ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
29 серпня 2023 року м. Черкаси справа № 925/983/21(925/1069/23)
Господарський суд Черкаської області у складі судді Грачова В.М., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсейф до ОСОБА_1 про витребування майна з чужого незаконного володіння у межах справи № 925/983/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсейф,
ВСТАНОВИВ:
Позивач Товариство з обмеженою відповідальністю Укрсейф в особі ліквідатора Новосельцева В.П. звернувся в Господарський суд Черкаської області з позовом до ОСОБА_1 (далі-відповідач) про витребування з чужого незаконного володіння нежитлової будівлі сільськогосподарського призначення загальною площею: 809,5 кв м, яка складається з адміністративно-побутового корпусу з прибудовами, А-3, а, а1, холодильна камера «Б», навіс «В,Г», цех «Д», погріб «Ж», вбиральня «З,И, Я», трансформаторна підстанція «Н», склад «О, П,Р,С», прохідна «У, Ц, Ю», компресорна «Л», огорожа « 1,2,3,4», підкранова площадка «І», водонапірна башта «ІІ», яка знаходиться за адресою: Черкаська обл., Драбівський район, смт Драбів, вул. Васильченка, буд 73 та відшкодування судових витрат.
Дослідивши матеріали позову, суд приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 163 ГПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Пункт 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, передбачає, що до позовної заяви мають бути додані документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Частиною 1 статті 4 Закону України Про судовий збір встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до вимог п. 2.1 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем заявлено вимогу про витребування майна з чужого незаконного володіння, а саме: нежитлової будівлі сільськогосподарського призначення загальною площею: 809,5 кв м, яка складається з адміністративно-побутового корпусу з прибудовами, А-3, а, а1, холодильна камера «Б», навіс «В,Г», цех «Д», погріб «Ж», вбиральня «З,И, Я», трансформаторна підстанція «Н», склад «О, П,Р,С», прохідна «У, Ц, Ю», компресорна «Л», огорожа « 1,2,3,4», підкранова площадка «І», водонапірна башта «ІІ», яка знаходиться за адресою: Черкаська обл., Драбівський район, смт Драбів, вул. Васильченка, буд 73. Разом з тим позивачем в порушення вимог п. 3 ч. 2 ст. 162 ГПК України не визначено ціну позову у відповідній вимозі та не надано доказів про вартість спірного майна, що також впливає на розмір судового збору у даному спорі.
Відповідно до частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Отже, у даному випадку, враховуючи, що позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсейф була подана без додержання вимог п. 3 ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, то її слід за правилами частини 1 статті 174 цього ж Кодексу залишити без руху для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 164, 174, 232-235 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсейф до ОСОБА_1 про витребування майна з чужого незаконного володіння у межах справи № 925/983/21 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Укрсейфза вх. № 12888/23 від 04.08.2023 року залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю Укрсейф строк для усунення недоліків позовної заяви шляхом визначення ціни позову та надання до Господарського суду Черкаської області доказів сплати відповідного судового збору протягом десяти днів з дня одержання цієї ухвали.
Ця ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя В.М. Грачов
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 29.08.2023 |
Оприлюднено | 31.08.2023 |
Номер документу | 113088109 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні