ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
18.08.2023Справа № 910/4966/23
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "Затишна оселя" (м. Київ)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ланжерон 2020" (м. Київ)
про стягнення 18.763,51 грн,
Суддя Ващенко Т.М.
Секретар судового засідання Шаповалов А.М.
Представники сторін: не викликались
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "Затишна оселя" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ланжерон 2020" про стягнення 18.763,51 грн, з яких: 12.002,00 грн заборгованості зі сплати внесків до ремонтного фонду, 5.689,96 грн інфляційних втрат та 1.071,55 грн 3 % річних.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.04.2023 позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу строк і спосіб усунення виявлених недоліків.
24.04.2023 від позивача надійшла заява про усунення недоліків.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 01.05.2023 відкрито провадження у справі, її розгляд вирішено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін, встановлено сторонам процесуальні строки для подання відзиву, відповіді на відзив, заперечень, заяв і клопотань.
Копія цієї ухвали була направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, проте відповідний поштовий конверт було повернуто підприємством поштового зв`язку на адресу суду без вручення отримувачу.
Згідно з п. 5 ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) днем вручення судового рішення є, зокрема, день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Частинами 1, 2 ст. 3 цього Закону визначено, що для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному вебпорталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 цього Закону).
Таким чином, відповідач мав право та дійсну можливість ознайомитись з ухвалою суду про відкриття провадження у даній справі в Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Проте відповідач у встановлений строк відзиву на позовну заяву не подав; будь-яких заяв чи клопотань на адресу суду від відповідача не надходило.
Частиною 9 ст. 165 ГПК України передбачено, що в разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
При цьому з моменту відкриття провадження у справі сплив достатній строк (з урахуванням воєнного стану на території України), для подання всіма учасниками справи своїх доводів, заперечень, відзивів, доказів тощо, у зв`язку з чим суд вважає за можливе здійснити розгляд даної справи по суті заявлених вимог.
Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення. Датою ухвалення рішення, ухваленого за відсутності учасників справи, є дата складення повного судового рішення (ч. 5 ст. 240 Господарського процесуального кодексу України).
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва, -
ВСТАНОВИВ:
18.10.2018 було проведено Збори співвласників багатоквартирного будинку за адресою: м. Київ, вул. Оболонська набережна, 1, корпуси 1, 2, 3, рішення яких оформлено Протоколом №1 від 18.10.2018. За результатами проведеного голосування співвласниками багатоквартирного будинку за адресою: м. Київ, вул. Оболонська набережна, 1, корпуси 1, 2, 3, зокрема, створено ОСББ "Вітрила Оболоні" як об`єднання співвласників багатоквартирного будинку за адресою: м. Київ, вул. Оболонська набережна, 1, корпуси 1, 2, 3, затверджено статут ОСББ, обрано керівні органи ОСББ та їх склад, визначено Товариство з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "Затишна Оселя" управляючою компанією, яка здійснюватиме надання послуг з обслуговування будинком та прибудинковою територією за адресою: м. Київ, вул. Оболонська набережна, 1, корпуси 1, 2, 3; надано голові правління ОСББ повноваження на укладення з Товариством з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "Затишна Оселя" договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком на затверджених такими зборами умовах; затверджено ціну послуги на управління.
15.01.2019 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "Затишна Оселя", як управителем, та співвласниками багатоквартирного будинку за адресою: м. Київ, вул. Оболонська набережна, 1, в особі ОСББ "Вітрила Оболоні" було укладено Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком (далі - Договір).
Відповідно до п. 1.1. Договору управитель зобов`язався надавати співвласникам послугу з управління будинком, з утримання будинку та при будинкової території (далі - Послуга), що розташований за адресою: м.Київ, вул.Оболонська набережна, 1, а співвласники зобов`язуються оплачувати управителю належним чином надану Послугу, згідно з вимогами законодавства України, що регулює відносини з реалізації права власності у багатоквартирних будинках, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг та умовами цього договору. Відповідно до положень пункту 1.3. Договору 15.01.2019 р. Послуга полягає у забезпеченні управителем належного утримання і ремонту спільного майна Будинку та його прибудинкової території, належних умов проживання і задоволення господарсько-побутових потреб в межах здійсненої співвласниками оплати.
27.11.2019 було проведено збори співвласників багатоквартирного будинку за адресою: м. Київ, вул. Оболонська набережна, 1, корпуси 1, 2, 3, за результатом яких складено Протокол №2 від 27.11.2019. Зі змісту Протоколу №2 від 27.11.2019 вбачається, що за результатами проведеного голосування співвласниками багатоквартирного будинку за адресою: м. Київ, вул. Оболонська набережна, 1, корпуси 1, 2, 3, вирішено, в тому числі: створити окремий Ремонтний фонд будинку, встановити відрахування в Ремонтний фонд у розмірі 3,50 грн за кв.м./міс., відрахування здійснювати власниками житлових та нежитлових приміщень, несплату відрахувань вважати заборгованістю, надано голові правління ОСББ повноваження на укладення з Товариством з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "Затишна Оселя" відповідної додаткової угоди.
01.02.2020 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "Затишна Оселя" як управителем та співвласниками багатоквартирного будинку за адресою: м. Київ, вул. Оболонська набережна, 1, було укладено Додаткову угоду №1 до Договору від 15.01.2019, відповідно до якої за дорученням співвласників управитель здійснює накопичення коштів на реконструкцію, реставрацію, проведення капітального ремонту, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку, такі кошти є коштами Ремонтного фонду будинку.
Відповідно до п. 5 Додаткової угоди №1 від 01.02.2020 розмір внесків до Ремонтного фонду будинку для кожного житлового та нежитлового приміщення встановлюється в сумі 3,50 грн щомісячно за квадратний метр приміщення, що знаходиться у власності.
Пунктом 6 Додаткової угоди №1 від 01.02.2020 визначено порядок направлення рахунків для сплати внесків до Ремонтного фонду щоквартально окремими квитанціями у терміни: за І квартал (березень, квітень, травень) - не пізніше 15 березня, за II квартал (червень, липень, серпень) - не пізніше 15 червня, за III квартал (вересень, жовтень, листопад) - не пізніше 15 вересня, за IV квартал (грудень, січень, лютий) - не пізніше 15 грудня.
Відповідно до п. 7 Додаткової угоди №1 від 01.02.2020 оплата внесків до Ремонтного фонду будинку здійснюється співвласниками будинку не пізніше 30 числа першого місяця кварталу, за який була направлена квитанція.
29.03.2021 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "Затишна Оселя", як управителем, та співвласниками багатоквартирного будинку за адресою: м. Київ, вул. Оболонська набережна, 1, було укладено Додаткову угоду №2 до Договору від 15.01.2019, згідно з п. 2 якої розмір внесків до Ремонтного фонду будинку для кожного житлового та нежитлового приміщення встановлюється в сумі 2.60 грн щомісячно за квадратний метр приміщення, що знаходиться у власності.
Відповідно до п. 3 Додаткової угоди №2 від 29.03.2021 рахунки для сплати в Ремонтний фонд виставляються окремими квитанціями не пізніше 15 числа поточного місяця.
Згідно з п. 4 Додаткової угоди №2 від 29.03.2021 оплата коштів у Ремонтний фонд здійснюється співвласниками будинку не пізніше 30 числа місяця, в якому була виставлена квитанція.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Ланжерон 2020" є власником нежитлового приміщення №213 в будинку 1 за адресою: вул. Оболонська набережна, 1, корпус 3, м. Київ.
Відносини, що виникають у процесі реалізації прав та виконання обов`язків власників квартир та нежитлових приміщень як співвласників багатоквартирного будинку регулюються Законом України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" (надалі - Закон). Цей Закон визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов`язані з реалізацією прав та виконанням обов`язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління.
Відповідно до ст. 9 Закону управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю.
Згідно зі ст. 10 Закону співвласники приймають рішення щодо управління багатоквартирним будинком на зборах у порядку, передбаченому цією статтею. До повноважень зборів співвласників належить прийняття рішень з усіх питань управління багатоквартирним будинком, у тому числі про визначення управителя та його відкликання, затвердження та зміну умов договору з управителем.
Статтею 11 Закону визначено, що управління багатоквартирним будинком управителем здійснюється на підставі договору про надання послуг з управління багатоквартирним будинком, що укладається згідно з типовим договором. Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за рішенням зборів співвласників (загальних зборів об`єднання співвласників багатоквартирного будинку) і згодою управителя та зазначається у договорі з управителем.
Судом встановлено, що на виконання рішень, прийнятих Зборами співвласників багатоквартирного будинку за адресою: м. Київ, вул. Оболонська набережна, 1 було укладено Договір від 15.01.2019 та зазначені вище додаткові угоди до нього, умови яких відповідно до ст. 11 Закону обов`язковим для виконання всіма співвласниками.
Частинами 1 та 2 статті 509 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Пунктом 1 частини 2 статті 11 ЦК України передбачено, що однією з підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини.
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (стаття 629 ЦК України).
Частиною першою статті 901 ЦК України передбачено, що за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.
Приписами частини 2 цієї статті визначено, що положення глави 63 ЦК України можуть застосовуватись до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.
Статтею 526 ЦК України встановлено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
За частиною 1 статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Частиною 1 статті 530 ЦК України встановлено: якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до частини 1 статті 193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Звертаючись до суду з даним позовом, Товариство з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "Затишна оселя" зазначає, що воно належним чином виконує свої зобов`язання за Договором, проте Товариство з обмеженою відповідальністю "Ланжерон 2020" не виконує належним чином зобов`язання зі сплати внесків до ремонтного фонду будинку, у зв`язку з чим у відповідача наявна заборгованість перед позивачем зі сплати внесків до ремонтного фонду будинку та спожиті житлово-комунальні послуги за період з 01.03.2020 по 28.02.2022 в розмірі 12.002,00 грн.
У зв`язку із порушенням відповідачем строків виконання зобов`язань зі сплати позивачу коштів, останнім нараховано та пред`явлено до стягнення з відповідача також 5.689,96 грн інфляційних втрат та 1.071,55 грн 3 % річних.
Згідно зі ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Перевіривши надані позивачем розрахунки інфляційних втрат та 3% річних, суд встановив їх правильність та арифметичну вірність.
Відповідно до частини 1 статті 73 ГПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з частиною 1 статті 74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Статтею 76 ГПК України визначено, що належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Відповідно до частини 1 статті 77 ГПК України обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Відповідач своїм правом на подання відзиву на позовну заяву не скористався, доводів позивача в установленому законом порядку не спростував.
За приписами частини 1 статті 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до статті 129 ГПК України судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст. ст. 73, 74, 76-80, 86, 129, 165, 232, 233, 236-238, 240, 241, 252 ГПК України, Господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ланжерон 2020" (04210, місто Київ, пр.Героїв Сталінграда, будинок 12-Ж; ідентифікаційний код 43768379) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Управляюча компанія "Затишна оселя" (04210, місто Київ, вулиця Оболонська набережна, будинок 3, корпус 1; ідентифікаційний код 39882677) 12.002 (дванадцять тисяч дві) грн 00 коп. заборгованості, 5.689 (п`ять тисяч шістсот вісімдесят дев`ять) грн 96 коп. інфляційних втрат, 1.071 (одну тисячу сімдесят одну) грн 55 коп. 3 % річних та 2.684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) грн 00 коп. судового збору.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили у відповідності до приписів ст. 241 Господарського процесуального кодексу України. Рішення господарського суду може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені ст. ст. 253, 254, 256-259 ГПК України.
Суддя Т.М. Ващенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2023 |
Оприлюднено | 22.08.2023 |
Номер документу | 112937359 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Ващенко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні