Справа №127/24887/23
Провадження №1-кс/127/9744/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 серпня 2023 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області
в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши у закритому судовому засідання клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку за адресою розміщення адміністративних, господарських, складських та інших приміщеннях які розташовані, які розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 0520285300:02:005:0031, площею 3,2514 га, які належить державі в особі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області, правокористувачем якої є Ялтушківська дослідно-селекційна станція Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України,-
ВСТАНОВИВ:
17.08.2023 року до слідчого судді звернувся старший слідчий СУ ГУНП у Вінницькій області капітан поліції ОСОБА_3 із клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку за адресою розміщення адміністративних, господарських, складських та інших приміщеннях які розташовані, які розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 0520285300:02:005:0031, площею 3,2514 га, які належить державі в особі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області, правокористувачем якої є Ялтушківська дослідно-селекційна станція Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України.
Клопотання мотивоване тим, що Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Вінницькій області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023020000000626, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 28.07.2023, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбачених ч. 4 ст. 191 КК України.
У ході досудового розслідування кримінального провадження установлено, що посадові особи ряду державних підприємств Вінницької області, зловживаючи своїм службовим становищем, в умовах воєнного стану, вчиняють розтрату майна таких підприємств.
Так, у ході допиту у якості свідка ОСОБА_4 установлено, що спілкуючись про придбання сільськогосподарської продукції з керівниками державного підприємства, зокрема ДП «Ялтушківська дослідно-селекційна станція Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України» ОСОБА_5 , отримав від останнього пропозицію придбати продукцію, яка вирощена вказаним державним підприємством за готівкові кошти.
Вищеописане свідчить про намір ОСОБА_6 реалізувати у «тіньовий» спосіб, за готівкові кошти частину зібраного врожаю зернових, що є власністю держави, без відображення у бухгалтерських обліках, завдаючи при цьому шкоду державі.
Згідно з чинним законодавством України, державне підприємство не може реалізувати зерно за готівкові кошти без укладання договору купівлі-продажу.
Закон, який регулює відносини з купівлі-продажу в Україні, є Цивільний кодекс України. Згідно з Цивільним кодексом, купівля-продаж є одним із видів цивільних договорів, який передбачає обмін майна (товару) на грошову суму. Договір купівлі-продажу є основним документом, який регулює права та обов`язки сторін у процесі здійснення такої операції.
Договори купівлі-продажу між юридичними особами та інші договори відповідно до вимог ст. 208 ЦК України повинні укладатися в письмовій формі.
З метою з`ясування усіх обставин вказаного кримінального правопорушення, у ході розслідування необхідно відшукати речі та документи, які можуть знаходитися за адресою розміщення адміністративних, господарських, складських та інших приміщеннях які розташовані, які розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 0520285300:02:005:0031, площею 3,2514 га та відповідно до даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майнаналежить державі в особі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області, правокористувачем якої є Ялтушківська дослідно-селекційна станція Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України.
Під час проведення обшуку необхідно виявити та вилучити грошові кошти, здобуті незаконним шляхом, документи, чорнові записи що мають відношення до вчинення протиправної діяльності (в т.ч. чорнові записи щодо вирощування, збирання та реалізації зернових культур), документальні матеріали, у яких міститься інформація щодо вирощування, збирання та реалізації зернових культур, комп`ютерна техніка, мобільні телефони та інші гаджети на яких може бути наявні відомості щодо вчинення фігурантами кримінального провадження, тому слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку.
В судове засідання слідчий не зявився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутність у якій клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов до наступного висновку.
Згідно ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
2. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
3. У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:
1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;
2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;
3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
4) підстави для обшуку;
5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;
6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;
7) індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням;
8) обґрунтування того, що доступ до речей, документів або відомостей, які можуть у них міститися, неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей, документів, відомостей відповідно до частини другої статті 93 цього Кодексу, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом, а доступ до осіб, яких планується відшукати, - за допомогою інших слідчих дій, передбачених цим Кодексом. Зазначена вимога не поширюється на випадки проведення обшуку з метою відшукання знаряддя кримінального правопорушення, предметів і документів, вилучених з обігу.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
4. Клопотання про обшук розглядається у суді в день його надходження за участю слідчого або прокурора.
5. Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:
1) було вчинено кримінальне правопорушення;
2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;
3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;
4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи;
5) за встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей і документів, які мають значення для досудового розслідування, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.
6. У разі відмови у задоволенні клопотання про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи слідчий, прокурор не має права повторно звертатися до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на обшук того самого житла чи іншого володіння особи, якщо у клопотанні не зазначені нові обставини, які не розглядалися слідчим суддею.
З клопотання вбачається, що слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку за адресою розміщення адміністративних, господарських, складських та інших приміщеннях які розташовані, які розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 0520285300:02:005:0031, площею 3,2514 га, які належить державі в особі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області, правокористувачем якої є Ялтушківська дослідно-селекційна станція Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України з метою виявлення та вилучення грошових коштів, здобутих незаконним шляхом, документів, чорнових записів що мають відношення до вчинення протиправної діяльності (в т.ч. чорнові записи щодо вирощування, збирання та реалізації зернових культур), документальні матеріали, у яких міститься інформація щодо вирощування, збирання та реалізації зернових культур, комп`ютерна техніка, мобільні телефони та інші гаджети на яких може бути наявні відомості щодо вчинення фігурантами кримінального провадження.
Натомість, в порушення вимог п. 6 ч. 3 ст. 234 КПК України, клопотання слідчого не містить відомостей про осіб, у фактичному володінні яких знаходиться приміщення.
Крім того, в порушення вимог п. 7 ч. 3 ст. 234 КПК України, клопотання слідчого не містить відомостей про індивідуальні або родові ознаки речей, документів, іншого майна або осіб, яких планується відшукати, а також їхній зв`язок із вчиненим кримінальним правопорушенням.
Також, в порушення вимог п. 4 ч. 3 ст. 234 КПК України, слідчим не наведенео у клопотанні підстави для обшуку
Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканність житла чи іншого володіння особи. Згідно із цією статтею не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
В свою чергу, ст. 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року встановлює, що кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції.
Органи державної влади не можуть втручатись у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що слідчим не доведено потреби у проведенні обшуку у вказаному володінні особи, що виправдовує такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, а тому слідчий суддя вважає що вимоги клопотання слідчого не підлягають задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 233, 234, 235, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у Вінницькій області капітана поліції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку за адресою розміщення адміністративних, господарських, складських та інших приміщеннях які розташовані, які розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 0520285300:02:005:0031, площею 3,2514 га, які належить державі в особі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області, правокористувачем якої є Ялтушківська дослідно-селекційна станція Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Національної академії аграрних наук України - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження.
Слідчий суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2023 |
Оприлюднено | 20.08.2024 |
Номер документу | 112916102 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Вишар І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні