Ухвала
від 14.08.2023 по справі 520/21374/23
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код 34390710

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

14 серпня 2023 р. Справа № 520/21374/23

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шевченко О.В., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Транспроект" до Головного управління ДПС у Харківській області, ДПС України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Транспроект", з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Харківській області, ДПС України, в якому просить суд:

- визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Харківській області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкової накладної від 06.07.2023 року №9138256/34388565 про відмову у реєстрації податкової накладної №1 від 05.06.2023 року;

- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну ТОВ «НВФ "ТРАНСПРОЕКТ" №1 від 05.06.2023 року, датою подання їх на реєстрацію.

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України.

Суд дійшов висновку про те, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки поданий без дотримання вимог, встановлених ст. 161 КАС України, виходячи з наступного.

Щодо надання до суду доказів по справі, суд зазначає наступне.

Відповідно до п.5, 8 ч.5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до ч.4 ст. 161 КАС України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В позовній заяві зазначено, що в оскаржуваному рішенні комісії ГУ ДПС у Харківській області від 06.07.2023 року №9138256/34388565 про відмову у реєстрації ПН зазначено, що ТОВ «НВФ "ТРАНСПРОЕКТ" не надав письмові пояснення та копії документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній. На підтвердження реальності господарської операції з контрагентом позивачем було надано до контролюючого органу необхідні документи, що підтверджується повідомленням про подання скарги та копій документів щодо податкової накладної/розрахунків коригування, в реєстрації яких відмовлено (арк. 1 позову).

Проте, відповідних доказів, на які йде посилання в позовній заяві, разом з позовом не надано як і не конкретизовано, які саме первинні документи на підтвердження реальності господарської операції були надані до контролюючого органу. Причин їх ненадання до суду також не зазначено.

Крім того, позов не містить опису жодних обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме: в рамках здійснення якої господарської операції між позивачем та його контрагентом настали обставини, з якими закон пов`язує виникнення податкових зобов`язань та права виписки податкової накладної №1 від 05.06.2023 року відповідно до статті 201 Податкового кодексу України, в реєстрації якої контролюючим органом було відмовлено; чи отримував позивач від контролюючого органу квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної №1 від 05.06.2023 року з пропозицією надати додаткові пояснення та документи та / або повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та /або документів, що передбачено Порядком прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 11 грудня 2019 року №1165; чи надавав до контролюючого органу пояснення щодо реальності здійснення господарської операції по податкові накладній, реєстрація якої зупинена, або скаргу на оскаржуване в цій справі рішення.

Також, не надано жодних з зазначених вище документів.

Натомість, в позовній заяві є лише посилання на загальні норми Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних №1165 та вищевказаного Порядку №520.

Щодо сплати судового збору, суд зазначає наступне.

В прохальній частині позову позивач просить суд визнати протиправними та скасувати рішення комісії ГУ ДПС у Харківській області від 06.07.2023 року №9138256/34388565 про відмову у реєстрації податкової накладної. Вимога зобов`язального характеру є похідною.

Згідно постанови пленуму Вищого адміністративного суду України від 05.02.2016 року "Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України "Про судовий збір" у редакції Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", перевіряючи правильність сплати позивачем судового збору та визначаючи кількість вимог немайнового характеру, звернених до суду, необхідно врахувати, що вимога про визнання протиправним акта, дій чи бездіяльності як передумови для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов`язати прийняти рішення, вчинити дії чи утриматися від їх вчинення, тощо) як наслідків протиправності акта, дій чи бездіяльності є однією вимогою.

Таким чином, позивач звернувся до суду із однією вимогою немайнового характеру.

Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, встановлюється ставка судового збору у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" установлено у 2023 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2023 року - 2684,00 грн.

Відповідно до ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Отже в силу приписів статей Закону України "Про судовий збір", в даному випадку ставка судового збору становить 2684,00 грн.

Згідно з частиною 3 статті 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Проте, позивачем при подачі позовної заяви не надано квитанцію про сплату судового збору, що не відповідає вимогам КАС України та Закону України "Про судовий збір".

Відповідно до ч.2 ст. 169 КАС України, якщо ухвала про залишення без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Згідно частини 1 статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Усуваючи недоліки позовної заяви позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність до вимог ст. 161 КАС України, а саме надати до суду:

1) докази, на які йде посилання в позовній заяві конкретизувавши, які саме первинні документи на підтвердження реальності господарської операції були надані до контролюючого органу та ним отримані;

2) пояснення з описом обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме: в рамках здійснення якої господарської операції між позивачем та його контрагентом настали обставини, з якими закон пов`язує виникнення податкових зобов`язань та права виписки податкової накладної №1 від 05.06.2023 року відповідно до статті 201 Податкового кодексу України, в реєстрації якої контролюючим органом було відмовлено; чи отримував позивач від контролюючого органу квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної №1 від 05.06.2023 року з пропозицією надати додаткові пояснення та документи та / або повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та /або документів, що передбачено Порядком прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 11 грудня 2019 року №1165; чи надавав до контролюючого органу пояснення щодо реальності здійснення господарської операції по податкові накладній, реєстрація якої зупинена, або скаргу на оскаржуване в цій справі рішення.

На підтвердження вказаних пояснень надати всі документи або в разі неможливості подання відповідних доказів - зазначити причини неможливості їх подання;

3) докази сплати судового збору у встановленому Законом України "Про судовий збір" розмірі надавши до суду квитанцію на суму 2684,00 грн.

Реквізитами для перерахування судового збору (з 01.01.2023) є: отримувач коштів - ГУК Харків обл/мХар Основ"ян/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37874947, банк отримувача - Казначейство України (ел. адм. подат.), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA678999980313141206084020661, код класифікації доходів бюджету - 22030101, призначення платежу - *;101;(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Харківський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 171, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробнича фірма "Транспроект" до Головного управління ДПС у Харківській області, ДПС України про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати позивачу термін - не більше п`яти днів з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення недоліків позовної заяви.

Повідомити позивача про необхідність виправити зазначені недоліки у визначений термін.

Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу з усіма доданими до неї документами.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя О.В.Шевченко

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення14.08.2023
Оприлюднено18.08.2023
Номер документу112849185
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них податку на додану вартість (крім бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, податку на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції), зупинення реєстрації податкових накладних)

Судовий реєстр по справі —520/21374/23

Ухвала від 21.09.2023

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шевченко О.В.

Ухвала від 14.08.2023

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Шевченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні