Справа № 344/16181/23
Провадження № 1-кс/344/6246/23
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2023 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 розглянувши клопотання старшого дізнавача сектору дізнання Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 , яке погоджене з прокурором Окружної прокуратури м.Івано-Франківська ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках кримінального провадження № 42023090000000032, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 193 КК України
В С Т А Н О В И В:
Дізнавач звернувся з вказаним клопотанням, яке погоджено з прокурором в обґрунтування якого посилався на те, що У провадженні сектору дізнання Івано-Франківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області знаходяться матеріали досудового розслідування кримінального проступку, внесені 31.05.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42023090000000032 із попередньою правовою кваліфікацією, передбаченою ч. 1 ст. 193 КК України.
Досудовим розслідуванням кримінального проступку встановлено, що до офісу генеральної прокуратури України надійшло звернення в.о. генерального директора ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_5 про те, що співробітниками музею 08.05.2023 року зафіксовано на Інтернет-сайті Violity, з`явилася інформація по знахідку та незаконне привласнення скарбу, який має особливу історичну, наукову, художню та культурну цінність. Користувач під ніком Client546816 створив тему « ІНФОРМАЦІЯ_2 »: ІНФОРМАЦІЯ_3 Він виклав зображення знайдених ним 7 древніх предметів бронзових сокир-кельтів та надав інформацію, що їх знайдено в одній ямці в горщику, на жаль горщик розсипався. На дні горщика були шматки бронзи вагою 8 кг. Також він написав, що це знайдено в Івано-Франківській області. На фото, що виклав Client546816, окрім 7 кельтів, видно ще 12 уламків бронзи та чисельні фрагменти ліпного посуду залишків горщика, в якому був захований скарб. Цей скарб належить до археологічної культури Ґава-Голігради, яка існувала в період фіналу пізнього бронзового віку на початку раннього залізного віку. Вона була поширена від Верхнього Подністров`я та Попруття до північно-східної частині Карпатської котловини у басейні Верхньої Тиси. До скарбу входять сокири-кельти різних типів, зокрема рідкісних, таких як типу Peterd, поширений переважно на території Угорщини; угорсько-трансільванські кельти типу Gemzse та ін. Датується знахідка в межах 12-9 століття до н.е.
Під час огляду Інтернет сторінки Інтернет-сайту « ІНФОРМАЦІЯ_4 », за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_5 12.05.2023 року, 21:57 год, Client546816 створив лот про продаж та 14.05.2023 року о 21:58:43 год лот було продано.
Для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, зокрема встановлення факту вчинення кримінального проступку, яке виразились у незаконному привласненні особою знайденого скарбу, яке має особливу історичну цінність, а також встановлення кола осіб, які причетні до кримінального проступку, на теперішній час виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, які знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », код ЄРДПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме до інформації стосовно користувача Інтернет-сайту « ІНФОРМАЦІЯ_4 » під ніком « ОСОБА_6 », інформацію стосовно користувача, який придбав лот за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_5 історію переписки (листування) між користувачем під ніком « ОСОБА_6 » та користувачем, який придбав лот за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_5 із вказуванням даних (прізвище, ім`я, по батькові, дату народження, паспортні дані, ідентифікаційний код, адресу місця проживання, «нікнейм», логін, електроні поштові скриньки, зареєстровані номери мобільних телефонів та інші вказані користувачем дані), а також повні данні окремо по кожному мобільному пристрою, персональному комп`ютеру, з якого користувачем були здійснені вказані операції - ІP-адрес та зобов`язати виготовити на паперових та/або електронних носіях документи, що містять вичерпну структуровану інформацію.
Учасники процесу в судове засідання не зявились, дізнавач в прохальній частині клопотання просив клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слухати без його участі.
Відповідно до ч.4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Беручи до уваги вищенаведене, враховуючи, що всі особи, які беруть участь у судовому провадженні в судове засідання неприбули приходжу до висновку, про можливість розгляду клопотання без здійснення фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження.
Дослідивши матеріали клопотання вважаю наступне.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Ч. 1 ст. 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до абз. 1 ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а відповідно до ч. 7 цієї статі, слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення цих речей і документів.
З клопотання вбачається, що сторона кримінального провадження просить про надання тимчасового доступу до речей, які мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Наданими стороною кримінального провадження матеріали клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а можливе їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до таких.
Отже, враховуючи вищенаведене та те, що інформація, про яку зазначає дізнавач, надасть змогу в подальшому використовувати як докази отримані відомості, вважаю вказаний захід забезпечення доцільним, співмірним та таким, що відповідає завданням кримінального провадження, тому клопотання слід задоволити.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-166, 309 КПК України
У Х В А Л И В:
Клопотання задоволити.
Надати дозвіл старшому дізнавачу сектору дізнання Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області ОСОБА_3 , на тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю та знаходяться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », код ЄРДПОУ: НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме до інформації стосовно користувача Інтернет-сайту « ІНФОРМАЦІЯ_4 » під ніком « ОСОБА_6 », інформацію стосовно користувача, який придбав лот за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_5 історію переписки (листування) між користувачем під ніком « ОСОБА_6 » та користувачем, який придбав лот за посиланням ІНФОРМАЦІЯ_5 із вказуванням даних (прізвище, ім`я, по батькові, дату народження, паспортні дані, ідентифікаційний код, адресу місця проживання, «нікнейм», логін, електроні поштові скриньки, зареєстровані номери мобільних телефонів та інші вказані користувачем дані), а також повні данні окремо по кожному мобільному пристрою, персональному комп`ютеру, з якого користувачем були здійснені вказані операції - ІP-адрес та зобов`язати виготовити на паперових та/або електронних носіях документи, що містять вказану вичерпну структуровану інформацію.
Роз`яснити положення ч. 1 ст. 166 КПК України, згідно з яким у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє до 04 жовтня 2023 року включно та оскарженню не підлягає.
Оригінал ухвали виготовлено у двох примірниках.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2023 |
Оприлюднено | 01.05.2024 |
Номер документу | 113224600 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Пастернак І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні