Ухвала
від 17.08.2023 по справі 756/6318/23
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

17.08.2023 Справа № 756/6318/23

Ун.№756/6318/23

Пр.№2/756/3397/23

У Х В А Л А

14 серпня 2023 року Оболонський районний суд м.Києва в складі:

головуючого судді Майбоженко А.М.

секретаря Любін А.Ю.

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача Шамрая В.В.

представника третьої особи ОСОБА_8

при підготовчому засіданні в цивільній справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Синергія-Поділ», ОСОБА_5 про визнання майна спільною сумісною власністю та його поділ,

В С Т А Н О В И В :

В провадженні Оболонського районного суду м.Києва знаходиться зазначена вище цивільна справа.

В підготовчому судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про залишення позову без розгляду з підстав зловживання позивачем своїми процесуальними правами, оскільки позов до суду подано в один день з заявою про зміну предмету позову у справі за №363/2090/23, яка розглядається Вишгородським районним судом Київської області Згідно цієї заяви, ОСОБА_3 доповнила раніше визначений предмет позову про поділ спільного сумісного майна подружжя вимогою про стягнення зі ОСОБА_4 2 700 000 грн грошової компенсації вартості внеску до статутного капіталу ТОВ «Компанія Синергія-Поділ», що свідчить про ідентичність предмету позову у обох справах.

Представник відповідача проти залишення позову без розгляду заперечував, посилаючись на відмінність предметів позовів ОСОБА_3 щодо частки у статутному капіталі ТОВ «Компанія Синергія-Поділ» і складу осіб, які беруть участь у цих справах.

Представник третьої особи Проха Ю.І. вирішення цього питання залишила на розсуд суду.

Заслухавши учасників справи, дослідивши її матеріали, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до п.11 ч.3 ст. 2 ЦПК України однією із основних засад (принципів) цивільного судочинства є неприпустимість зловживання процесуальними правами.

Частиною 4 ст. 12 ЦПК України визначено, що кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.

Пунктами 2, 7 ч. 2 ст. 43 ЦПК України передбачено, що учасники справи зобов`язані сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи та виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

Приписами ч.3 вказаної вище статті процесуального закону передбачено, що у випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Частиною 1 ст. 44 ЦПК України визначено, що учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.

Залежно від конкретних обставин суд може визнати зловживанням процесуальними правами дії, що суперечать завданню цивільного судочинства, зокрема, подання декількох позовів до одного й того самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, або подання декількох позовів з аналогічним предметом і з аналогічних підстав (п.2 ч.2 ст. 44 ЦПК України).

Крім того, частиною 4 вказаної вище статті процесуального закону передбачено обов`язок суду вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами. У випадку зловживання процесуальними правами учасником судового процесу суд застосовує до нього заходи, визначені цим Кодексом.

Відповідно до ч.3 цієї ж статті, якщо подання скарги, заяви, клопотання визнається зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання.

Судом встановлено, що в провадженні Вишгородського районного суду Київської області знаходиться цивільна справа за №363/2090/23 за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про поділ спільного майна подружжя, однією з вимог у якій є визнання спільною сумісною власністю подружжя корпоративних прав, а саме частки ОСОБА_4 у статутному капіталі ТОВ «Компанія Синергія-Поділ» у розмірі 5 400 000 грн і стягнення з останнього грошової компенсації вартості внеску до статутного капіталу у розмірі 2 700 000 грн.

Предметом позову у справі, яка розглядається Оболонським районним судом м.Києва є визнання спільною сумісною власністю ОСОБА_6 та ОСОБА_4 наступного майна: частку ОСОБА_4 в статутному капіталі ТОВ «Компанія Синергія-Поділ» у розмірі 5 400 000 гривень, що становить 50% статутного капіталу Товариства, визнати за ОСОБА_6 право власності на частку в статутному капіталі ТОВ «Компанія Синергія-Поділ» у розмірі 2 700 000 гривень, що становить 25% статутного капіталу Товариства і визначення розміру часток в статутному капіталі ТОВ «Компанія Синергія-Поділ», наступним чином: номінальна частка учасника ОСОБА_4 2 700 000 грн, що становить 25% статутного капіталу Товариства; номінальна частка учасника ОСОБА_6 2 700 000 грн, що становить 25 % статутного капіталу Товариства; номінальна частка учасника ОСОБА_7 5 400 000 грн, що становить 50% статутного капіталу Товариства.

Отже, вимоги за обома позовами не є тотожними у зв`язку з чим підстав для визнання дій позивача щодо подачі цих письмових заяв по суті справи зловживанням процесуальними правами суд не вбачає.

Разом з тим, згідно п.6 ч.1 ст.251 ЦПК України, суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного провадження, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.

Враховуючи те, що вирішення справи за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про поділ спільного майна подружжя Вишгородським районним судом Київської області має значення для розгляду аналогічної справи Оболонським районним судом м.Києва, враховуючи спільність предмету доказування в обох справах, суд вважає, що існує об`єктивна неможливість розгляду цієї справи до вирішення справи №363/2090/23, що є підставою для зупинення провадження.

Керуючись ст.ст.44, 251 ЦПК України, суд

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання представника відповідача ОСОБА_4 - адвоката Шамрая В`ячеслава Вікторовича про залишення позову без розгляду - залишити без задоовлення.

Зупинити провадження в справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , треті особи: Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія Синергія-Поділ», ОСОБА_5 про визнання майна спільною сумісною власністю та його поділ до вирішення цивільної справи за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про поділ спільного майна подружжя Вишгородським районним судом Київської області (ун.№363/2090/23).

Апеляційна скарга на ухвалу суду (в частині зупинення провадження) подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складання її повного тексту до Київського апеляційного суду.

Повний текст ухвали складено 14.08.2023

Суддя: А.М.Майбоженко

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.08.2023
Оприлюднено18.08.2023
Номер документу112862837
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —756/6318/23

Ухвала від 17.08.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Майбоженко А. М.

Ухвала від 14.08.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Майбоженко А. М.

Ухвала від 12.06.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Майбоженко А. М.

Ухвала від 24.05.2023

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Майбоженко А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні