Ухвала
від 17.08.2023 по справі 757/35661/23-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/35661/23-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 серпня 2023 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про накладення арешту на майно,-

ВСТАНОВИВ:

17.08.2023 року прокурор відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді із клопотанням про накладення арешту на тимчасово вилучене в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , майно, а саме - мобільний телефон марки Huawei моделі Huawei NMO-131, сірого кольору, який належить ТОВ «Екоенергоресурси» (ЄДРПОУ 35816705).

З наданих в обґрунтування матеріалів вбачається, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023000000000807 від 09 травня 2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 240, ч. 2 ст. 209 КК України.

У ході досудового розслідування встановлено, що на території Володимир-Волинського району Волинської області (біля с. Благодатне) функціонує ТОВ «Екоенергоресурси» (ЄДРПОУ 35816705), яке здійснює видобування корисних копалин загальнодержавного значення аргіліту, алевроліту, кам`яного вугілля з териконів, що утворились внаслідок накопичення відходів вугільної промисловості.

Додатково встановлено, що 31.05.2016 Державною службою геології та надр України надано ТОВ «Екоенергоресурси» спеціальний дозвіл на геологічне вивчення надр, в тому числі дослідно-промислова розробка родовищ корисних копалин загальнодержавного значення № 4773. Відповідно до даного дозволу геологічне вивчення та дослідно-промислова розробка здійснюється в межах ділянки «Нововолинська техногенна». Термін дії спеціального дозволу до 31.05.2026 року.

Вищевказані роботи здійснюється на земельній ділянці біля с. Благодатне Володимир-Волинського району Волинської області (кадастровий номер відсутній) в межах точок координат: 50.669468, 24.244217; 50.671310, 24.241745; 50.672950, 24.245660; 50.671458, 24.249377.

В ході перевірки зазначеної інформації встановлено, що службові особи ТОВ «Екоенергоресурси» під виглядом геологічного вивчення та дослідно-промислової розробки на ділянці «Нововолинська техногенна» здійснюють видобування вказаних корисних копалин з подальшою їх реалізацією суб`єктам господарської діяльності різних форм власності.

Так, в ході виїзду на ділянку «Нововолинська техногенна» встановлено, що на території знаходиться спеціальна техніка для видобування, зокрема: 3 екскаватора, вантажні автомобілі та лінія по збагаченню сировини (грохота).

З метою перевірки фактів неправомірних дій службових осіб ТОВ «Екоенергоресурси» здійснено вивчення відомостей та документів, щодо господарської діяльності, направленої на геологічне вивчення, в тому числі ДПР даного суб`єкта.

Так, з`ясовано, що об`єм відвальних порід на ділянці «Нововолинська техногенна» складає 3470 тис.м3 (5532 тис. тон).

В цілому породи відвалу представлені сумішшю різнорозмірних уламків агрілітів і алевролітів, пісковиків, вугілля, карбонатних порід. Найбільше поширення мають аргіліти 31-55% об`єму породи, алевроліти 11-25, пісковики 10-22%. Наявність вугілля у відвалі складає до 9% від загального об`єму.

Виходячи з даних щодо об`єму породного відвалу, а також відсотковому включенню вугілля, прогнозований ресурс вмісту вугілля марки ДГ на техногенній ділянці надр «Нововолинська техногенна» складає 497,9 тис. тон.

Встановлено, що відповідно до спеціального дозволу на користування надрами № 4773 від 31.05.2016 метою користування надрами є лише геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислова розробка кам`яного вугілля вуглевмісного відвалу; визначення методів вилучення корисної копалини та затвердження запасів кам`яного вугілля ДКЗ України.

Відповідно до програми робіт з геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки корисних копалин загальнодержавного значення кам`яного вугілля ділянки «Нововолинська техногенна» (відвал шахти № 6 «Нововолинська») видобування та реалізація корисних копалин, зокрема вугілля ТОВ «Екоенергоресурси» до І кварталу 2026 року не передбачено.

Відповідно до висновку «ДНВП «Геоінформ України» за результатами опрацювання інформації, яка введена до електронних баз даних, фондових матеріалів та геологічної частини матеріалів, наданих ТОВ «Екоенергоресурси» щодо продовження строку дії спеціального дозволу на користування від 31.05.2016 № 4773 з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки вугілля ділянки «Нововолинська техногенна» вбачається, що єдиною корисною копалиною є лише кам`яне вугілля.

Відповідно до даного документу за результатами робіт з геологічного вивчення надрокористувачем буде виконано підрахунок запасів кам`яного вугілля по категорії С1, розроблено техніко-економічне обгрунтування проведення робіт з видобування вугілля, а також визначення якості, та призначення використання мінеральної сировини для виготовлення будівельних матеріалів.

Крім цього, вивченням форм 5-ГР (звітний баланс корисних копалин) за 2017-2022 роки, встановлено, що надрокористувач здійснював видобування кам`яного вугілля лише у 2022 році у кількості 1,176 тис. тон. Інші відомості у балансах за вказаний період відсутні.

В подальшому, в ході аналізу відомостей з ЄРПП ДПС України (період з 18.08.2020 по 29.03.2023) встановлено, що ТОВ «Екоенергоресурси» здійснило реалізацію 25482 тони суміші аргіліто-алевролітових порід із спечених та негорілих відходів вугільної промисловості на загальну суму в 7 млн. грн.

Ураховуючи викладене, та те, що при здійсненні дослідно-промислової розробки родовищ передбачено можливість видобування та реалізацію лише тих корисних копалин, які зазначені в спеціальному дозволі та програмі робіт, вбачається, що службові особи ТОВ «Екоенергоресурси» всупереч норм Кодексу України «Про надра», Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого Постановою КМУ від 30 травня 2011 року № 615, під виглядом геологічної та дослідно-промислової розробки на ділянці «Нововолинська техногенна» здійснюють видобування корисних копалин загальнодержавного значення (що не зазначені в спецдозволі як супутні) з подальшою їх реалізацією суб`єктам господарської діяльності різних форм власності. За результатами чого, незаконно видобули та реалізували 25482 тон на загальну суму в 7 млн. грн.

Встановлено, що приміщення, де безпосередньо здійснюється бухгалтерський облік та зберігання документації з реалізації продукції ТОВ «Екоенергоресурси» - корисних копалин, зокрема аргіліту та алевроліту, розташоване за адресою: Волинська область, м. Нововолинськ, смт. Благодатне, вул. Перемоги, 1М.

10.08.2023 на підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва по справі №757/30830/23-к проведено обшук за адресою: Волинська область, м. Нововолинськ, смт. Благодатне, вул. Перемоги, 1М, у ході якого серед іншого виявлено та вилучено: службовий мобільний телефон марки Huawei моделі Huawei NMO-131, сірого кольору, який належить ТОВ «Екоенергоресурси» (код 35816705) та доступ до вмісту інформації якого обмежено системою логічного захисту.

Постановою слідчого від 10.08.2023 у зв`язку з тим, що вилучений мобільний телефон при обшуку за адресою: АДРЕСА_1 містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, його визнано речовим доказом.

Передача вилученого майна його володільцю ТОВ «Екоенергоресурси», призведе до пошкодження, приховування, знищення, використання, перетворення майна, що є речовим доказом у кримінальному провадженні, а тому просить накласти арешт.

Прокурор до судового засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, доводи клопотання підтримав у повному обсязі.

Слідчий суддя розглянув клопотання у відсутність власника майна відповідно до ч. 2 ст. 172 КПК України.

Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання, виходячи з такого.

Згідно з ч. 1 ст. 131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.

Одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна (ч. 2 ст. 131 КПК України).

Відповідно до ч. 1-3 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. У такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Згідно з ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Згідно з ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

З урахуванням наведеного, з огляду на обставини ймовірно вчиненого кримінального правопорушення, представлених доказів за матеріалами клопотання в їх сукупності, а також на те, що прокурором у клопотанні доведено необхідність накладення арешту на зазначене в клопотанні майно, оскільки в органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що вказане майно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу, є предметом кримінального правопорушення, міг зберегти на собі сліди злочину та може містити відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тому слідчий суддя з метою забезпечення кримінального провадження та можливого використання майна як доказу у кримінальному провадженні, розумності та співмірності обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також враховуючи правову підставу для арешту майна та наслідки арешту майна для інших осіб, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання про арешт майна та метою такого арешту є забезпечення зберігання речових доказів.

З урахуванням наведеного та керуючись ст. 98, 170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України,-

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Накласти арешт на тимчасово вилучене в ході проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , майно, а саме - мобільний телефон марки Huawei моделі Huawei NMO-131, сірого кольору, який належить ТОВ «Екоенергоресурси» (ЄДРПОУ 35816705).

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення17.08.2023
Оприлюднено02.05.2024
Номер документу112897652
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/35661/23-к

Ухвала від 17.08.2023

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Смик С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні