Вирок
від 24.08.2023 по справі 490/5358/23
ЦЕНТРАЛЬНИЙ РАЙОННИЙ СУД М. МИКОЛАЄВА

Центральний районний суд м. Миколаєва


Справа № 490/5358/23

Провадження № 1-кп/490/679/2023

У Х В А Л А

24 серпня 2023 року м. Миколаїв

Центральний районний суд міста Миколаєва

У складі: головуючого судді - ОСОБА_1 ,

при секретарі - ОСОБА_2

розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судув містіМиколаєві кримінальнепровадження №32021220000000061

встановив:

Суть питання, що вирішується ухвалою, і за чиєю ініціативою воно розглядається.

1. Прокурор заявив клопотання про закриття цього кримінального провадження, спираючись про те, що до теперішнього часу не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, а строки давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення злочину, який розслідується в межах цього кримінального провадження, сплинув.

Встановлених судом обставин із посиланням на докази

1. 09 червня 2021 року до Єдиного Реєстру Досудових Розслідувань за № 32021220000000061 були внесені відомості про вчинення кримінальних правопорушень за таких обставин:

"Невстановлені особи, перебуваючи впродовж 2019 року на території міста Миколаєва, діючи умисно, використовуючи відомості паспорту та довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ОСОБА_3 (і.п.н. НОМЕР_1 ), організували внесення завідомо неправдивих відомостей в документи, що подавались державному реєстратору для реєстрації підприємства ТОВ "Діпос" (код ЄДР 43084864), ТОВ Оптіфуд ЛТД" (код ЄДР 43084885), а саме: відомості про призначення засновником та керівником вказаних підприємств ОСОБА_3 та реєстрацію вказаних підприємств на нього без мети здійснення реальної господарської діяльності.

Це правопорушення отримало попередню правову кваліфікацію - частина 2 статті 2051 Кримінального Кодексу України (в редакції, чинній до 28 квітня 2020 року)

2. До теперішнього часу жодній особі про підозру в межах цього кримінального провадження не повідомлено.

3. 29 травня 2023 року прокурор звернувся до суду із клопотанням, у якому просив про закриття цього кримінального провадження.

Положення закону, якими керувався суд при постановленні ухвали.

1. Відповідно до пункту 31 частини 1 статті 284 Кримінального Процесуального Кодексу України кримінальне провадження закривається в разі, якщо

не встановлено особу, яка вчинила кримінальне правопорушення, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, крім випадків вчинення особливо тяжкого злочину проти життя чи здоров`я особи або злочину, за який згідно із законом може бути призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

2. Відповідно до абзацу 4 частини 4 статті 284 Кримінального Процесуального Кодексу України в такому випадку кримінальне провадження закривається судом за клопотанням прокурора.

3. Відповідно до частини 1 статті 49 Кримінального Кодексу України

Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею кримінального правопорушення і до дня набрання вироком законної сили минули такі строки:

1)два роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачене покарання менш суворе, ніж обмеження волі;

2)три роки - у разі вчинення кримінального проступку, за який передбачено покарання у виді обмеження волі, чи у разі вчинення нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років;

3)п`ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини;

4)десять років - у разі вчинення тяжкого злочину;

5)п`ятнадцять років - у разі вчинення особливо тяжкого злочину.

4. Відповідно до статті 5 Кримінального Кодексу України

Закон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом`якшуєкримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість

/частина 1/.

Закон про кримінальну відповідальність, що встановлює кримінальну протиправність діяння, посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, не має зворотної дії в часі

/частина 2/

Закон про кримінальну відповідальність, що частково пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, а частково посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, має зворотну дію у часі лише в тій частині, що пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи

/частина 3/

Мотиви, з яких суд виходив при постановленні ухвали.

І……Вирішуючи питання про тривалість строку давності притягнення до кримінальної відповідальності за злочин, що розслідується в межах цього кримінального провадження, суд дійшов такого.

1. Санкція частини 2 статті 2051 Кримінального Кодексу України законом визначалась таким чином.

1.1. Станом на 2019 рік /на момент вчинення стверджуваного злочину/ діяла частина 1 статті 2051 Кримінального Кодексу України в редакції Закону України № 853-VІІІ від 26 листопада 2015 року, абзац другий якої (санкція цієї частини) передбачав основні покарання у вигляді:

-штрафу у розмірі від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

-обмеження волі на строк від трьох до п`яти років.

1.2.06грудня 2019року бувприйнятий ЗаконУкраїни №361-IХ "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", підпунктом "е)" пункту "2)" статті 6 якого в абзац 2 частини 1 статті 2051 Кримінального Кодексу України вносились зміни.

Відповідно до внесених змін, санкція частини 1 статті 2051 Кримінального Кодексу України передбачала основні покарання у вигляді:

-штрафу у розмірі від восьми тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

-позбавлення волі на строк від трьох до п`яти років.

Цей закон набув чинності 28квітня 2020року та на теперішній час є чинним.

Наведене доводить, що Закон № 361-ІХ посилює кримінальну відповідальність.

Відповідно до процитованих вище приписів статті 5 Кримінального Кодексу України за таких обставин в зв`язку із вчиненням стверджуваного злочину до особи могла бути застосована санкція частини 2 статті 2051 Кримінального Кодексу України в редакції Закону № 853-VІІІ від 26 листопада 2015 року, максимальна з яких полягає у обмеженні волі строком на 05 років.

2. Вирішуючи питання про ступінь тяжкості злочину, що розслідується в межах цього кримінального провадження, суд дійшов такого.

2.1. З огляду на наведені вище санкції, частиною 2 статті 12 Кримінального Кодексу України в редакції Закону України № 4025-VI, що діяла станом на серпень 2018 року /на момент вчинення стверджуваного злочину/ це кримінальне правопорушення було віднесеним до злочинів невеликої тяжкості.

2.2. 22 листопада 2022 року був прийнятий Закону № 2617-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень", який набрав чинності 01липня 2020року та дії до теперішнього часу, кримінальне правопорушення, за вчинення якого передбачене максимальне покарання у вигляді обмеження волі, є віднесеним до кримінальних проступків.

2.3. Системний аналіз кримінального закону доводить, що віднесення ж кримінального правопорушення до кримінальних проступків вочевидь покращує становище винного.

Відповідно до процитованих вище приписів статті 5 Кримінального Кодексу України за таких обставин кримінальне правопорушення, що розслідується в межах цього кримінального провадження, має бути віднесеним до кримінальних проступків.

3. Відповідно до процитованих вище приписів статті 49 Кримінального Кодексу України за такого строк давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, що розслідується в межах цього кримінального провадження, становить 03 роки.

Отже, строки давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, що розслідується в межах цього кримінального провадження, сплинув 01 січня 2023 року.

ІІ……Оскільки підозра жодній особі в межах цього кримінального провадження не висунута, слід дійти висновку про те, що особа, яка вчинила це кримінальне правопорушення, до теперішнього часу не встановлена

ІІІ……Прокурор просить про закриття цього кримінального провадження.

Отже, клопотання прокурора підлягає задоволенню, а це кримінальне провадження - закриттю.

Керуючись ст.ст. 369-372, 376 Кримінального Процесуального Кодексу України, суд, -

У Х В А Л И В :

Клопотання прокурора задовольнити.

Провадження усправі №32021220000000061 - закрити.

Ухвала може бути оскарженою до Миколаївського апеляційного суду через Центральний районний суд міста Миколаєва протягом 7 днів.

Головуючий суддя = ОСОБА_4 =

СудЦентральний районний суд м. Миколаєва
Дата ухвалення рішення24.08.2023
Оприлюднено06.09.2023
Номер документу113215833
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців

Судовий реєстр по справі —490/5358/23

Вирок від 24.08.2023

Кримінальне

Центральний районний суд м. Миколаєва

Алєйніков В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні