Справа № 709/1255/23
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
31 серпня 2023 року смт Чорнобай
Суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Романова О.Г., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Крутьківської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області про визнання права власності у порядку спадкування за заповітом, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 (далі позивач) звернувся до Чорнобаївського районного суду Черкаської області із позовною заявою до Крутьківської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області (далі відповідач) про визнання права власності у порядку спадкування за заповітом.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд вважає, що дану позовну заяву необхідно залишити без руху у зв`язку з невідповідністю її вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити:
1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;
3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються;
4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Так, позивачем у позовній заяві вказано відповідача Крутьківську сільську раду Чорнобаївського району Черкаської області, код ЄДРПОУ 34177256, проте як вбачається із відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань діяльність Крутьківської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області припинено у зв`язку із реорганізацією, її правонаступником являється Іркліївська сільська рада Золотоніського району Черкаської області.
Крім цього, ч. 4 ст. 177 ЦПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Так, позивачем при поданні позовної заяви заявлено дві позовні вимоги, а саме:
- позовна вимога майнового характеру (про визнання права власності у порядку спадкування за заповітом на земельну ділянку);
- встановлення факту належності померлій ОСОБА_2 земельної ділянки, тобто вимога, яка заявлена у порядку окремого провадження.
Позивачем додано до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору у розмірі 1076,30 грн.
Статтею 3 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до абзацу 3 пп. 1 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що враховуючи ціну даного позову становить 1073,60 грн.
Крім цього, відповідно доабзацу 3пп.4п.1ч.2ст.4Закону України«Про судовийзбір» заподання досуду заявиу справахокремого провадження,яка поданафізичною особою,ставка судовогозбору становить0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536,80 грн.
Таким чином, за подання даної позовної заяв, у якій позивач просить встановити юридичний факт та визнати право власності на земельну ділянку, необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1610,40 грн. (1073,60 + 536,80 = 1610,40).
Отже, позивачу необхідно доплатити судовий збір у розмірі 534,10 грн.
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів: ГУК у Черк.обл./тг смт Чорноб/22030101;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37930566
Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.)
Код банку отримувача (МФО): 899998
Рахунок отримувача: UA738999980313161206000023761
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: *;101;
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи наведене вище, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення вищезазначених недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
На підставі викладеного вище, керуючись ст.ст.175,177,185 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Крутьківської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області про визнання права власності у порядку спадкування за заповітом залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків який не може перевищувати 10 днів з дня отримання копії ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.Г. Романова
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 31.08.2023 |
Оприлюднено | 04.09.2023 |
Номер документу | 113147460 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Романова О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні