Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Справа № 695/1396/23
номер провадження 1-кс/695/842/23
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 серпня 2023 рокум. Золотоноша
Слідчий суддя Золотоніського міськрайонного суду Черкаської області ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні клопотання слідчого СВ Золотоніського районного відділу поліції ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про отримання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 42022252150000026 від 02.09.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України,
в с т а н о в и в:
слідчий СВ Золотоніського районного відділу поліції ГУ НП в Черкаській області ОСОБА_3 звернулася до суду з погодженим прокурором Золотоніської окружної прокуратури ОСОБА_4 клопотанням про отримання дозволу на тимчасовий доступ до речей та документів.
В обґрунтування клопотання зазначено, що за результатами встановлення підстав представництва інтересів держави та моніторингу інформаційних джерел даних зокрема ресурсу ІНФОРМАЦІЯ_1 встановлено обставини визначені ч. 7 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру». Зокрема, встановлено, проведення державної закупівлі за індитифікатором UA-2021-08-27-016851-a: Капітальний ремонт по заміні віконних та частини дверних блоків ІНФОРМАЦІЯ_2 по АДРЕСА_1 . За результатами торгів між переможцем ПП « ОСОБА_5 » та ІНФОРМАЦІЯ_3 01.10.2021 укладено договір № 412 про закупівлю за державні кошти з договірною ціною 4 070 000 грн. та строком дії до 31.12.2021. Між замовником та виконавцем робіт 29.12.2021 укладено додаткову угоду до договору № 412 щодо зміни договірної ціни в сумі 4 042 681 грн. Вказані роботи проплачені в повному обсязі шляхом проведення 12 транзакцій в різні проміжки часу. Вивченням будівельно-технічної та проектно-кошторисної документації по вказаному об`єкту встановлено, що здійснено демонтаж 914 м2 віконних рам, при цьому відбулося мурування окремих ділянок простих зовнішніх стін 35 м3, заповнення віконних прорізів готовими блоками в 11, 286 та 290 м2 та додаткове встановлення 575 м2 блоків віконних металопластикових (загальна кількість заповнення блоками без мурування прорізів 1162 м. 2). Таким чином, фактично кількість встановлених віконних блоків на 214 м2 квадратних перевищила кількість демонтованих, що відповідно до вартості за 1 м2 вартості згідно будівельно-технічної документації становить 430 801 грн. Також, вивченням будівельно-технічної та проектно-кошторисної документації по вказаному об`єкту встановлено, що здійснено установлення металевих дверних коробок із навішуванням дверних полотен об`ємом 17,9 м.2 та установленням дверей металевих розмірами 0,91х2,1 -2 шт, 1,51х2,1- 1 шт та 1,31х2,1-4 шт з врахуванням вартості полотна у вартість дверей, загальна ватість яких склала 131 368 грн. за 7 дверей (середня вартість на 1 двері склала 18 766 грн.), що явно перевищує середньоринкову вартість станом на листопад-грудень 2021 року
По вказаному факту Золотоніською окружною прокуратурою внесено відомості до ЄРДР № № 42022252150000026 від 02.09.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, та відповідно до ч. 1 ст. 216 КПК України, підслідність здійснення досудового розслідування даного кримінального провадження було доручено Золотоніському РВП ГУНП в Черкаській області.
Згідно до висновку експерта №СЕ-19/124-23/638-БТ від 26.05.2023 встановити вартість фактично виконаних робіт по об`єкту «Капітальний ремонт по заміні віконних та частини дверних блоків ІНФОРМАЦІЯ_2 по АДРЕСА_1 » в рамках виконання умов договору №412 від 01.10.2021 можливе лише за умов отримання необхідної документації, яка перебуває у володінні ПП « ОСОБА_5 », а тому для повного та всебічного розслідування вказаного кримінального правопорушення, та для проведення в подальшому будівельно технічної експертизи, виникла необхідність в отриманні оригіналів документів, а саме:
проектної, в т.ч. кошторисної, документації по об`єктах будівництва, що досліджуються в повному обсязі (креслень, схем, проекту організації будівництва, проекту виконання робіт, пояснювальної записки до проекту);
договору та додаткових угод до нього по об`єктах будівництва, що досліджуються;
розрахунку договірної ціни до договору на виконання робіт з капітального ремонту в повному обсязі (пояснювальна записка, розрахунок прямих витрат і загальновиробничих витрат, розрахунок прибутку, розрахунок коштів на покриття адміністративних витрат, локальний кошторис, відомість ресурсів до локального кошторису, розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису);
всіх актів приймання виконаних будівельних робіт (примірної форми № КБ-2в) та підсумкової відомості ресурсів до них на виконання умов договору, по об`єктах будівництва, що досліджуються;
актів на закриття прихованих робіт з капітального ремонту по даних об`єктах.
робочих журналів, креслень, виконавчих схем на капітальний ремонт об`єкті будівництва, що досліджуються;
загального журналу робіт з капітального ремонту вищевказаних об`єктів;
договору про надання послуг на здійснення технічного нагляду за будівництвом об`єктів, що досліджується;
висновку Державної експертизи щодо розгляду кошторисної документації на виконання робіт з капітального ремонту;
інших документів, що підтверджують виконання робіт (надання послуг) та вартість матеріалів;
паспортів, сертифікатів на матеріали, що використовувалися;
інших документів щодо виконання робіт за договором на капітальний ремонт об`єктів будівництва, що досліджуються;
кінцевої редакції розрахунку договірної ціни згідно змін, внесених додатковою угодою №1 до договору підряду №412 від 29.12.2021;
виконавчої документації (актів на закриття прихованих робіт на всі роботи, що належать до категорії прихованих, загального журналу робіт, журналу приймання та огляду риштувань та помостів) у повному обсязі;
підсумкових відомостей ресурсів до актів №№1-6 пр. ф. КБ-2в;
кошторисної документації в електронній формі на будь-якому носії інформації, виконаної з використанням програмного комплексу «АВК-5», в редакції, що відповідає періоду виконання робіт по об`єктах, в повному обсязі (за наявності).
Вказані документи знаходяться у володінні ПП « ОСОБА_5 », що розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , ЄРДПОУ НОМЕР_1 .
В клопотанні зазначено, що посадові особи вищезазначених установ, де зберігаються документи які необхідні слідству, можуть бути причетними до вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, тому на адресу ІНФОРМАЦІЯ_4 було направлено запит в порядку ст. 93 КПК України щодо надання переліку належним чином завірених копій документів.
Від ІНФОРМАЦІЯ_5 було отримано лист із копіями переліку документів, та в даному листі вказується, що вищезазначені у клопотанні документи у ІНФОРМАЦІЯ_4 відсутні і знаходяться у виконавця робіт ПП « ОСОБА_5 ».
Також на адресу ІНФОРМАЦІЯ_6 було направлено запит в порядку ст. 93 КПК України щодо надання інформації відносно ПП « ОСОБА_5 ».
Відповіді на даний запит не було отримано по теперішній час.
Слідчою також зазначено, що у разі здійснення на їхню адресу запиту щодо надання вищевказаних документів, є ймовірність їх приховування або знищення, через що на вказану установу не було зроблено запит в порядку ст. 93 КПК України щодо надання вищеописаних документів.
08.08.2023 слідчим СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області лейтенантом поліції ОСОБА_3 було призначено додаткову будівельно-технічну експертизу.
Враховуючи викладене вище, слідчий звернулася до суду з даним клопотанням, в якому просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів вищевказаних документів з можливістю їх вилучення.
У судове засідання слідчий та прокурор не з`явились. У резолютивній частині клопотання просили розгляд клопотання провести без участі слідчого та прокурора.
Представник ПП « ОСОБА_5 » у судове засідання не викликався відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України.
На підставі ч. 4 ст. 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Ознайомившись з клопотанням та доданими до нього матеріалами, слідчий суддя приходить до переконання про наявність підстав для задоволення даного клопотання з огляду на наступне.
Слідчим суддею встановлено, що Золотоніський районний відділ поліції ГУНП в Черкаській області проводить розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022252150000026 від 02.09.2022 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 чт. 191 КК України.
Згідно з ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися із ними, робити їх копії та вилучити їх (здійснити виїмку).
Крім того, відповідно до ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно з частинами 3,5,6 статті 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, дізнавач, прокурор не доведе, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, дізнавача, прокурора та може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням.
Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до п.6 ч.2 ст. 160 КПК України, у клопотанні зазначаються можливість використання, як доказів, відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: інформація, що знаходиться у володінні засобу масової інформації або журналіста і надана їм за умови нерозголошення авторства або джерела інформації; відомості, які можуть становити лікарську таємницю; відомості, які можуть становити таємницю вчинення нотаріальних дій; конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю; відомості, які можуть становити банківську таємницю; особисте листування особи та інші записи особистого характеру; інформація,яка знаходитьсяв операторівта провайдерівтелекомунікацій,про зв`язок,абонента,надання телекомунікаційнихпослуг,у томучислі отриманняпослуг,їх тривалості,змісту,маршрутів передаваннятощо; персональні дані особи, що знаходяться у її особистому володінні або в базі персональних даних, яка знаходиться у володільця персональних даних; державна таємниця; таємниця фінансового моніторингу; відомості, що становлять професійну таємницю відповідно до Закону України "Про ринки капіталу та організовані товарні ринки".
Слідчий суддя вважає, що матеріалами клопотання доведено, що надання тимчасового доступу до документів необхідне для повного, всебічного та неупередженого проведення досудового розслідування по кримінальному провадженню з метою встановлення усіх обставин кримінального правопорушення, а також враховує, що в матеріалах кримінального провадження вказані в клопотанні документи та інформація відсутні.
Відповідно до ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Враховуючи викладене вище, слідчий суддя приходить до висновків про наявність у матеріалах кримінального провадження достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні тому вважає за необхідне надати тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення, які знаходяться у володінні ПП « ОСОБА_5 ».
Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в:
клопотання задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ слідчому СВ Золотоніського РВП ГУ НП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 , слідчому СВ Золотоніського РВП ГУ НП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_6 , старшому слідчому СВ Золотоніського РВП ГУ НП в Черкаській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , заступнику начальника СВ Золотоніського РВП ГУ НП в Черкаській області майору поліції ОСОБА_8 , старшому слідчому СВ Золотоніського РВП ГУ НП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_9 , старшому слідчому СВ Золотоніського РВП ГУ НП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_10 , слідчому СВ Золотоніського РВП ГУ НП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_11 , слідчому СВ Золотоніського РВП ГУ НП в Черкаській області капітану поліції ОСОБА_12 , слідчому СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_13 , слідчому СВ Золотоніського РВП ГУНП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_14 , слідчому СВ Золотоніського РВП ГУ НП в Черкаській області лейтенанту поліції ОСОБА_15 , з можливістю подальшого вилучення оригіналів документів з капітального ремонту по заміні віконних та частини дверних блоків ІНФОРМАЦІЯ_2 за адресою: АДРЕСА_1 , що знаходяться у володінні ПП « ОСОБА_5 » (місцезнаходження за адресою: АДРЕСА_2 ; ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), а саме:
-проектної, в т.ч. кошторисної, документації по об`єктах будівництва, що досліджуються в повному обсязі (креслень, схем, проекту організації будівництва, проекту виконання робіт, пояснювальної записки до проекту);
-договору та додаткових угод до нього по об`єктах будівництва, що досліджуються;
-розрахунку договірної ціни до договору на виконання робіт з капітального ремонту в повному обсязі (пояснювальна записка, розрахунок прямих витрат і загальновиробничих витрат, розрахунок прибутку, розрахунок коштів на покриття адміністративних витрат, локальний кошторис, відомість ресурсів до локального кошторису, розрахунок загальновиробничих витрат до локального кошторису);
-всіх актів приймання виконаних будівельних робіт (примірної форми № КБ-2в) та підсумкової відомості ресурсів до них на виконання умов договору, по об`єктах будівництва, що досліджуються;
-актів на закриття прихованих робіт з капітального ремонту по даних об`єктах;
-робочих журналів, креслень, виконавчих схем на капітальний ремонт об`єкті будівництва, що досліджуються;
-загального журналу робіт з капітального ремонту вищевказаних об`єктів;
-договору про надання послуг на здійснення технічного нагляду за будівництвом об`єктів, що досліджується;
-висновку Державної експертизи щодо розгляду кошторисної документації на виконання робіт з капітального ремонту;
-інших документів, що підтверджують виконання робіт (надання послуг) та вартість матеріалів;
-паспортів, сертифікатів на матеріали, що використовувалися;
-інших документів щодо виконання робіт за договором на капітальний ремонт об`єктів будівництва, що досліджуються;
-кінцевої редакції розрахунку договірної ціни згідно змін, внесених додатковою угодою №1 до договору підряду №412 від 29.12.2021;
-виконавчої документації (актів на закриття прихованих робіт на всі роботи, що належать до категорії прихованих, загального журналу робіт, журналу приймання та огляду риштувань та помостів) у повному обсязі;
-підсумкових відомостей ресурсів до актів №№1-6 пр. ф. КБ-2в;
-кошторисної документації в електронній формі на будь-якому носії інформації, виконаної з використанням програмного комплексу «АВК-5», в редакції, що відповідає періоду виконання робіт по об`єктах, в повному обсязі (за наявності).
Строк дії ухвали тридцять днів з дня її постановлення.
Наслідки невиконання ухвали слідчого судді, передбачені ст. 166 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2023 |
Оприлюднено | 02.05.2024 |
Номер документу | 112880346 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Ушакова К. М.
Кримінальне
Золотоніський міськрайонний суд Черкаської області
Ватажок-Сташинська А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні