Справа № 461/2415/23
Провадження № 2/461/1208/23
УХВАЛА
23.08.2023 року суддя Галицького районного районного суду міста Львова Мироненко Л.Д., розглянувши клопотання експерта Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Роговець Вікторії у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Бродівський відділ Державної реєстрації актів цивільного стану у Золочівському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про визнання батьківства, внесення змін до актового запису та стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Галицького районного суду м. Львова перебуває цивільні справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Бродівський відділ Державної реєстрації актів цивільного стану у Золочівському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) про визнання батьківства, внесення змін до актового запису та стягнення аліментів, -
Ухвалою суду від 31.05.2023 у справі призначено молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручено експертам Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України.
На адресу суду 25.07.2023 надійшло клопотання судового експерта Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Роговець Вікторії, у якому просить суд забезпечити одночасну явку ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України за адресою: м. Львів, вул. Конюшинна, 24 з 10 до 11 години 29 серпня 2023 року. Окрім того, експерт просить одержати дозвіл на повне або часткове знищення об`єктів експертизи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до п. 2 ч. 6ст. 72 ЦПК Україниексперт має право заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків, якщо експертиза призначена судом.
Відповідно до ч. 1ст. 107 ЦПК України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
Частиною 2статті 107 ЦПК України, визначено, що експерт не має права з власної ініціативи збирати матеріали для проведення експертизи, розголошувати відомості, що стали йому відомі у зв`язку з проведенням експертизи, або повідомляти будь-кому, крім суду та учасника справи, на замовлення якого проводилася експертиза, про її результати.
Відповідно дост. 12 Закону України «Про судову експертизу»незалежно від виду судочинства та підстави проведення експертизи судовий експерт зобов`язаний:
1) провести повне дослідження і дати обґрунтований та об`єктивний письмовий висновок;
2) на вимогу особи або органу, які залучили експерта, судді, суду дати роз`яснення щодо даного ним висновку;
3) заявляти самовідвід за наявності передбачених законодавством підстав, які виключають його участь у справі.
Інші обов`язки судового експерта передбачаються процесуальним законодавством.
Разом з цим, зі змістуст. 13 Закону України «Про судову експертизу»вбачається, що незалежно від виду судочинства судовий експерт має право:
1) подавати клопотання про надання додаткових матеріалів, якщо експертиза призначена судом або органом досудового розслідування або ознайомлюватися з матеріалами справи, що стосуються предмета судової експертизи;
2) вказувати у висновку експерта на виявлені в ході проведення судової експертизи факти, які мають значення для справи і з приводу яких йому не були поставлені питання;
3) з дозволу особи або органу, які призначили судову експертизу, бути присутнім під час проведення слідчих чи судових дій і заявляти клопотання, що стосуються предмета судової експертизи;
4) подавати скарги на дії особи, у провадженні якої перебуває справа, якщо ці дії порушують права судового експерта;
5) одержувати винагороду за проведення судової експертизи, якщо її виконання не є службовим завданням;
6) проводити на договірних засадах експертні дослідження з питань, що становлять інтерес для юридичних і фізичних осіб, з урахуванням обмежень, передбачених законом.
Інші права судового експерта передбачаються процесуальним законодавством.
Враховуючи вищевикладене, для належного проведення судової молекулярно-генетичної експертизи у даній справі, суд приходить до висновку задовольнити клопотання експерта та зобов`язати позивача ОСОБА_1 та відповідача ОСОБА_2 одночасно з`явитися до Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України для відібрання біологічних зразків за адресою: м. Львів, вул. Конюшинна, 24 з 10 до 11 години 29 серпня 2023 року
Згідно з ч. ч. 3,4ст.108 ЦПК Україниексперт повинен забезпечити збереження об`єкта експертизи. Якщо експертне дослідження пов`язане з повним або частковим знищенням об`єкта експертизи або зміною його властивостей, призначений судом експерт має одержати на його проведення відповідний дозвіл суду, який оформляється ухвалою.
Пунктом 7 Розділу 1 Інструкції з організації проведення та оформлення експертних проваджень у підрозділах Експертної служби Міністерства внутрішніх справ України, затвердженоїнаказом МВС України № 591 від 17.07.2017, встановлено, що якщо під час проведення судової експертизи або експертного дослідження об`єкт дослідження може бути пошкоджений або знищений, документ про призначення має містити дозвіл на його пошкодження або знищення, зміну стану чи властивостей.
З огляду на те, що для надання об`єктивного та обґрунтованого висновку експерту необхідно отримати біологічні зразки (букальний епітелій), а методи молекулярно-генетичного дослідження є руйнуючими, суд вважає, що клопотання експерта Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Роговець Вікторії про надання дозволу на повне або часткове знищення об`єктів експертизи необхідно задовольнити.
Керуючись статтями72,108-109,252,259-260,354 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання експерта Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Роговець Вікторії про забезпечення явки осіб для відбору біологічних зразків для проведення судової молекулярно-генетичної експертизи та про надання дозволу на повне або часткове знищення об`єктів експертизи - задовольнити.
Зобов`язати позивача ОСОБА_1 (адреса місця проживання: Львівська обл., Бродівський р-н., с. Ражнів, РНОКПП НОМЕР_1 ) та відповідача ОСОБА_2 (адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) одночасно з`явитися до Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України для відібрання біологічних зразків (адреса: м. Львів, вул. Конюшинна, 24) з 10 до 11 години 29 серпня 2023 року.
При собі необхідно мати документи, що посвідчують особу з їх копіями (паспорти, свідоцтво про народження), а також грошові кошти для оплати експертизи (попередня вартість 10 300 грн).
Надати експерту Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України Роговець Вікторії дозвіл на повне або часткове знищення об`єктів експертизи (біологічних зразків) судової молекулярно-генетичної експертизи, призначеної ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 31.05.2023 року.
Роз`яснити учасникам справист. 109 ЦПК України, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Направити Львівському науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України для проведення експертизи копію даної ухвали.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду, шляхом подачі апеляційної скарги на ухвалу суду, протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Л.Д. Мироненко
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2023 |
Оприлюднено | 24.08.2023 |
Номер документу | 112978327 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Галицький районний суд м.Львова
Мироненко Л. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні