Вирок
від 18.08.2023 по справі 642/4469/23
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

18.08.2023

справа № 642/4469/23

провадження № 1-кп/642/438/23

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2023 року Ленінський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого - судді - ОСОБА_1 , за участю секретаря - ОСОБА_2 , сторін кримінального провадження: прокурора - ОСОБА_3 , захисника - ОСОБА_4 , обвинуваченого - ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові кримінальне провадження № 620231001 10000044 від 28.02.2023 за обвинуваченням

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Тернове Харківської області, громадянки України, освіта середня-спеціальна, неодружена, не працює, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше в силу ст. 89 КК України не судимої,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України, - ВСТАНОВИВ:

у невстановлені судовим розглядом місці та часі, але не пізніше 17.09.2021, особа знайома ОСОБА_5 як ОСОБА_6 , запропонував ОСОБА_5 як особі, яка не має юридичної або економічної освіти та ділових якостей для зайняття підприємницькою діяльністю за грошову винагороду зареєструвати від імені останньої юридичні особи, виступити засновником та керівником підприємств, а саме: ТОВ «ТЕРРА КЕРАМІКС» (код ЄДРПОУ 44558310) та ТОВ «ГОСП-ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 44605462), на що перебуваючи у скрутному матеріальному становищі ОСОБА_5 погодилась.

В подальшому ОСОБА_5 при невстановлених судовим розглядом обставинах та місці підписано пусті аркуші документів та надано особі, відомій як ОСОБА_6 , копії власних документів, а саме паспорту громадянина України, ідентифікаційного персонального коду та копії цифрового підпису персонального ідентифікатору.

За передачу вказаних документів та цифрового підпису ОСОБА_5 отримала грошову винагороду у сумі 10 000 грн.

Відповідно до п.4 ч.1 ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» №755-IV від 15.05.2003 (у редакції від 01.01.2017, далі - Закон) державна реєстрація юридичних осіб, громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців (далі - державна реєстрація) - офіційне визнання шляхом засвідчення державою факту створення або припинення юридичної особи, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, засвідчення факту наявності відповідного статусу громадського об`єднання, професійної спілки, її організації або об`єднання, політичної партії, організації роботодавців, об`єднань організацій роботодавців та їхньої символіки, засвідчення факту набуття або позбавлення статусу підприємця фізичною особою, зміни відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, про юридичну особу та фізичну особу - підприємця, а також проведення інших реєстраційних дій, передбачених цим Законом.

Згідно п.7 ч.1 ст. 1 Закону Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) - єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи.

Відповідно до ч.1 ст.2 Закону відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, регулюються Конституцією України, цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.

Згідно з ч.І ст.4 Закону державна реєстрація базується на таких основних принципах:

1)обов`язковості державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі;

2)публічності державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі та документів, що стали підставою для її проведення;

3)врегулювання відносин, пов`язаних з державною реєстрацією, та особливостей державної реєстрації виключно цим Законом;

4)державної реєстрації за заявницьким принципом;

{Пункт 5 частини першої статті 4 виключено на підставі Закону № 1666-VIII від 06.10.2016}

6)єдності методології державної реєстрації;

7)об`єктивності, достовірності та повноти відомостей у Єдиному державному реєстрі;

8)внесення відомостей до Єдиного державного реєстру виключно на підставі та відповідно до цього Закону;

9)відкритості та доступності відомостей Єдиного державного реєстру.

У відповідності до ч.1 ст.9 Закону відомості про юридичну особу, громадське формування, що не має статусу юридичної особи, та фізичну особу - підприємця вносяться до Єдиного державного реєстру на підставі:

1)відповідних заяв про державну реєстрацію;

2)документів, що подаються для проведення інших реєстраційних дій;

3)відомостей, отриманих у результаті інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром та інформаційними системами державних органів.

Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 9 Закону в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про місцезнаходження юридичної особи, крім державних органів і органів місцевого самоврядування як юридичних осіб.

За приписами ч. 1 ст. 14 Закону документи для державної реєстрації можуть подаватися у паперовій або електронній формі. У паперовій формі документи подаються особисто заявником або поштовим відправленням.

Відповідно до ч.2 ст. 14 Закону якщо документи подаються особисто, заявник пред`являє свій паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України, або паспортний документ іноземця, або посвідчення особи без громадянства, або посвідку на постійне або тимчасове проживання.

У разі подання документів представником додатково подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчена копія) документа, що засвідчує його повноваження.

У відповідності до 4.4 ст.14 Закону документи в паперовій формі приймаються за описом, примірник якого в день їх надходження видається заявнику з відміткою про дату їх отримання та кодом доступу в той спосіб, відповідно до якого були подані документи.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 15 Закону заява про державну реєстрацію підписується заявником. У разі подання заяви про державну реєстрацію поштовим відправленням справжність підпису заявника повинна бути нотаріально засвідчена;

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 15 Закону рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що подається для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами). Справжність підписів на такому рішенні нотаріально засвідчується з обов`язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів, крім рішень, створених на порталі електронних сервісів.

Згідно з п.8 ч.1 ст. 15 Закону установчий документ юридичної особи, положення, регламент, список суддів постійно діючого третейського суду, статут (положення) громадського формування, що не має статусу юридичної особи, повинен містити відомості, передбачені законодавством, та відповідати законодавству.

За приписами п.9 ч.1 ст.15 Закону установчий документ викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами, крім випадків заснування юридичної особи). Справжність підписів на установчому документі нотаріально засвідчується, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 Закону передбачено, що для державної реєстрації створення юридичної особи (у тому числі в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), крім створення державного органу, органу місцевого самоврядування, подається заява про державну реєстрацію створення юридичної особи. У заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи, утвореної в результаті поділу, додатково зазначаються відомості про відокремлені підрозділи в частині їх належності до юридичної особи - правонаступника;

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 17 Закону передбачено, що для державної реєстрації створення юридичної особи (у тому числі в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), крім створення державного органу, органу місцевого самоврядування, подається заява про обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість, та/або заява про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій за формами, затвердженими відповідно до законодавства, - за бажанням заявника;

Відповідно до п.2-1 ч.1 ст. 17 Закону передбачено, що для державної реєстрації створення юридичної особи (у тому числі в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), крім створення державного органу, органу місцевого самоврядування, подається примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідного державного органу, про створення юридичної особи:

Відповідно до п.3 ч.1 ст. 17 Закону передбачено, що для державної реєстрації створення юридичної особи (у тому числі в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), крім створення державного органу, органу місцевого самоврядування, подається документ, що підтверджує створення громадського формування, відповідність статуту юридичної особи, на підставі якого діє громадське формування, - у разі державної реєстрації громадського формування, що є самостійним структурним підрозділом у складі іншої юридичної особи;

Відповідно до п.4 ч.1 ст. 17 Закону передбачено, що для державної реєстрації створення юридичної особи (у тому числі в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), крім створення державного органу, органу місцевого самоврядування, подається відомості про керівні органи громадського формування (ім`я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв`язку), відомості про особу (осіб), яка має право представляти громадське формування для здійснення реєстраційних дій (ім`я, дата народження, контактний номер телефону та інші засоби зв`язку);

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 17 Закону передбачено, що для державної реєстрації створення юридичної особи (у тому числі в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), крім створення державного органу, органу місцевого самоврядування, подається установчий документ юридичної особи - у разі створення юридичної особи на підставі власного установчого документа;

Відповідно до п.9 ч.1 ст. 17 Закону передбачено, що для державної реєстрації створення юридичної особи (у тому числі в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), крім створення державного органу, органу місцевого самоврядування, подається документ про сплату адміністративного збору - у випадках, передбачених статтею Збцього Закону;

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 25 Закону державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться на підставі: документів, що подаються заявником для державної реєстрації;

Відповідно до п. 2 ч.1 ст.25 Закону порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, включає:

1)заповнення форми заяви про державну реєстрацію - у разі подання документів особисто заявником (за бажанням заявника);

2)прийом документів за описом - у разі подання документів у паперовій формі;

3)виготовлення копій документів в електронній формі - у разі подання документів у паперовій формі;

4)внесення копій документів в електронній формі до Єдиного державного реєстру;

5)перевірку документів на наявність підстав для зупинення розгляду документів;

6)перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації;

7)прийняття рішення про проведення реєстраційної дії - для громадських формувань, символіки та засвідчення факту наявності всеукраїнського статусу громадського об`єднання;

8)проведення реєстраційної дії (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови в державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру;

9)формування та оприлюднення на порталі електронних сервісів виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та установчих документів;

10)видача за бажанням заявника виписки з Єдиного державного реєстру у паперовій формі за результатами проведеної реєстраційної дії (у разі подання заяви про державну реєстрацію у паперовій формі).

Виписка з Єдиного державного реєстру у паперовій формі надається з проставленням підпису та печатки державного реєстратора.

Відповідно до ч.4 ст.35 Закону особи, винні у внесенні до установчих документів або інших документів, що подаються для державної реєстрації, завідомо неправдивих відомостей, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, несуть відповідальність, встановлену законом.

Поняття місцезнаходження юридичної особи визначено статтею 93 Цивільного кодексу України №435-lV від 16.01.2003 та встановлено, що місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.

Невстановленими особами за попередньою змовою з ОСОБА_5 в подальшому на веб порталі ОН-ЛАЙН БУДИНОК ЮСТИЦІЇ, (https://online.minjust.gov.ua/) створено МОДЕЛЬНИЙ СТАТУТ товариства з обмеженою відповідальністю№01000000000000000000000999000000011111990000000000009901119999999990000.

На підставі вказаного статуту з використанням документів отриманих у ОСОБА_5 на веб- порталі електронних сервісів зареєстровано (дата запису: 21.09.2021 номер запису: 1003571020000007307, а також подані від імені ОСОБА_5 документи з метою реєстрації юридичної особи:

1.Реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість;

2.Заява про державну реєстрацію створення юридичної особи;

3.Рішення засновників про створення юридичної особи;

4.Модельний статут;

5.Опис структури власності.

Таким чином в порушення вимог законодавства України здійснено державну реєстрацію ТОВ «ТЕРРА КЕРАМІКО» (код ЄДРНОУ 44558310), яке зареєстровано за адресою: 08202, Київська обл., Бучанський р-н, місто Ірпінь, вул. Центральна, будинок 125-Б, де фактично не знаходиться та господарську діяльність не здійснює.

Дане підприємство з 21.09.2021 перебуває на обліку в Ірпінській ДПІ ГУ ДПС у Київській області та з 22.09.2021 у Державній службі статистики України.

Такі дії ОСОБА_5 кваліфіковані за ч. 2 ст. 205-1 КК України, а саме у внесенні в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, вчиненого за попередньою змовою групою осіб.

Крім того, невстановленими особами за попередньою змовою з ОСОБА_5 в подальшому на веб порталі ОН-ЛАЙН БУДИНОК ЮСТИЦІЇ, (https://online.minjust.gov.ua/) створено МОДЕЛЬНИЙ СТАТУТ товариства з обмеженою відповідальністю

№01000000000000000000000999000000011111990000000000009901119999999990000.

На ОСОБА_7 на веб- порталі електронних сервісів зареєстровано (дата запису: 13.10.2021 номер запису: 1003541020000008638), а також подані від імені ОСОБА_5 документи з метою реєстрації юридичної особи:

1.Реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість;

2.Заява про державну реєстрацію створення юридичної особи;

3.Заява про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

4.Рішення засновників про створення юридичної особи;

5.Модельний статут;

6.Опис структури власності;

7.Документ про сплату адміністративного збору;

8.Рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміни

9.Акт приймання-передачі частки (частини частки) у статутному капіталі товариства;

10.Нотаріально засвідчена копія документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи;

11.Інше. Довіреність.

Таким чином в порушення вимог законодавства України здійснено державну реєстрацію ТОВ «ГОСП-ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 44605462), яке зареєстровано за адресою: 65082, Одеська обл.. місто Одеса, вул.Приморська (Приморський р-н), будинок 18, офіс 47, де фактично не знаходиться та господарську діяльність не здійснює.

Дане підприємство з 18.10.2021 перебуває на обліку в Приморській ДПІ ТУ ДПС в Одеській області та з 19.10.2021 у Державній службі статистики України.

Такі дії ОСОБА_5 кваліфіковані за ч. 2 ст. 205-1 КК України, а саме у внесенні в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, вчинене повторно.

28 липня 2023 року між обвинуваченою ОСОБА_5 , з участю захисника адвоката ОСОБА_8 , та прокурором другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Київської обласної прокуратури ОСОБА_9 була укладена угода про визнання винуватості у відповідності до вимог ст.ст. 468, 469, 472 КПК України.

Згідно такої угоди ОСОБА_5 та прокурор дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій обвинуваченої за ч. 2 ст. 205-1 КК України, істотних для даного кримінального провадження обставин, а також покарання, яке повинна понести ОСОБА_5 у виді позбавлення волі строком на 3 роки та на підставі ст. 75 КК України з іспитовим строком та з покладенням обов`язків передбачених ст. 76 КК України.

В підготовчому судовому засіданні прокурор підтримав угоду про визнання винуватості та просив її затвердити.

Захисник просив затвердити угоду про визнання винуватості.

Обвинувачена ОСОБА_5 , повністю визнала себе винуватою, підтвердила обставини вчинення кримінального правопорушення, та просила затвердити угоду.

Розглядаючи питання про затвердження вказаної угоди про визнання винуватості, суд приходить до наступного висновку.

Згідно з п. 1 ч.3ст. 314 КПК Україниу підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти, зокрема, рішення про затвердження угоди.

Відповідно до вимог ст. 468 КПК України в кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Згідно ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Розглядаючи питання про затвердження угоди про визнання винуватості, суд виходить з наступного: обвинувачена без застереження визнала свою винуватість у зазначеному діянні. Також вказаною угодою визначено покарання, яке повинна понести ОСОБА_5 .

Судом встановлено, що ОСОБА_5 обгрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205-1 КК України, тобто у внесенні в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, вчинене повторно.

Судом з`ясовано, що ОСОБА_5 в повному обсязі розуміє права, визначені ч. 4 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження даної угоди, передбачені ч. 2 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення та вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до неї у разі затвердження угоди судом.

Судом встановлено, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз, або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені угодою.

Виходячи з викладеного, суд дійшов висновку про можливість затвердження угоди про визнання винуватості і призначення обвинуваченій узгодженої сторонами міри покарання.

Процесуальні витрати відсутні.

Керуючись ст.ст. 373, 374, 472, 474 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Затвердити угоду від 28 липня 2023 року про визнання винуватості між прокурором другого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Київської обласної прокуратури ОСОБА_9 та обвинуваченою ОСОБА_5 , за участю захисника адвоката ОСОБА_8 .

ОСОБА_5 визнати винною у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст. 205-1 КК України та призначити узгоджене сторонами покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_5 звільнити від відбування призначеного покарання, якщо вона протягом іспитового терміну в 1 (один) рік не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на неї обов`язки.

У відповідності зі ст. 76 КК України на період іспитового строку покласти на ОСОБА_5 такі обов`язки:

1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання.

3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації. Запобіжний захід щодо ОСОБА_5 не обирався.

Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Ленінський районний суд м. Харкова протягом тридцяти днів з дня його проголошення, з підстав, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України.

Вирок, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Суддя ОСОБА_1

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення18.08.2023
Оприлюднено21.08.2023
Номер документу112892319
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців

Судовий реєстр по справі —642/4469/23

Ухвала від 25.09.2024

Кримінальне

Чутівський районний суд Полтавської області

Хоменко Д. Є.

Вирок від 18.08.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Бородіна О. В.

Ухвала від 07.08.2023

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Бородіна О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні