22.08.2023 Справа № 756/4000/23
Справа № 756/4000/23
Провадження № 2/756/2821/23
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 серпня 2023 року м. Київ
Оболонський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Тихої О.О.,
за участю секретаря судового засідання - Кренджеляк А.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЖБК МЕДИК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
УСТАНОВИВ:
Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЖБК МЕДИК» (далі - ОСББ «ЖБК МЕДИК») звернулося до суду з позовом до відповідача, в якому просило стягнути з ОСОБА_1 заборгованість по сплаті внесків на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, а також за житлово-комунальні послуги, яка утворилась за адресою: АДРЕСА_1 за період з 01.12.2021 по 01.03.2023 у сумі - 19 043,46 грн., 3 % річних - 25,18 грн., інфляційні втрати - 42,46 грн., а також судові витрати.
В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що відповідач є власником квартири АДРЕСА_2 , в якому створено та діє ОСББ «ЖБК МЕДИК», яке утримує та здійснює експлуатацію вказаного будинку та його прибудинкової території.
02.03.2020 Протоколом № 1 загальних зборів ОСББ «ЖБК МЕДИК» затверджено розмір внесків на утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 7,15 грн./кв.м. При цьому, розміри тарифів на комунальні послуги, де позивач має статус колективного споживача, затверджені Розпорядженнями Київської міської державної адміністрації № 2340 від 22.12.2018 та № 673 від 30.09.2022 у розмірі 97,89 грн./кв.м (гаряче постачання); 1654,41 грн./1 Гкал (централізоване опалення) та Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (холодне постачання та водовідведення).
Відповідач отримує послуги, проте щомісячні внески не сплачує, у зв`язку з чим, станом на 01.03.2023 року у нього перед позивачем утворилась заборгованість по сплаті внесків на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, а також за житлово-комунальні послуги, у сумі - 19 043,46 грн., 3 % річних - 25,18 грн., інфляційні втрати - 42,46 грн., які позивач просить стягнути з останнього.
Ухвалою суду від 21.04.2023 року відкрито спрощене позовне провадження та призначено справу до розгляду.
Представник позивача у судове засідання надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позов підтримав повністю, не заперечував проти заочного розгляду справи.
Відповідач у судове засідання повторно не з`явився з невідомих суду причин, про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Відзив на позовну заяву у встановлений судом строк не подав.
У зв`язку з повторною неявкою в судове засідання належним чином повідомленого про дату, час та місце судового засідання відповідача, який не повідомив про причини неявки, суд вважає за можливе проводити заочний розгляд справи та ухвалити заочне рішення.
Враховуючи, що в судове засідання не з`явились всі учасники справи, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи у їх сукупності, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають істотне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.
Згідно зі ст. 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін.
Згідно зі ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначено Законом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку».
Згідно із статтею 4 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.
Відповідно до статті 10 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» вищим органом управління об`єднання є загальні збори. Рішення загальних зборів, прийняте відповідно до статуту, є обов`язковим для всіх співвласників. Рішення загальних зборів може бути оскаржене в судовому порядку. До компетенції загальних зборів співвласників багатоквартирного будинку належить визначення розмірів платежів та внесків членів об`єднання.
За змістом статті 12 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» управління багатоквартирним будинком здійснює об`єднання через свої органи управління. За рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації. Об`єднання самостійно визначає порядок управління багатоквартирним будинком та може змінити його у порядку, встановленому цим Законом та статутом об`єднання.
Частиною шостою статті 13 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що у разі відмови співвласника сплачувати внески і платежі на утримання та проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна об`єднання або за його дорученням управитель має право звернутися до суду.
Згідно із частиною першою статті 20 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» з метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, у яких створено об`єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг визначається розмір внесків (платежів) на відповідні потреби, затверджений загальними зборами об`єднання, але не більше найвищого у відповідному населеному пункті тарифу на відповідні комунальні послуги, встановленого відповідним державним органом або органом місцевого самоврядування для суб`єктів господарювання.
Положеннями частини третьої статті 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.
Отже, відповідно до наведених вимог чинного законодавства особа, яка є власником квартири, і водночас співвласником будинку, в якому створено об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, зобов`язана брати участь у витратах на управління, утримання та збереження будинку, а об`єднання наділено правом у разі нездійснення цією особою таких дій звернутися до суду з позовом про стягнення нарахованих платежів по цим витратам.
Реалізація вказаних вище положень здійснюється на підставі статті 12 Закону, яка передбачає, що управління багатоквартирним будинком об`єднання здійснює через свої органи управління.
Судом встановлено, що ОСББ «ЖБК Медик» створено відповідно до Закону України «Про об`єднання власників багатоквартирного будинку», шляхом реорганізації Житлово-будівельного кооперативу «Медик» і є правонаступником усіх його прав та обов`язків та об`єднує власників квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку АДРЕСА_3 .
Згідно з довідкою від 15.03.2023, наданою ОСББ «ЖБК Медик», Договором купівлі-продажу квартири від 12.06.2020 власником квартири АДРЕСА_2 є відповідач ОСОБА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 322 ЦК України передбачено, що власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Такий правовий висновок викладено Верховним Судом у постанові від 13 березня 2019 року у справі № 521/3743/17-ц (провадження № 61-26462св18).
Частиною другою статті 382 ЦК України встановлено, що усі власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку є співвласниками на праві спільної сумісної власності спільного майна багатоквартирного будинку. Спільним майном багатоквартирного будинку є приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб усіх співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташований багатоквартирний будинок та його прибудинкова територія, у разі державної реєстрації таких прав.
ОСББ «ЖБК Медик» самостійно здійснює функції управителя та на підставі договорів з спеціалізованими підприємствами постачальниками комунальних послуг є колективним замовником таких послуг та несе повну відповідальність за своєчасну сплату вартості фактично спожитих комунальних послуг.
Пунктом 2.1. Статуту ОСББ«ЖБК Медик» передбачено, що метою створення об`єднання є належне утримання та використання спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території, забезпечення захисту прав співвласників та дотримання їх обов`язків, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та Статутним договором.
Згідно п. 6.1.5. Статуту визначено, що Об`єднання має право виступати замовником робіт з поточного та капітального ремонту, реконструкції багатоквартирного будинку, а також з обслуговування, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення майна з фізичними та юридичними особами, фізичними особами-підприємцями.
Крім того, згідно п. 6.1.6 встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників об`єднання, а також відрахувань до резервного, ремонтного та інших фондів.
Співвласника ОСББ зобов`язані своєчасно і в повному обсязі здійснювати оплату спожитих житлово-комунальних послуг, інших обов`язкових платежів та спільних цільових витрат, вносити платежі на розрахунковий рахунок Об`єднання у розмірі, встановленому Загальними зборами співвласників Об`єднання, з урахуванням реальних витрат (п. 5.2.6. Статуту).
Також Статут передбачає обов`язок співвласників сплачувати заборгованість з урахуванням інфляційної складової та 3% річних у випадку несвоєчасної оплати спожитих житлово-комунальних послуг.
02.03.2020 Протоколом № 1 загальних зборів ОСББ «ЖБК МЕДИК» затверджено розмір внесків на утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 7,15 грн./кв.м.; внески на послугу з вивезення побутових відходів - відповідно до фактичних обсягів наданих послуг із розрахунку на 1 кв.м. Крім того, обрано модель організації договірних відносин з ПрАТ «Київводоканал», КП «Київтеплоенерго» та ТОВ «Альтфатер Київ» - колективний споживач та затверджено Правила сплати внесків та інших платежів.
При цьому, як зазначає позивач, розміри тарифів на комунальні послуги, де позивач має статус колективного споживача, затверджені Розпорядженнями Київської міської державної адміністрації № 2340 від 22.12.2018 та № 673 від 30.09.2022 у розмірі 97,89 грн./кв. м (гаряче постачання); 1654,41 грн./1 Гкал (централізоване опалення) та Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (холодне постачання та водовідведення).
Відповідно до Довідки №1 від 30.09.2023 ОСББ «ЖБК Медик» уклало наступні договори із безпосередніми виконавцями робіт щодо утримання будинку, прибудинкової території та надавачами житлово-комунальних послуг: Договір №4651 від 05.07.2019 з ТОВ «Альтфатер Київ» про вивезення твердих побутових відходів; Договір №152 від 01.04.2022 з ТОВ «Терикон Сервіс» про технічне обслуговування ліфтів; Договір №О-010319/ДС від 01.03.2019 з ФОП ОСОБА_2 про технічне та аварійне обслуговування ЦО, каналізації, гарячого та холодного водопостачання внутрішніх будинкових електромереж, електрощитових та систем внутрішнього освітлення; Договір №016/А від 28.04.2020 з ТОВ «Бухгалтер Онлайн» про ведення бухгалтерського обліку.
Колективний договір про надання комунальних послуг (далі - колективний договір) - договір про надання комунальних послуг, який укладається з виконавцем комунальних послуг за рішенням співвласників (на умовах, визначених у рішенні співвласників (об`єднання співвласників багатоквартирного будинку) та є обов`язковим для виконання всіма співвласниками (п.8 ч.1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
Згідно приписів ч.4 ст. 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» колективний договір про надання комунальної послуги укладається з виконавцем такої послуги особою, уповноваженою на це співвласниками, від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку. Колективний договір про надання комунальних послуг підписується на умовах, визначених у рішенні співвласників (уповноваженого органу управління об`єднання співвласників багатоквартирного будинку), та є обов`язковим для виконання всіма співвласниками.
Відповідно до положень ст. 15 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» співвласник зобов`язаний: виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі; для фінансування самозабезпечення об`єднання співвласники сплачують відповідні внески і платежі в розмірах, установлених загальними зборами об`єднання.
З огляду на викладене правовідносини, які склалися між сторонами, є грошовим зобов`язанням, у якому, серед інших прав і обов`язків сторін, на боржників покладено виключно певний цивільно-правовий обов`язок з оплати отриманих житлово-комунальних послуг, якому кореспондує право вимоги кредитора (ч. 1 ст. 509 ЦК України) - вимагати сплату грошей за надані послуги.
За змістом ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Частиною 1 ст. 625 ЦК України передбачено, що боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
У зв`язку з тим, що відповідачем не надано до суду заперечень проти позову, доказів в підтвердження того, що нею належним чином сплачувались щомісячні внески, суд вважає, що вимоги позивача щодо стягнення заборгованості є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
З наданого позивачем розрахунку заборгованості вбачається, що станом на 01.03.2023 заборгованість відповідача перед ОСББ «ЖБК Медик» за період з грудня 2021 року по лютий 2023 року становить 19 111,10 грн. яка складається з: 19 043,46 грн. - заборгованість за житлово-комунальні послуги, 25,18 грн. - 3% річних від простроченої суми боргу; 42,46 грн. - інфляційна складова боргу.
Враховуючи викладене, а також той факт, що відповідачем доводи позивача не спростовано та не надано належних та допустимих доказів щодо сплати нею заборгованості за послуги по утриманню багатоквартирного будинку та прибудинкової території, а відтак беручи до уваги не виконання відповідачем взятих на себе зобов`язань, суд приходить до висновку про можливість стягнення з ОСОБА_1 на користь позивача вказаної заборгованості у сумі 19 043,46 грн.
Згідно зі ст. 610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
За приписами ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Беручи до уваги, що відповідачі взяті на себе грошові зобов`язання перед позивачем не виконали, з них на користь позивача підлягають стягненню 3 % річних за прострочення строку виконання грошового зобов`язання - 25,18 грн., інфляційні втрати - 42,46 грн.
У частині вимог про стягнення витрат на правову допомогу, слід зазначити наступне.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.
Відповідно до ст. 137 ЦПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат: 1) розмір витрат на правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката визначаються згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою; 2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Право на професійну правничу допомогу гарантовано статтею 59 Конституції України, офіційне тлумачення якого надано Конституційним Судом України у рішеннях від 16.11.2000 №13-рп/2000, від 30.09.2009 №23-рп/2009.
Так, у рішенні Конституційного Суду України від 30.09.2009 №23-рп/2009 зазначено, що правова допомога є багатоаспектною, різною за змістом, обсягом та формами і може включати консультації, роз`яснення, складення позовів і звернень, довідок, заяв, скарг, здійснення представництва, зокрема, в судах та інших державних органах, захист від обвинувачення тощо.
Згідно із ст. 15 ЦПК України учасники справи мають право користуватися правничою допомогою. Представництво у суді як вид правничої допомоги здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом.
При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру, виходячи з конкретних обставин справи та фінансового стану обох сторін.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують як джерело права при розгляді справ положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та протоколів до неї, а також практику Європейського суду з прав людини та Європейської комісії з прав людини.
Аналогічні критерії застосовує ЄСПЛ, присуджуючи судові витрат на підставі статті 41 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Зокрема, у рішеннях від 12.10.2006 у справі «Двойних проти України» (пункт 80), від 10.12.2009 у справі «Гімайдуліна і інших проти України» (пункти 34-36), від 23.01.2014 у справі «East/West Alliance Limited» проти України», від 26.02.2015 у справі «Баришевський проти України» (пункт 95) зазначено, що заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір - обґрунтованим.
У рішенні ЄСПЛ від 28.11.2002 у справі «Лавентс проти Латвії» зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.
Частиною 8 ст.141 ЦПК України визначено, що розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку із розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Судом встановлено, що 06.07.2022 між ОСББ «ЖБК Медик» та ТОВ «Київський центр права» укладено Договір про надання правової допомоги №А/06072022/К-3, відповідно до умов якого виконавець зобов`язується на постійній щомісячній основі надавати правову допомогу, юридичні консультації та послуги, в тому числі послуги пов`язані з вчиненням процесуальних дій , необхідних для розгляду справ або підготовки до їх розгляду, представлення інтересів ОСББ «ЖБК Медик» в органах судової та виконавчої влади, складання заяв про видачу судового наказу, позовних заяв, апеляційних та касаційних скарг, відзивів на них, інших процесуальних документів, розробка листів, запитів, претензій, відповідей на них та інше за необхідністю.
Згідно Акту прийому-передачі виконаних робіт (наданих послуг) № 1703 від 17.03.2023 за договором про надання правової допомоги №А/06072022/К-3 від 06.07.2022, підписаного Головою правління ОСББ «ЖБК Медик» та директором ТОВ «Київський Центр Права» Хоружним В.В., останнім виконано роботи з підготовки до розгляду та безпосереднього розгляду справи в суді за позовом ОСББ «ЖБК Медик» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, а саме: складено розрахунок боргу з інфляцією та 3% річних, складено позовну заяву про стягнення заборгованості та подано її до суду. Загальна вартість робіт (послуг) склала 2 880, 00 грн.
ОСББ здійснило оплату вартості надання правничої допомоги відповідно до договору від №А/06072022/К-3 від 06.07.2022, що підтверджується платіжними дорученнями № 941 від 03.01.2023 та № 958 від 03.02.2023.
Враховуючи складність справи, тривалість її розгляду, обсяг наданих адвокатом послуг та значення справи для сторін, суд приходить до висновку, що обсяг понесених позивачем витрат на правничу допомогу є реальним та документально підтвердженим, тому вказана вимога підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 12, 13, 76-81, 89, 95, 141, 229, 258, 259, 263-266, 268, 273, 280-282, 352, 354, ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЖБК МЕДИК» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЖБК Медик» заборгованість зі сплати внесків на утримання будинку та прибудинкової території, спожиті житлово-комунальні послуги у розмірі 19 043 (дев`ятнадцять тисяч сорок три) гривні 46 копійок; три проценти річних у розмірі 25 (двадцять п`ять) гривень 18 копійок; інфляційні втрати у розмірі 42 (сорок дві) гривні 46 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЖБК Медик» витрати по сплаті судового збору у розмірі 2684 (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири) гривні 00 копійок, а також витрати на професійну правничу допомогу у розмірі 2 880 (дві тисячі вісімсот вісімдесят) гривень 00 копійок.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
На рішення суду позивачем може бути подана апеляційна скарга протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги в тридцятиденн ий строк з дня його складення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом зазначених строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Відомості про учасників справи:
Позивач - Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «ЖБК Медик» (код ЄДРПОУ 22884206), місцезнаходження: м. Київ, вул. Кирилівська, 146.
Відповідач - ОСОБА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , останнє відоме зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_4 .
Суддя О.О. Тиха
Суд | Оболонський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2023 |
Оприлюднено | 25.08.2023 |
Номер документу | 113008358 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Оболонський районний суд міста Києва
Тиха О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні