Справа № 590/978/23
Провадження № 2/590/147/23
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
15 серпня 2023 року смт. Ямпіль
Суддя Ямпільського районного суду Сумської області Деркач І.М., вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Свеської селищноїради Сумськоїобласті(місцезнаходження: вул. Грушевського, буд.31, смт. Свеса, Шосткинського району, Сумської області) про визнання права власності,
установив:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Свеської селищної ради Сумської області, в якому просить визнати за нею право власності на одну третю частину квартири АДРЕСА_2 , згідно зі свідоцтвом про право власності на житло, виданим 07.08.1997 відділом приватизації житла Акціонерного товариства «Свеській насосний завод».
Під час вирішення питання щодо можливості відкриття провадження у цивільній справі встановлено, що вона подана до суду без додержання вимог ст.ст.175,177 ЦПК України.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст.176 ЦПК Україниціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
За ст.3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» незалежною оцінкою майна вважається оцінка майна, що проведена суб`єктом оціночної діяльності суб`єктом господарювання. Процедури оцінки майна встановлюються нормативно-правовими актами з оцінки майна. У випадках проведення незалежної оцінки майна складається звіт про оцінку майна. У випадках самостійного проведення оцінки майна органом державної влади або органом місцевого самоврядування складається акт оцінки майна.
Ціна позову визначається від ринкової вартості майна на момент звернення до суду та повинна бути підтверджена відповідними відомостями (оцінкою відповідної установи).
Відповідно дост. 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна.
За приписами абз. 3 п. 2 розділу ІV Порядку ведення єдиної бази даних звітів про оцінку, затвердженогонаказом Фонду державного майна України 17.05.2018 № 658, строк дії звіту про оцінку не може перевищувати шість місяців з дати оцінки, що зазначається в такому звіті.
Так, позивачкою не надано доказів проведення належної оцінки майна, яка б відповідала дійсній вартості майна, яке є предметом спору.
Тобто позивачці необхідно надати звіт про грошову оцінку спірного майна, вказавши ціну позову з урахуванням вказаного звіту та у разі необхідності, виходячи з ціни позову, доплатити судовий збір, подавши відповідний документ про сплату судового збору.
Крім того, відповідно до ч.1ст. 175 ЦПК Українив позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
В позовній заяві відсутнідокази неможливості вирішення питання в позасудовому порядку та наявності спору між сторонами.
Відповідно д ч.1ст.185 ЦПК України, суд, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях175і177цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.2ст.185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175і177цьогоКодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві (ч. 3ст. 185 ЦПК України).
Суд наголошує, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя з огляду на усталену практику Європейського суду з прав людини. Встановлюючи конкретні вимоги до змісту та форми позовної заяви, до документів, які мають бути до неї додані, а також визначаючи підсудність різних категорій справ,ЦПК Українипри цьому покладає обов`язок на суд перевірити виконання позивачем цих вимог та підстав прийняття заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.
На підставі викладеного, та статей175,176,177 ЦПК України, керуючисьст.185 ЦПК України, суд
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Свеської селищноїради Сумськоїобластіпро визнання права власності, залишити без руху.
Встановити строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків - десять днів з дня вручення копії ухвали.
Роз`яснити, що в разі невиконання вказаних в ухвалі вимог, позовна заява буде вважатись неподаною та буде повернута позивачу, що не перешкоджає повторному зверненню із аналогічною заявою до суду.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://ymp.su.court.gov.ua/sud1820/gromadyanam/csz
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя: І. М. Деркач
Суд | Ямпільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 15.08.2023 |
Оприлюднено | 21.08.2023 |
Номер документу | 112915081 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Ямпільський районний суд Сумської області
Деркач І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні