Ухвала
від 26.06.2023 по справі 757/25963/23-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/25963/23-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2023 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора другого відділу першого управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту нагляду за додержанням законів органами Державного бюро розслідувань Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна,

В С Т А Н О В И В :

В провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання про арешт майна.

Мотивуючи означене клопотання прокурор у клопотанні вказує наступне.

Головним слідчим управлінням Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023140000000089 від 24.03.2023 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 3 ст. 201-2 КК України.

Прокурор вказує, що благодійна організація «Благодійний фонд «Все для перемоги» (у подальшому БО «БФ «Все для Перемоги», код ЄДРПОУ 44874701), засновниками якого є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , отримує кошти від естонської волонтерської організації «Слава Україні», засновницею та генеральною директоркою якої є громадянка Естонії ОСОБА_6 ).

У подальшому, представники БО «БФ «Все для перемоги», залучили підконтрольні та/або пов`язанні з ними підприємства ТОВ «Айсі Констракшн» (код ЄДРПОУ 44630024), ТОВ «БІЛТЕКС» (код ЄДРПОУ 38598848), ФОП ОСОБА_7 (код НОМЕР_1 ), ФОП ОСОБА_8 (код НОМЕР_2 ), ФОП ОСОБА_4 (код НОМЕР_3 ), інші невстановлені у ході досудового розслідування підприємства, з метою отримання прибутку, шляхом завищення вартості товарів і послуг, отримували благодійну допомогу від естонської волонтерської організації «Слава Україні».

Згідно отриманої інформації, внаслідок утвореної протиправної злочинної схеми, представники БО «БФ «Все для перемоги» за посередництва з підконтрольними та/або пов`язаними з ними підприємствами, з метою отримання прибутку, шляхом закупівлі товарів та послуг за завищеними цінами, незаконно використали на свою користь благодійну допомогу у розмірі близько 500 000 євро.

У ході розслідування встановлено коло фізичних осіб, які прямо чи опосередковано можуть бути причетними до вчинення вказаних кримінальних правопорушень, у тому числі:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , директор БО «БФ «Все для перемоги», а також здійснює загальне керівництво господарською діяльністю ТОВ «Айсі Констракшн», з метою отримання незаконного прибутку від естонської волонтерської організації «Слава Україні»;

ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , директор ТОВ «Айсі Констракшн» - за вказівкою та умовах ОСОБА_5 здійснює керівництво підприємством, а також погоджує фінансово-господарські документи із зазначенням завищеної вартості товарів і послуг, на підставі яких отримується незаконний прибуток від естонської волонтерської організації «Слава Україні»;

ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , головний бухгалтер БО «БФ «Все для перемоги» та ТОВ «Айсі Констракшн» - за вказівкою ОСОБА_11 готує фінансово-господарські документи із зазначенням завищеної вартості товарів і послуг, на підставі яких отримується незаконний прибуток від естонської волонтерської організації «Слава Україні»;

ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , співробітниця естонської волонтерської організації «Слава Україні», БО «БФ «Все для перемоги» та ТОВ «Айсі Констракшн» за вказівкою та умовах ОСОБА_5 здійснює допомогу у діяльності БО «БФ «Все для перемоги» та ТОВ «Айсі Констракшн» із завищеням вартості товарів і послуг, на підставі яких отримується незаконний прибуток від естонської волонтерської організації «Слава Україні»;

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , фізична особа підприємець в порядку та на умовах ОСОБА_5 , за завищеною вартістю здійснює переобладнання транспортних засобів призначених для потреб Збройних сил України, а в окремих випадках надає рахунки про послуги, які ним фактично не надавалися.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань власником 100 % статутного капіталу ТОВ «Айсі Констракшн» (код ЄДРПОУ 44630024) є ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , яка за оперативною інформацією являється номінальним бенефіціарним власником та працює в салоні краси «Healthy Beauty», який належить дружині ОСОБА_5 - ФОП ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_8 . Сума статутного капіталу становить 250 000 грн.

Відповідно до показів отриманих під час досудового розслідування встановлено, що використовуючи ТОВ «Айсі Констракшн» ОСОБА_5 , який здійснював безпосереднє керівництво указаною юридичною особою, за допомогою інших осіб здійснював виготовлення та надання фінансово-господарських документів із зазначенням завищеної вартості товарів і послуг, на підставі яких отримувався незаконний прибуток від естонської волонтерської організації «Слава Україні».

22.06.2023 постановою прокурора корпоративні права ТОВ «Айсі Констракшн» (код ЄДРПОУ 44630024), які належать ОСОБА_13 з часткою власності 100% (250 000 грн), визнані речовим доказом із підстави інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тобто відповідають вимогам ст. 98 КПК України.

У судове засідання прокурор не з`явився. До суду прокурор ОСОБА_14 подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, вимоги підтримує, просить задовольнити.

Слідчий суддя, вивчивши матеріали провадження за клопотанням, приходить до наступного висновку.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Частиною 2 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно ч. 3 ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Відповідно до ч. 2 ст. 64-2 КПК України третьою особою, щодо майна якої вирішується питання про арешт, виникають з моменту звернення прокурора до суду із клопотанням про арешт майна.

Статтею 100 КПК України визначено, що на речові докази може бути накладено арешт в порядку ст.ст. 170-174 КПК України, та згідно ч.ч. 2, 3 ст. 170 КПК України, слідчий суддя накладає арешт на майно, якщо є достатні підстави вважати, що воно відповідає критеріям, визначеним в ч. 1 ст. 98 КПК України.

Статтею 98 КПК України, визначено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідно положенням до ч. 4 ст. 170 КПК України, випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або третьої особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно підлягатиме спеціальній конфіскації у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України.

Арешт накладається на майно третьої особи, якщо вона набула його безоплатно або за вищу або нижчу ринкової вартості і знала чи повинна була знати, що таке майно відповідає будь-якій із ознак, зазначених у пунктах 1-4 частини першої статті 96-2 Кримінального кодексу України.

Пунктами 1-4 ч. 1 ст. 96-2 КК України передбачено, що спеціальна конфіскація застосовується у разі, якщо гроші, цінності та інше майно відповідає наступним ознакам:

1) одержані внаслідок вчинення злочину та/або є доходами від такого майна;

2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення злочину, фінансування та/або матеріального забезпечення злочину або винагороди за його вчинення;

3) були предметом злочину, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю), а у разі, коли його не встановлено, - переходять у власність держави;

4) були підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення злочину, крім тих, що повертаються власнику (законному володільцю), який не знав і не міг знати про їх незаконне використання.

Відповідно до ч. 1 ст. 96-1 КК України, спеціальна конфіскація полягає у примусовому безоплатному вилученні за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей та іншого майна у випадках, визначених цим Кодексом, за умови вчинення умисного злочину або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого Особливою частиною цього Кодексу, за які передбачено основне покарання у виді позбавлення волі або штрафу понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

22.06.2023 постановою прокурора корпоративні права ТОВ «Айсі Констракшн» (код ЄДРПОУ 44630024), які належать ОСОБА_13 з часткою власності 100% (250 000 грн), визнані речовим доказом із підстави інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тобто відповідають вимогам ст. 98 КПК України.

Таким чином, є передбачені кримінальним процесуальним законом підстави для накладення арешту на майно з метою забезпечення збереження речових доказів та можливої спеціальній конфіскації.

Слідчий суддя, враховуючи вище викладені обставини, приходить до висновку про задоволення клопотання, оскільки застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження, як арешт майна є співрозмірним завданням кримінального провадження, спрямоване на досягнення цілей розслідуваного кримінального провадження.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173, 175, 309, 372, 392 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора другоговідділу першогоуправління процесуальногокерівництва досудовимрозслідуванням тапідтримання публічногообвинувачення Департаментунагляду задодержанням законіворганами Державногобюро розслідуваньОфісу Генеральногопрокурора ОСОБА_3 про арештмайна задовольнити.

Накласти арешт на корпоративні права із забороною їх відчуження, розпорядження та будь-яким іншим чином розпоряджатися таким майном, у тому числі, але не виключно, продавати, міняти, дарувати, розділяти (виділяти), передавати в вносити до зміни до складу учасників або змінювати розмір статутного капіталу юридичних осіб, збільшувати або зменшувати розмір статутного капіталу, звертати стягнення на відповідні частки стосовно 100 % статутного капіталу ТОВ «Айсі Констракшн» (код ЄДРПОУ 44630024) кінцевим бенефіціаром якого є ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_7 . Сума статутного капіталу становить 250 000 грн.

Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню.

Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.06.2023
Оприлюднено02.05.2024
Номер документу112991526
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —757/25963/23-к

Ухвала від 26.06.2023

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Вовк С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні