18.08.2023
Справа № 521/16445/20
Провадження № 1-в/522/295/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.08.2023 року м. Одеса
Приморський районний суд м. Одеси у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши подання начальника Приморського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області ОСОБА_3 про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком Малиновського районного суду м. Одеси від 24.05.2021 року щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за участю учасників провадження:
прокурора - ОСОБА_5 ,
представника Центра пробації - ОСОБА_6 ,
захисника - ОСОБА_7 ,
засудженого - ОСОБА_4 ,
ВСТАНОВИВ:
До Приморського районного суду м. Одеси надійшло подання начальника Приморського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області ОСОБА_3 про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком Малиновського районного суду м. Одеси від 24.05.2021 року щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 .
Представник Центру пробації ОСОБА_6 підтвердила обставини, викладені у поданні і просила скасувати ОСОБА_4 звільнення від відбування покарання з випробуванням.
Прокурор подання підтримав.
Засуджений ОСОБА_4 та його захисник просили не скасовувати йому звільнення від відбування покарання. Засуджений ОСОБА_4 пояснив суду, що не з`являвся до Центру пробації у зв`язку із хворобою.
Дослідивши матеріали подання, суд прийшов до наступного висновку.
Відповідно до п.8 ст. 537 КПК України, судом під час виконання вироків вирішується питання про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком.
Згідно з ч.2 ст. 78 КК України, якщо засуджений не виконує покладені на нього обов`язки або систематично вчинює правопорушення, що потягли за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, суд направляє засудженого для відбування призначеного покарання.
Необхідною умовою скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням та направлення засудженого до місць позбавлення волі є з`ясування поважності причин неявки до органу з питань пробації.
Відповідно до інформаційного порталу Національної поліції ОСОБА_4 притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 175-1 КУпАП, проте будь-якого підтверження, а саме постанови суду по вказаній справі, у матеріалах особової справи не міститься.
При цьому орган пробації наділений повноваженнями вносити подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням лише у разі невиконання засудженим, звільненим від відбування покарання з випробуванням, обов`язків, визначених законом та покладених на нього судом, систематичного вчинення правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення.
Статтею 166 КВК України визначено відповідальність осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.
Так, якщо засуджений не виконує обов`язки, встановлені цим Кодексом, Законом України "Про пробацію", а також покладені на нього судом, або систематично вчиняє правопорушення, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації вносить до суду подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання.
Подання про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання вноситься до суду після застосування уповноваженим органом з питань пробації до засудженого письмового попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання.
У разі невиконання засудженим, звільненим від відбування покарання з випробуванням, обов`язків, визначених законом та покладених на нього судом, систематичного вчинення правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, уповноважений орган з питань пробації застосовує до нього письмове попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення для відбування призначеного покарання.
Систематичним вчиненням правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про небажання стати на шлях виправлення, є вчинення засудженим протягом іспитового строку трьох і більше таких правопорушень.
Письмове попередження про скасування звільнення від відбування покарання з випробуванням і направлення засудженого для відбування призначеного покарання застосовується у разі невиконання засудженим хоча б одного з обов`язків, визначених законом та покладених на нього судом, за відсутності об`єктивних обставин, що фактично позбавляють засудженого можливості їх виконувати і документально підтверджені.
У разі вчинення засудженим адміністративних правопорушень, що тягнуть за собою накладення адміністративних стягнень, із засудженим проводиться індивідуальна профілактична бесіда.
До подання органу пробації не додано матеріалів, необхідних для його вирішення з урахуванням наведених вище вимог законодавства, а саме: не зазначено про систематичне вчинення правопорушень, що тягнуть за собою адміністративні стягнення і свідчать про його небажання стати на шлях виправлення, також відсутня вимога про судимість актуальна на час звернення з поданням до суду (остання датована 10.04.2023 року).
Відповідно до ч. 1 ст. 26 КПК України сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, передбачених цим Кодексом. Суд у кримінальному провадженні вирішує лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.
Зазначене дає підстави вважати, що орган пробації, направляючи подання до суду, формально та не в повному сформував пакет документів (особову справу засудженого), що підлягають детальному вивченню для прийняття законного та обґрунтованого судового рішення.
Виходячи із вищевикладеного та враховуючи те, що подання подано з порушенням вимог КПК України, КВК України, а суд розглядає справи з дотриманням принципу диспозитивності лише щодо тих питань, які внесені на його розгляд, за таких обставин у задоволенні подання слід відмовити та повернути особу справу відносно ОСОБА_4 для належного дооформлення.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.78 КК України, ч.2 ст.166 КВК України, ст.ст. 537, 539, 372, 376 КПК України, суд -
УХВАЛИВ:
У задоволенні подання начальника Приморського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області ОСОБА_3 про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком Малиновського районного суду м. Одеси від 24.05.2021 року щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , - відмовити.
Матеріали особової справи відносно засудженого ОСОБА_4 після набрання ухвалою законної сили повернути до Приморського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Одеській області, для належного дооформлення.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Приморський районний суд м. Одеси.
Суддя:
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2023 |
Оприлюднено | 22.08.2023 |
Номер документу | 112923901 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про направлення звільненого від покарання з випробуванням для відбування покарання, призначеного вироком |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Осіік Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні