Ухвала
від 17.08.2023 по справі 1-242/11
СТОРОЖИНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Справа № 1-242/11

Провадження № 1-в/723/3407/23

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 серпня 2023 року м.Сторожинець

Сторожинецький районний суд Чернівецької області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сторожинець заяву обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна клінічна лікарня» про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання та про видачу дубліката виконавчого листа, -

встановив:

ОКНП «Сторожинецька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Сторожинецької міської ради Чернівецького району Чернівецької області звернулося до суду із заявою про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання та про видачу дубліката виконавчого листа, посилаючись на те, що вироком Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 16.11.2011 року у справі №1-242/11 було стягнуто з ОСОБА_3 на користь Чернівецької обласної клінічної лікарні витрати на стаціонарне лікування потерпілого від злочину в сумі 1335,20 грн. 15.12.2011 року Сторожинецьким районним судом Чернівецької області було видано виконавчий лист.

Вказують, що даний виконавчий лист було надіслано для виконання до Сторожинецького відділу державної виконачої служби Чернівецької області, однак виконавчий лист був втрачений при пересилці.

Разом з цим повідомили, що заявнику не було відомо про втрату виконавчого листа, що і стало причиною пропуску строку, який надається для пред`явлення виконавчого документа до виконання.

Оскільки виконавчий лист №1-242/11 втрачений, з метою звернення до органів Державної виконавчої служби для примусового виконання рішення просять заяву про поновлення строку для пред`явлення виконавчого листа до виконання та про видачу дубліката виконавчого листа задовольнити.

Представник ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» звернувся до суду з письмовою заявою, в якій просить цю заяву розглядати за відсутності представника, заяву підтримує в повному обсязі та просить задовольнити.

Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про видачу дубліката виконавчого листа.

У зв`язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, суд, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, постановив здійснювати розгляд справи без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу на підставі наявних у справі доказів

Дослідивши матеріали цивільної справи, суд дійшов висновку про заявлені вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Дослідивши матеріали заяви та цивільної справи №1-242/11 судом встановлено, що вироком Сторожинецького районного суду Чернівецької області від 16.11.2011 року було стягнуто з ОСОБА_3 на користь Чернівецької обласної клінічної лікарні витрати на стаціонарне лікування потерпілого від злочину в сумі 1335,20 грн. За вказаним вироком суду 15.12.2011 року видано виконавчий лист.

Листом №52/6-464ВИХ-23 від 03.12.2019 року ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» направила виконавчий лист повторно до Сторожинецького районного відділу державної виконавчої служби для примусового його виконання.

З копії листа Чернівецької окружної прокуратури до ОКНП «Чернівецька обласна клінічна лікарня» вбачається, що прокуратура звернулась з вимогою про те, що в разі втрати оригіналів виконавчих листів необхідно звернутись за видачею їх дублікатів та скерувати їх до виконання.

У статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно з п.17.4 Перехідних положень ЦПК України до дня початку функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів у разі втрати виконавчого документа суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий документ, може видати його дублікат, якщо стягувач або державний виконавець, приватний виконавець звернувся із заявою про це до закінчення строку, встановленого для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Про видачу дубліката виконавчого документа постановляється ухвала у десятиденний строк із дня надходження заяви.

Аналізуючи зміст цієї норми, єдиною підставою для видачі судом дублікату виконавчого листа - є його втрата.

Дублікат - це документ, що видається замість втраченого оригіналу та має силу первісного документу. Оригінал виконавчого листа вважається втраченим, коли його загублено, украдено, знищено або істотно пошкоджено, що унеможливлює його виконання.

Дублікат виконавчого листа видається на підставі матеріалів справи та судового рішення, за яким був виданий втрачений виконавчий лист.

При вирішенні питання про видачу дубліката виконавчого листа у зв`язку з його втратою заявник повинен повідомити суду обставини, за яких виконавчий лист було втрачено, подавши відповідні докази.

Із заявою про видачу дубліката виконавчого листа або судового наказу можна звернутися лише в межах строків пред`явлення їх до виконання. У разі пропуску такого строку одночасно із заявою про видачу дубліката слід подати і заяву про поновлення пропущеного строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання.

Згідно ст. 433 ЦПК України у разі пропуску строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання з причин, визнаних судом поважними, пропущений строк може бути поновлено. Заява розглядається в судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Їх неявка не є перешкодою для вирішення питання про поновлення пропущеного строку. Суд розглядає таку заяву в десятиденний строк.

Зі змісту вищезазначених норм законодавства вбачається, що дублікат виконавчого листа може видаватись у випадках втрати його оригіналу та в межах строку пред`явлення його до виконання.

Таким чином, під час розгляду заяви про видачу дубліката виконавчого листа суд повинен належним чином перевірити, чи дійсно виконавчий лист втрачено. Оригінал виконавчого листа вважається втраченим, коли його загублено, украдено, знищено або істотно пошкоджено, що унеможливлює його виконання.

Видача дубліката виконавчого листа взаємопов`язана із визначеним Законом України «Про виконавче провадження» строком для пред`явлення виконавчого документа до виконання.

Строк звернення до суду з заявою про видачу дубліката виконавчого листа спливає з строком для пред`явлення виконавчого листа до виконання. Від вирішення питання про поновлення строку залежить вирішення питання про видачу дубліката виконавчого листа. В разі визнання неповажними причин пропуску строку пред`явлення виконавчого листа до виконання стягувачем і відмови у поновленні пропущеного строку, суд відповідно відмовляє у видачі дубліката виконавчого листа.

Строк пред`явлення виконавчого документа до виконання є одним із видів процесуальних строків, які передбачені ст.120 ЦПК України.

Згідно ст.127 ЦПК України суд поновлює або продовжує строк, встановлений відповідно законом або судом, за клопотанням сторони або іншої особи у разі його пропущення з поважних причин.

Суд при вирішенні питання про поновлення строку для пред`явлення до виконання виконавчого документа повинен з`ясувати питання щодо причин пропуску цього строку та залежно від характеру цих причин зробити висновок про їх поважність чи неповажність, а відтак дійти висновку про наявність чи відсутність підстав для поновлення строку для пред`явлення виконавчого документа до виконання. Поважними можуть бути визнані лише ті причини, що виникли внаслідок обставин, об`єктивно незалежних від волі зацікавленої особи, які безпосередньо унеможливлювали або ускладнювали можливість вчинення процесуальних дій у визначений законом або судом строк.

Статтею 12 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що виконавчі документи можуть бути предявлені до примусового виконання протягом трьох років, крім посвідчень комісій по трудових спорах та виконавчих документів, за якими стягувачем є держава або державний орган, які можуть бути предявлені до примусового виконання протягом трьох місяців. Стягувач, який пропустив строк предявлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення такого строку до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання.

Враховуючи вищевикладене та приймаючи встановлені судом обставини, відповідно до яких стягувачем не було отримано виконавчий документ, внаслідок чого стягувач був позбавлений можливості реалізувати свої права, пов`язані з виконанням судового рішення, суд дійшов висновку, що стягувачем пропущено строки пред`явлення виконавчого листа до виконання з поважних причин, а тому вважає за можливе поновити заявнику цей строк та видати дублікат виконавчого листа.

Після видачі дубліката виконавчого документу його оригінал втрачає свою силу і не може використовуватися при його виявленні стягувачем.

Керуючись ст.ст.431, 433, п.17.4 «Перехідних положень» ЦПК України, суд, -

постановив:

Заяву обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна клінічна лікарня» задовольнити.

Видати дублікат виконавчого листа по цивільній справі №1-242/11, що був виданий 15.12.2011 року Сторожинецьким районним судом Чернівецької області про стягнення з ОСОБА_3 на користь Чернівецької обласної клінічної лікарні витрати на стаціонарне лікування потерпілого від злочину в сумі 1335,20 грн. для пред`явлення до виконання.

Поновити обласному комунальному некомерційному підприємству «Чернівецька обласна клінічна лікарня» строк для пред`явлення до виконання виконавчого листа по справі №1-242/11 про стягнення з ОСОБА_3 на користь Чернівецької обласної клінічної лікарні витрати на стаціонарне лікування потерпілого від злочину в сумі 1335,20 грн. для пред`явлення до виконання.

Ухвала може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.

Суддя Сторожинецького районного суду ОСОБА_4

Дата ухвалення рішення17.08.2023
Оприлюднено24.08.2023

Судовий реєстр по справі —1-242/11

Ухвала від 17.08.2023

Кримінальне

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Пташник А. М.

Ухвала від 09.06.2023

Кримінальне

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Пташник А. М.

Постанова від 30.09.2019

Кримінальне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Чопик В. В.

Вирок від 22.07.2019

Кримінальне

Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області

Рогожина А. В.

Вирок від 11.09.2018

Кримінальне

Старобільський районний суд Луганської області

Пелих О. О.

Постанова від 30.11.2017

Кримінальне

Апеляційний суд Рівненської області

Збитковська Т.І. Т. І.

Постанова від 25.10.2017

Кримінальне

Краснолиманський міський суд Донецької області

Мороз Л. І.

Постанова від 31.08.2017

Кримінальне

Першотравенський міський суд Дніпропетровської області

Бондарьова Г. М.

Вирок від 31.08.2017

Кримінальне

Першотравенський міський суд Дніпропетровської області

Бондарьова Г. М.

Постанова від 19.06.2017

Кримінальне

Заводський районний суд м. Миколаєва

Притуляк І. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні