Ухвала
від 17.08.2023 по справі 639/2556/23
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Провадження № 2-ві/639/5/23 Справа № 639/2556/23

У Х В А Л А

17 серпня 2023 року м. Харків

Суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Марченко В.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про відвід головуючого судді Труханович В.В. у цивільній справі № 639/2556/23 за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

ВСТАНОВИВ:

До Жовтневого районного суду м. Харкова відповідачкою ОСОБА_1 у справі № 639/2556/23 за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини, подано заяву про відвід судді .

В обґрунтування поданої заяви про відвід судді заявник ОСОБА_1 зазначає, що судове засідання яке було призначене 09 серпня 2023 року, могло бути проведено без участі представника позивача, а не відкладено у зв`язку з хворобою представника позивача. Наступне судове засідання призначено на 19 вересня 2023 року. Строк проведення судового засідання по спрощеному провадженню даної справи станом на 19 вересня 2023 року буде складати 112 днів. З огляду на вищевикладене заявник ОСОБА_1 вважає, що суддя Труханович В.В. навмисно затягує розгляд справи у спрощеному провадженні та порушила змагальність сторін, диспозитивність цивільного судочинства, із-за чого виникли сумніви у неупережності судді Труханович В.В.

Згідно з ч. 3, ст. 40 ЦПК України, якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід. Якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу.

Ухвалою судді Жовтневого районного суду м. Харкова Труханович В.В. від 16.08.2023 року зазначену заяву про відвід було передано в канцелярію суду для визначення судді в порядку ч. 1, ст. 33, ч. 3, ст. 40 ЦПК України для розгляду цієї заяви.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями для розгляду заяви про відвід судді Труханович В.В. визначено суддю Марченко В.В.

Відповідно до ч. 8 ст. 40 ЦПК України заява про відвід розглядається без повідомлення учасників справи.

Розглянувши вказану заяву про відвід судді Труханович В.В. у справі № 639/2556/23 за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини, суддя зазначає наступне.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним законом.

Згідно зі ст. 15 Кодексу суддівської етики неупереджений розгляд справ є основним обов`язком судді.

Відповідно до п. 1.1 Бангалорських принципів поведінки судді, суддя повинен здійснювати свою судову функцію незалежно, виходячи виключно з оцінки фактів, відповідно до свідомого розуміння права, незалежно від будь-якого стороннього впливу, спонукань, тисків, погроз або втручання, прямого чи опосередкованого, здійснюваного з будь-якої сторони та маючого на меті будь-які цілі.

Так, відповідно до практики Європейського суду з прав людини, існування безсторонності для цілей пункту 1 статті 6 Конвенції повинно визначатися на підставі суб`єктивного критерію, в контексті якого слід враховувати особисті переконання та поведінку певного судді, що означає необхідність встановити, чи мав суддя у певній справі будь-яку особисту зацікавленість або упередженість, а також на підставі об`єктивного критерію, в контексті якого необхідно встановити, чи забезпечував суд і, серед інших аспектів, його склад, достатні гарантії аби виключити будь-які обґрунтовані сумніви щодо його безсторонності.

Таким чином, у кожній окремій справі слід вирішувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про небезсторонність суду.

Конкретизуючи суб`єктивний критерій, Європейський суд з прав людини підкреслює, що поки не доведено інше, діє презумпція особистої безсторонності судді.

Критерієм суб`єктивної безсторонності є відсутність з боку судді умисних або необережних дій чи висловлювань, які б свідчили про пряму чи опосередковану особисту зацікавленість у вирішенні справи або іншим чином давали б підстави сумніватися в його неупередженості. суб`єктивна упередженість полягає, як правило, в умисних чи необережних діях або висловлюваннях суддів (присяжних) перед початком чи під час судового розгляду справи. У світлі прецедентної практики Суду об`єктивно безстороннім є судовий орган, діяльність якого відповідає таким критеріям: забезпечується не лише здійснення правосуддя, а й зовнішній вияв того, що відбувається; суддею створено достатні гарантії для усунення об`єктивно виправданих підстав побоюватися, що він, незалежно від особистої поведінки, не є безстороннім.

Щодо тлумачення об`єктивної складової категорії «безсторонній суд» ЄСПЛ прийняв низку рішень, в яких визнав порушенням Конвенції ситуації, коли є підстави побоюватися, що члени суду (за відсутності упередженості до сторін) перебувають у прямій чи опосередкованій службовій, фінансовій, політичній тощо залежності від сторони у справі (відповідача).

Підстави для відводу судді передбачені ст. ст. 36-37 ЦПК України і розширеному тлумаченню не підлягають.

Зокрема, статтею 36 ЦПК України визначено, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

В обґрунтування заяви про відвід судді заявник зазначає, що судове засідання яке було призначене 09 серпня 2023 року, могло бути проведено без участі представника позивача, а не відкладено у зв`язку з хворобою представника позивача. Наступне судове засідання призначено на 19 вересня 2023 року. Строк проведення судового засідання по спрощеному провадженню даної справи станом на 19 вересня 2023 року буде складати 112 днів. З огляду на вищевикладене заявник ОСОБА_1 вважає, що суддя Труханович В.В. навмисно затягує розгляд справи у спрощеному провадженні та порушила змагальність сторін, диспозитивність цивільного судочинства, із-за чого виникли сумніви у неупережності судді Труханович В.В.

Відповідно до ч. 4 ст. 36 ЦПК України незгода сторони з процесуальним рішенням судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді, щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Наведені в заяви про відвід судді доводи проте, що суддя Труханович В.В. затягує розгляд справи у спрощеному провадженні та порушила змагальність сторін, диспозитивність цивільного судочинства, із-за чого виникли сумніви у неупережності судді Труханович В.В. а саме, що судове засідання яке було призначене 09 серпня 2023 року, могло бути проведено без участі представника позивача, а не відкладено у зв`язку з хворобою представника позивача, наступне судове засідання призначено на 19 вересня 2023 року та строк проведення судового засідання по спрощеному провадженню даної справи станом на 19 вересня 2023 року буде складати 112 днів, не можуть вважатися обґрунтованою підставою для відводу.

Враховуючи викладене, заява ОСОБА_1 про відвід головуючого судді Труханович В.В. задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 36-37, 40-41 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про відвід головуючого судді Труханович В.В. у цивільній справі № 639/2556/23 за позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про зменшення розміру аліментів на утримання неповнолітньої дитини - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Марченко

СудЖовтневий районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення17.08.2023
Оприлюднено18.08.2023
Номер документу112861215
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про відвід судді

Судовий реєстр по справі —639/2556/23

Ухвала від 14.11.2023

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Труханович В. В.

Ухвала від 19.09.2023

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Труханович В. В.

Ухвала від 19.09.2023

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Труханович В. В.

Ухвала від 17.08.2023

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Марченко В. В.

Ухвала від 16.08.2023

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Труханович В. В.

Ухвала від 04.08.2023

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Марченко В. В.

Ухвала від 03.08.2023

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Труханович В. В.

Ухвала від 24.07.2023

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Труханович В. В.

Ухвала від 24.07.2023

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Труханович В. В.

Ухвала від 30.05.2023

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Труханович В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні