Справа № 369/13275/23
Провадження №2/369/5744/23
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25.08.2023 року м. Київ
Суддя Києво-Святошинського районного суду міста Києва Янченко А.В., перевіривши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-промислове об`єднання «Аріста» до Товариства з обмеженою відповідальністю «АВЕГА-2018» про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю "Торгівельно-промислове об`єднання "Аріста" звернулося до Києво-Святошинського районного суду Київської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «АВЕГА-2018» про стягнення заборгованості, згідно якого просили суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «АВЕГА-2018» на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-промислове об`єднання «Аріста» загальну суму заборгованості в розмірі 51307,17.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за договором поставки № 04-26 від 26.04.2023 року.
Згідно ч. 1 ст. 19 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням (ч. 2 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України).
Згідно п.1ч.1ст.20Господарського процесуальногокодексу Українигосподарські судирозглядають справиу спорах,що виникаютьу зв`язкуіз здійсненнямгосподарської діяльності(крімсправ,передбачених частиноюдругою цієїстатті),та іншісправи увизначених закономвипадках,зокрема: справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, а також у спорах щодо правочинів, укладених для забезпечення виконання зобов`язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи підприємці.
Судом встановлено, що спір згідно даної позовної заяви виник у зв`язку з господарською діяльністю двох юридичних осіб щодо невиконання зобов`язань за договором поставки № 04-26 від 26.04.2023 року, тобто правочинів у господарській діяльності, а відтак справа не підлягає розгляду за правилами цивільного судочинства, а є підсудною господарському суду.
Згідно ст. 186 ЦПК України, до відкриття провадження у справі суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 186 ЦПК, чи підсудна справа даному суду, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в цивільній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Відмовляючи у відкритті провадження з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз`яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи (ч. 5 ст. 186 ЦПК України).
Вказані обставини свідчать про відсутність підстав для відкриття провадження за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-промислове об`єднання «Аріста» до Товариства з обмеженою відповідальністю «АВЕГА-2018» про стягнення заборгованості та є підставою для відмови у відкритті провадження на підставі п. 1 ч. 1 ст. 186 ЦПК України, оскільки дана справа є підсудною господарському суду.
Керуючись ст. ст. 186, 260, 261 ЦПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
У відкритті провадження за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгівельно-промислове об`єднання «Аріста» до Товариства з обмеженою відповідальністю «АВЕГА-2018» про стягнення заборгованості - відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя А.В. Янченко
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2023 |
Оприлюднено | 29.08.2023 |
Номер документу | 113051378 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Янченко А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні