Справа №345/4253/23
Провадження № 1-кс/345/694/2023
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31.08.2023 року м. Калуш
Слідчий суддя Калуського міськрайонного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянув клопотання слідчого СВ Калуського РВП ГУНП України в Івано-Франківській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 12023091170000433 від 06.06.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 185 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю -
в с т а н о в и в:
Слідчий СВ Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 звернулася до суду із клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Клопотання обґрунтовує тим, що 05.06.2023 близько 20:12 год., невідома особа, діючи в умовах введеного на території України воєнного стану, таємно, вчинила крадіжку грошових коштів, у загальній сумі 11 686 грн., із банківської картки емітованої АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 виданої на ім?я ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , чим спричинила останньому матеріальної шкоди на вказану суму.
Враховуючи викладене, на даний час у кримінальному провадженні виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до речей та документів, що містять банківську таємницю, а саме до документів, які містятьі нформацію про рух коштів по картковому рахунку № НОМЕР_1 з 05.06.2023 по термін дії ухвали суду, інформацію про те, яким банком здійснювалося обслуговування операції з переказу по вказаному рахунку за цей же період часу, та (за наявності) інформацію про те, як здійснювалися перекази з вказаного вище рахунку (через термінал, мобільний додаток, мережу інтернет тощо), платіжні системи, через які здійснювалися розрахунки, номери банківських карт (рахунків), на які було здійснено перекази,місце здійснення таких операцій,банківські виписки про рух грошових коштів (в т.ч. реєстри дебетових і кредитових документів, що відображають рух грошових коштів), інформація про те, в якому населеному пункті, з якого саме банкомату (із зазначенням адреси) знімались грошові кошти з банківських рахунків, та по іншим рахункам особи у зазначений період часу;фотографії або відеозаписи з відображенням обличчя особи, яка знімала грошові кошти надати оптичний носій інформації або в електронному вигляді;банківські виписки про рух коштів кінцевих отримувачів грошових коштів в зазначений період часу, дат зарахування та зняття грошових коштів з рахунку, інформація про те, в якому населеному пункті, з якого саме банкомату (із зазначенням адреси) знімались грошові кошти, які знаходяться у володінніАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучити речі та документи у найближчому відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »на розсуд володільця речей та документів, що перебуває на території обслуговування ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Також, виходячи з того, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, а також з метою досягнення дієвості кримінального провадження, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація.
У судове засідання слідчий СВ Калуського РВП ГУНП ОСОБА_3 не з`явилася, однак подала заяву про розгляд клопотання без її участі.
Оскільки наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, є необхідність розгляду клопотання слідчим суддею, судом без виклику особи у володінні якої вони знаходяться.
Перевіривши додані до клопотання матеріали, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та дослідивши докази по даних матеріалах, вважаю, що клопотання підлягає до часткового задоволення, виходячи із наступних підстав:
Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
У клопотанніслідчий ОСОБА_3 проситьнадати тимчасовийдоступдо речейі документів,якізазначенівище.
Дані документи не відносять до речей і документів, до яких заборонено доступ відповідно до ст. 161 КПК України.
Відповідно до вимогст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх ( здійснити їх виїмку).
Проте згідно із абз.1 ч. 6ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи те, що сторона кримінального провадження, що подала клопотання - слідчий СВ Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 довела, що зазначені в клопотанні документи знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть сприяти розкриттю вчиненого кримінального правопорушення та можуть бути використані як докази, а іншим способом отримати вказані документи неможливо, слідчий суддя прийшов до висновку про наявність достатніх підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів (інформації) із можливістю їх вилучення (виїмки).
Що стосується задоволення клопотання в частині надання тимчасового доступу та/ або за дорученням слідчого оперативним працівникам СКП Калуського РВП ГУНП, то слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч.2 ст. 131 КПК України заходами забезпечення кримінального провадження є:1) виклик слідчим, прокурором, судовий виклик і привід; 2) накладення грошового стягнення; 3) тимчасове обмеження у користуванні спеціальним правом; 4) відсторонення від посади; 4-1) тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя; 5) тимчасовий доступ до речей і документів; 6) тимчасове вилучення майна; 7) арешт майна; 8) затримання особи; 9) запобіжні заходи.
Відповідно до ст.40КПКУкраїни слідчий уповноважений доручати проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій відповідним оперативним підрозділам;.
Згідно з ч. 6 ст. 218 КПК України, слідчий, прокурор має право провадити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії на території, яка знаходиться під юрисдикцією іншого органу досудового розслідування, або своєю постановою доручити їх проведення такому органу досудового розслідування, який зобов`язаний її виконати.
Статтею 41 КПК України передбачено, що оперативні підрозділи органів Національної поліції, органів безпеки, Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, органів, що здійснюють контроль за додержанням податкового і митного законодавства, органів ІНФОРМАЦІЯ_5 , органів, установ виконання покарань та слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України здійснюють слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії в кримінальному провадженні за письмовим дорученням слідчого, прокурора, а підрозділ детективів, оперативно-технічний підрозділ та підрозділ внутрішнього контролю Національного антикорупційного бюро України - за письмовим дорученням детектива або прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Доручення слідчого, дізнавача, прокурора щодо проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій є обов`язковими для виконання оперативним підрозділом.
Слідчий суддя має право надавати тимчасовий доступ до речей і документів, що є заходом забезпечення кримінального провадження, тільки слідчим, дізнавачам, прокурорам, які здійснюють досудове розслідування та процесуальне керівництво у даному кримінальному провадженні.
Враховуючи вище наведене, слідчий суддя приходить до переконання, що в задоволенні клопотання в даній частині слід відмовити.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 132, 159-160, 163-164 КПК України , -
у х в а л и в :
Клопотання задоволити частково.
Надати тимчасовий доступдо речейта документів, що містить охоронювану законом таємницю слідчому слідчого відділення Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , старшому слідчому слідчого відділення Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_5 до речей та документів, що містять банківську таємницю, а саме до документів, які містять інформацію про рух коштів по карткових рахунках № НОМЕР_1 з 05.06.2023 по термін дії ухвали суду, інформацію про те, яким банком здійснювалося обслуговування операції з переказу по вказаному рахунку за цей же період часу, та (за наявності) інформацію про те, як здійснювалися перекази з вказаного вище рахунку (через термінал, мобільний додаток, мережу інтернет тощо), платіжні системи, через які здійснювалися розрахунки, номери банківських карт (рахунків), на які було здійснено перекази, місце здійснення таких операцій, банківські виписки про рух грошових коштів (в т.ч. реєстри дебетових і кредитових документів, що відображають рух грошових коштів), інформація про те, в якому населеному пункті, з якого саме банкомату (із зазначенням адреси) знімались грошові кошти з банківських рахунків, та по іншим рахункам особи у зазначений період часу;фотографії або відеозаписи з відображенням обличчя особи, яка знімала грошові кошти надати оптичний носій інформації або в електронному вигляді;банківські виписки про рух коштів кінцевих отримувачів грошових коштів в зазначений період часу, дат зарахування та зняття грошових коштів з рахунку, інформація про те, в якому населеному пункті, з якого саме банкомату (із зазначенням адреси) знімались грошові кошти, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучити копії цих документів у найближчому відділенні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », юридична адреса: АДРЕСА_1 , на розсуд володільця речей та документів, що перебуває на території обслуговування Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області чи ГУНП в Івано-Франківській області.
Ухвала підлягає до виконання слідчим СВ Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 та старшим слідчим СВ Калуського РВП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_5 .
В задоволенні решти клопотання відмовити.
Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня її винесення.
Роз`яснити особам, які повинні надати доступ до речей, що відповідно до ч.1ст.166 КПК Україниу разіневиконання ухвалипро тимчасовийдоступ доречей слідчий суддя,суд заклопотанням стороникримінального провадження,якій наданоправо на доступ доречей ідокументів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннямиКПК Україниз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 113136367 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Гапоненко Р. В.
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Гапоненко Р. В.
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Гапоненко Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні