ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901,UA368999980313151206083020649
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
22.08.2023р. Справа №905/511/23
Господарський суд Донецької області, у складі судді Демідової П.В., при секретарі судового засідання (помічника судді за дорученням) Харченко Ю.С., розглянувши в судовому засіданні матеріали справи №905/511/23
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги», м. Дніпро,
до відповідача: Селянського (Фермерського) господарства «Артем», с.Маркове, Костятинівський район Донецької області,
про стягнення заборгованості в розмірі 437 655,61грн,-
Представники сторін:
від позивача: не з`явилися;
від відповідача: не з`явилися.
СУТЬ СПРАВИ:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги», звернувся до Господарського суду Донецької області, з позовом до Селянського (Фермерського) господарства «Артем» про стягнення заборгованості в розмірі 437 655,61грн, з яких: 321 527,12грн сума боргу за спожиту електроенергію, 8 400,95грн 3% річних, 37 140,92грн інфляційна складова боргу, 70 586,62грн - пеня.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на невиконання відповідачем умов договору про постачання електричної енергії №776а від 01.01.2019, в частині оплати спожитої електроенергії в повному обсязі, внаслідок чого виникла заборгованість в сумі 321 527,12грн., що також стало підставою для нарахування штрафних санкцій.
Ухвалою суду від 01.05.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі 905/511/23; визначено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Станом на дату судового засідання відзиву на позовну заяву та інших документів по справі не надходило.
Ухвалою суду від 30.05.2023 відкладено судове засідання на 27.06.2023 року та запропоновано Відповідачеві виконати вимоги ухвали суду від 01.05.2023, а саме надати суду відзив на позовну заяву з доказами його направлення на адресу позивача.
22.05.2023 до суду повернулося поштове відправлення (ухвала суду від 01.05.2023) з відміткою, що відповідач відсутній за вказаною юридичною адресою.
Ухвалою суду від 27.06.2023 визначено розглядати справу №905/511/23 за правилами загального позовного провадження зі стадії відкриття провадження. Додатково, ухвалою запропоновано позивачеві до дати підготовчого засідання надати суду документи в підтвердження обсягів спожитої відповідачем електричної енергії, на підставі яких оформленні рахунки за спожиту електричну енергію за період березень-травень 2023 (від оператора системи розподілу АТ "ДТЕК Донецькі електромережі"). Враховуючи відсутність у суду доказів обізнаності відповідача про хід судової справи, суд встановив, що наразі в с.Маркове, Костянтинівський район, Донецької області (місцезнаходження юридичної особи СФГ «Артем»), працює пересувний пункт Укрпошти, тому дану ухвалу було направлено повторно за вказаною адресою. Проте, поштове відправлення повернулося до суду з відміткою про відсутність відповідача за місцем реєстрації.
10.07.2023 представником позивача було направлено через підсистему «Електронний суд» документи в підтвердження обсягів спожитої відповідачем електричної енергії, на підставі яких оформленні рахунки за спожиту електричну енергію за період березень-травень 2023 (від оператора системи розподілу АТ "ДТЕК Донецькі електромережі").
Ухвалою суду від 25.07.2023 закрито підготовче провадження та призначено справу №905/511/23 до розгляду по суті на 15.08.2023 року. В ході судового засідання представник позивача підтримала позовні вимоги, суд дослідив докази у справі.
Протокольною ухвалою суду від 15.08.2023 оголошено перерву в судовому засіданні до 22.08.2023.
Відповідно до ч.2 ст.178 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Згідно з ч.1 ст.11 Закону України Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції суд викликає або повідомляє таких учасників справи про дату, час і місце інших судових засідань чи про вчинення відповідної процесуальної дії через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України (з посиланням на веб-адресу відповідної ухвали суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень), яке повинно бути розміщене не пізніше ніж за десять днів до дати відповідного судового засідання або вчинення відповідної процесуальної дії. З опублікуванням такого оголошення відповідач вважається повідомленим про дату, час і місце розгляду справи.
Враховуючи, що місцезнаходженням відповідача, згідно даних з ЄДР є с.Маркове. Костянтинівський район, Донецької області, що відповідно до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №309 від 22.12.2022, є територією можливих бойових дій, відповідача повідомлено про оголошення перерви с судовому засіданні шляхом розміщення від 01.08.2023 оголошення на офіційному веб-порталі Судова влада України. Крім того, суд намагався передати повідомлення телефонограмою, проте зв`язок з відповідачем невстановлений.
Крім зазначеного, суд зауважує, що у відповідності до ст. 120 ГПК України , виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень. Згідно із ст. 242 ГПК України Днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Суд зауважує, що ним використані всі можливі засоби зв`язку із відповідачем. Крім того, воєнний стан в Україні триває більш року, що зобов`язує учасників господарських відносин легалізувати своє місцезнаходження та засоби зв`язку з контрагентами. Ухилення від таких дій ставить під сумнів добросовісність відповідача у виконанні зобов`язань. Проте, зазначене не може бути підставою для перешкоди у захисті прав осіб, чиї права порушені.
З огляду на зазначене, суд вважає, що сторони повідомлені належним чином про дату та час розгляду справи.
Враховуючи, що в матеріалах справи присутня достатня кількість документів, які мають значення по справі та на підставі яких можливо об`єктивно вирішити спір, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.
З`ясувавши фактичні обставини справи, докази на їх підтвердження, виходячи з фактів, встановлених у процесі розгляду справи, суд,-
ВСТАНОВИВ:
01.01.2019 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» (позивач, постачальник) та Селянським (Фермерським) господарством «Артем» (відповідач, споживач) було укладено договір №776а про постачання електричної енергії споживачу, відповідно до п.2.1 якого, за цим договором постачальник продає електричну енергію для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами договору.
Згідно з 2.2 договору постачання електричної енергії Споживачу за цим договором здійснюється, якщо: об`єкт Споживача підключений до мереж Оператора системи, у встановленому законодавством порядку; Постачальник за договором з Оператором системи отримав доступ до мереж та можливість продажу електричної енергії на території діяльності Оператора системи; Споживач є стороною діючого договору про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії Споживачу, на підставі якого Споживач набуває право отримувати послугу з розподілу/передачі електричної енергії; за усіма точками комерційного обліку на об`єкті (об`єктах) Споживача, за якими здійснюється (планується) постачання електричної енергії, укладено договір про надання послуг комерційного обліку електричної енергії, крім випадків, коли роль постачальника послуг комерційного обліку виконує оператор системи розподілу, до мереж якого приєднаний цей Споживач;відсутній факт припинення/призупинення постачання електричної енергії або надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії у випадках, передбачених законодавством у сфері енергетики; відсутня прострочена заборгованість за договорами про постачання електричної енергії або про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії; Споживач відповідає критеріям обраної ним комерційної пропозиції.
Пунктами 3.1, 13.1 цього договору, а також пунктом 9.1 Комерційної пропозиції «Індивідуальна (строкова)» (далі - КП «Індивідуальна (строкова), визначено, що Договір на умовах даної Комерційної пропозиції починає діяти з першого дня розрахункового періоду липня 2020 року, але не раніше дати підписання цієї Комерційної пропозиції. Договір укладається на строк 12 календарних місяців, діє до 30 червня 2021 року та вважається продовженим на кожен наступний календарний рік, якщо Постачальник не відмовиться від його пролонгації у зв`язку з порушення Споживачем умов п.5.1 цієї Комерційної пропозиції.
Ціна електричної енергії має зазначатись Постачальником у рахунках про оплату електричної енергії за цим Договором. У випадках застосування до Споживача погодинних (диференційованих) цін на електричну енергію суми, вказані в рахунках, можуть відображати середню ціну, обчислену на базі різних погодинних (диференційованих) цін (п.5.4 договору). Розрахунковим періодом за цим Договором є календарний місяць. Оплата вартості електричної енергії за цим договором здійснюється Споживачем виключно шляхом перерахування коштів на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника. Оплата вважається здійсненою після того, як на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника надійшла вся сума коштів, що підлягає сплаті за куповану електричну енергію відповідно до умов цього договору.
Пунктом 5.7 договору передбачено, що оплата рахунка Постачальника має бути здійснена Споживачем у строк, визначений у рахунку, який не може бути меншим 5 (п`яти) робочих днів з моменту отримання його Споживачем, або протягом 5 (п`яти) робочих днів від дати, зазначеної у комерційній пропозиції, щодо оплати рахунку, оформленого Споживачем.
Пунктом 5.1 КП «Індивідуальна (строкова)» визначено, що остаточний розрахунок за фактичним обсягом споживання здійснюється не пізніше, ніж на 5 робочий день, після закінчення розрахункового періоду, не залежно від дати отримання рахунку від Постачальника.
Пунктом 6.1 КП «Індивідуальна (строкова)», рахунок про оплату прогнозованого обсягу споживання визначається Постачальником і надається Споживачу доступними каналами зв`язку.
Додатково п.5.8 визначено, якщо Споживач не здійснив оплату за цим Договором у строки, передбачені комерційною пропозицією або не допустив представників Постачальника до розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, що розташовані на території Споживача, Постачальник має право здійснити заходи з припинення постачання електричної енергії Споживачу у порядку, визначеному ПРРЕЕ.
Відповідно до п.7.1 КП «Індивідуальна (строкова)», у разі порушення Споживачем строків оплати, нараховується пеня в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діє на день прострочення, за кожен день прострочення. До дати повної оплати (датою оплати вважається день зарахування коштів на рахунок Постачальника), та 3% річних від суми боргу. На суму заборгованості нараховуються інфляційні втрати за весь період прострочення.
Договір укладений на строк, зазначений в комерційній пропозиції, яку обрав Споживач, та набуває чинності з дати подання Споживачем заяви-приєднання, якщо інше не встановлено комерційною пропозицією. Цей договір в частині виконання зобов`язань споживача щодо оплати діє до повного виконання Споживачем таких зобов`язань (пункт 13.1 договору).
Згідно наданої позивачем копії заяви-приєднання споживача до договору про постачання електричної енергії, споживачем ініційовано приєднання до умов даного договору на умовах КП «Індивідуальна (строкова)». Початок постачання електричної енергії споживачу заплановано з січня 2019 року.
В підтвердження факту виконання умов договору, ТОВ «Донецькі енергетичні послуги» складено акти приймання-передавання товарної продукції «електричної енергії» на загальну суму 533 157, 10 грн., а саме : 233 313, 89 грн. за березень 2022, 157 692, 17 грн. за квітень 2022, 142 151, 04 грн. за травень 2022.
Також, позивачем виставлено через електронний кабінет споживача рахунки за спожиту електроенергію на вказану суму, а саме: № 776а за березень 2022 року на суму 233 313, 89грн, №776а за квітень 2022 року на суму 157 692, 17грн., а також №776а за травень 2022 року на суму 142 151,04 грн. Рахунки підписані електронними цифровими підписами з боку позивача, що відповідає п. 10.6 Комерційної пропозиції.
Відповідно до виписки ТОВ «Донецькі енергетичні послуги» за період з 16.02.2022 по 16.02.2023 відповідачем здійснено платіж в сумі 74 188 грн. з призначенням платежу оплата за електроенергію згідно рах. №33/776а від 31.12.2021 р., у т.ч. ПДВ 20.00% - 12364, 67 грн. Також за період з 28.02.2022 по 28.02.2022 відповідачем здійснено платіж в сумі 147 650 грн., з призначенням платежу оплата за електроенергію згідно рах. №33/776а від 01.02.2022р., у т.ч. ПДВ 20.00% - 24608, 33коп.
Таким чином, несплата відповідачем суми поставленої електричної енергії стала підставою для нарахування штрафних санкцій, а саме пені та 3% річних та звернення позивача до суду.
Дослідивши матеріали справи на підставі приписів чинного законодавства, суд виходить за наступного.
Відповідно до ч.1 ст.275 Господарського процесуального кодексу України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії".
Частиною 2 ст.56 зазначеного Закону передбачено, що договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання всього обсягу фактичного споживання електричної енергії споживачем у певний період часу одним електропостачальником. Постачання електричної енергії споживачам здійснюється за вільними цінами.
З матеріалів справи вбачається, що 01.01.2019 між Товариством з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» (позивач, постачальник) та Селянським (Фермерським) господарством «Артем» (відповідач, споживач) було укладено договір №776а про постачання електричної енергії, споживачем ініційовано приєднання до умов даного договору на умовах КП «Індивідуальна (строкова)».
Вказаний факт ніяким чином не оспорюється та не спростовується відповідачем, докази в підтвердження факту розірвання договору матеріали справи не містять, у зв`язку з чим укладений між сторонами договір є чинним.
Відповідно до п.п.4.21, 4.29 ПРРЕЕ, оплата за спожиту протягом розрахункового періоду електричну енергію має здійснюватись згідно зі строками, встановленими договором та сформованим відповідним учасником роздрібного ринку платіжним документом. Зазначені строки не можуть бути меншими за 5 днів з дня надання платіжного документа споживачу. Порядок оплати споживачем послуг оператора системи та послуг постачальника послуг комерційного обліку мають відповідати порядку розрахунків, визначеному в укладеному договорі про постачання електричної енергії споживачу (комерційній пропозиції, яка є додатком до цього договору).
Як зазначалося вище пунктом 5.1 КП «Індивідуальна (строкова)» визначено, що остаточний розрахунок за фактичним обсягом споживання здійснюється не пізніше, ніж на 5 робочий день, після закінчення розрахункового періоду, не залежно від дати отримання рахунку від Постачальника.
Матеріали справи містять акти приймання-передавання товарної продукції (електричної енергії) та рахунки за спожиту електричну енергію на загальну суму 533 157, 10 грн., а саме : 233 313, 89 грн. за березень 2022, 157 692, 17 грн. за квітень 2022, 142 151, 04 грн. за травень 2022.
Відповідач відзиву на позовну заяву не подав, таким чином не спростував обставини по справі.
Судом встановлено, що відповідно до інформації щодо фактичного (звітного) корисного відпуску електричної енергії за точками комерційного обліку (площадками вимірювання) споживачів, які приєднані до електричних мереж або відносяться до території ліцензованої діяльності оператора системи розподілу АТ «ДТЕК Донецькі електромережі», загальна кількість спожитої відповідачем СФГ «Артем» складає за березень 2022 року 47 235 кВт*год., за квітень 320 019 кВт*год, за травень 287 75 кВт*год.
Відповідно до актів приймання-передавання товарної продукції (електричної енергії) за березень 47 235 кВт*год., за квітень 320 019 кВт*год, за травень 287 75 кВт*год.
Виходячи із зазначеного вартість спожитої електроенергії з урахуванням ПДВ за березень 2022 складає 233 313, 89 грн., за квітень 2022 складає 157 692, 17грн., за травень складає 142 151,04 грн., що в сумі становить 533 157, 10 грн. Проте, згідно рахунку позивача №776а за спожиту електричну енергію за травень 2022 року, кількість спожитої електричної енергії складає 287 75 кВт*год. за тарифом 4.11674грн., що в сумі становить 118 459, 19 грн., з урахуванням ПДВ в сумі 23 691, 84 грн., що в загальній вартості становить 142 151,03 грн., тобто меншою, ніж зазначеною позивачем. Також, згідно рахунку позивача №776а за спожиту електричну енергію за березень 2022 року, кількість спожитої електричної енергії складає 47235 кВт*год. за тарифом 4.11619грн., що в сумі становить 194 428,24 грн., з урахуванням ПДВ в сумі 38 885,65 грн., що в загальній вартості становить 233 313, 88коп.
У зв`язку з чим, загальна сума вартості спожитої електричної енергії споживачем складає 533 157, 10 грн.
Будь-яких заперечень щодо обсягів спожитої електричної енергії та доказів в підтвердження меншого обсягу електроенергії відповідачем не надано.
Враховуючи надані виписки позивачем, відповідачем відбулося погашення боргу за періоди які не увійшли до позовного, та частково за період березень 2022 року.
Таким чином, сума боргу за спірні періоди становить 321 527, 10 грн.
За змістом п.п.5.2.1., 5.5.5. ПРРЕЕ електропостачальник має право на своєчасне та в повному обсязі отримання коштів за продану електричну енергію відповідно до укладених договорів, а споживач електричної енергії зобов`язаний сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів.
Відповідно до ст.526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст.525 Цивільного кодексу України).
Таким чином, постачання позивачем відповідачу електроенергії та прийняття цієї електроенергії відповідачем є підставою виникнення у останнього зобов`язання оплатити спожиту електроенергією відповідно до умов договору та чинного законодавства шляхом здійснення оплати за фактичними показами засобів обліку електричної енергії згідно виставлених рахунків на оплату вартості спожитої активної електроенергії.
Позивач також просить суд стягнути з відповідача 3% річних в сумі 8400, 95 грн. за період з 08.04.2022 по 03.04.2023 року, пеню в сумі 70 586, 62грн. за період з 09.05.2022 по 08.12.2022 року та інфляційні втрати в сумі 37 14,92 грн. за період з 1.05.2022 по 28.02.2023.
Відповідно до ч.2 ст.625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Відповідно до ст.ст.1, 3 Закону України Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін. Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Пунктом 4.6 договору передбачено, що у разі порушення споживачем строків оплати за цим договором, постачальник має право вимагати сплату пені. Споживач сплачує постачальнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати, нарахованої протягом всього періоду прострочення зобов`язання, якщо інше за згодою сторін, не буде визначено в додатковій угоді до цього договору.
Суд, здійснивши перевірку розрахунків позивача стосовно інфляційних втрат, пені та 3% річних, встановив, що такі розрахунки є невірними, зазначаючи наступне. Позивач просить стягнути з відповідача 3% річних в сумі 8400,95 грн., в той час як вірна сума розрахунку 3% річних за період з 8.04.2022 по 03.04.2023 становить 8 413,93 грн.
Щодо розрахунку інфляційних втрат, позивач просить стягнути з відповідача інфляційні втрати у розмірі 37 140,92грн., в той час як вірний розрахунок таких втрат за період 01.05.2022 по 28.02.2023 становить в сумі 49 887, 04 грн.
Щодо розрахунку пені, позивач просить стягнути з відповідача пеню в розмірі 70 586, 62 грн. Перевіривши вірність розрахунку суд встановив, що пеня за період 09.05.2022 по 08.12.2022 складає 72 573, 97 грн.
Виходячи з вищевказаного, з огляду на те, що суд розглядає судову справу в межах заявлених вимог, тому задовольняє вимоги позивача щодо стягнення з відповідача пені, інфляційних втрат та 3% річних в розмірі, заявленому позивачем.
Судові витрати у відповідності до вимог ст.129 Господарського процесуального кодексу України стягуються з відповідача на користь позивача пропорційно розміру задоволених вимог.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 74, 76, 129, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» до відповідача Селянського (Фермерського) господарства «Артем» про стягнення заборгованості в розмірі 437 655,61грн, - задовольнити частково.
2.Стягнути з Селянського (Фермерського) господарства «Артем» (85132. Донецька область, Костянтинівський район, с. Маркове; код ЄДРПОУ 31222286) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» (49044,Дніпропетровська область, м.Дніпро, вул.Моссаковського Володимира, 7; код ЄДРПОУ), заборгованість в розмірі 437 655, 59 грн. з яких: 321 527, 10 грн. сума основного боргу за спожиту електроенергію, 8 400, 95 грн..- 3% річних, 70 586,62 грн. пеня, 37 140, 92 грн - інфляційні втрати та судові витрати зі сплати судового збору в сумі 5 251, 87 грн.
3.В іншій частині заявлених вимог відмовити.
4.Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
5.Рішення може бути оскаржене в Східний апеляційний господарський суд протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення в порядку передбаченому розділом IV ГПК України з урахуванням приписів перехідних положень.
Рішення прийнято, складено та підписано (вступна та резолютивна частина) у нарадчій кімнаті. Повний текст рішення буде складено та підписано протягом десяти днів з моменту підписання вступної та резолютивної частини рішення.
Суддя П.В. Демідова
Повний текст рішення складений та підписаний 22.08.2023р.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2023 |
Оприлюднено | 24.08.2023 |
Номер документу | 112965869 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Демідова Поліна Віталіївна
Господарське
Господарський суд Донецької області
Демідова Поліна Віталіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні