Вирок
від 24.08.2023 по справі 333/3101/23
КОМУНАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЗАПОРІЖЖЯ

Справа №333/3101/23

Провадження №1-кп/333/563/23

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 серпня 2023 року м. Запоріжжя

Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

за участю

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

за участю

прокурора ОСОБА_3 ,

обвинуваченого ОСОБА_4 ,

захисника обвинуваченого ОСОБА_5 ,

представника потерпілої ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження №120223082050000230 відносно:

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженцям. Запоріжжя, громадянина України, освіта вища, неодружений, працюючий складачем поїздів у ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь» ім. А.М. Кузьміна», який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 раніше не судимого, що обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Водій ОСОБА_4 29.01.2023 року, приблизно о 10-55 год. керуючи технічно справним автомобілем «ЗАЗ-1102», реєстраційний номер НОМЕР_1 , здійснював рух по лівій смузі проїжджої частини вулиці Новокузнецької зі сторони вулиці Водограйної в напрямку вул. Автозаводської в м. Запоріжжя.

Попереду, в попутному з водієм ОСОБА_4 напрямку, в межах середньої смуги, здійснював рух вантажний автомобіль «DAF», реєстраційний номер НОМЕР_2 з напівпричепом «Nursan», реєстраційний номер НОМЕР_3 під керуванням ОСОБА_7 та в межах правої смуги руху невстановлений легковий автомобіль, водії яких перед нерегульованим пішохідним переходом, що розташований в районі буд. 5 по вул. Новокузнецької та позначений дорожньою розміткою - «Зебра» і дорожніми знаками - «Пішохідний перехід», зупинились надаючи перевагу в русі пішоходу ОСОБА_8 , яка вийшла на вказаний нерегульований пішохідний перехід та рухалась по ньому, справа-наліво за напрямком їх руху.

Під час руху, по вищевказаній вулиці, водій ОСОБА_4 , наближаючись до вищевказаного нерегульованого пішохідного переходу, маючи об`єктивну можливість своєчасно виявити, що попереду, в правій та середній смузі перед нерегульованим пішохідним переходом, зупинились та непорушно стоять транспортні засоби, та маючи можливість своєчасно застосувати міри гальмування, аж до зупинки транспортного засобу, не переконавшись, що на пішохідному переході немає пішоходів, для яких може бути створена перешкода чи небезпека, продовжив рух, внаслідок чого виїхавши на пішохідний перехід, передньою правою частиною кузова керованого ним автомобіля скоїв наїзд на пішохода ОСОБА_8 .

Своїми діями водій ОСОБА_4 порушив вимоги п. 18.4 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1306 від 10.10.2001, відповідно до яких:

- п.18.4. Якщо перед нерегульованим пішохідним переходом зменшує швидкість чи зупинився транспортний засіб, водії інших транспортних засобів, що рухаються по сусідніх смугах, повинні зменшити швидкість, а в разі потреби зупинитися і можуть продовжити (відновити) рух лише переконавшись, що на пішохідному переході немає пішоходів, для яких може бути створена перешкода чи небезпека.

Порушення водієм ОСОБА_4 вимог п. 18.4 Правил дорожнього руху України, з технічної точки зору знаходиться в причинному зв`язку з подією дорожньо-транспортної пригоди.

В результаті даної дорожньо-транспортної пригоди пішохід ОСОБА_8 отримала тілесні ушкодження: закритий перелом кісток таза, закритий перелом проксимального відділу лівої променевої кістки у ОСОБА_8 , які як порізно, так і в сукупності кваліфікуються як тілесні ушкодження середньої тяжкості, що не є небезпечними для життя, але спричинили тривалий розлад здоров`я строком понад 21 день.

Таким чином, своїми діями водій ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 286 КК України - порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження.

Обвинувачений ОСОБА_4 допитаний в судовому засіданні, свою вину визнав повністю. Пояснив, що 29.01.2023 р. о 10-55 год. він керував автомобілем ЗАЗ-1102 реєстраційний номер НОМЕР_1 , їхав по лівій смузі проїжджої частини вул. Новокузнецької. В попутному з ним напрямку рухався вантажний автомобіль, який зупинився перед пішохідним переходом, а він продовжив рух. Проїжджаючи через пішохідний перехід він не побачив потерпілу, яка переходила пішохідний перехід та здійснив наїзд на неї, внаслідок чого потерпіла отримала тілесні ушкодження. Він викликав швидку дорогу та поліцію.

З висновку експерта судової інженерно-транспортної експертизи за експертною спеціальністю 10.2 «Дослідження технічного стану транспортних засобів» №СЕ-19/108-23/2433-ІТ від 23.03.2023 р. судом встановлено, що на момент проведення дослідження гальмівна система, рульове керування та ходова частина автомобіля ЗАЗ-1102 реєстраційний номер НОМЕР_1 знаходились у працездатному стані.

З висновку експерта судової інженерно-транспортної експертизи за експертною спеціальністю 10.1 «Дослідження обставин і механізму дорожньо-транспортних пригод» №СЕ-19/108-23/2945-ІТ від 07.04.2023 р. судом встановлено, що в дорожньо-транспортній ситуації, що розглядається водій автомобіля ЗАЗ-1102 реєстраційний номер НОМЕР_1 ОСОБА_4 повинен був діяти у відповідності до вимог п. 18.4 Правил дорожнього руху. Дії водія ОСОБА_4 не відповідали вимогам пп.12.4 ПДР. В дорожньо-транспортній ситуації, що розглядається водій ОСОБА_4 мав технічну можливість уникнути наїзду на пішохода ОСОБА_8 шляхом зупинки керованого ним транспортного засобу до місця наїзду.

Згідно висновкусудово-медичноїекспертизи №224пвід ОСОБА_8 ,були спричиненітілесні ушкодження:у виглядізакритого переломукісток тазу,закритого переломупроксимального відділулівої променевоїкістки,які якпорізно,так ів сукупностікваліфікуються як тілесніушкодження середньогоступеня тяжкості,які неє небезпечнимидля життя,але такими,що спричинилидовготривалий розладздоров`я,більше 21дня. Дані ушкодження утворилися за механізмом тупої травми, внаслідок дії тупих предметів і могли виникнути в умовах дорожньо-транспортної пригоди.

При призначенні покарання обвинуваченому суд виходить із загальних принципів призначення покарання, що передбачені ст. 65 КК України. Суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу винного, не знаходячи обставин, що обтяжують покарання. До пом`якшуючих обставин суд відносить щире каяття.

Суд враховує, що скоєне ОСОБА_4 кримінальне правопорушення є нетяжким неумисним злочином, він раніше не судимий, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, працює.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що виправлення та перевиховання обвинуваченого ОСОБА_4 можливе без його ізоляції від суспільства, з обранням міри покарання у виді позбавлення волі в межах санкції ч.1 ст.286 КК України, із застосуванням положень ст.75 КК України. При цьому суд вважає за необхідне призначити обвинуваченому додаткове покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами.

По справі потерпілою ОСОБА_8 заявлений цивільний позов до ОСОБА_4 , Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ» про стягнення матеріальної та моральної шкоди.

Відповідно до ч.1 ст. 128 КПК України, особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння. За ч.5 вказаної статті, цивільний позов у кримінальному провадженні розглядається судом за правилами, встановленими цим Кодексом. Якщо процесуальні відносини, що виникли у зв`язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуального кодексу України за умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства.

В обґрунтування матеріальної шкоди ОСОБА_8 зазначила, що цивільно-правова відповідальність водія ОСОБА_4 була застрахована в Приватному акціонерному товаристві «Страхова компанія АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ» (далі - ПрАТ «СК АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ») згідно полісу серії АР2761506, який станом на 29.01.2023 р. був чинний. Після дорожньо-транспортної пригоди потерпіла проходила стаціонарне лікування у відділенні травматології з ліжками полі травми КНП «МЛЕ та ШМД» з 23.01.2023 року по 20.02.2023 р., а після 20.02.2023 перебувала на амбулаторному лікуванні. Під час лікування потерпіла витратила власні кошти на лікування в розмірі 51750 грн. на придбання комплекту для остеосинтезу кісток тазу; 22800 грн. на придбання комплекту для остеосинтезу плечової кістки; 8424,17 грн. на придбання лікарських засобів. Всього на загальну суму 82974,17 грн.

Моральна шкода становить 5% від суми, витраченої на лікування, що становить 4148,70 грн..

Допомога у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності потерпілим становить 6700 грн.

Всього просить стягнути з відповідача ПрАТ «СК АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ» на свою користь 93822,87 грн.

Також посилається на те, що внаслідок спричинених ДТП травм їй була спричинена моральна шкода. Вона отримала численні тілесні ушкодження у вигляді переломів кісток тазу, рук, була позбавлена можливості тривалий час самостійно себе обслуговувати, ходити в туалет, приймати ванну, їсти, пити, перенесла 4 операції, ноги, руки пронизані залізними гвинтами і пластинами. Вона стала обузою для близьких та рідних. Перебувала в лікарні 21 день, разом з нею в палаті знаходились 8 людей, що створювало незручності у побутових питаннях

Просить стягнути моральну шкоду в сумі 100000 грн. з обвинуваченого ОСОБА_4

ОСОБА_4 позов пред`явлений до нього визнав частково. Вважає суму моральної шкоди 100000 грн. завеликою.

ПрАТ «СК АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ» позов пред`явлений до нього визнав частково. У відзиві посилається на те, що 22.07.2022 року між ПрАТ «СК АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ» та ОСОБА_9 було укладено договір обов`язкового страхування цивільно-правової відповідальності, який оформлено полісом АР2761506. Франшиза становить 3200 грн. вважають, що наданими розрахунковими документами підтверджуються витрати в сумі 78350,06 грн.

Витрати на суму 4623,57 грн. не підтверджено документально, вони не призначались лікарем до застосування в період лікування потерпілого та не є лікарськими засобами (контейнер для крові, пакет, бахали, серветки вологі, комплект стерильної білизни, кутасепт, антисептик, дизенфекційний засіб, метрогіл дента гель, то норма таб.)

З урахуванням того, що витрати на лікування складають 78350,06 грн., сума відшкодування моральної шкоди, яка може бути стягнута з ПрАТ «СК АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ» складає 3917,50 грн.

Оскільки потерпіла за віком є непрацездатною особою, то вона не має права на виплати у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності.

У відповідності зі ст. 1187 ЦК України шкода, спричинена джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортним засобом.

Сторонами визнається та не оспорюється, що цивільно-правова відповідальність водія ОСОБА_4 була застрахована в Приватному акціонерному товаристві «Страхова компанія АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ» (далі - ПрАТ «СК АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ») згідно полісу серії АР2761506 (а.с.48)

Відповідно до п. 22.1. ст. 22 ЗУ «Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» у разі настання страхового випадку страховик у межах страхових сум, зазначених у страховому полісі, відшкодовує у встановленому цим Законом порядку оцінену шкоду, заподіяну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров`ю, майну третьої особи.

П. 23.1. ст. 23 цього Закону як шкоду, заподіяною життю та здоров`ю потерпілого внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, визначає: шкоду,пов`язану злікуванням потерпілого; шкоду,пов`язану зтимчасовою втратоюпрацездатності потерпілим; шкоду, пов`язану із стійкою втратою працездатності потерпілим; моральну шкоду, що полягає у фізичному болю та стражданнях, яких потерпілий - фізична особа зазнав у зв`язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я; шкоду, пов`язану із смертю потерпілого.

Відповідно до п. 24.1. ст. 24 цього Закону у зв`язку з лікуванням потерпілого відшкодовуються обґрунтовані витрати, пов`язані з доставкою, розміщенням, утриманням, діагностикою, лікуванням, протезуванням та реабілітацією потерпілого у відповідному закладі охорони здоров`я, медичним піклуванням, лікуванням у домашніх умовах та придбанням лікарських засобів.

Позивачка в якості доказів спричинення їй матеріальної шкоди надала копії документів, які підтверджують витрати на придбання комплекту для остеосинтезу кісток тазу; 22800 грн. на придбання комплекту для остеосинтезу плечової кістки; 8424,17 грн. на придбання лікарських засобів, всього на загальну суму 78350,06 грн.

Витрати на суму 4623,57 грн. не призначались лікарем для застосування в період лікування потерпілого та не є лікарськими засобами, а саме: контейнер для крові, пакет, бахали, серветки вологі, комплект стерильної білизни, кутасепт, антисептик, дизенфекційний засіб, «метрогіл дента гель», «то норма» таб., тому їх вартість не може бути компенсована за рахунок страхової компанії.

За приписами ст 26-З1. ЗУ «Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» страховиком (у випадках, передбаченихпідпунктами "г"і"ґ"пункту 41.1 тапідпунктом "в"пункту 41.2 статті 41 цього Закону, - МТСБУ) відшкодовується потерпілому - фізичній особі, який зазнав ушкодження здоров`я під час дорожньо-транспортної пригоди, моральна шкода у розмірі 5 відсотків страхової виплати за шкоду, заподіяну здоров`ю.

Сума відшкодування моральної шкоди, яка підлягає стягненню з ПрАТ «СК АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ» складає 3917,50 грн. (78350,06 грн. *5%).

Всього з ПрАТ «СК АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ» на користь ОСОБА_8 підлягає стягненню страхове відшкодування на загальну суму 82267,56 грн.

У відповідності зі ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній особі неправомірними діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, що заподіяла таку шкоду за наявності вини. У відповідності зі ст. 23 Цивільного кодексу України особа має право на відшкодування моральної шкоди, заподіяної порушенням його прав. Моральна шкода полягає в т.ч. у фізичному болю та душевних стражданнях, які заподіяні фізичній особі у зв`язку з протиправною поведінкою щодо неї. Розмір грошового відшкодування моральної шкоди визначається судом залежно від характеру правопорушення, глибини моральних страждань та інших обставин, що мають значення у справі. Так, суд враховує, що потерпіла ОСОБА_8 внаслідок ДТП перенесла моральні страждання, які виразились в переживаннях з приводу пошкодження здоров`я, фізичного болю, який вона перенесла у зв`язку із спричиненою травмою, змін з звичному укладі її життя протягом тривалого часу, перебуванні на лікуванні протягом 2 місяців, що є підставою для відшкодування моральної шкоди.

Виходячи з характеру правопорушення, виходячи з принципів розумності та справедливості та матеріального становища відповідача суд оцінює заподіяну моральну шкоду в сумі 50000 грн.

Також потерпіла просить стягнути витрати на правничу допомогу в сумі 15000 грн. в якості доказів надала договір на надання правової (правничої) допомоги №11/2023 з адвокатом ОСОБА_6 від 01.03.2023 року, попередній розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс або очікує понести у зв`язку з розглядом справи, акт приймання-передачі наданих послуг до договорів , квитанція про вартість послуг (а.с.49-56).

Відповідно до ст.118 КПК України до процесуальних витрат належать витрати на правову допомогу, яку згідно вимог ст.119 КПК України суд має право зменшити.

Крім того, порядок розподілу судових витрат між сторонами визначенийст. 141 ЦПК України.

За змістом ч.1, ч.3ст. 133 ЦПК Українидо судових витрати належать витрати, пов`язані з розглядом справи. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Відповідно дост. 137 ЦПК Українивитрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Відповідно до ч. 3ст. 137 ЦПК Українидля визначення розміру витрат на правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги.

Склад та розмір витрат, пов`язаних з оплатою правової допомоги, входить до предмета доказування у справі.

Згідно ч. 5-6ст. 137 ЦПК Українисуд може, за клопотанням іншої сторони, зменшити розмір витрат на правничу допомогу, які підлягають розподілу між сторонами.

Згідно ч.4ст. 137 ЦПК Українирозмір витратна оплатупослуг адвокатамає бутиспівмірним із:1)складністю справита виконанихадвокатом робіт(наданихпослуг);2)часом,витраченим адвокатомна виконаннявідповідних робіт(наданняпослуг);3)обсягом наданихадвокатом послугта виконанихробіт;4)ціною позовута (або)значенням справидля сторони,в томучислі впливомвирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи.

Склад та розміри витрат, пов`язаних з оплатою правничої допомоги, входить до предмета доказування у справі. На підтвердження цих обставин суду повинні бути надані договір про надання правничої допомоги, документи, що свідчать про оплату гонорару та інших витрат, пов`язаних із наданням правничої допомоги, оформлені у встановленому законом порядку (квитанція до прибуткового касового ордеру, платіжне доручення з відміткою банку або інший банківський документ, касові чеки, посвідчення про відрядження).

Суд вважає за можливе стягнути з обвинуваченого на користь потерпілої витрати на правничу допомогу в сумі 2000 грн. та за участь в сумі 6000 грн., всього 8000 грн. суд вважає, що не має підстав для стягнення витрат на правничу допомогу за участь у слідчих діях представника ОСОБА_6 під час досудового розслідування, перемов з обвинуваченим, оскільки не доведено, що адвокат ОСОБА_6 приймав участь в таких слідчих діях та перемовинах. Згідно реєстру матеріалів досудового розслідування адвокат ОСОБА_6 був залучений в якості представника потерпілої 01.03.2023 року, після цього часу в реєстрі відсутній будь-які відомості про проведення слідчих дій. Інших доказів суду не надано.

Згідно зі ст. 124 КПК України у разі ухвалення обвинувального вироку суд стягує з обвинуваченого на користь держави документально підтверджені витрати на залучення експерта.

Процесуальні витрати у кримінальному провадженні за залучення експертів складають: висновок №СЕ-19/108-23/2433-ІТ від 23.03.2023 р. 2265,36 грн.; висновок №СЕ-19/108-23/2945-ІТ від 07.04.2023 р. 2265,36 грн.

Вищезазначені процесуальні витрати документально підтверджені у матеріалах кримінального провадження.

Долю речових доказів суд вирішує відповідно до ст. 100 КПК України.

Керуючись ст. ст.100, 368, 373, 374 КПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Визнати ОСОБА_4 винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України та призначити йому покарання за цією статтею у виді 1 (одного) року обмеження волі з позбавленням права керування транспортним засобом на 1 рік.

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_4 від відбування основного призначеного покарання, якщо він протягом 1 (одного) року іспитового строку не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов`язки, передбачені п.п. 1,2 ч. 1 ст. 76 КК України, а саме:

- періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь держави витрати за залучення експерта в сумі 4530 грн. 72 коп.

Цивільний позов ОСОБА_8 до ОСОБА_4 , Приватного акціонерного товариства «Страхова Компанія «АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ» про стягнення матеріальної та моральної шкоди задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_8 відшкодування моральної шкоди в сумі 50000 (п`ятдесят тисяч) грн. та витрати на правничу допомогу в сумі 8000 (вісім тисяч) грн.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Страхова Компанія «АСКО-ДОНБАС ПІВНІЧНИЙ» на користь ОСОБА_8 суму страхового відшкодування в сумі 82267 (вісімдесят дві тисячі двісті шістдесят сім) грн. 56 коп.

В решті позову відмовити.

Скасувати арешт на автомобіль «ЗАЗ-1102», номерні знаки НОМЕР_1 , власником якого є ОСОБА_10 , накладений ухвалою слідчого судді Ленінського районного суду м. Запоріжжя від 19.04.2023 р. (справа №334/642/23 провадження №1-кс/334/1032/23)

Міру запобіжногозаходу ОСОБА_4 не обирати.

Вирок може бути оскаржений до Запорізького апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, вважається, що вирок суду не набрав законної сили.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.

Суддя Комунарського районного

суду м. Запоріжжя ОСОБА_1

СудКомунарський районний суд м.Запоріжжя
Дата ухвалення рішення24.08.2023
Оприлюднено30.08.2023
Номер документу113083514
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами

Судовий реєстр по справі —333/3101/23

Ухвала від 14.01.2025

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Варнавська Л. О.

Ухвала від 09.09.2024

Кримінальне

Шевченківський районний суд м. Запоріжжя

Савеленко О. А.

Вирок від 24.08.2023

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Варнавська Л. О.

Ухвала від 06.06.2023

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Варнавська Л. О.

Ухвала від 06.06.2023

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Варнавська Л. О.

Ухвала від 24.04.2023

Кримінальне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Варнавська Л. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні