Ухвала
від 16.08.2023 по справі 903/493/22
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10

E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885

УХВАЛА

16 серпня 2023 року Справа № 903/493/22 за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю Хоумленд Юкрейн, м. Київ

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рокет Делівері, м. Луцьк

про банкрутство

Суддя Кравчук А. М.

Секретар судового засідання Гофман А.Ю.

Представники:

від кредиторів: н/з

ліквідатор: н/з

встановив: ухвалою суду від 01.08.2022 відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Рокет Делівері". Визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Хоумленд Юкрейн до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рокет Делівері" в сумі 33 384 232 грн. 81 коп. четверта черга та 24 810 грн. 00 коп. перша черга (судові витрати). Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів боржника; процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Рокет Делівері" строком на сто сімдесят календарних днів по 18.01.2023. Розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Григор`єва Валерія Васильовича.

Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Рокет Делівері" оприлюднене на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 01.08.2022.

Строк для подання заяв з грошовими вимогами до боржника по 31.08.2022.

26.10.2022 судом винесено постанову про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Григор`єва В.В.

10.07.2023 на адресу суду надійшла заява підприємця Фесенко Діани Сергіївни з грошовими вимогами до боржника в сумі 24 574 грн. 00 коп. (том 12, а.с. 126-179).

Ухвалою суду від 12.07.2023 заяву підприємця Фесенко Діани Сергіївни від 12.06.2023 з грошовими вимогами до боржника залишено без руху. Зобов`язано заявника не пізніше 5-ти календарних днів з дня вручення ухвали усунути недоліки заяви та подати суду належно засвідчені долучені до заяви документи.

Кредитор ухвалу суду отримав 13.07.2023, що підтверджується списком розсилки поштової кореспонденції від 13.07.2023.

Строк для усунення недоліків - по 18.07.2023.

18.07.2023 на адресу суду надійшла заява підприємця Фесенко Діани Сергіївни про усунення недоліків заяви та долучення належним чином засвідчених копій додатків до заяви.

Ухвалою суду від 20.07.2023 заяву підприємця Фесенко Діани Сергіївни від 12.06.2023 з грошовими вимогами до боржника прийнято до розгляду. Судове засідання призначено на 16.08.2023 о 12 год. 00 хв. Зобов`язано ліквідатора подати суду до 14.08.2023 пояснення по суті заяви.

Ліквідатор у листі від 09.08.2023 заявлені вимоги підприємця Фесенко Діани Сергіївни визнає повністю з включенням їх до четвертої черги задоволення без права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів (том 13, а.с. 39).

Заперечення інших учасників справи на адресу суду не надходили.

Згідно ст.17 Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

В силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, 1950 року, учасником якої є Україна, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору (§ 66-69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 у справі "Смірнова проти України").

Дослідивши матеріали справи, господарський суд -

в с т а н о в и в:

В силу приписів ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

За змістом положень ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника.

Як визначено в ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов`язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Для кредиторів, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, усі дії, вчинені у судовому процесі, є обов`язковими так само, як вони є обов`язковими для кредиторів, вимоги яких були заявлені протягом встановленого строку. Вимоги кредиторів, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, задовольняються в порядку черговості, встановленої цим Кодексом. Кредитори, вимоги яких заявлені після завершення строку, визначеного частиною першою цієї статті, є конкурсними, однак не мають права вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів.

Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Рокет Делівері" оприлюднене на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 01.08.2022.

Строк для подання заяв з грошовими вимогами до боржника по 31.08.2022.

Підприємець Фесенко Д.С. у заяві від 12.06.2023 просить визнати її грошові вимоги до боржника в сумі 24 574 грн. 00 коп. основного боргу (том 12, а.с. 126-179).

18.11.2021 між підприємцем Фесенко Д.С. та ТОВ «Рокет Делівері» укладено договір про надання агентських послуг №R-8449, згідно умов якого агент зобов`язується за винагороду надати, а принципал приймати та оплачувати агентські послуги щодо: укладення договорів купівлі-продажу товарів між принципалом та користувачем, прийняття оплати за товари, замовлені користувачами у принципала, організації доставки замовлених товарів користувачам за допомогою додатку (п. 2.1). Пунктом 2.3 договору узгоджено заклади та точки продажу принципала. Принципал уповноважує агента отримувати платежі від користувачів додатку за товари, які принципал пропонує користувачам через додаток. Для отримання зазначених платежів компанія агента виступає агентом принципала (п. 4.1). Базою нарахування винагороди агента за надання послуг є усі суми, отримані від продажу товарів. Винагорода агента за цим договором становить: 33% від вартості замовлень, здійснених споживачами у закладах харчування. У випадку оформлення замовлення принципалом самостійно через персональну сторінку, винагорода агента становить 15%, крім того ПДВ (п. 4.2). Принципал сплачує агенту винагороду за надання послуг з попереднього замовлення товарів у додатку протягом 5-ти календарних днів з моменту отримання від агента акту (п. 4.3). Договір вступає в силу з дати його підписання обома сторонами та діє протягом 24 місяців. Якщо не пізніше ніж за 30 календарних днів до закінчення строку дії договору жодна із сторін не повідомила іншу в письмовій формі про своє небажання продовжувати дію договору, дія договору щоразу автоматично продовжується на такий самий строк і на таких самих умовах (п. 10.1).

У постанові Верховного Суду у складі Касаційного господарського суду №904/4592/15 від 07.06.2018 року вказано, що в межах справи про банкрутство, суд, встановлюючи грошові вимоги кредиторів, виходить із дійсності правочину до визнання в установленому законом порядку його недійсним.

Судом встановлено, що вимоги підприємця Фесенко Д.С. заявлено після спливу встановленого строку для їх подання.

Грошові вимоги підприємця Фесенко Д.С. в сумі 24 574 грн. 00 коп. визнані ліквідатором, є обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи, зокрема, актами-звітами агента, платіжними дорученнями (том 12, а.с. 138-169), підлягають визнанню та включенню до реєстру вимог кредиторів з включенням до четвертої черги (без вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів) та в сумі 5 368 грн. 00 коп. - першої черги (витрати по сплаті судового збору).

Керуючись ст. 60 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, -

У Х В А Л И В :

Визнати грошові вимоги підприємця Фесенко Діани Сергіївни до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рокет Делівері» в сумі 24 574 грн. 00 коп. з включенням до четвертої черги задоволення (без вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів), 5 368 грн. 00 коп. перша черга, як витрати по сплаті судового збору.

Ухвала господарського суду набирає законної сили з моменту її підписання відповідно до ч.2 ст. 235 ГПК України.

Ухвала суду підписана 18.08.2023.

Ухвали суду підлягають оскарженню до Північно-західного апеляційного господарського суду відповідно до ст.ст. 255-256, п. 17.5 Перехідних положень ГПК України.

Суддя А. М. Кравчук

СудГосподарський суд Волинської області
Дата ухвалення рішення16.08.2023
Оприлюднено21.08.2023
Номер документу112893790
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —903/493/22

Ухвала від 10.02.2025

Господарське

Господарський суд Волинської області

Шум Микола Сергійович

Ухвала від 04.12.2024

Господарське

Господарський суд Волинської області

Шум Микола Сергійович

Ухвала від 29.11.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Ухвала від 29.11.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Ухвала від 29.11.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Ухвала від 16.11.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Ухвала від 16.11.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Постанова від 16.10.2023

Господарське

Північно-західний апеляційний господарський суд

Крейбух О.Г.

Ухвала від 20.10.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

Ухвала від 13.09.2023

Господарське

Господарський суд Волинської області

Кравчук Антоніна Михайлівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні