ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
24.08.2023 Справа № 908/2638/23
м.Запоріжжя
Господарський суд Запорізької області у складі судді Сушко Л.М., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговельний будинок «Меттрейд», код в ЄДР-33378624, адреса листування: 69035, м.Запоріжжя пр.Маяковського 11, до ТОВ «Вутмарк-Україна», код в ЄДР-38114320, вул.Покровська, буд.23, м. Запоріжжя, 69063
про стягнення заборгованості в розмірі 45 000 грн.
в межах справи № 908/3034/20
про Товариства з обмеженою відповідальністю Вутмарк-Україна, 69063, м. Запоріжжя, вул. Покровська, 23; адреса для листування: 69001, м. Запоріжжя 01, а/с 1374, код ЄДРПОУ 38114320
-
Установив:
Згідно з постановою Господарського суду Закарпатської області від 15.06.2021 Товариство з обмеженою відповідальністю Вутмарк-Україна визнане банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Клименка Олександра Юрійовича.
До Господарського суду Запорізької області 18.08.2023 надійшла позовна заява ТОВ «Торговельний будинок «Меттрейд» до ТОВ «Вутмарк-Україна» про стягнення 45 000грн.
Згідно з протоколом автоматизованого розподілу справ від 18.08.2023 позовну заяву визначено до розгляду судді Сушко Л.М.
Згідно ч.1 ст.7 Кодексу України з процедур банкрутства (надалі - КУзПБ), спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.
У відповідності до ч.2 ст.7 КУзПБ, господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника. Склад учасників розгляду спору визначається відповідно до Господарського процесуального кодексу України. Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення.
За таких обставин позовну заяву розцінено як заяву за спором, що має розглядатися в межах справи про банкрутство ТОВ Вутмарк-Україна.
Дослідивши позовну заяву, суд вважає її такою, що підлягає поверненню з огляду на таке.
Відповідно до частини 1 статті 2 КУзПБ провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
За положеннями ч.6 ст.12 Господарського процесуального кодексу України (надалі ГПК України), господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених законодавством про банкрутство.
Згідно з приписами ч.5 ст. 174 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи також у разі, якщо:
1) заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано;
2) порушено правила об`єднання позовних вимог (крім випадків, в яких є підстави для застосування положень статті 173 цього Кодексу);
3) до постановлення ухвали про відкриття провадження у справі від позивача надійшла заява про врегулювання спору або заява про відкликання позовної заяви;
4) відсутні підстави для звернення прокурора до суду в інтересах держави або для звернення до суду особи, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи;
5) позивачем подано до цього самого суду інший позов (позови) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з однакових підстав і щодо такого позову (позовів) на час вирішення питання про відкриття провадження у справі, що розглядається, не постановлена ухвала про відкриття або відмову у відкритті провадження у справі, повернення позовної заяви або залишення позову без розгляду;
6) до заяви не додано доказів вжиття заходів досудового врегулювання спору у випадку, коли такі заходи є обов`язковими згідно із законом.
Статтями 162 та 164 ГПК України визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Наведені правила є загальними до застосування у господарському судочинстві, яке охоплює розгляд справ про банкрутство.
За визначенням ст.1 КУзПБ учасники у справі про банкрутство (неплатоспроможність) - сторони, арбітражний керуючий, державний орган з питань банкрутства, інші учасники справи про банкрутство, щодо прав або обов`язків яких існує спір, а також у випадках, передбачених цим Кодексом, Фонд державного майна України, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника.
Згідно зі ст. 172 ГПК України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
До матеріалів позовної заяви не надано будь-яких доказів на підтвердження направлення позивачем позовної заяви відповідачу та ліквідатору ТОВ Вутмарк-Україна» арбітражному керуючому Клименку О.Ю.
Пунктом 7 ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Проте, судом встановлено, що в порушення вищевказаних вимог п. 7 ч. 3 ст. 162 ГПК України, в позовній заяві не зазначено щодо відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 2.2.1 п. 2.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Згідно п. 2.2.2 п. 2.2 цієї ж статті за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру належить до сплати 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з нормами Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01.01.2023 становить 2684,00 гривень.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено вимогу майнового характеру, а саме стягнення з відповідача заборгованості в сумі 45 000,00 грн. Вимога надати розстрочку із сплати судового збору позивачем не обґрунтована.
Отже, при подачі цього позову до суду позивач повинен сплатити суму судового збору в розмірі 2684,00 грн, однак до матеріалів позовної заяви позивачем не надано належних та допустимих доказів на підтвердження сплати ним судового збору в порядку та розмірі, передбаченому Законом України Про судовий збір, що є порушенням вимог п. 2 ч.1 ст.164 ГПК України.
Пунктами 8, 9, 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (п. 8); попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи (п. 9); підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав (п. 10).
Проте, судом встановлено, що в порушення вищевказаних вимог п.п. 8, 9, 10 ч. 3 ст.162 ГПК України, позивачем у позовній заяві не зазначено переліку документів та інших доказів, що зазначені у позовній заяві; не зазначено доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів; не наведено попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи та не зазначено підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності повернення без розгляду позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Торговельний будинок «Меттрейд» до Товариства з обмеженою відповідальністю Вутмарк-Україна» про стягнення заборгованості в сумі 45 000,00 грн.
Керуючись статтями 2, 7, 9, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 3, 12, 174, 234, 235 ГПК України, суд
Ухвалив:
Повернути без розгляду позовну заяву ТОВ «Торговельний будинок «Меттрейд», код в ЄДР-33378624, м.Запоріжжя, до ТОВ «Вутмарк-Україна», м.Запоріжжя про стягнення боргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання 24.08.2023 відповідно до ст.235 ГПК України та може бути оскаржена в порядку і строк, визначені законом.
СуддяЛ.М.Сушко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 24.08.2023 |
Оприлюднено | 30.08.2023 |
Номер документу | 113061431 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Сушко Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні