ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Зигіна, 1, м. Полтава, 36000, тел. (0532) 61 04 21
E-mail: inbox@pl.arbitr.gov.ua, https://pl.arbitr.gov.ua/sud5018/
Код ЄДРПОУ 03500004
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
23.08.2023 Справа № 917/1186/23
Суддя Погрібна С.В., розглянувши матеріали
за позовною заявою Кременчуцького закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 48 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області, вул. Тараса Бульби, 16, м. Кременчук, Полтавська область, 39610
до Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Полтаватеплоенерго", вул. Комарова, 2а, м. Полтава, Полтавська область, 36008
про визнання дій незаконними,
УСТАНОВИВ:
До Господарського суду Полтавської області надійшов позов Кременчуцького закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 48 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області до Полтавського обласного комунального виробничого підприємства теплового господарства "Полтаватеплоенерго" про визнання дій незаконними.
Ухвалою суду від 12.07.2023 позовну заяву залишено без руху.
Вказаною ухвалою відмовлено Кременчуцькому закладу дошкільної освіти (ясла-садок) № 48 Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору; надано позивачу строк не більше 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, усунути недоліки позовної заяви шляхом подання належних доказів сплати судового збору.
Згідно зі статтею 113 ГПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.
Відповідно до частини 2 статті 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до статті 116 ГПК України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок. Останній день строку триває до 24-ої години, але коли цей строк слід було вчинити процесуальну дію тільки в суді, де робочий час закінчується раніше, строк закінчується в момент закінчення цього часу.
Строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здані на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку (частина 7 статті 116 ГПК України).
Вищевказаними нормами чітко визначено процесуальний строк в межах якого можуть бути усунуті недоліки позовної заяви.
В свою чергу статтею 118 ГПК України встановлено, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.
Як встановлено судом, ухвала суду від 12.07.2023 про залишення позовної заяви без руху була направлена на електронну адресу позивачу, яка вказана у позовній заяві.
Вказане підтверджується супровідним листом про направлення електронного листа від 14.07.2023.
Крім того, вказана ухвала була вчасно розміщена на сайті Єдиного державного реєстру судових рішень, окрім того, ухвалу про залишення позовної заяви без руху було надіслано позивачу в його електронний кабінет, про що свідчить Довідка суду про доставку електронного листа.
Згідно статті 120 ГПК України суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка є не обов`язковою.
Учасники судового процесу зобов`язані повідомляти суд про зміну свого місцезнаходження чи місця проживання під час розгляду справи.
Якщо учасник судового процесу повідомляє суду номери телефонів і факсів, адресу електронної пошти або іншу аналогічну інформацію, він повинен поінформувати суд про їх зміну під час розгляду справи.
Положення частини сьомої цієї статті застосовуються також у разі відсутності заяви про зміну номерів телефонів і факсів, адреси електронної пошти, які учасник судового процесу повідомив суду (пункти 2, 7, 8 вказаної статті).
Позовну заяву подано позивачем 06.07.2023. З того часу, позивач мав можливість дізнатись про стан розгляду поданої ним позовної заяви та виконати викладені в ухвалі суду вимоги, усунути недоліки
Станом на 23.08.2023 визначені ухвалою суду від 12.07.2023 недоліки позовної заяви не усунуті.
Згідно частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
При цьому суд роз`яснює, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись статтями 174, 234 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Повернути позивачу позовну заяву з додатками.
Додаток: позовна заява вх. № 1261/23 від 06.07.2023 з додатками.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена у апеляційному порядку протягом 10 днів з дня підписання такої ухвали (статті 235, 255-256 ГПК України). Згідно статті 257 ГПК України.
Ухвала підписана 23.08.2023.
СуддяПогрібна С.В.
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2023 |
Оприлюднено | 28.08.2023 |
Номер документу | 113014876 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Погрібна С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні