Ухвала
від 17.08.2023 по справі 703/674/23
СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 703/674/23

2/703/520/23

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 серпня 2023 року м. Сміла

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області в складі:

головуючого судді Биченка І.Я.,

за участю

секретаря судового засідання Харченко М.О.,

представника відповідача Кучми Л.М. (в режимі відеоконференцзв`язку),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Смілі цивільну справу №703/674/23 за позовом Національного медичного університету імені О.О. Богомольця до ОСОБА_1 , третя особа без самостійних вимог щодо предмета спору: Міністерство охорони здоров`я України, про відшкодування вартості навчання за державні кошти,

у с т а н о в и в :

Національний медичний університет імені О.О. Богомольця звернувся до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення 177203 гривні 18 копійок коштів за навчання за рахунок державного бюджету.

Ухвалою від 23 березня 2023 року суд відкрив провадження у справі та постановив розгляд справи проводити за правилами спрощеного провадження з викликом сторін. Одночасно залучив до участі у справі Міністерство охорони здоров`я України третьою особою без самостійних вимог щодо предмета спору.

В судове засідання з`явилась представник відповідача адвокат Кучма Л.В.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.

Відповідно до ст. 125 Конституції України судоустрій в Україні будується за принципами територіальності й спеціалізації та визначається законом.

За загальним правилом, що відображене у ч. 1 ст. 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Звертаючись до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області з наведеним позовом позивач в частині визначення підсудності посилався саме на ч.1 ст. 27 ЦПК України та зазначив, що місце проживання відповідача зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 .

В ході розгляду справи судом встановлено, що 22.11.2013 відповідач ОСОБА_1 зареєструвала своє місце проживання в АДРЕСА_2 . З того часу її зареєстроване місце проживання не змінювалось. Вказані обставини підтверджуються відповіддю з Єдиного державного демографічного реєстру та визнаються представником відповідача.

Наведене свідчить про те, що місце проживання відповідача зареєстроване на території, на яку не поширюється територіальна юрисдикція (підсудність) Смілянського міськрайонного суду Черкаської області.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Враховуючи наведене, а також приймаючи до уваги відсутність відомостей, які б вказували на те, що на дану справу поширюються правила альтернативної або виключної підсудності, визначені статтями 28, 30 ЦПК України, суд вважає за необхідне направити справу для розгляду до Солом`янського районного суду міста Києва за зареєстрованим місцем проживання відповідача.

При цьому суд враховує, що згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року, Закону України «Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки, за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

На підставі наведеного, керуючись положенням ст. 6 Європейської Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод» щодо розгляду справ належним і повноважним судом та п. 1 ч. 1 ст. 31, 258, 260 ЦПК України, суддя

п о с т а н о в и в :

Справу за позовом Національного медичного університету імені О.О. Богомольця до ОСОБА_1 , третя особа без самостійних вимог щодо предмета спору: Міністерство охорони здоров`я України, про відшкодування вартості навчання за державні кошти передати до Солом`янського районного суду міста Києва для розгляду за підсудністю.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та протягом 15 днів може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Черкаського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги.

Суддя: І.Я. Биченко

Дата ухвалення рішення17.08.2023
Оприлюднено23.08.2023

Судовий реєстр по справі —703/674/23

Ухвала від 21.08.2023

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Биченко І. Я.

Ухвала від 24.03.2023

Цивільне

Смілянський міськрайонний суд Черкаської області

Биченко І. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні