Рішення
від 25.08.2023 по справі 916/3116/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"25" серпня 2023 р.м. Одеса Справа № 916/3116/23

Господарський суд Одеської області у складі судді Демешина О.А. за участю секретаря судового засідання Ващенко О.В., розглянувши матеріали справи № 916/3116/23

за позовом Акціонерного товариства "Херсонгаз" (м. Херсон, вул. Поповича, 3, 73036; код - 03355353)

до відповідача: Чорнобаївської сільської ради Херсонського району Херсонської області (Херсонська обл., Херсонський район, с. Чорнобаївка, вул. Соборна, 44, 75024; код - 26347342)

про стягнення 128 032,60 грн.

з підстав заборгованості за договором розподілу природного газу

В порядку ч. 13 ст. 8, ч. 2, 5 ст. 252 ГПК України розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами без повідомлення учасників справи. Суд дослідив матеріали справи та вийшов до нарадчої кімнати для ухвалення рішення.

Суть спору: 19.07.2023 Акціонерне товариство "Херсонгаз" (далі Позивач) звернулось до Господарського суду Одеської області із позовом до Чорнобаївської сільської ради Херсонського району Херсонської області (далі Відповідач) про стягнення 128 032,60 грн. заборгованості за договором розподілу природного газу.

21.07.2023 року суд відкрив провадження по справі, ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження, в порядку ст. 247- 252 ГПК України, без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, встановив відповідачу строк на подання відзиву на позов із врахуванням вимог ст.165 ГПК України в строк, встановлений ч. 1 ст.251 ГПК України протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.

Позивач та Відповідач вчасно отримали копію ухвали суду про відкриття провадження у справі від 21.07.2023, про що свідчить довідки про доставку електронних листів від 21.07.2023 (позивач) та від 21.07.2023 (відповідач).

На підставі ч. 9 ст. 165 ГПК України у зв`язку із ненаданням відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

В С Т А Н О В И В:

19.02.2022 Чорнобаївською сільською радою Херсонського району Херсонської області було подано до АТ "Херсонгаз", що є оператором ГРМ, заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим) № 1-234/Б, згідно якої, ознайомившись з умовами Типового договору розподілу природного газу, затвердженого постановою НКРЕКП від 30 вересня 2015 року № 2498, на офіційному сайті НКРЕКП, сайті Оператора ГРМ в мережі Інтернет та в друкованому виданні, що публікується в межах території ліцензованої діяльності газета "Наддніпрянська правда" від 16.12.2015, відповідач приєднався до договору з відповідними персоніфікованими даними.

Відповідно до п. 39 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про ринок природного газу" суб`єкт ринку природного газу - оператор газотранспортної системи, оператор газорозподільної системи, оператор газосховища, оператор установки LNG, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, газовидобувне підприємство, споживач. Суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників) (п. 17 ч. 1 ст. 1 вищевказаного Закону).

Права та обов`язки оператора газорозподільної системи визначаються цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, кодексом газотранспортної системи, кодексом газорозподільних систем, а також договором розподілу природного газу (ст. 38 вищевказаного Закону).

Відповідно до п.п. 1, 2 гл. 5 Розділу VI Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, № 2494 від 30.09.2015 р., який визначає порядок фактичного розподілу (споживання) природного газу, споживання (відбір) природного газу з газорозподільної системи за наявності укладеного договору розподілу природного газу між споживачем та Оператором ГРМ здійснюється за умови: включення споживача до Реєстру споживачів будь-якого постачальника на відповідний розрахунковий період; забезпечення споживачем своєчасних розрахунків з Оператором ГРМ відповідно до умов договору розподілу природного газу.

Порядок набуття підтверджених обсягів природного газу (лімітів) визначається відповідно до вимог Кодексу газотранспортної системи, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 р. № 2493 (далі - Кодекс ГТС), який визначає взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб`єктами ринку природного газу, а також визначає правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем. Дія цього Кодексу поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об`єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників (п. 1 та п. 2 гл. 1 розділу І).

Згідно п. 1 гл. 3 розділу VI Кодексу ГРС договір розподілу природного газу має бути укладений Оператором ГРМ з усіма споживачами, у тому числі побутовими споживачами, об`єкти яких в установленому порядку підключені до/через ГРМ, що на законних підставах перебуває у власності чи користуванні Оператора ГРМ.

Споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРМ та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов`язані укласти договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об`єкт.

Згідно ч. 1 та ч. 2 ст. 40 Закону України "Про ринок природного газу" розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами. За договором розподілу природного газу оператор газорозподільної системи зобов`язується забезпечити замовнику послуги розподілу природного газу на період та умовах, визначених договором розподілу природного газу, а замовник зобов`язується сплатити оператору газорозподільної системи вартість послуг розподілу природного газу.

Типовий договір розподілу природного газу затверджується регулятором. Оператор газорозподільної системи має забезпечити додержання принципу недискримінації під час укладення договорів розподілу природного газу з замовниками. Договір розподілу природного газу є публічним.

Договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України за формою Типового договору розподілу природного газу.

Договір розподілу природного газу між Оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті Регулятора та Оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору (п.п. 3, 4 гл. 3 Розділу VI Кодексу). Фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка Оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу (п. 7 гл. 3 розділу VI Кодексу).

Умови, форма та текст типового договору розроблені відповідно до Закону України Про ринок природного газу і Кодексу газорозподільних систем, затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), від 30 вересня 2015 року № 2494 (Кодекс газорозподільних систем, Кодекс ГРМ), та затверджено Постановою НКРЕКП Про затвердження типового договору розподілу природного газу № 2498 від 30.09.2015 р.

Так, судом встановлено, що 19.02.2022 року між АТ "Херсонгаз" (Оператор ГРМ) та Чорнобаївською сільською радою Херсонського району Херсонської області (споживач) було укладено типовий договір розподілу природного газу № 1-234Б (а.с. 12-13) на підставі поданої останнім заяви-приєднання.

Відповідно до п. 2.1 договору оператор ГРМ зобов`язується надати споживачу послугу з розподілу природного газу, а споживач зобов`язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим договором.

В п. 5.1 договору облік (у тому числі приладовий) природного газу, що передається оператором ГРМ та споживається споживачем на межі балансової належності об`єкта споживача, здійснюється відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем.

Згідно п. 5.2 договору визначення об`єму розподілу та споживання природного газу по споживачу здійснюється на межі балансової належності між оператором ГРМ та споживачем на підставі даних комерційного вузла обліку (лічильника газу), визначеного в заяві-приєднанні та з урахуванням регламентних процедур, передбачених Кодексом газорозподільних систем та цим договором.

Пунктом 6.1 договору передбачено, що оплата вартості послуги оператора ГРМ з розподілу природного газу здійснюється споживачем за тарифом, встановленим регулятором для оператора ГРМ, що сплачується як плата за річну замовлену потужність, з урахуванням вимог Кодексу газорозподільних систем. Загальна сума вартості договору на 2022 рік становить без ПДВ 180 925,51 грн., крім того ПДВ 36 185,10 грн., всього з ПДВ 217 110,61 грн.

В пункті 6.2 договору зазначено, що тариф, встановлений згідно з п.6.1 цього договору, є обов`язковим для сторін з дати набрання чинності постановою регулятора щодо його встановлення.

В п. 6.3. договору передбачено, що величина річної замовленої потужності об`єкта (об`єктів) споживача на розрахунковий календарний рік визначається відповідно до Кодексу ГРМ.

Споживач, що не є побутовим, оплачує замовлену потужність виходячи з наявних об`єктів, зазначених у заяві-приєднанні, що є додатком до договору розподілу природного газу.

Місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 річної замовленої потужності об`єкта (об`єктів) споживача на тариф, встановлений Регулятором для відповідного Оператора ГРМ із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності.

Відповідно до п. 6.4 договору розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць.

Пунктом 6.6 договору передбачено, що оплата вартості послуги з розподілу природного газу за цим договором здійснюється споживачем, який не є побутовим, на умовах попередньої оплати до початку розрахункового періоду на підставі рахунка оператора ГРМ. Якщо згідно із законодавством споживач має сплачувати оператору ГРМ за послуги з розподілу природного газу зі свого поточного рахунку із спеціальним режимом використання, оплата послуг розподілу природного газу здійснюється з поточного рахунку із спеціальним режимом використання споживача на поточний рахунок оператора ГРМ кожного банківського дня згідно з алгоритмом розподілу коштів, встановленим регулятором, та зараховується як плата за послуги розподілу природного газу в тому місяці, в якому надійшли кошти. Остаточний розрахунок за надані у звітному місяці послуги проводиться споживачем до десятого числа місяця, наступного за звітним, відповідно до акта наданих послуг та з урахуванням раніше перерахованих коштів.

Згідно з п. 6.7. договору у разі виникнення у споживача заборгованості за цим договором сторони можуть укласти графік погашення заборгованості, який оформлюється додатком до цього договору або окремим договором про реструктуризацію заборгованості. У разі відсутності графіка погашення заборгованості Оператор ГРМ має право грошові кошти, отримані від споживача в поточному розрахунковому періоді, зарахувати в рахунок погашення існуючої заборгованості споживача відповідно до черговості її виникнення. Укладення сторонами та дотримання споживачем узгодженого графіка погашення заборгованості не звільняє споживача від виконання поточних зобов`язань за цим договором. У разі відсутності графіка погашення заборгованості або його недотримання чи несплати поточних платежів Оператор ГРМ має право у порядку, визначеному цим договором, припинити або обмежити розподіл (споживання) природного газу на об`єкт споживача до повного погашення заборгованості.

За умовами п. 6.8 договору надання Оператором ГРМ послуги з розподілу природного газу споживачу, що не є побутовим, має підтверджуватися підписаним між сторонами актом наданих послуг, що оформлюється відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем.

За умовами п. 8.1 договору невиконання чи неналежне виконання своїх зобов`язань за договором сторони несуть відповідальність згідно з цим договором та чинним законодавством України.

Згідно п. 12.1 договору останній укладено на невизначений строк.

Також 19 лютого 2022 року між АТ "Херсонгаз" (Оператор ГРМ) та Чорнобаївською сільською радою Херсонського району Херсонської області (споживач) було підписано Додаткову угоду № 1 до договору розподілу природного газу № 1-234Б від 19.02.2022 (а.с. 14) про наступне:

1. Абзац 1 пункту 6,6 розділу VI "Порядок розрахунків" договору викласти у наступній редакції: "Оплата вартості послуги з розподілу природного газу за цим Договором здійснюється Споживачем, який не є побутовим та фінансується за рахунок бюджетних коштів, до 10 числа місяця, наступного за звітним, відповідно до акта наданих послуг. Якщо згідно із законодавством Споживач має сплачувати Оператору ГРМ за послуги з розподілу природного газу зі свого поточного рахунку із спеціальним режимом використання, оплата послуг розподілу природного газу здійснюється з поточного рахунку із спеціальним режимом використання Споживача на поточний рахунок Оператора ГРМ кожного банківського дня згідно з алгоритмом розподілу коштів, встановленим Регулятором, та зараховується як плата за послуги розподілу природного газу в тому місяці, в якому надійшли кошти";

2. Пункт 12.1 розділу XII "Строк дії Договору та інші умови" договору викласти в наступній редакції: "12.1. Даний Договір набирає чинності з моменту його підписання, поширює свою дію на відносини, що склалися між сторонами з 01 січня 2022 року та діє до 31.12.2022 року включно, відповідно до п. 3 ст. 631 Цивільного Кодексу України";

3. Решта умов Договору залишається незмінною і обов`язковою для виконання сторонами.

Відповідно до статті 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідно зі ст. 11 ЦК України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є: договори та інші правочини.

Частиною 1 статті 626 ЦК України передбачено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Частина 1 статті 202 ЦК України визначає, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

При цьому за правилами статті 14 Цивільного кодексу України цивільні обов`язки виконуються у межах, встановлених договором або актом цивільного законодавства.

Згідно з частиною 1 статті 175 ГК України майново-господарськими визнаються цивільно-правові зобов`язання, що виникають між учасниками господарських відносин при здійсненні господарської діяльності, в силу яких зобов`язана сторона повинна вчинити певну господарську дію на користь другої сторони або утриматися від певної дії, а управнена сторона має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Майнові зобов`язання, які виникають між учасниками господарських відносин, регулюються Цивільним кодексом України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Так, вищевказаний договір розподілу природного газу № 1-234Б є підставою для виникнення у сторін за цим договором господарських зобов`язань відповідно до ст.ст. 173, 174 ГК України (ст.ст. 11, 202, 509 ЦК України), і згідно ст. 629 ЦК України є обов`язковим для виконання сторонами.

Згідно ч.1 ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення глави 63 згідно ч. 2 ст. 901 цього ж Кодексу можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.

Згідно ч. 1 ст. 903 Цивільного кодексу України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

В силу ч. 1 ст. 193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. При цьому до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених ГК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 526 Цивільного кодексу України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).

Як свідчать матеріали справи, АТ "Херсонгаз" свої зобов`язання за вказаним договором виконало, а саме забезпечило розподіл належних споживачу об`ємів (обсягів) природного газу, про що свідчать наявні в матеріалах справи копії актів наданих послуг з розподілу природного газу, що підписані сторонами, а саме:

- згідно акту № 285-234-4ТХГ від 28.02.2022 р. Чорнобаївською сільською радою Херсонського району Херсонської області у лютому 2022 р. спожито 9306,87 куб.м природного газу загальною вартістю 18092,56 грн.;

- згідно акту № 286-234-4ТХГ від 31.03.2022 р. Чорнобаївською сільською радою Херсонського району Херсонської області у березні 2022 р. спожито 9306,87 куб.м природного газу загальною вартістю 18092,56 грн.;

- згідно акту № 287-234-4ТХГ від 30.04.2022 р. Чорнобаївською сільською радою Херсонського району Херсонської області у квітні 2022 р. спожито 9306,87 куб.м природного газу загальною вартістю 18092,56 грн.;

- згідно акту № 288-234-4ТХГ від 31.05.2022 р. Чорнобаївською сільською радою Херсонського району Херсонської області у травні 2022 р. спожито 9306,87 куб.м природного газу загальною вартістю 18092,56 грн.;

- згідно акту № 289-234-4ТХГ від 30.06.2022 р. Чорнобаївською сільською радою Херсонського району Херсонської області у червні 2022 р. спожито 9306,87 куб.м природного газу загальною вартістю 18092,56 грн.;

- згідно акту № 290-234-4ТХГ від 31.07.2022 р. Чорнобаївською сільською радою Херсонського району Херсонської області у липні 2022 р. спожито 6177,62 куб.м природного газу загальною вартістю 12009,29 грн.;

- згідно акту № 291-234-4ТХГ від 31.08.2022 р. Чорнобаївською сільською радою Херсонського району Херсонської області у серпні 2022 р. спожито 6177,62 куб.м природного газу загальною вартістю 12009,29 грн.;

- згідно акту наданих послуг розподілу природного газу (КОРИГУЮЧИЙ) від 31.08.2022 р. за договором № 1-234Б від 19.02.2022 здійснено зміну величину річної замовленої потужності на 2022 рік з 0.00000 тис.м.куб/рік на 111.68241 тис.м.куб/рік, внаслідок чого змінено вартість наданих послуг з розподілу природного газу за період березень 2022 червень 2022 року на загальну суму -16021,52 грн.;

- згідно акту № 292-234-4ТХГ від 30.09.2022 р. Чорнобаївською сільською радою Херсонського району Херсонської області у вересні 2022 р. спожито 4735,93 куб.м природного газу загальною вартістю 7672,21 грн.;

- згідно акту № 295-234-4ТХГ від 31.12.2022 р. Чорнобаївською сільською радою Херсонського району Херсонської області у грудні 2022 р. спожито 6984,26 куб.м природного газу загальною вартістю 13577,40 грн.;

- згідно акту наданих послуг розподілу природного газу (КОРИГУЮЧИЙ) від 31.12.2022 р. за договором № 1-234Б від 19.02.2022 здійснено зміну величину річної замовленої потужності на 2022 рік з 0.00000 тис.м.куб/рік на 111.68241 тис.м.куб/рік, внаслідок чого змінено вартість наданих послуг з розподілу природного газу за період листопад 2022 листопад 2022 року на загальну суму 6788,70 грн.

Також в матеріалах справи наявні специфікації до вказаних вище актів наданих послуг розподілу природного газу.

Відтак, за вищевказаними актами наданих послуг з розподілу природного газу Чорнобаївській сільській раді Херсонського району Херсонської області за спірний період з лютого 2022 року по грудень 2022 року на виконання договору розподілу природного газу № 1-234Б від 19.02.2022 року розподілявся природний газ.

В силу статті 538 Цивільного кодексу України виконання свого обов`язку однією із сторін, яке відповідно до договору обумовлене виконанням другою стороною свого обов`язку, є зустрічним виконанням зобов`язання, при якому сторони повинні виконувати свої обов`язки одночасно, якщо інше не встановлено умовами договору, актами цивільного законодавства тощо.

Отже, прийняття відповідачем наданих позивачем послуг з розподілу природного газу є підставою виникнення у відповідача зобов`язання оплатити вказані послуги відповідно до умов договору розподілу природного газу № 1-234Б та чинного законодавства на підставі складених актів наданих послуг з розподілу природного газу.

Водночас, як з`ясовано судом, відповідач не виконав умови договору розподілу природного газу № 1-234Б від 19.02.2022 року належним чином, не здійснив своєчасну оплату за послуги з розподілу природного газу, що призвело до виникнення заборгованості, яка станом на дату подання позову складала 128032,60 грн. При цьому жодних доказів до матеріалів справи відповідачем на спростування обставини щодо наявності у нього заборгованості у розмірі 128032,60 грн. не надано.

При цьому в матеріалах справи наявна копія акту звіряння взаємних розрахунків за період січень 2022 року грудень 2022 року між Акціонерним товариством "Херсонгаз" та Чорнобаївською сільською радою Херсонського району Херсонської області, згідно якого заборгованість останньої на користь АТ "Херсонгаз" станом на 01.01.2023 року становить 128032,60 грн. Вказаний акт підписаний як оператором ГРМ АТ "Херсонгаз", так і споживачем Чорнобаївською сільською радою Херсонського району Херсонської області.

Крім того позивач звертався до Чорнобаївської сільської ради Херсонського району Херсонської області із претензією від 23.02.2023 року за вих. № 230223/1014/37, в якій товариство вимагало в десятиденний строк з моменту отримання такої претензії сплатити наявну заборгованість за договором розподілу природного газу № 1-234Б від 19.02.2022 року в розмірі 128032,60 грн. Разом з тим, доказів реагування сільською радою на вказану претензію АТ "Херсонгаз" матеріали даної господарської справи не містять.

Так, несплатою позивачу вказаної суми за послуги з розподілу природного газу у встановлені строки за спірним договором відповідач порушив прийняті на себе зобов`язання відповідно до умов договору, що є недопустимим згідно ст. 525 Цивільного кодексу України.

Таким чином, суд вважає цілком обґрунтованими вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості за договором розподілу природного газу в заявленій сумі 128032,60 грн.

На підставі викладеного позов підлягає задоволенню у повному обсязі, з покладанням на відповідача витрат по сплаті судового збору.

Керуючись ст.ст. 129, 233, 238, 240 ГПК України, суд

В И Р І Ш И В:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Чорнобаївської сільської ради Херсонського району Херсонської області (Херсонська область, Херсонський район, с. Чорнобаївка, вул. Соборна, 44, 75024; код - 26347342) на користь Акціонерного товариства "Херсонгаз" (м. Херсон, вул. Поповича, 3, 73036; код - 03355353): 128 032 гривні 60 коп. заборгованості та 2 684 гривні 00 коп. судового збору.

Рішення суду набирає законної сили в порядку ст.241 ГПК України

та може бути оскаржено в порядку ст.ст.253-259 ГПК України.

Суддя О.А. Демешин

25 серпня 2023 р.

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення25.08.2023
Оприлюднено28.08.2023
Номер документу113035416
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —916/3116/23

Рішення від 25.08.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Демешин О.А.

Ухвала від 21.07.2023

Господарське

Господарський суд Одеської області

Демешин О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні