Справа № 369/10211/23
Провадження № 2-о/369/332/23
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.07.2023 м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Фінагеєвої І.О.
присяжних: Шевенко С.І., Шупика В.М.,
за участю секретаря судового засідання: Світлак Ю.Ю.,
заявника: ОСОБА_1 ,
заінтересованої особи: ОСОБА_2 ,
розглянувши у закритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу №369/10211/23 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Служба у справах дітей та сім`ї Бучанської РДА Київської області про усиновлення дитини, -
ВСТАНОВИВ:
03 липня 2023 року заявник ОСОБА_1 звернувся до Києво-Святошинського районного суду Київської області з заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Служба у справах дітей та сім`ї Бучанської РДА Київської області про усиновлення дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мотивуючи її тим що, він перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір`ю дитини ОСОБА_2 , мати дитини не заперечує щодо усиновлення заявником її дитини , дитина вважає ОСОБА_1 своїм батьком.
Заявник просив дозволити громадянину України ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , усиновити малолітню ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та внести зміни в актовий запис цивільного стану про народження ОСОБА_3 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_4 , що складений відділом державної реєстрації актів цивільного стану по м. Харкову реєстраційної служби Харківського управління юстиції за № 270065 від 22.02.2012 року, в якому змінити прізвище дитини з « ОСОБА_5 » на « ОСОБА_6 », по батькові змінити з « ОСОБА_7 » на « ОСОБА_8 » та записати усиновлювача батьком дитини, в графі "відомості про батька" вказати: батько ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України.
У судовому засіданні заявник ОСОБА_1 вимоги заяви підтримав та просив задовольнити заяву про усиновлення дитини.
У судовому засіданні заінтересована особа ОСОБА_2 вимоги заяви підтримала та просила їх задовольнити.
У судове засідання представник заінтересованої особи Служби у справах дітей та сім`ї Бучанської РДА Київської області не з`явився, про дату, час та міс це розгляду справи був повідомлений належним чином.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та зібрані в ній письмові докази, приходить до висновку, що заява про усиновлення підлягає до задоволення з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, до Бучанської районної військової адміністрації Київської області 22 червня 2023 року звернувся громадянин України ОСОБА_1 про надання висновку про доцільність усиновлення малолітньої дитини - дочки дружини ОСОБА_2 - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по м. Харкову реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції 22 лютого 2012 року, ОСОБА_3 народилася ІНФОРМАЦІЯ_5 у м. Харків, Харківська область, Україна, про що 22 лютого 2012 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по м. Харкову реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції було складено відповідний актовий запис № 620. Батьками дитини зазначено: мати громадянка України ОСОБА_9 , батько - громадянин України ОСОБА_10 .
Згідно витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька № 00016241334 від 26 січня 2016 року, відомості про батька в актовому записі № 620, складеному 22 лютого 2012 року Відділом державної реєстрації актів цивільного стану по м. Харкову реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції, записані відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.
Відповідно до свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_2 , виданого 25 січня 2020 року Харківським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Харків), між громадянином України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , та громадянкою України ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , 25 січня 2020 року зареєстровано шлюб, про що 25 січня 2020 року Харківським міським відділом державної реєстрації актів цивільного стану Східного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Харків) було скалено відповідний актовий запис № 133. Після реєстрації шлюбу ОСОБА_12 отримала прізвище « ОСОБА_6 ».
Згідно висновку про стан здоров`я особи від 30 травня 2023 року, за даними медичного обстеження ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , у дерматовенеролога, психіатра, фтизіатра, терапевта, нарколога, заявник є здоровим, на обліку у нарколога не перебуває.
Відповідно до сертифікату серії 10ААЗ № 005953 про проходження профілактичного наркологічного огляду від 22 березня 2023 року, виданого ТОВ «Медичний центр «МЕДЕЛАСІК» ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , на обліку не перебуває, ознак наркологічних захворювань не виявлено.
Заявник має задовільний стан здоров`я і він може бути усиновлювачем дитини.
Крім цього, ОСОБА_1 піклується про добробут та благополуччя всієї родини, дбає про матеріальне забезпечення та комфортний психоемоційний стан в сім`ї.
Згідно довідки МВС України №ВР-001144679 громадянин України ОСОБА_14 до кримінальної відповідальності не притягувався.
Мати дитини, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , надала письмову нотаріально посвідчену заяву - згоду на усиновлення своєї малолітньої дочки ОСОБА_3 заявником ОСОБА_1 . Заява посвідчена приватним нотаріусом Бучанського районного нотаріального округу Київської області Андросовим Є.О. 20 березня 2023 року, реєстрована у реєстрі за №385.
Стосунки між подружжям доброзичливі, ввічливі та гармонічні.
Дитина проживає із заявником та його дружиною в одній сім`ї. На даний час ОСОБА_1 , разом з ОСОБА_2 належним чином разом утримують та виховують малолітню дитину ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
ОСОБА_3 ставиться до заявника ОСОБА_1 прихильно, називає його татом, між ними склались теплі, родинні відносини, а тому усиновлення дитини здійснюється в її інтересах.
Громадянин ОСОБА_1 разом з дружиною, їх спільною дитиною ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , та дитиною дружини - ОСОБА_3 проживають без реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідно до акту обстеження вищезазначеної квартири від 23 травня 2023 року, виданого комісією Бучанської районної військової адміністрації Київської області квартира має дві кімнати, має все необхідне для комфортного життя та розвитку дитини, санітарно-гігієнічний стан житлового приміщення відповідає нормам.
Згідно висновку Бучанської районної військової адміністрації Київської області про доцільність усиновлення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 вбачається, що Бучанська районна військова адміністрація Київської області, як оран опіки та піклування, встановивши обставини та дослідивши надані документи вважає доцільним усиновлення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянином України ОСОБА_1 , та таким, що відповідає інтересам дитини.
Відповідно до статті 21 Конвенції про права дитини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1989 року, ратифікованої постановою Верховної Ради Української РСР 27 лютого 1991 року, при усиновленні найкращі інтереси дитини мають враховуватися в першочерговому порядку.
Стаття 207 Сімейного кодексу України визначає що усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Відповідно до ч. 1 ст. 208 Сімейного кодексу України, усиновленою може бути дитина. Згідно ст. 6 Сімейного кодексу України правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.
Згідно ст. 211 Сімейного кодексу України усиновлювачем може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на п`ятнадцять років. Різниця у віці між усиновлювачем та дитиною не може бути більшою ніж сорок п`ять років (ч.ч. 1, 2 ст. 211 Сімейного кодексу України).
Відповідно до ст. 212 Сімейного кодексу України, не можуть бути усиновлювачами особи, які: обмежені у дієздатності; визнані недієздатними; позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені; були усиновлювачами (опікунами, піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями) іншої дитини, але усиновлення було скасовано або визнано недійсним (було припинено опіку, піклування чи діяльність прийомної сім`ї або дитячого будинку сімейного типу) з їхньої вини; перебувають на обліку або на лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансері; зловживають спиртними напоями або наркотичними засобами; не мають постійного місця проживання та постійного заробітку (доходу); страждають на хвороби, перелік яких затверджений центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я; є іноземцями, які не перебувають у шлюбі, крім випадків, коли іноземець є родичем дитини; були засуджені за злочини проти життя і здоров`я, волі, честі та гідності, статевої свободи та статевої недоторканості особи, проти громадської безпеки, громадського порядку та моральності, у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а також за злочини, передбачені статтями 148, 150, 150-1, 164, 166, 167, 169, 181, 187, 324, 442 Кримінального кодексу України, або мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість за вчинення інших злочинів; за станом здоров`я потребують постійного стороннього догляду; є особами без громадянства; перебувають у шлюбі з особою, яка відповідно до пунктів 3-6, 8 і 10 цієї статті не може бути усиновлювачем. Крім осіб, зазначених у частині першій цієї статті, не можуть бути усиновлювачами інші особи, інтереси яких суперечать інтересам дитини.
Згідно ст. 217 Сімейного кодексу України усиновлення дитини здійснюється за вільною згодою її батьків. Згода батьків на усиновлення дитини має бути безумовною. Угода про надання усиновлювачем плати за згоду на усиновлення дитини батькам, опікунам чи іншим особам, з якими вона проживає, є нікчемною. Згода батьків на усиновлення може бути дана ними лише після досягнення дитиною двомісячного віку. Якщо мати чи батько дитини є неповнолітніми, крім їхньої згоди на усиновлення потрібна згода їхніх батьків. Письмова згода матері на усиновлення засвідчується нотаріусом. Мати, батько дитини мають право відкликати свою згоду на усиновлення до набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
Статтею 218 Сімейного кодексу України передбачено, що для усиновлення дитини потрібна її згода, якщо вона досягла такого віку та рівня розвитку, що може її висловити. Згода дитини на її усиновлення дається у формі, яка відповідає її вікові та стану здоров`я. Дитина має бути проінформована про правові наслідки усиновлення. Усиновлення провадиться без згоди дитини, якщо вона у зв`язку з віком або станом здоров`я не усвідомлює факту усиновлення. Згода дитини на усиновлення не потрібна, якщо вона проживає в сім`ї усиновлювачів і вважає їх своїми батьками.
Відповідно до ч. 1 ст. 220 Сімейного кодексу України на усиновлення дитини одним із подружжя потрібна письмова згода другого з подружжя, засвідчена нотаріально.
Відповідно до ст. 224 Сімейного кодексу України суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема: стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини; мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину; мотиви того, чому другий із подружжя не бажає бути усиновлювачем, якщо лише один із подружжя подав заяву про усиновлення; взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною; особу дитини та стан її здоров`я; ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити. При дотриманні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини.
Згідно ст. 225 Сімейного кодексу України усиновлення вважається здійсненим у день набрання чинності рішенням суду про усиновлення.
На підставі вищевикладеного суд вважає, що заявник виконав всі умови, встановлені законодавством для усиновлення, він має здібності особи, яка бажає усиновити дитину, може забезпечити стабільні та гармонічні умови для життя дитини, тому є всі підстави для задоволення заяви в повному обсязі.
Стаття 314 ЦПК України передбачає за результатами розгляду заяви про усиновлення суд ухвалює рішення. Уразі задоволення заяви суд зазначає у резолютивній частині рішення про усиновлення дитини або повнолітньої особи заявником (заявниками). За клопотанням заявника (заявників) суд вирішує питання про зміну імені, прізвища та по батькові, дати і місця народження усиновленої дитини, про зміну імені, прізвища, по батькові усиновленої повнолітньої особи, про запис усиновлювачів батьками.
Згідно ч. 2, 3, 4 ст. 231 Сімейного кодексу України якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини. Якщо усиновлюється повнолітня особа, її прізвище, ім`я та по батькові можуть бути змінені у зв`язку з усиновленням за заявою усиновлювача та усиновленої особи. Про зміни, передбачені у цій статті, суд зазначає у рішенні про усиновлення.
Відповідно до ст. 234 Cімейного кодексу України на підставі рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове свідоцтво про народження. Свідоцтво про народження , що було видане раніше, анулюється.
З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про доцільность задоволення заяви 0 про усиновлення 0 року народження.
Керуючись ст.ст. 207, 208, 211, 214, 217, 220, 223, 224, 225 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 4, 5, 12, 76-81, 258-259, 263-265, 268, 310-314 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ :
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Служба у справах дітей та сім`ї Бучанської РДА Київської області про усиновлення дитини, - задовольнити.
Внести зміни в актовий запис № 620 від 22 лютого 2012 року складений відділом державної реєстрації актів цивільного стану по м. Харкову реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції на ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме:
Змінити прізвище, ім`я та по батькові дитини з « ОСОБА_3 » на « ОСОБА_3 ».
Дата народження залишити без змін.
Місце народження залишити без змін.
Вказати батьком дитини ОСОБА_3 ( ОСОБА_3 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , - громадянина України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Повний текст рішення проголошено 20 липня 2023 року о 12 год. 30 хв.
Суддя: І.О. Фінагеєва
Присяжні: С.І. Шевченко
В.М. Шупика
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.07.2023 |
Оприлюднено | 28.08.2023 |
Номер документу | 113005279 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Фінагеєва І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні