ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
58000, м. Чернівці, вул. О.Кобилянської, 14, тел. 55-09-34, е-mail: inbox@cv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
18 серпня 2023 року Справа № 926/1802-б/15
Господарський суд Чернівецької області в складі судді Ковальчук Т.І., розглянувши клопотання арбітражного керуючого Вікнянської Т.В. № 96/02-01 від 10.08.2023 про затвердження основної та додаткової грошових винагород у справі
за заявою Колективного підприємства "Октан", смт. Заболотів Івано-Франківської області,
до Малого приватного підприємства "Яніс", м. Чернівці,
про порушення справи про банкрутство,
за участю представників сторін: не викликалися,
ВСТАНОВИВ:
Господарським судом Чернівецької області здійснюється провадження у справі за заявою Колективного підприємства "Октан", смт. Заболотів Снятинського району Івано-Франківської області, до Малого приватного підприємства "Яніс", м. Чернівці, про визнання банкрутом.
Оголошення про порушення справи про банкрутство МПП "Яніс" оприлюднено на сайті Вищого господарського суду України 13.01.2016, номер публікації 27204.
Постановою від 26.05.2016 МПП "Яніс" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено арбітражного керуючого Бігуна Р.Д. Оголошення про визнання МПП "Яніс" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури оприлюднено на веб-сайті Вищого господарського суду України 27.05.2016 № публікації 31957.
У справі відбувалися процесуальні заміни кредиторів на їх правонаступників:
- ініціюючого кредитора Колективного підприємства "Октан" на Товариство з обмеженою відповідальністю "Милятинське" (ухвала від 16.11.2017);
- Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську Головного управління ДФС в Івано-Франківській області послідовно на Головне управління ДФС в Івано-Франківській області (ухвала від 23.01.2020), на Головне управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (ухвала від 23.07.2020), на Головне управління ДПС в Івано-Франківській області (код ЄДРПОУ ВП 43968084) (ухвала від 03.05.2022);
- Чернівецької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області послідовно на Головне управління Державної податкової служби у Чернівецькій області (ухвала від 30.01.2020) та на Головне управління Державної податкової служби у Чернівецькій області, як відокремлений підрозділ Державної податкової служби України (ухвала від 12.04.2022);
- Публічного акціонерного товариства "Банк "Фінанси та Кредит" на Товариство з обмеженою відповідальністю "Стар Інвестмент Ван" (ухвала від 26.03.2020).
Ухвалою від 04.04.2023 задоволено заяву арбітражного керуючого Бігуна Р.Д. № 021/2 від 22.02.2023 про припинення повноважень ліквідатора МПП "Яніс", припинено повноваження ліквідатора МПП "Яніс" Бігуна Романа Дмитровича за його заявою, новим ліквідатором МПП "Яніс" призначено арбітражного керуючого Унгуряну Доріна Віореловича.
Ухвалою від 01.06.2023 задоволено заяву арбітражного керуючого Унгуряну Д.В. № 67 від 02.05.2023 про припинення повноважень ліквідатора МПП "Яніс", припинено повноваження ліквідатора МПП "Яніс" Унгуряну Доріна Віореловича за його заявою, новим ліквідатором Малого приватного підприємства "Яніс" призначено арбітражного керуючого Вікнянську Тетяну Василівну.
11.08.2023 арбітражний керуючий Вікнянська Т.В. подала через канцелярію суду клопотання від 10.08.2023 вих. № 96/02-01, в якому просить затвердити їй як ліквідатору МПП "Яніс" основну та додаткову грошові винагороди відповідно до частини 2 та частини 3 статті 30 Кодексу України з процедур банкрутства.
Протоколом передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 11.08.2023 клопотання арбітражного керуючого Вікнянської Т.В. від 10.08.2023 передано на розгляд судді Ковальчук Т.І.
Зазначене клопотання суд вважає за можливе розглянути без виклику учасників справи в судове засідання.
Розглянувши клопотання арбітражного керуючого Вікнянської Т.В. № 96/02-01 від 10.08.2023, суд зазначає наступне.
Так, частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 12 Кодексу України з процедур банкрутства (далі - КУзПБ) арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до статті 30 КУзПБ арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду.
Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород.
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого санацією встановлюється зборами кредиторів під час схвалення плану санації і не може бути меншим за чотири розміри мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією становить п`ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реалізацією становить три розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень.
Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.
У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі, або коштів фонду, створеного кредиторами для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого (у разі його створення).
Додаткова грошова винагорода арбітражного керуючого визначається в розмірі:
5 відсотків вартості стягнутого на користь боржника майна, яке на день відкриття провадження у справі перебувало у третіх осіб;
3 відсотки суми погашених вимог кредиторів.
Додаткова винагорода не сплачується арбітражному керуючому у разі, якщо вимоги забезпеченого кредитора погашаються у зв`язку з продажем такому кредитору майна, що забезпечує його вимоги.
Право вимоги додаткової грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого з дня фактичного надходження до боржника стягнутого на його користь майна, яке на день відкриття провадження у справі перебувало у третіх осіб, або з дня фактичного надходження коштів на рахунок боржника, які спрямовуються на погашення вимог кредиторів.
Витрати арбітражного керуючого, пов`язані з виконанням ним повноважень у справі, відшкодовуються в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім витрат на страхування його професійної відповідальності, а також витрат, пов`язаних з виконанням таких повноважень у частині, в якій зазначені витрати перевищують регульовані державою ціни (тарифи) на відповідні товари, роботи, послуги чи ринкові ціни на день здійснення відповідних витрат або замовлення (придбання) товарів, робіт, послуг.
Кредитори можуть створювати фонд для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого. Порядок формування фонду та порядок використання його коштів визначаються рішенням зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи) та затверджуються ухвалою господарського суду.
Господарський суд за заявою кредитора має право зменшити розмір грошової винагороди арбітражного керуючого, у разі, якщо середньомісячна заробітна плата керівника боржника є надмірно високою порівняно з мінімальним розміром заробітної плати.
Арбітражний керуючий не менше одного разу на два місяці звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на засіданнях зборів кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітету кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - перед забезпеченим кредитором.
Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат має бути схвалений зборами кредиторів (у справі про неплатоспроможність фізичної особи) чи комітетом кредиторів (у справі про банкрутство юридичної особи), а в частині витрат, що стосуються заставного майна, - забезпеченим кредитором.
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, погашення боргів боржника подається арбітражним керуючим до господарського суду за п`ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Як видно, Кодексом України з процедур банкрутства імперативно врегульовано питання розміру і порядку виплати грошової винагороди арбітражному керуючому - як основної так і додаткової, та передбачено, що ухвалою господарського суду затверджуються лише:
- порядок формування створеного кредиторами фонду для виплати грошової винагороди та відшкодування витрат арбітражного керуючого та порядок використання його коштів (частина 5 статті 30 КУзПБ);
- звіт арбітражного керуючого про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації, погашення боргів боржника (абзац третій частини шостої статті 30 КУзПБ). Затвердження господарським судом розміру грошової винагороди арбітражному керуючому КУзПБ не передбачає.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Враховуючи викладене, з огляду на те, що ліквідатор Вікнянська Т.В. просить затвердити їй основну та додаткову грошові винагороди, право на отримання, розмір та порядок нарахування і виплати яких уже визначені законом (ст. 30 КУзПБ), у суду відсутні підстави для задоволення її клопотання від 10.08.2023.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 12, 30, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у задоволенні клопотання арбітражного керуючого Вікнянської Т.В. № 96/02-01 від 10.08.2023 про затвердження основної та додаткової грошових винагород ліквідатору Малого приватного підприємства "Яніс".
Порядок набрання ухвалою законної сили та її оскарження
Ухвала може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції у письмовій формі.
Суддя Т.І.Ковальчук
Суд | Господарський суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2023 |
Оприлюднено | 23.08.2023 |
Номер документу | 112938652 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні