а також на виконання п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- на виконання п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України доказів сплати судового збору у розмірі 5 368 грн.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Господарський суд повідомляє, що реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі. Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі ВИКЛЮЧНО за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом. (абз. 1, 2 ч. 8 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України)
Копію ухвали направити позивачу.
Суддя Зоя ЗАРІЧАНСЬКА
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2023 |
Оприлюднено | 17.08.2023 |
Номер документу | 112845308 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин про оскарження рішень загальних зборів учасників товариств, органів управління |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Зарічанська З.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні