Вирок
від 18.08.2023 по справі 752/12131/23
ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 752/12131/23

Провадження №: 1-кп/752/1806/23

В И Р О К

Іменем України

(на підставі угоди)

18 серпня 2023 року м. Київ

Голосіївський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

секретаря ОСОБА_2 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження №420231000000000269 відносно обвинуваченої за ч. 1 ст. 205-1 КК України

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Києва, громадянки України, не працюючої, не одруженої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,-

з участю сторін кримінального провадження -

прокурора ОСОБА_4 ,

захисника ОСОБА_5 ,

обвинуваченої ОСОБА_3 ,

ВСТАНОВИВ:

Прокурором до Голосіївського районного суду м. Києва надіслано обвинувальний акт відносно ОСОБА_3 , з угодою про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченою.

Як видно з формулювання обвинувачення, статтею 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» визначено, що для державної реєстрації створення юридичної особи (у тому числі в результаті виділу, злиття, перетворення, поділу), крім створення державного органу, органу місцевого самоврядування, подаються такі документи: заява про державну реєстрацію створення юридичної особи. У заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи приватного права може зазначатися, що вона діє на підставі модельного статуту, а також прохання заявника про реєстрацію юридичної особи платником податку на додану вартість та/або обрання спрощеної системи оподаткування, та/або включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій. Якщо модельний статут є багатоваріантним, у заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи приватного права зазначається редакція модельного статуту, на підставі якого вона діє; примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення засновників, а у випадках, передбачених законом, - рішення відповідного державного органу, про створення юридичної особи; документ, що підтверджує створення громадського формування, відповідність статуту юридичної особи, на підставі якого діє громадське формування, - у разі державної реєстрації громадського формування, що є самостійним структурним підрозділом у складі іншої юридичної особи; відомості про керівні органи громадського формування (ім`я, дата народження керівника, членів інших керівних органів, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), посада, контактний номер телефону та інші засоби зв`язку), відомості про особу (осіб), яка має право представляти громадське формування для здійснення реєстраційних дій (ім`я, дата народження, контактний номер телефону та інші засоби зв`язку); копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство (підданство) особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи (нотаріально засвідчена або засвідчена кваліфікованим електронним підписом особи, уповноваженої на подання документів для державної реєстрації створення юридичної особи, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для громадян України) та інші документи.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у 20-тих числах січня 2022 року (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено) перебуваючи неподалік від кафе-ресторану з назвою «Макдональдс», в місті Києві, Деміївська площа, 1 ОСОБА_3 зустрілась з невстановленою слідством особою, яка запропонувала їй, за грошову винагороду стати керівником та засновником підприємства ТОВ «ВЕЛОР ТРЕЙД ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 44467009), без наміру здійснювати господарську діяльність передбачену рішенням учасника (засновника) про створення юридичної особи.

Отримавши зазначену пропозицію, усвідомлюючи протиправний характер дій, ОСОБА_3 розуміючи, що вона стає керівником та засновником на ТОВ «ВЕЛОР ТРЕЙД ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 44467009) не маючи наміру здійснювати господарську діяльність, з корисливих мотивів, погодилась на таку пропозицію.

В січні 2022 року (більш точний час досудовим розслідуванням не встановлено), ОСОБА_3 , реалізовуючи злочинний умисел, направлений на внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, надала невстановленій досудовим розслідуванням особі, копії свого паспорта громадянина України № НОМЕР_1 , виданого 02.03.2020р., орган, що видав 8036 та реєстраційного номеру облікової картки платника податків № НОМЕР_2 , яка на підставі цих документів виготовила проекти документів щодо державної реєстрації юридичної особи а саме:

- опис документів, що подаються для проведення державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань «Державна реєстрація створення юридичної особи» від 31.01.2022р.;

- схему зображення структури власності ТОВ «ВЕЛОР ТРЕЙД ПЛЮС» (Місцезнаходження: 03035, місто Київ, провулок Хомова Ярослава, будинок 14А.);

- рішення учасника (засновика) № 1 ТОВ «ВЕЛОР ТРЕЙД ПЛЮС» від 31.01.2022р.;

- заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади) від 31.01.2022р.

В подальшому, в січні 2022 року (більш точну дату встановити під час досудового розслідування не надалось можливим) ОСОБА_3 зустрілась з невстановленою слідством особою у денний час доби неподалік від кафе- ресторану з назвою « Макдональдс » в місті Києві, Деміївська площа, 1 (більш точне місце встановити під час досудового розслідування не надалось можливим), де діючи відповідно до вказівок, з корисливих спонукань, усвідомлюючи протиправний характер своїх діянь, за вказівкою невстановленого слідством особою внесла неправдиві відомості до офіційних документів шляхом підписання заздалегідь їх підготовлених невстановленою слідством особою, вказані проекти документів.

Того ж дня, після підписання вказаних вище документів, ОСОБА_3 передала їх за грошову винагороду у розмірі 2000 гривень, невстановленій досудовим розслідуванням особі.

При цьому, ОСОБА_3 наміру здійснювати діяльність як керівник та засновник TOB «ВЕЛОР ТРЕЙД ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 44467009) не мала, розуміла, що вона вносить неправдиві відомості в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації вищевказаної юридичної особи, оскільки ОСОБА_3 та невстановлена слідством особа домовились, що вона буде значитися як керівник та засновник, проте до діяльності юридичної особи не буде мати ніякого відношення, а фінансово- господарською діяльністю з використанням вказаної юридичної особи будуть займатись інші особи.

На підставі вищенаведених реєстраційних документів ТОВ «ВЕЛОР ТРЕЙД ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 44467009) 31.01.2022 року невстановленою слідством особою подано державному реєстратору Печерської районної в місті Києві державної адміністрації, для проведення державної реєстрацію юридичної особи - ТОВ «ВЕЛОР ТРЕЙД ПЛЮС» (код ЄДРПОУ 44467009) про що внесено відповідні записи у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Тобто, ОСОБА_3 , визнається винною за ч. 1 ст. 205-1 КК України, а саме у внесенні в документи, які відповідно до закону подаються для реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості.

19.06.2023 року між прокурором ОСОБА_4 , та обвинуваченою ОСОБА_3 , укладено угоду про визнання винуватості, згідно якої ОСОБА_3 , беззастережно визнала свою винуватість у вчиненні інкримінованого їй стороною обвинувачення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України.

Сторони узгодили покарання за ч. 1 ст. 205-1 КК України 3 роки позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_3 , від відбування призначеного покарання з випробуванням, поклавши обов`язки передбачені ст. 76 КК України.

Обвинувачена, якій роз`яснено наслідки укладення та затвердження угоди передбачені ст. 473 КПК України та наслідки невиконання угоди, дала згоду на його призначення.

Відповідно до вимог ст. 469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо: 1) кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів; 2) особливо тяжких злочинів, віднесених до підслідності Національного антикорупційного бюро України за умови викриття підозрюваним чи обвинуваченим іншої особи у вчиненні злочину, віднесеного до підслідності Національного антикорупційного бюро України, якщо інформація щодо вчинення такою особою злочину буде підтверджена доказами; 3) особливо тяжких злочинів, вчинених за попередньою змовою групою осіб, організованою групою чи злочинною організацією або терористичною групою за умови викриття підозрюваним, який не є організатором такої групи або організації, злочинних дій інших учасників групи чи інших, вчинених групою або організацією злочинів, якщо повідомлена інформація буде підтверджена доказами. Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.

Угода про визнання винуватості може ініціюватись в будь-який момент після повідомлення особі про підозру.

В статті 472 КПК України визначені основні вимоги до змісту угоди про визнання винуватості.

Згідно вимог ст. 474 КПК України якщо угоду досягнуто, обвинувальний акт із підписаною між сторонами угодою невідкладно надсилається до суду. Розгляд щодо угоди проводиться судом під час підготовчого судового засідання за обов`язковою участі сторін угоди з повідомленням інших учасників судового провадження.

Враховуючи вищевикладене, заслухавши думку прокурора, яка просила затвердити угоду про визнання винуватості, думку обвинуваченої та її захисника, які підтримали позицію прокурора, вивчивши обвинувальний акт, перевіривши угоду про визнання винуватості, яка відповідає вимогам ч. 4 ст. 469, ст. 472 КПК України, суд вважає за необхідне винести у даному провадженні вирок відносно ОСОБА_3 , яким затвердити угоду про визнання винуватості та призначену узгоджену сторонами міру покарання.

Перед затвердженням угоди судом з`ясовано, що обвинувачений розуміє викладені в ч. 4 ст. 474 КПК України обставини, зокрема, те, що має право на судовий розгляд, під час якого прокурор зобов`язаний довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого його обвинувачують та має права: мовчати, і факт мовчання не матиме для суду жодного доказового значення, мати захисника, у тому числі на отримання правової допомоги безоплатно у порядку та випадках, передбачених законом, або захищатись самостійно, допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення, подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на його користь; наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені ст. 473 КПК України; характер обвинувачення, щодо якого він визнає себе винуватим; вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом та переконавшись, що укладення даної угоди сторонами є добровільним.

Враховуючи обставини справи, тяжкість кримінального правопорушення, особу винної, суд вважає, що перевиховання та виправлення ОСОБА_3 , можливе без ізоляції від суспільства, а тому їй необхідно призначити покарання в межах санкції ч. 1 ст. 205-1 КК України, у виді позбавлення волі. Нна підставі ст. 75 КК України, звільнити її від відбування призначеного покарання, з випробуванням, якщо вона протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення, при цьому слід покласти обов`язки передбачені ст.76 КК України.

Керуючись ст.ст. 368, 370 КПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Затвердити угоду про визнання винуватості у кримінальному провадженні №420231000000000269, укладену 19.06.2023 року між ОСОБА_4 , (прокурором Оболонської окружної прокуратури) та обвинуваченою ОСОБА_3 .

ОСОБА_3 визнати винуватою у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України і призначити їй покарання у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки.

На підставі ст. 75 КК України звільнити засуджену ОСОБА_3 від відбування призначеного покарання з випробуванням, якщо вона протягом 1 (одного) року іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на неї обов`язки.

Відповідно до ст. 76 КК України покласти на засуджену ОСОБА_3 наступні обов`язки:

- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;

- не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченій та прокурору.

Вирок суду може бути оскаржений до Київського апеляційного суду через Голосіївський районний суд м. Києва протягом 30 днів з дня проголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудГолосіївський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення18.08.2023
Оприлюднено23.08.2023
Номер документу112953628
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців

Судовий реєстр по справі —752/12131/23

Вирок від 18.08.2023

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Бойко О. В.

Ухвала від 21.06.2023

Кримінальне

Голосіївський районний суд міста Києва

Бойко О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні