Ухвала
від 23.08.2023 по справі 532/1762/23
КОБЕЛЯЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

532/1762/23

2/532/507/2023

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 серпня 2023 р. м. Кобеляки

Кобеляцький районний суд Полтавської області у складі судді Макарчука С.М., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Кобеляцької міської ради Полтавського району Полтавської області, третя особа: Кобеляцька державна нотаріальна контора, Приватне підприємство «Кобеляки-Техносервіс», про зміну договору поділу спадкового майна та визнання права власності,

Встановив:

16 серпня 2023 року до Кобеляцького районного суду Полтавської області надійшов позов ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 у якій останні прохають:

- прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити по ній загальне позовне провадження;

- при відкритті провадження вирішити процесуальне питання щодо витребування від кобеляцької державної нотаріальної контори, як доказу, копії спадкової справи на майно померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 ;

- договір про поділ спадкового майна, що укладений ними, ОСОБА_3 , ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від 21 вересня 2021 року, посвідчений державним нотаріусом Кобеляцької державної нотаріальної контори Русняком Р.В. та зареєстрований в реєстрі за № 1-2919 змінити, доповнивши його тим, що до складу спадкового майна, яке лишилося після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 ще входять одноособові майнові права засновника та власника приватного підприємства «Кобеляки-Техсервіс», ідентифікаційний код 36770578 та тим, що такі права набуває одноособово лише ОСОБА_1 і визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування за законом та в порядку поділу спадкового майна після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 майнові права засновника та власника приватного підприємства «Кобеляки-Техсервіс», ідентифікаційний код 36770578, що належали останньому згідно Статуту такого підприємства, затвердженого рішенням засновника від 20 лютого 2018 року.

За результатами автоматизованого розподілу справ між суддями, 16.08.2023 справу передано на розгляд головуючому судді Макарчуку С.М.

Вказаний позов поданий із дотриманням вимог статей 175, 177 Цивільного процесуального кодексу України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження відсутні.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява може бути прийнята до провадження й дану справу слід призначити до підготовчого судового засідання.

Розгляд справи доцільно здійснювати у порядку загального позовного провадження.

Крім цього, за змістом речення 1 частини 1 статті 84 Цивільного процесуального кодексу України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

З метою належного розгляду даної цивільної справи, оскільки позивач не може самостійно отримати докази, а саме належним чином завірену копію спадкової справи, а ці документи можуть мати значення для встановлення обставин справи, то дані документи слід витребувати судом.

На підставі викладеного, керуючись статтями 13, 19, 53, 56, 84, 187, 274 Цивільного процесуального кодексу України,

Постановив:

Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до Кобеляцької міської ради Полтавського району Полтавської області, третя особа: Кобеляцька державна нотаріальна контора, Приватне підприємство «Кобеляки-Техносервіс», про зміну договору поділу спадкового майна та визнання права власності

Розгляд справи здійснювати суддею одноособово у порядку загального позовного провадження.

Розпочати підготовче провадження у справі.

Призначити підготовче судове засідання на 09 год. 00 хв. 25 вересня 2023 року в приміщенні Кобеляцького районного суду Полтавської області за адресою: Полтавська область, м. Кобеляки, вул. Шевченка, 16/25.

Зобов`язати Кобеляцьку державну нотаріальну контору надати Кобеляцькому районному суду Полтавської області належним чином завірену копію спадкової справи після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 .

Роз`яснити державному нотаріусу, що відповідно до частин 6-8 статті 84 Цивільного процесуального кодексу України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду; особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали; у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Невідкладно надіслати учасникам справи копії ухвали про відкриття провадження у справі.

Одночасно з копією ухвали про відкриття провадження у справі надіслати відповідачеві копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.

Встановити відповідачеві п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву.

Роз`яснити відповідачеві, що у вказаний строк відповідач має право подати відзив із наданням усіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову, якщо такі докази не надані позивачем; а також документів, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.

Відзив повинен відповідати вимогам, передбаченим статтею 178 Цивільного процесуального кодексу України

Встановити позивачеві строк для подання відповіді на відзив п`ять днів з дня вручення відзиву відповідача на позов.

Роз`яснити позивачеві, що у вказаний строк позивач має право подати відповідь на відзив, у якому викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених відповідачем у відзиві заперечень і мотиви їх визнання або відхилення.

Відповідь на відзив повинна відповідати вимогам частин 3-5 статті 178 Цивільного процесуального кодексу України.

Встановити відповідачеві строк для подання заперечення п`ять днів з дня вручення відповіді на відзив.

Роз`яснити відповідачеві, що у вказаний строк відповідач може подати заперечення, у яких викладає свої пояснення, міркування і аргументи щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань і аргументів і мотиви їх визнання або відхилення.

Заперечення повинні відповідати вимогам частин 3-5 статті 178 Цивільного процесуального кодексу України.

Роз`яснити сторонам, що за змістом частин 2, 5 статті 95 Цивільного процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до статті 43 Цивільного процесуального кодексу України, вони мають право:

1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень;

2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам;

3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб;

4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти;

5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках;

6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами.

Учасники справи зобов`язані:

1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу;

2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи;

3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою;

4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази;

5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні;

6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки;

7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

Роз`яснити учасникам справи, що крім прав та обов`язків, визначених статтею 43 Цивільного процесуального кодексу України:

1) позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу;

2) позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження;

3) відповідач має право подати зустрічний позов у строк, встановлений для подання відзиву;

4) до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви. У справі, що розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, зміна предмета або підстав позову допускається не пізніше ніж за п`ять днів до початку першого судового засідання у справі;

5) сторони можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до статті 212 Цивільного процесуального кодексу України вони мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається: kb.pl.court.gov.ua/sud1610/gromadyanam/csz

Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку у п`ятнадцятиденний строк з дня її підписання до Полтавського апеляційного суду або через Кобеляцький районний суд Полтавської області лише щодо порушення правил підсудності. В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Найменування або ім`я сторін та їхнє місцезнаходження:

Позивач 1: ОСОБА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 .

Позивач 2: ОСОБА_2 ; РНОКПП: НОМЕР_2 ; адреса: АДРЕСА_1 .

Позивач 3: ОСОБА_3 ; РНОКПП: НОМЕР_3 ; адреса: АДРЕСА_2 .

Третя особа: Кобеляцька державна нотаріальна контора, адреса: 39200, Полтавська область, м. Кобеляки, вул. Батиря, 6.

Третя особа: Приватне підприємство «Кобеляки-Техносервіс»; ЄДРПОУ: 36770578; адреса: 39200, Полтавська область, Полтавський район, м. Кобеляки вул. Олеся Гончара, 31/53.

Суддя

СудКобеляцький районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення23.08.2023
Оприлюднено25.08.2023
Номер документу112989196
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності

Судовий реєстр по справі —532/1762/23

Рішення від 07.02.2024

Цивільне

Кобеляцький районний суд Полтавської області

Макарчук С. М.

Ухвала від 11.12.2023

Цивільне

Кобеляцький районний суд Полтавської області

Макарчук С. М.

Ухвала від 30.10.2023

Цивільне

Кобеляцький районний суд Полтавської області

Макарчук С. М.

Ухвала від 25.09.2023

Цивільне

Кобеляцький районний суд Полтавської області

Макарчук С. М.

Ухвала від 23.08.2023

Цивільне

Кобеляцький районний суд Полтавської області

Макарчук С. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні