Ухвала
від 05.09.2023 по справі 299/5561/23
ВИНОГРАДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виноградівський районний суд Закарпатської області


Справа № 299/5561/23

У Х В А Л А

05.09.2023 року м. Виноградів

Виноградівський районний суд Закарпатської області у складі головуючого-судді Трагнюк В.Р., за участю секретаря судового засідання Конар В.М., при розгляді розгляді у відкритому підготовчому судовому засіданні цивільної справи за позовом ОСОБА_1 , який діє в своїх інтересах та в інтересах дітей ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно,

В С Т А Н О В И В:

У підготовче засідання сторони не зявились.

Ухвалою Виноградівського районного суду від 21.08.2023 року відкрито провадження без дотримання ст.ст. 175-177 ЦПК України, у зв"язку з чим позовна заява підлягає залишенню без руху.

У відповідності до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.

Згідно п .9 ч. 1ст. 176 ЦПК України, у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності ціна позову визначається - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.

Документ, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договоруце звіт про оцінку майна (стаття 12 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»).

За статтею 3 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» № 2658-III від 12.07.2001 року незалежною оцінкою майна вважається оцінка майна, що проведена суб`єктом оціночної діяльності суб`єктом господарювання. Ціна позову визначається від ринкової вартості майна на момент звернення до суду та повинна бути підтверджена відповідними відомостями (оцінкою відповідної установи).

Відповідно до ч.1 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв.

Згідно положень п.п. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду позовної заяви про майнового характеру, поданого фізичною особою або фізичною особою підприємцем становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму (1073,60 грн.) для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткових мінімумів (13420 грн.) для працездатних осіб.

Таким чином, ціну позову щодо вимог майнового характеру слід вказати згідно грошової оцінки вартості майна (земельних ділянок) на час звернення до суду, яку необхідно надати суду, а також з урахуванням визначеної вартості майна позивачу необхідно вірно сплатити судовий збір та надати оригінал квитанції про його сплату.

З огляду на те, що позовна заява не містить дійсну ціну позову та відсутній звіт про оцінку спірного спадкового майна, що унеможливлює суд визначити ціну позову, а відтак відсутня можливість перевірки розміру судового збору, який підлягає сплаті позивачами, а також дійсної вартості спірного нерухомого майна.

Отже, позивачам необхідно надати суду звіт про оцінку нерухомого майна, яке є предметом позову, а також квитанцію про сплату судового збору, який в сумі буде становити 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму (1073,60 грн.) для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткових мінімумів (13420 грн.) для працездатних осіб.З огляду на те, що позовна заява не містить дійсну ціну позову та відсутній звіт про оцінку спірного спадкового майна, що унеможливлює суд визначити ціну позову, а відтак відсутня можливість перевірки розміру судового збору, який підлягає сплаті позивачами, а також дійсної вартості спірного нерухомого майна.

Судом при винесенні ухвали враховується прецедентна практика Європейського суду з прав людини, яка виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

З цього приводу прецедентними є рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого Королівства» від 28.10.1998 року та «Круз проти Польщі» від 19 червня 2001 року.

У вказаних Рішеннях зазначено, що право на суд не є абсолютним. Воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.

Суд приймаючи ухвалу про залишення без руху переконався в тому, що застосовані обмеження не зменшили для заявників можливості доступу до суду та не ускладнили їм цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди самій суті цього права.

Таким чином, позивачам ціну позову щодо вимог майнового характеру слід вказати згідно грошової оцінки вартості майна (земельних ділянок які хочуть успадкувати позивачі) на час звернення до суду, яку необхідно надати суду, а також з урахуванням визначеної вартості майна позивачам необхідно вірно сплатити судовий збір та надати оригінал квитанції про його сплату.

У відповідності до вимог ч. 11 ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.

З огляду на наведене, позовну заяву слід залишити без руху, надати позивачам строк для усунення зазначених недоліків шляхом подання до суду платіжних доручень про сплату судового збору за заявлені вимоги майнового й немайнового характеру та необхідності приведення позовної заяви у відповідність до вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 187 ЦПК України,

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 , який діє в своїх інтересах та в інтересах дітей ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно, залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків та виконання вимог цієї ухвали протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали, якщо позивачі не усунуть недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд вправі позовну заяву залишити без розгляду.

Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Головуючий В. Р. Трагнюк

СудВиноградівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення05.09.2023
Оприлюднено06.09.2023
Номер документу113226570
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —299/5561/23

Рішення від 27.11.2023

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

Рішення від 27.11.2023

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

Ухвала від 09.11.2023

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

Ухвала від 05.09.2023

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

Ухвала від 21.08.2023

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні